Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: crsunik »

Hm, a mi się w pudle od Długiej Nocy zamieściła podstawka i rozszerzenie [emoji14] Koszulki zakoszulkowane ;)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kamron6 »

crsunik pisze:Hm, a mi się w pudle od Długiej Nocy zamieściła podstawka i rozszerzenie [emoji14] Koszulki zakoszulkowane ;)
Ale domykasz pudełko czy nie :D ? Ja musiałem wyrzucić wypraskę, żetony luzem i jakoś na styk jest. Jedynie jak bym mógł bardziej zoptymalizować przestrzeń to wyrzucić woreczki strunowe, ale bez nich to będzie burdel istny. Natomiast zawartości x2 włożyć tam sobie nie wyobrażam.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kaimada »

Na gorąco powiem wam jedną rzecz: nie wyobrażam sobie teraz grania bez ulepszeń :)
dgd79
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2014, 09:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: dgd79 »

kaimada pisze:Na gorąco powiem wam jedną rzecz: nie wyobrażam sobie teraz grania bez ulepszeń :)
+1 choć dalej zagrożenia są słabe i suche - "zbierz X czegoś za każdego niewygnanego ... zbierz wiecej za +morale...". Szkoda, że oprócz (ładnych) ilustracji nie dali flufu na poziomie crossroadów kosztem np. większego rozmiaru, szczególnie, że na grę zobaczysz kilka tych kart. Mimo wszystko ten element o wiele lepiej wygląda w BSG.
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: nikczemnik »

Czym się różni plansza Długiej Nocy od podstawki? Czy plansza też jest wykonana z tego lustrzanego, odbijającego światło materiału jaki został zastosowany w dodruku podstawki?
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: DeBOB »

nikczemnik pisze:Czym się różni plansza Długiej Nocy od podstawki? Czy plansza też jest wykonana z tego lustrzanego, odbijającego światło materiału jaki został zastosowany w dodruku podstawki?
Nie wiem, czy z takiego materiału jak dodruk podstawki (brak możliwości porównania), tym niemniej podczas wczorajszego pobieżnego unboxingu, plansza przykuła moją uwagę refleksami światła odbitego od jej powierzchni.
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
nikczemnik
Posty: 95
Rejestracja: 04 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: nikczemnik »

DeBOB pisze:Nie wiem, czy z takiego materiału jak dodruk podstawki (brak możliwości porównania), tym niemniej podczas wczorajszego pobieżnego unboxingu, plansza przykuła moją uwagę refleksami światła odbitego od jej powierzchni.
Więc z takiego samego. Przyznam, że nieco się tym rozczarowałem po unboxingu dodruku. W pierwszej wersji gry plansza była oklejona tym samym materiałem z którego wykonane są planszetki lokacji, co dawało pewną spójność, no i najważniejsze - bez refleksów. Ja mam źródło światła bezpośrednio nad stołem, przez co gra w Martwą Zimę jest w takim przypadku bardzo niekomfortowa i z tego właśnie powodu najmniej u mnie ląduje na stole, czego żałuję, bo sama gra mi się podoba. Zupełnie nie wiem co popchnęło wydawnictwo do takiego kroku a jest to zdecydowany krok w tył biorąc pod uwagę wygląd i wykonanie pierwszej wersji planszy.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: crsunik »

kamron6 pisze:
crsunik pisze:Hm, a mi się w pudle od Długiej Nocy zamieściła podstawka i rozszerzenie [emoji14] Koszulki zakoszulkowane ;)
Ale domykasz pudełko czy nie :D ? Ja musiałem wyrzucić wypraskę, żetony luzem i jakoś na styk jest. Jedynie jak bym mógł bardziej zoptymalizować przestrzeń to wyrzucić woreczki strunowe, ale bez nich to będzie burdel istny. Natomiast zawartości x2 włożyć tam sobie nie wyobrażam.
Lekko wystaje, ale jestem w stanie to przeżyć ;)
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: zuberro »

Mam pytanie czy dluga noc ma ta sama zawartosc co podstawka plus jakies dodatkowe rzeczy? Chodzi mi o to czy oplaca sie wymienic podstawkę na dluga noc?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał M »

zuberro pisze:Mam pytanie czy dluga noc ma ta sama zawartosc co podstawka plus jakies dodatkowe rzeczy? Chodzi mi o to czy oplaca sie wymienic podstawkę na dluga noc?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Nie opłaca się. Ogólnie, Długa Noc ma te same tylko takie rzeczy jak plansza (choć jest z inna grafiką) czy lokacje (choć nowe są lepszej jakości). Ocalali, karty rozdroży, przedmioty, zagrożenia, cele itd są inne.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Zaan84 »

W DN masz te same lokacje + 2 nowe, zupelnie nowe postacie, parę nowych mechanizmów, ogólnie wszystko na plus. Jeżeli ograłeś podstawke i ci sie spodobała to wymieniaj.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kamron6 »

Zawartość się nie dubluje jeśli o to Ci chodzi, nie licząc plansz oczywiście i talie przedmiotów są podobne. Długa Noc to taka bardziej rozbudowana wersja podstawki z innym kontentem fabularnym.

To może ktoś się skusi i powie mi jakie były scenariusze w podstawce :D ?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

kamron6 pisze: To może ktoś się skusi i powie mi jakie były scenariusze w podstawce :D ?
Fajne :D


A co do powyższych uwag na temat planszy - zmiana wynika ze zmiany drukarni, choć też do końca nie wiemy czym była spowodowana. Musimy z tym żyć ;)
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: zuberro »

Rozumiem to znaczy ze dluga noc ma w sumie to samo co podstawka i jeszcze troche nowych rzeczy. Czyli na chlopski rozum oplacaloby sie wymienic.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał M »

zuberro pisze:Rozumiem to znaczy ze dluga noc ma w sumie to samo co podstawka i jeszcze troche nowych rzeczy. Czyli na chlopski rozum oplacaloby sie wymienic.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Tylko wiesz, jeśli oddasz podstawkę, nie będziesz już miał ocalałych, celów, przedmiotów itd, których w Długiej Nocy nie znajdziesz.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

hmm nie rozumiem jak długa noc ma to samo co podstawka, skoro większość kart ma zupełnie innych plus nowe zasady ... zgłupiałem :)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał M »

Krwawisz pisze:hmm nie rozumiem jak długa noc ma to samo co podstawka, skoro większość kart ma zupełnie innych plus nowe zasady ... zgłupiałem :)
Zuberro chyba zrozumiał to tak, że jak odda podstawkę i weźmie Długą Noc, będzie miał to, co w podstawce plus kilka dodatkowych rzeczy.

Ale to tak nie działa.
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: zuberro »

Uhum dobra to temat do rozważenia w takim razie. Dzieki za podpowiedź

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
zuberro
Posty: 54
Rejestracja: 28 lip 2015, 10:53

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: zuberro »

Tzn majac na mysli to samo co podstawka chodzilo mi czy jest peloprawna gra, tzn czy ma ocalałych, karty celów, rozdroży itd. Wiem ze sa one inne niz w podstawce ale ogólnie chodziło o to czy można grac jak w podstawke bez problemu

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał M »

zuberro pisze:Tzn majac na mysli to samo co podstawka chodzilo mi czy jest peloprawna gra, tzn czy ma ocalałych, karty celów, rozdroży itd. Wiem ze sa one inne niz w podstawce ale ogólnie chodziło o to czy można grac jak w podstawke bez problemu

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Można.
emson
Posty: 79
Rejestracja: 14 maja 2015, 14:22
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: emson »

Ma ktoś pomysł, jak sensownie wpakować podstawkę i Długą Noc do jednego pudła? Podstawkę miałem fajnie spakowaną z szybkim setupem. Widzę, że długą noc da się upchnąć w podobny sposób. Za to nie potrafię sobie wyobrazić spakowania tego wszystkiego razem, a wyciąganie jednej gry z dwóch pudeł trochę mnie przeraża.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Bart Henry »

Ja po zakoszulkowaniu nie potrafię nawet samej Długiej Nocy zmieścić w jej pudełku...
Awatar użytkownika
wok
Posty: 139
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: wok »

Znalazłem stronkę na której można tworzyć własne crossroady.
http://www.plaidhatgames.com/ajax/dowcr ... reator.php

Jest tam też spora baza już pododawanych przez graczy kart, jednak niestety są po angielsku. Jakoś tak głupio grać polsko- angielskimi kartami, więc fajnie byłoby potłumaczyć. Pierwszą porcję tej zabawy mam za sobą - w postaci pdfa z 24 kartami. (jak ktoś chce mogę podesłać) Jakby komuś jeszcze chciało się ruszyć temat i potłumaczyć sobie, a następnie udostępnić karty to możnaby stworzyć spory stosik crossroadów. A potem to już nic tylko nocna sesja z martwą zimą w jakimś klimatycznym miejscu : )
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Adar »

Ktoś wie czym kierowało się wydawnictwo dając różne rewersy kart z tajnymi celami, przez co nie można ich mieszać ze sobą?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał M »

Adar pisze:Ktoś wie czym kierowało się wydawnictwo dając różne rewersy kart z tajnymi celami, przez co nie można ich mieszać ze sobą?
Na pewno nie logiką.

Mieszać można, bo będziesz tylko wiedział, czy ktoś ma cel z zestawu podstawowego, czy dodatku - nadal nie będziesz wiedział, jaki to cel. Ale i tak mnie to zdziwiło. Spory minus.
ODPOWIEDZ