Shadowrun: Crossfire (M. Elliott, R. Heinsoo, J. Lin, G. Marques, S. McCarthy, J. Schneider, R. Watkins)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Darboh »

Radeku pisze:Rozumiem że wszyscy gracze grają razem i nie ma jakiegoś mistrza.
Dokładnie. Gracze tworzą drużynę jak w rpg, a sam setup gry jest pod konkretny scenariusz.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Radeku »

To ciekawie się zapowiada ale ta cena torchę od strasza.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: SeeM »

Radeku pisze:To ciekawie się zapowiada ale ta cena torchę od strasza.
Może boją się, że gdyby było tańsze, to ludzie jęczeliby na cenę RPGa, który jest przecież tylko grubym podręcznikiem za 150 i parę złotych.
+ (BGG)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Darboh »

Do dema nowy scenariusz. Teraz konkretniejszy.
http://www.shadowruntabletop.com/2014/0 ... crossfire/
Obrazek
Obrazek
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Darboh »

Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Darboh »

Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Darboh »

Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Darboh »

Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: rattkin »

Korci mnie, żeby kupić, ale trochę odstrasza też sama gra. Z tego co widzę, polega to głownie na dobieraniu kart żeby eliminować karty. To wszystko? W większości dobrych gier, taka mechnika to jakieś 40% całości (np. skojarzył mi się trochę WoW : AG). Czy to nie jest zbyt nudne? ("musimy uzbierać 8 dmgu, z tego 2 czerwone, dajemy"). Co sprawia, że chciałoby się w to zagrać raz jeszcze?
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Darboh »

Z gier demem i z opinii na BGG wychodzi na to że duży poziom trudności :) Ciężko jest skończyć scenariusze. I w sumie jest coś w tym że chce się od nowa.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 223
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Migdał »

Gierkę już mam ;) mam nadzieję, że uda mi się w tygodniu zagrać partię lub dwie to napiszę wrażenia (W sumie to jak ktoś z Wawy chętny jest na play testy w Paradoxie to w tygodniu o 19tej można zagrać, piszcie na pw). Tak swoją drogą zamówiłem też Legendary Encounters Aliens czekam na dostawę, zobaczę jak wypadną dwie gry w porównaniu :)
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Odp: Shadowrun Crossfire

Post autor: Olgierdd »

rattkin pisze:Korci mnie, żeby kupić, ale trochę odstrasza też sama gra. Z tego co widzę, polega to głownie na dobieraniu kart żeby eliminować karty. To wszystko? W większości dobrych gier, taka mechnika to jakieś 40% całości (np. skojarzył mi się trochę WoW : AG). Czy to nie jest zbyt nudne? ("musimy uzbierać 8 dmgu, z tego 2 czerwone, dajemy"). Co sprawia, że chciałoby się w to zagrać raz jeszcze?
Nie grałem w Crossfire, ale to zdecydowanie gra do której trzeba mieć podejście RPGowe, by wycisnąć z niej więcej przyjemności.
Obecnie ze znajomymi bardzo dużo gramy w Pathfindera, w którym podstawowa mechanika również jest banalna: dobierz kartę i rzuć kośćmi by wykonać test. Chodzi jednak o to, że wiele kart ma działanie sensowne fabularnie i tak (kontynuując przykład pathfindera) test percepcji przeciwko łotrzykowi i test rzutu zaklęcia lightning touch zamienia się na scenkę, w której łotr nieświadomy swojego odkrycia został podstępnie porażony piorunem, gdy tylko jego sztylet zbliżył się do szaty maga.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Odp: Shadowrun Crossfire

Post autor: Gambit »

Olgierdd pisze:Chodzi jednak o to, że wiele kart ma działanie sensowne fabularnie i tak (kontynuując przykład pathfindera) test percepcji przeciwko łotrzykowi i test rzutu zaklęcia lightning touch zamienia się na scenkę, w której łotr nieświadomy swojego odkrycia został podstępnie porażony piorunem, gdy tylko jego sztylet zbliżył się do szaty maga.
Zgadzam się zupełnie. U nas też to tak wygląda. Niemal każde wyciągnięcie/zagranie karty to klimatyczny opis tego co się dzieje.

A co do Shadowruna, to ponoć do mnie już jedzie. Jaram się niemożebnie.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Tycjan »

Recenzja na ZnadPlanszy.pl, na blogu Błażeja Kubackiego: http://planszuffka.znadplanszy.pl/2014/ ... crossfire/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Darboh »

Tycjan pisze:Recenzja na ZnadPlanszy.pl, na blogu Błażeja Kubackiego: http://planszuffka.znadplanszy.pl/2014/ ... crossfire/
Dobry tekst. O ile jako miłośnik kooperacyjnego sado-maso i deckbuildingów ciągle mam ochotę na tą pozycję, to jednak wstrzymuje się z takim wydatkiem. Z zamysłem zobaczenia co będzie w dodatkach - które jak wynika z powyższego mogą jakoś "naprawić grę". Tyle z zamysłu jeżeli z tego co zapowiadali wydawcy w dodatkach mamy 20 nowych naklejajek, ileś tam kart postaci i aż 4 nowe karty do black marketu.

Druga sprawa - czy w grze funkcjonuje coś w rodzaju budowania scenariuszy? Jako przenośnik rpga na karty wyszedłbym z założenia że to powinno być bardzo istotne w tego typu grze - i na to istotnie liczyłem.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Tycjan »

Darboh pisze:... Druga sprawa - czy w grze funkcjonuje coś w rodzaju budowania scenariuszy? Jako przenośnik rpga na karty wyszedłbym z założenia że to powinno być bardzo istotne w tego typu grze - i na to istotnie liczyłem.
Zachęcam do zawadnia pytań pod tekstem na blogu - wszystko będzie w jednym miejscu :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Darboh »

Tycjan pisze:
Darboh pisze:... Druga sprawa - czy w grze funkcjonuje coś w rodzaju budowania scenariuszy? Jako przenośnik rpga na karty wyszedłbym z założenia że to powinno być bardzo istotne w tego typu grze - i na to istotnie liczyłem.
Zachęcam do zawadnia pytań pod tekstem na blogu - wszystko będzie w jednym miejscu :)
Spokojnie - to było pytanie retoryczne :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: rattkin »

Budowania scenariuszy nie ma. Prawdziwe dodatki (ten obecny to wlasciwie nie dodatek) będą (puste miejsca w wyprasce sugerują dobitnie).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Gambit »

Zapraszam do obejrzenia mojej wideorecenzji Shadowrun: Crossfire. Ostrzegam, nieco się rozgadałem przy podsumowaniu :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: agulanka »

Czy miał już ktoś okazję wziąć w swoje ręce najnowszy dodatek do Shadowrun Crossfire - High Caliber Ops? Widziałam talkthrough Rahdo i wygląda na to, że jest tam całkiem sporo mięska :)

Czy orientuje się ktoś czy jakiś sklep zamierza go sprowadzić do naszego kraju?
kompan
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:01
Been thanked: 1 time

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: kompan »

Kumpel przywiozl mi kopie z PAX jakis czas temu. Moim zdaniem czysta rewelacja. Jak ktos lubi S:C to nie ma sie co nawet zastanawiac - to jest perfekcyjnie zaprojektowany dodatek, ktory swietnie rozwija wszystkie elementy gry (nie ma tylko nowych kart crossfire). Lojalnie ostrzegam jednak, ze gra nie bedzie latwiejsza jedynie bardziej zroznicowana :wink: .
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: agulanka »

Bardzo dobrze, że nie będzie łatwiejsza. Ach, nie mogę się doczekać aż dorwę kopię dla siebie. Może planszostrefa sprowadzi?:)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: rattkin »

Tej grze już nic nie może bardziej zaszkodzić, więc cokolwiek dodadzą, może być już tylko lepiej.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5225
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: Gambit »

kompan pisze:Kumpel przywiozl mi kopie z PAX jakis czas temu. Moim zdaniem czysta rewelacja. Jak ktos lubi S:C to nie ma sie co nawet zastanawiac - to jest perfekcyjnie zaprojektowany dodatek, ktory swietnie rozwija wszystkie elementy gry (nie ma tylko nowych kart crossfire). Lojalnie ostrzegam jednak, ze gra nie bedzie latwiejsza jedynie bardziej zroznicowana :wink: .
Czy wyeliminowano konieczność grindu na jednym scenariuszu? Czy da się w końcu naprawdę pograć w to na różne sposoby, zamiast tłuc jeden tryb, czekając na możliwość wejścia do Smoka?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Shadowrun Crossfire

Post autor: rattkin »

Z tego co pamiętam, jest coś kole 5 nowych misji, więc wybór jest.
ODPOWIEDZ