Impulse (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: pan_satyros »

Również odebrałem. Oprawa to duży plus, jakość planszetek i pudełka też bez zastrzeżeń (gruba tektura). Jedynie karty dość cienkie i na moje oko raczej do koszulek. No ale w tej cenie taka gra, to i tak mistrzostwo.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Impulse

Post autor: Dwntn »

Quetzalcoatl pisze:(...) instrukcja. Przeczytałem i... nie wszystko mi się skleiło, bez jakiegoś gameplaya, albo jeszcze jednego czytania chociaż, się nie obędzie.(...)
Miałem takie same wrażenie gdy ze znajomymi grałem kilka lat temu w oryginał, i takie samo wrażenie wywarła na mnie obecna instrukcja. Na szczęście jest to tylko efekt owinięcia umysłu w okół koncepcji gry i gdy już ogarnie się zasady gra jest dosyć prosta a instrukcja staje się klarowna.

Nie zwróciłem uwagi podczas akcji na W.t, ale czy Czacha Games zrobili jakiś gameplay z tłumaczeniem zasad ?

- K.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Tyrek pisze:Również odebrałem - fajne wydanie, bardzo pozytywne wrażenie robi, szczególnie w stosunku do ceny gry, jaka była dostępna na początku :)

W moim egzemplarzu zdarzyła się pomyłka - otrzymałem dwie plansze gracza w czarnym kolorze. Brakuje, jak domyślam się po rakietach, planszy białej. Napisałem już do Czachy w tej sprawie. Ma ktoś podobną historię?
Takie "frakcje" powinny być :
https://goo.gl/photos/dXaEPH72hXUpYAJy9

Ja mam problem z walką. Reszta jasna i klarowna... Ale zapytam o zasady w innym wątku.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 664
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Impulse

Post autor: Tyrek »

O to mi brakuje tej planszy z Imperium, ale mam podwójne Stoczniowców :-)

Kontakt z Czachą w sprawie nawiązany, oczywiście bez problemów. Ktoś może mieć podwójne Imperium w swoim egzemplarzu ;-)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Pewnie poplecznik ciemnej strony mocy...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: TTR_1983 »

u mnie wszystko ok.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Michał M »

Czytam sobie, na razie 30 stron instrukcji za mną i nie wygląda to tak strasznie, jak się spodziewałem.

Oczywiście mam na myśli poziom skomplikowania zasad.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Tyrek pisze:O to mi brakuje tej planszy z Imperium, ale mam podwójne Stoczniowców :-)

Kontakt z Czachą w sprawie nawiązany, oczywiście bez problemów. Ktoś może mieć podwójne Imperium w swoim egzemplarzu ;-)
Jak wspomniałem - doślemy brakującą planszę lada dzień :)

też chętnie byśmy zagrali w Impulsik - ale czasu nie ma, kolejne gry się produkują i za chwile kolejna startuje, kolejna się kończy i tak w kółko :)

Może w czasie świąt pogramy w to co wydaliśmy i co wydamy :)

Emocjonujących rozgrywek zatem życzymy - pozdro
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Impulse

Post autor: Rafal_Kruczek »

Tyrek pisze:O to mi brakuje tej planszy z Imperium, ale mam podwójne Stoczniowców :-)

Kontakt z Czachą w sprawie nawiązany, oczywiście bez problemów. Ktoś może mieć podwójne Imperium w swoim egzemplarzu ;-)
Co do komponentów to jakość plansz znakomita i są w komplecie. Brakuje mi jednak jednego czarnego pionka.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2016, 01:56 przez Rafal_Kruczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Impulse

Post autor: Rafal_Kruczek »

Czacha Games pisze:
Tyrek pisze:O to mi brakuje tej planszy z Imperium, ale mam podwójne Stoczniowców :-)

Kontakt z Czachą w sprawie nawiązany, oczywiście bez problemów. Ktoś może mieć podwójne Imperium w swoim egzemplarzu ;-)
Jak wspomniałem - doślemy brakującą planszę lada dzień :)

też chętnie byśmy zagrali w Impulsik - ale czasu nie ma, kolejne gry się produkują i za chwile kolejna startuje, kolejna się kończy i tak w kółko :)

Może w czasie świąt pogramy w to co wydaliśmy i co wydamy :)

Emocjonujących rozgrywek zatem życzymy - pozdro
No niestety te przepracowanie i nieogranie ma już skutek. Przy pierwszym pobieżnym przejrzeniu kart zauważyłem że Rafinacje mają błąd. 4 karty które rafinują Minerały określonych kolorów nie mają boostów/doładowań w tekście zdolności. Sprawdziłem w wersji angielskiej Zaka na BGG jest tak samo jak w wersji Asmadi "Refine one yellow/red/blue/green minerał card for [1] point per gem" czyli błąd jest przy polskim tłumaczeniu.
Jak nie ma boosta/doładoeania karty te dają tyle samo punktów co Handel ale zboostowane dają wielokrotność tych punktów.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Impulse

Post autor: Senaszel »

Z ciekawości: Jak w polskim wydaniu przetłumaczone zostały karty Command pozwalające przesunąć X flot po one move a piece ?
Wingmakers
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Rafal_Kruczek pisze:
Czacha Games pisze:
Tyrek pisze:O to mi brakuje tej planszy z Imperium, ale mam podwójne Stoczniowców :-)

Kontakt z Czachą w sprawie nawiązany, oczywiście bez problemów. Ktoś może mieć podwójne Imperium w swoim egzemplarzu ;-)
Jak wspomniałem - doślemy brakującą planszę lada dzień :)

też chętnie byśmy zagrali w Impulsik - ale czasu nie ma, kolejne gry się produkują i za chwile kolejna startuje, kolejna się kończy i tak w kółko :)

Może w czasie świąt pogramy w to co wydaliśmy i co wydamy :)

Emocjonujących rozgrywek zatem życzymy - pozdro
No niestety te przepracowanie i nieogranie ma już skutek. Przy pierwszym pobieżnym przejrzeniu kart zauważyłem że Rafinacje mają błąd. 4 karty które rafinują Minerały określonych kolorów nie mają boostów/doładowań w tekście zdolności. Sprawdziłem w wersji angielskiej Zaka na BGG jest tak samo jak w wersji Asmadi "Refine one yellow/red/blue/green minerał card for [1] point per gem" czyli błąd jest przy polskim tłumaczeniu.
Jak nie ma boosta/doładoeania karty te dają tyle samo punktów co Handel ale zboostowane dają wielokrotność tych punktów.
Sprawdziłem. Fakt. Tylko na jednej rafinacji jest doładowanie dostępne... Wychodzi na to, że ta akcja jest mega słaba... Kiedy poprawione karty rozsyłacie?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Impulse

Post autor: Rafal_Kruczek »

misioooo pisze: Sprawdziłem. Fakt. Tylko na jednej rafinacji jest doładowanie dostępne... Wychodzi na to, że ta akcja jest mega słaba... Kiedy poprawione karty rozsyłacie?
Na logike jakby Refine miało zawsze dawać tyle samo punktów co Trade to by nie było oddzielna akcją tylko byłoby np. "Trade one Minerals card". Całą siła Refine jest to mnożenie wartości przez doładowanie.

Ale "znerfowanie" Refine to wierzchołek góry lodowej - skonfrontowałem połowę talii rano i wyszła cała masa nieścisłości przy kolorze czerwonym , ale na przykład żółte chyba są poprawnie. Ja znajde chwile czasu to dokończę i opublikuje rezultaty.
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

Ehh wszędzie niepoliczalne "ilość" zamiast "liczba", "Rozróżniamy 10 różnych..." słabo to wyszło szkoda bo taka fajna gra i tak efektownie wydana :(
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Również szkoda, że czacha zrezygnowała z umożliwienia gry osobom z daltonizmem... W opisach akcji mamy kolorowe prostokąty czasami. Wystarczyło (jak to jest w oryginalne) umieścić literkę wewnątrz takich prostokątów oznaczających jakiś kolor karty.
Spoiler:
Jak ktoś chętny porównać zawartość...
Lista kart i ich akcji w wersji angielskiej: KLIK - google docs
Listę zrobiłem na bazie redesignu do druku dostępnego na BGG. Kart jest kilka mniej, bo my dostaliśmy kilka ekstra :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Impulse

Post autor: michalldz90 »

Ja jeszcze nie dostałem żadnego maila dot. przesyłki przez paczkomaty. W managerze przesyłek również nic nie ma. Wiadomo o co chodzi?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Impulse

Post autor: Szaweł »

Gry jeszcze nie mam, ale z tego co piszecie, wynika, że mamy błąd na błędzie... Czacho co Ty na to?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Szaweł pisze:Gry jeszcze nie mam, ale z tego co piszecie, wynika, że mamy błąd na błędzie... Czacho co Ty na to?
Spokojnie. W domu zweryfikuję czy akcje na kartach są takie jak w wersji angielskiej. Próbowałem z plików "drukarskich", które są w aktualizacji na wspieram.to, ale rozdzielczość uniemożliwia odczytanie tekstu na kartach...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: Luboy »

Szkoda że wychodzą "kwiatki" z błędami na kartach.

Czekam na podsumowanie / wykaz błędów.

Z moich uwag to fakt ze rakietki trzeba inaczej w pudełku rozłożyć bo potrafią porysowac plansze graczy.

Aha - na planszy gracza przy polu "Plan". Co to znaczy "nie opozniasz jesli ma 4+ karty"? Dziwnie to brzmi.

W instrukcji jest wymog ze plan należy wykonac jesli ma 4 lub wiecej kart.

A tak poza tym zapowiada się ciekawie :-D
Ostatnio zmieniony 24 sie 2016, 12:26 przez Luboy, łącznie zmieniany 1 raz.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Impulse

Post autor: Szaweł »

Do braku spokoju jest daaaaleko. Może się okaże, że będą 3 czy 4 błędy, to można nawet wkladkami do koszulek naprawić. Pytam tylko, czy w razie co możemy liczyć na pdfy czy nowe karty. Jakby się okazało, że błędów jest 666, wtedy bym się martwił;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Szaweł pisze:Do braku spokoju jest daaaaleko. Może się okaże, że będą 3 czy 4 błędy, to można nawet wkladkami do koszulek naprawić. Pytam tylko, czy w razie co możemy liczyć na pdfy czy nowe karty. Jakby się okazało, że błędów jest 666, wtedy bym się martwił;)
3 czy 4 są na 100% - brak doładowania na kartach rafinacji :)
Mnie bardziej zastanawia czyja to wina... Drukarni? Tłumacza? Grafika? Bo o ile literówka jest (nie dla wszystkich) akceptowalna, to takie babole jak z rafinacją mają bardzo duży wpływ na rozgrywkę...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Impulse

Post autor: Szaweł »

Szkoda, że są to aż tak poważne błędy. No nic. Poczekajmy, aż ktoś porówna całość. Oby nie było tego dużo więcej.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Noooo to super. Czyli póki co nie da się grać? Nie grałem nigdy w Impuls i nie wiem czy problem jest duży... samemu możemy to rozwiązać czy czekamy na dodrukowane karty od strony Czachy?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Michał M »

Ehh, taka radocha wczoraj (choć kilka spraw rzeczywiście jest niejasnych, poza tym zgrzyta coś w tym polskim języku instrukcji czasem), a tu okazuje się, że znowu (po przygodzie z Blood Rage) tłumaczenie może nieco popsuć zabawę.

Pytanie tylko, jak bardzo nieco.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

misioooo pisze: Jak ktoś chętny porównać zawartość...
Porównałem, zaraz dodam komentarze, ale nie znam dokładnie zasad i mogłem się walnąć. Może ktoś jeszcze porówna?

Edycja: Wrzuciłem komentarze w tabelce. Widać to? Ktoś może sprawdzić, czy dobrze zinterpretowałem karty czerwone?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ