XCOM: The Board Game (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: MrAtrion »

Dajecie radę grając solo? :D I co sądzicie o dodatku?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: c08mk »

Do solo trzeba poznać grę i dobrze się wtedy gra. Dodatek mam za mało ograny żeby pisać recenzje ale ogólnie możliwości gry się zwiększają.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Haloon »

To jest pierwsza gra gdzie głównym problemem jest koordynacja czytania kart i wykonywania obliczeń ( ile kasy zostało, ile trzeba jednostek, jakie są szanse). Z podstawką solo nie daje rady, a co dopiero z dodatkiem..
Smieciarz
Posty: 13
Rejestracja: 24 wrz 2018, 08:56

Re: XCOM od FFG

Post autor: Smieciarz »

Haloon pisze: 25 wrz 2018, 06:49 To jest pierwsza gra gdzie głównym problemem jest koordynacja czytania kart i wykonywania obliczeń ( ile kasy zostało, ile trzeba jednostek, jakie są szanse). Z podstawką solo nie daje rady, a co dopiero z dodatkiem..
Nie mam tej gry ale o ile pamiętam to podobno jest aplikacją która to robi oraz jeszcze robi za AI
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Col. Frost »

Smieciarz pisze: 25 wrz 2018, 07:53
Haloon pisze: 25 wrz 2018, 06:49 To jest pierwsza gra gdzie głównym problemem jest koordynacja czytania kart i wykonywania obliczeń ( ile kasy zostało, ile trzeba jednostek, jakie są szanse). Z podstawką solo nie daje rady, a co dopiero z dodatkiem..
Nie mam tej gry ale o ile pamiętam to podobno jest aplikacją która to robi oraz jeszcze robi za AI
Aplikacja jest niezbędna do grania, ale nie wykonuje obliczeń za gracza. Chyba że jest jakaś inna, o której nie słyszałem, ale wtedy to już na dwa telefony trzeba by lecieć ;-)
c08mk pisze: 25 wrz 2018, 06:17 Do solo trzeba poznać grę i dobrze się wtedy gra. Dodatek mam za mało ograny żeby pisać recenzje ale ogólnie możliwości gry się zwiększają.
Z ciekawości. Jak bardzo się zwiększają? Dla mnie największym mankamentem był fakt, że wygrać można było praktycznie tylko na jeden sposób (wykonując misję, czy jak to się nazywało). Dlatego też gra szybko się znudziła.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: c08mk »

Dodatkowe jednostki, dodatkowe zarządzanie losowością, więcej kart. Ogólnie gra robi się trudniejsza. Jeżeli się pozna możliwości, które dają karty z podstawki to się przewija deck żeby znaleźć te kluczowe i to jest dla mnie mankamentem. Znając grę (karty) solo daje się bez problemu grać. Kwestia dobrej organizacji na stole. Oczywiście element losowy i czasowy nadal pozostaje i tu jest trudność (i przyjemność) tej gry. Z dodatkiem trudniej jest przewijać deck i znaleźć karty must have. Trzeba grać tym co się dostanie.
shuji
Posty: 1277
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: shuji »

Widzę, że pojawił się już ten wątek, ale nadal nie mam pewności jak to działa na 2 graczy? Dobrze się gra? Recenzje niestety są sprzeczne w zeznaniach więc będę wdzięczny za dodatkowe opinie :)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Probe9 »

Przy grze na 4 osoby czasem jest za mało roboty, a przy grze solo za dużo roboty :) Przy 2 osobach powinno być w związku z tym optymalnie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Ryu »

Gralem tylko w 2 os. i uważam że super się sprawdza w takiej konfiguracji.
Miki66611
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2019, 15:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: XCOM: The Board Game (Eric M. Lang)

Post autor: Miki66611 »

Witam wie ktoś może czy planowany jest wogule dodruk xcom? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: XCOM: The Board Game (Eric M. Lang)

Post autor: Bludgeon »

Miki66611 pisze: 24 lut 2021, 15:58 Witam wie ktoś może czy planowany jest wogule dodruk xcom? Pozdrawiam
Wątpię w to, nic nie słyszałem.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 192
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 114 times
Been thanked: 73 times

Re: XCOM: The Board Game (Eric M. Lang)

Post autor: Neysmeey »

Edit: oczy bolą, serce płacze
Miki66611 pisze: 24 lut 2021, 15:58 Witam wie ktoś może czy planowany jest wogule dodruk xcom? Pozdrawiam
Byłbym szczerze zdziwiony gdyby do tego doszło, nakład schodził bardzo długi czas, a pewnie jeszcze jakieś ostatki w magazynach niektórych sklepów zalegają. I chociaż wydano dodatek (ku mej radości) myślę, że dodruku gry podstawowej nie zobaczymy.
Profil na: Boardgamegeek
ODPOWIEDZ