XCOM: The Board Game (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

XCOM: The Board Game (Eric M. Lang)

Post autor: TuReK »

Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: veljarek »

Biore w ciemno
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: XCOM od FFG

Post autor: TTR_1983 »

czuję, że Galakta się temu nie oprze :mrgreen:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: XCOM od FFG

Post autor: mat_eyo »

Omg omg omg! Chcę to natychmiast! :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XCOM od FFG

Post autor: Maxxx76 »

Może i się Galakta nie oprze, ale jak długo będziemy musieli na wersję polską czekać... A zapowiedź FFG brzmi smakowicie :-D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: mig »

Genialne. Mam nadzieję, że część taktyczna będzie solidnie zrobiona :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: XCOM od FFG

Post autor: pan_satyros »

Maxxx76 pisze:Może i się Galakta nie oprze, ale jak długo będziemy musieli na wersję polską czekać...
Myślę, że tak długo jak np. Niemcy na niemiecką itd.
Zawsze najpierw jest rzut ANG wydania, a potem druk reszty.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: XCOM od FFG

Post autor: Borek224 »

Ok. Planszówka wymagająca aplikacji na tablet/komputer do gry. Pomysł ciekawy, bo umożliwia skomplikować zasady bez utraty płynnosci rozgrywki. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: XCOM od FFG

Post autor: kwiatosz »

Przeczytałem, przetrawiłem, a co mnie martwi i cieszy przedstawiłem tu: http://kwiatosz.znadplanszy.pl/2014/08/ ... kooperuje/

Miało być na forum, ale się rozrosło...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: DarkBogas »

veljarek pisze:Biore w ciemno
+1
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: donmakaron »

Wybornie! Motyw z appką interesujący, ciekawe jak się sprawdzi w praniu! Zamawiam w ciemno!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: romeck »

Dawno nie miałem tak ambiwalentnych odczuć. Z jednej strony tyle nowych możliwości! A z drugiej - czy to jeszcze planszówka? :|
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Banan2 »

Beze mnie. Tablet online?! I co jeszcze za chwilę? Wypasiony komp, żeby wszystko gładko chodziło? Bez przesady.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Dwntn »

romeck pisze:Dawno nie miałem tak ambiwalentnych odczuć. Z jednej strony nowe możliwości. A z drugiej - czy to jeszcze planszówka? :|
+1

Moja pierwsza reakcja po tym jak dowiedziałem się że będzie planszówka o tematyce X-COM - biorę.
Potem jednak, gdy okazało się że do gry będzie potrzebna aplikacja na telefon/tablet mój entuzjazm zdecydowanie opadł. Jakoś nie przekonuje mnie pomysł łączenia gier planszowych z komputerowymi (aplikacjami), bo o ile do tych pierwszych można wracać po latach, to w przypadku aplikacji na Androida/OSX'a grywalność gry może spaść do zera gdy aplikacja przestanie być wspierana przez wydawce lub nie będzie po paru latach kompatybilna z nowszymi wersjami systemów operacyjnych.

Na chwilę obecną podchodzę z dużą rezerwą do tego pomysłu. Będę wyczekiwał wideo-prezentacji i gameplay'ów zanim zacznę się zastanawiać nad ewentualnym zakupem.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Rafal_Kruczek »

romeck pisze:Dawno nie miałem tak ambiwalentnych odczuć. Z jednej strony tyle nowych możliwości! A z drugiej - czy to jeszcze planszówka? :|
Z obrazków widać, że w X-com jeszcze jakaś plansza została.
To ze można przegiąć pokazuje na kickstarterze Day or Doom.
https://www.kickstarter.com/projects/da ... o-board-ga
Uzywają "board" w nazwie, ale to juz "tablet" game.
Pewnie się nie ufundują poniewaz w miesiac zebrali 5%. Koncepcja ciekawa, ale to już nie planszówka.
Ogladałem to rano, i wyglądało pioniersko, rzucili się z motyką na słońce i jeszcze kilka lat za wcześnie...
A tutaj X-Com ogłoszony...
I Consenquntial też w tym roku pewnie wyjdzie.
Dwntn pisze:Jakoś nie przekonuje mnie pomysł łączenia gier planszowych z komputerowymi (aplikacjami), bo o ile do tych pierwszych można wracać po latach, to w przypadku aplikacji na Androida/OSX'a grywalność gry może spaść do zera gdy aplikacja przestanie być wspierana przez wydawce lub nie będzie po paru latach kompatybilna z nowszymi wersjami systemów operacyjnych.
Słucham regularnie Flip the Table gdzie regulrnir grają w jakieś VHS , DVD game itp. gry sprzed 20 30 lat czasami oparte na przestarzałych technologiach.
Sądze że w tym przypadku bedzie podobnie: jesli gra bedzie dobra, w razie problemów powstaną emulatory...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Ardel12 »

Mnie koncepcja bardzo zaciekawiła. Na pewno apka ukróci graczy, którzy kochają przeglądać talie i zapamiętywać wydarzenia (ciężko się czasem powstrzymać;p).

Bardziej się zastanawiam czy rozdzielenie obowiązków między graczy nie spowoduje, że niektórzy będą mieli coraz trudne decyzje do podjęcia a reszta raz na jakiś czas lub wcale.
gaseki
Posty: 412
Rejestracja: 25 lut 2013, 22:16
Lokalizacja: Doncaster

Re: XCOM od FFG

Post autor: gaseki »

Nie jest to pierwsza gra planszowa wymagająca tabletu... Jakiś czas temu wyszły "klasyki" hasbro wymagające iPada.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Hiu »

Lykam jak indor...tak samo jak wieska
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Rafal_Kruczek »

gaseki pisze:Nie jest to pierwsza gra planszowa wymagająca tabletu... Jakiś czas temu wyszły "klasyki" hasbro wymagające iPada.
Ale w Monopoly czy inne takie da sie zagrać bez tableta.
Było kilka gier wymagajacycg soundtracka - do odmierzania czasu: Space alert, Escape.
Niedawno wyszedł One Night Werewolf któy ma apkę odczytajacą scenariusz "nocy", który jest trochę bardziej skompliwoany od stadardowego Wilkołaka.
Ale w x-com ma być apka która bierze na siebie scenariusz oraz AI gry zwykle symulowany za pomocą róznych mechanizmów growych zwykle wymagajacych kupy reguł, sterty kart i żetonów(na przykład Ankham Horror: talie lokacji, mitów, zaświatów). Tutaj wyniki sa zautomatyzowane i w dodatku ma także tworzyć nacisk płynącego czasu.
Zobaczymy jaka bedzie reakcja graczy.
Czasy się zmiwniaja i hybrydy sa coraz bardziej akceptowane.
Na przykład Consequential 2 lata temu miał falstart na Kickstraterze, w tym roku bedzie drugie podejscie, a sytuacja jest troche inna...
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Pierzasty »

Hmm, appka na tablet/smartfon? Odpadam.
Brak części taktycznej? To po kiego grzyba w ogóle robić XCom? Ano tak, dla odcinania kuponów, w końcu to FFG. Dziękuję, postoję. Geoscape mnie aż tak nie kręci, w nowym XComie to już w ogóle, a do części taktycznej mam Infinity.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: BartP »

Soundtrack mi nie przeszkadza. Specjalne urządzenie ze specjalnym programem to już dla mnie przekroczenie pewnej linii, za którą nie ma gier planszowych.
Ale spoko, to nie koniec świata, normalne planszówki wciąż wychodzą. Ba, nawet książki i tłoczone cedeki z muzyką.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XCOM od FFG

Post autor: Maxxx76 »

Nawet płyty winylowe :-)
Spokojnie, nie ma co wywoływać wilka z lasu... Podadzą więcej szczegółów, to będzie można dokładniej ocenić potencjał gry :-)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: Olgierdd »

Również podzielam obawy o szybkie starzenie się technologii i możliwy problem z uruchomieniem aplikacji. Poza tym: jaram się :D
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: XCOM od FFG

Post autor: balif »

Mi się to rozwiązanie z appką podoba. Pozwala dodać do gry skomplikowane zasady bez odstraszania graczy. Zamiast wyrzucać telefon do śmieci można wrzucić go do pudła z grą i ma się gwarancje że aplikacja działa ;). FFG to duża firma i o ile gra nie okaże się totalnym niewypałem to myślę, że długo będą wspierać grę i uaktualniać aplikację.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: XCOM od FFG

Post autor: galthran »

Temat oczywiście kuszący, ale aplikacja budzi we mnie mieszane uczucia. Chętnie bym sprawdził jak to działa i podejrzewam, że będzie to bardzo fajny bajer i ciekawe doświadczenie. Jednak jak już tutaj wspomniano, również mam obawy przede wszystkim, co będzie z apką za 10 lat? Czy nadal będzie dostępna do pobrania, kompatybilna z ówczesnymi systemami operacyjnymi itp. DO tego kwestia jak bardzo będzie się to przeradzać w grę komputerową. W każdym razie jestem bardzo ciekawy tego tytułu, chociażby z sentymentu :)
ODPOWIEDZ