Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Rocy7 »

ajfel pisze:...
czytałeś całą dyskusje? Costi napisał iż co chwila w Armadzie planujemy na kilka tur naprzód, ja to jedynie sprostowałem wykazując iż planowanie na kilka tur naprzód w zasadzie występuje jeden raz w 1 turze, gdyż potem dodajemy jedynie po 1 rozkazie do okrętu.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Star Wars Armada

Post autor: ajfel »

No właśnie czytałem, mówił o "planowaniu kilka tur naprzód", Ty odpowiedziałeś że poza pierwszą turą planuje się "1 turę naprzód".
Niby wszyscy wiedzą o co chodzi, ale nawet jeśli Costi wyraził się nieprecyzyjnie, to Ty dużo bardziej ;-)

edit:
Poza tym, paradoksalnie: gdyby w każdej turze można było zmieniać już zaplanowane rozkazy, to właśnie gra długofalowego planowania wcale by nie wymagała.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: costi »

Rocy7 pisze:
ajfel pisze:...
czytałeś całą dyskusje? Costi napisał iż co chwila w Armadzie planujemy na kilka tur naprzód, ja to jedynie sprostowałem wykazując iż planowanie na kilka tur naprzód w zasadzie występuje jeden raz w 1 turze, gdyż potem dodajemy jedynie po 1 rozkazie do okrętu.
No tak, ale ten jeden rozkaz będzie wykonany za 2-3 tury. I tak samo każdy kolejny. To nie jest Twoim zdaniem planowanie "na kilka tur naprzód"? Szczególnie, że problem najbardziej widoczny jest na okrętach, które manewrowością nie grzeszą, więc trzeba bardzo sprawnie analizować sytuację na stole, planując ruchy.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Banan2 »

Zapowiedziano Executora.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Karit »

Nic tylko czekać na Supremacy za 1000$ :D
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Mr_Fisq »

Rozważam zakup Armady na domowe potrzeby - i tu pojawia się problem, że nawet w wersji angielskiej brakuje pewnych modeli na rynku. Natomiast jest dostępne jeszcze trochę pudełek po polsku i tu pytanie:
- bardzo duży bałagan jest przy łączeniu dwóch wersji językowych, czy jeszcze idzie to ogarnąć?
(na forum FFG widziałem desperatów kupujących na niemieckim amazonie statki w wersji włoskiej...)

Czy ktoś może słyszał o ostatecznym ubiciu tej linii?
Niby są jeszcze dwie nowe duże jednostki w preorderze, niby chodzą słuchy o statkach z wojen klonów, ale dostępność modeli budzi wątpliwości... Ktoś, coś?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Elrond »

Ja mam wszystko co wyszło w wersji PL, a potem jak zakończyli wydanie, to kupowałem wszystko w wersji ENG. Nie widzę, żadnego problemu w łączeniu ich razem.
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: aryss »

Nowe frakcje to raczej najwczesniej 2 polowa tego roku. Co do laczenia wersji jezykowej to zaden problem, a polskie community tlumaczy karty z nowych dodatkow i wrzuca je na grupe fb wiec nawet osoby ktore totalnie ani slowa nie rozumieja po herbacianemu beda w stanie zagrac ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Mr_Fisq »

Dzięki wielkie, obawiałem się dużej liczby słów kluczowych i lekkiego zamętu.

Pora sprawić sobie Armadę :mrgreen:

Jakieś wskazówki co dokupić do podstawki na początek mając w planach format 200/250 puntków (i kampanię: Rebellion in the Rim) ?

Gladiator + MC30c?
2*Raider + Fregata szturmowa Mk. II?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: EsperanzaDMV »

Mr_Fisq pisze: 26 sty 2020, 18:21 Dzięki wielkie, obawiałem się dużej liczby słów kluczowych i lekkiego zamętu.

Pora sprawić sobie Armadę :mrgreen:

Jakieś wskazówki co dokupić do podstawki na początek mając w planach format 200/250 puntków (i kampanię: Rebellion in the Rim) ?

Gladiator + MC30c?
2*Raider + Fregata szturmowa Mk. II?
Nie wiem które statki się najbardziej nadadzą, ale jak chcesz wejść w tę grę, to obecnie trwa na muve.pl bardzo fajna wyprzedaż. Masz za bardzo niewielkie pieniądze:
- Koreliański Konflikt (kampania, trzeba mieć min 400 pkt)
- Rebelianckie transportowce
- Korweta Raider
Za niewielkie pieniądze możesz sobie urozmaicić grę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars Armada

Post autor: Mr_Fisq »

Na Muve ponadprzeciętnie tanio są tylko transportowce. W promocjach na różnych stronach można przebierać - zestaw statków jak w podstawce można skompletować za 160PLN (VSD za ~80, CR90 i Nebulon-B po ~40).

Najgorsze jest to, że ceny są tak niskie, że chciałoby się kupić wszystko (póki jeszcze jest po taniości).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Post autor: Mr_Fisq »

FYI może komuś się przyda:

Odnośnie ubicia Armady
- Po wydaniu statków Republiki i Separatystów na razie nie trwają pracę nad nowymi statkami (AFAIK nie są planowane na 2022 rok).
- Dodruki istniejących produktów dalej są planowane.

Co do mniejszych formatów punktowych:
- Można grać na 200pkt we wspomniane przeze mnie Task Force, ponoć wypada nieźle: https://starwars-armada.fandom.com/wiki ... Task_Force.
- Można grać na 200pkt (i więcej) w kampanię Rebellion in the Rim https://starwars-armada.fandom.com/wiki ... t_Building.
Jak nietrudno się domyśleć pierwsze sprawdza się w pojedynczych potyczkach, drugie, gdy możemy stałą ekipę.

Aktualizacja zasad:
- Pod koniec 2020 roku zostały zaktualizowane zasady dla Armady - powstała wersja 1.5: https://starwars-armada.fandom.com/wiki ... Armada_1.5. Która zmienia również koszta niektórych kart ulepszeń.

Aktualizacja kart (AFAIK):
- Wyszedł Update pack kart który:
-- Uwzględnia modyfikacje wprowadzone przy zmianie zasad na 1.5
-- Zawiera karty przeformatowane do standardowego rozmiaru.
-- Kart jest 290 - teoretycznie wszystkie ulepszenia które wyszły - koniec z kupowaniem pudełek tylko po to, by zdobyć jakieś ulepszenia - dla mnie bomba.
Edit:
Obecnie sonduję możliwość zakupu tego dodatku w jednym ze sklepów.

Dla ludzi którzy nie chcą wydawać fortuny, gonić za kolejnymi falami wydaje się to dobry moment na dołączenie do gry => piszę to z perspektywy casuala, a nie osoby chadzającej na turnieje.

Polecajki co kupić (tworzone już po Card Update Packu):
- Rebelia: https://www.youtube.com/watch?v=LtadMzGGwZk
- Imperium: https://www.youtube.com/watch?v=tod9zKY9FVY
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Post autor: Mr_Fisq »

andrzejstrzelba pisze: 14 lut 2022, 11:24 Zerknąłem sobie na tę grę i gdy zobaczyłem dodatek z niszczycielem za 240 $ to od razu lepiej się poczułem ze swoimi wydatkami na Shadows of Brimstone 😂.
A tak poważnie to ten niszczyciel musi imponująco wyglądać na stole. Szkoda tylko że pewnie skali nie trzymają ale to raczej nierealne.
Nie trzymają skali prawda ?
AFAIK Armada nie dba o trzymanie skali specjalnie. Zachowana jest z grubsza relacja między rozmiarami poszczególnych jednostek, ale to tyle.
Co do rozmiaru:
https://starwars-armada.fandom.com/wiki ... -scale.png
najmniejszy statek ze zdjęcia:
Spoiler:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Post autor: karawanken »

U mnie Armada spokojnie czeka w szafie jeszcze ze 2-3 lata aż dzieci będą gotowe grać. Sądzę, że na razie trochę dużo zasad jak dla nich. Te potyczki na mniejszą liczbę punktów wyglądają ciekawie. Sam stosowałem podobne zasady aby skrócić trochę rozgrywkę.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Post autor: Mr_Fisq »

karawanken pisze: 14 lut 2022, 12:24 U mnie Armada spokojnie czeka w szafie jeszcze ze 2-3 lata aż dzieci będą gotowe grać. Sądzę, że na razie trochę dużo zasad jak dla nich. Te potyczki na mniejszą liczbę punktów wyglądają ciekawie. Sam stosowałem podobne zasady aby skrócić trochę rozgrywkę.
Gra jest obecnie zamrożona => nie są projektowane nowe dodatki/statki; dodruki dalej mają być. Z tego powodu trochę osób jednak pozbywa się statków, jakbyś chciał coś dokupić na przyszłość to polecam zapisać się na grupę armady.
Mi udało się ostatnio kupić Core, Profundity, MC30c, R&V, Transportowce Rebelianckie, dodatkowe kości, wszystkie karty w koszulkach za ~470PLN.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Post autor: karawanken »

Mr_Fisq pisze: 14 lut 2022, 12:51
karawanken pisze: 14 lut 2022, 12:24 U mnie Armada spokojnie czeka w szafie jeszcze ze 2-3 lata aż dzieci będą gotowe grać. Sądzę, że na razie trochę dużo zasad jak dla nich. Te potyczki na mniejszą liczbę punktów wyglądają ciekawie. Sam stosowałem podobne zasady aby skrócić trochę rozgrywkę.
Gra jest obecnie zamrożona => nie są projektowane nowe dodatki/statki; dodruki dalej mają być. Z tego powodu trochę osób jednak pozbywa się statków, jakbyś chciał coś dokupić na przyszłość to polecam zapisać się na grupę armady.
Mi udało się ostatnio kupić Core, Profundity, MC30c, R&V, Transportowce Rebelianckie, dodatkowe kości, wszystkie karty w koszulkach za ~470PLN.
Jak tylko była informacja o końcu wersji polskiej kupiłem wszystko co chciałem :D
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 664
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Post autor: Tyrek »

Mr_Fisq pisze: 08 lut 2022, 09:01 Aktualizacja kart (AFAIK):
- Wyszedł Update pack kart który:
-- Uwzględnia modyfikacje wprowadzone przy zmianie zasad na 1.5
-- Zawiera karty przeformatowane do standardowego rozmiaru.
-- Kart jest 290 - teoretycznie wszystkie ulepszenia które wyszły - koniec z kupowaniem pudełek tylko po to, by zdobyć jakieś ulepszenia - dla mnie bomba.
Edit:
Obecnie sonduję możliwość zakupu tego dodatku w jednym ze sklepów.
Jak uda Ci się wysondować temat to daj proszę znać. Tez chciałbym kupić ten update pack, ale jak był dostępny to przespałem okazję :-(
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Post autor: Mr_Fisq »

Tyrek pisze: 14 lut 2022, 14:37 Jak uda Ci się wysondować temat to daj proszę znać. Tez chciałbym kupić ten update pack, ale jak był dostępny to przespałem okazję :-(
Na razie w sklepach do których pisałem albo mnie ignorują, albo piszą, że niedostępne tam gdzie się zaopatrują.
Grupa Armady na FB pociesza, że trzeba obserwować sklepy/allegro, bo sporo rzeczy przewija się falami. Jak znajdę źródło to wrzucę tu informację.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
parsons
Posty: 104
Rejestracja: 16 sie 2011, 18:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Armada (James Kniffen, Christian T. Petersen)

Post autor: parsons »

Z grupy armada na FB.
2 szt. Upgrade Pack dostępne w https://paladynat.pl/product/armada-upg ... ollection/.
Cześć opisu przeklejona z dial packa, ale ja zamówiłem w ciemno.
ODPOWIEDZ