Samurai Spirit (Antoine Bauza)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Samurai Spirit (Antoine Bauza)

Post autor: Krwawisz »

Nowa gra Antoina Bauzy.

Tym razem dostajemy małą, szybką kooperacje w niewielkim pudełku, z przepięknymi grafikami we wschodnim klimacie. Mechanika jest prościuteńka: każdy z graczy otrzymuje kartę postaci (dwustronną - z drugiej strony, po otrzymaniu paru ran, postac zmienia sie w potezne, silniejsze zwierze) z wojownikiem, który ma swoje specjalne cechy oraz tor liczbowy po prawej stronie. W swojej kolejce dociąga się karte z talii najeźdźcy i można ja położyć po prawej stronie karty - przesuwając pionek na torze o tyle pól ile wynosi siła najeźdźcy albo po lewej (tam miejsce jest ograniczone do 3), zeby obronic pewne elementy bronionej wioski na koniec rundy. Kiedy pionek na torze osiągnie wskazaną wartość uruchamia jedną ze specjalnych zdolności postaci i wybija częsć najeźdźców. Jeśli jednak dołożymy na prawo tyle kart, że wartość ta zostanie przekroczona, to musimy spasować i już na nic się drużynie nie przydamy.

Generalnie jest to wiec gra w dociąganie kart i kombinowanie co by tu zrobić, gdzie je położyć i jakich zdolności użyć, żeby nie wyrządziły nam one krzywdy. Gra się jakieś pół godziny, całość idzie szybko, bez downtime'u praktycznie. Mnie się bardzo podobało. Generalnie nie lubię kooperacji, ale z racji jej kompaktowości i szybkości rozgrywki - do tej będę często wracał.

http://boardgamegeek.com/boardgame/1589 ... rai-spirit
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: pingus »

Kooperacja od Bauzy zawsze w cenie. Hanabi i Ghost Stories to wybitni przedstawiciele swojego gatunku.
Ale chyba najpierw wypróbuję przed kupnem, jeśli uda mi się powstrzymać ad. :)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: Darboh »

Ja się nie będę powstrzymywał :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: maciejo »

Darboh pisze:Ja się nie będę powstrzymywał :)
Ja również :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: ChlastBatem »

Gdzieś można kupić ją w języku polskim lub angielskim? Albo może jakieś polskie wydawnictwo chce ją wydać?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1530
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: Furan »

Z tego co wiem, jakaś limitowana liczba miała być dostarczona na Essen. W normalnej sprzedaży (tak przynajmniej twierdzą niemieckie sklepy) powinna się pojawić w połowie listopada.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1530
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: Furan »

Dziś dorwałem swój egzemplarz.
Na żywo wygląda świetnie. Jakość (karty mogłyby być nieco mocniejsze) bardzo dobra.
Zagrałem solo 2 razy. Pierwszy raz zginąłem w 1 rundzie przez śmierć samuraja.
Za drugim razem przetrwałem do końca na zgliszczach i tylko z 1 ocalałą rodziną.
Bardzo prosty coop - w sensie reguł. Te są dość intuicyjne, tylko szkoda, że nie wszystkie mają przypominajki na planszy/kartach. Bardzo losowy - tą losowością można zarządzać, przy czym im więcej graczy, tym więcej umiejętności, więc łatwiej. Ciekawe. Są emocje, nieco decyzji. Karty można liczyć. Jutro spróbuję wersji hard.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: maciejo »

Rochwald pisze:Z tego co wiem, jakaś limitowana liczba miała być dostarczona na Essen. W normalnej sprzedaży (tak przynajmniej twierdzą niemieckie sklepy) powinna się pojawić w połowie listopada.
I była,dostałem nawet karte promocyjną do swojego egzemplarza :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: maciejo »

W końcu przyszedł czas na 7 Samurajów :D
Jak każda kooperacja najlepiej chodzi oczywiście solo 8) .Rozegrałem kilka partii pod rząd i jestem bardzo zadowolony.Gra szybka,zasady banalnie proste,pięknie wykonana (jakość i grafiki),pogłówkować też troszkę trzeba i oczywiście ociupinka szczęścia też nie zaszkodzi.
Polecam wszystkim fanom Ghost Stories i innych tego typu historii - nie zawiedziecie się,świetna również do rodzinnego grania :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Samurai Spirit

Post autor: htomek »

Wyciagne z szafy ten watek :) insrukcja PL gdzies dostepna ?
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: poket »

htomek pisze:Wyciagne z szafy ten watek :) insrukcja PL gdzies dostepna ?
Na stronie wydawnictwa które wydało to po Polsku
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: maciejo »

Gra jest świetna i nadal dosyć często ląduje na naszym stole.Szczerze polecam.
:D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: Aville »

Hej :) czy ktos juz mial szanse ograc Samurajów? Jak chodzi na 2 osoby? Czy nadaje się jako pierwszy co-op, czy jednak jesteśmy skazani na Pandemię? ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: maciejo »

Aville pisze:Hej :) czy ktos juz mial szanse ograc Samurajów? Jak chodzi na 2 osoby? Czy nadaje się jako pierwszy co-op, czy jednak jesteśmy skazani na Pandemię? ;)
Już pewnie ze 100 partii za mną, świetna gra nie zastanawiaj się tylko kupuj :!:
Solo, na 2 czy 3-4 osoby chodzi znakomicie.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: arracan »

Jako wielki fan Ghost Stories strasznie na grę czekam, od pierwszej zapowiedzi Rebela, więc właściwie już rok... Mam nadzieję kupić w lutym razem z Terraformacją :)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: maciejo »

arracan pisze:Jako wielki fan Ghost Stories strasznie na grę czekam, od pierwszej zapowiedzi Rebela, więc właściwie już rok... Mam nadzieję kupić w lutym razem z Terraformacją :)
Gra jest kompletnie niezależna językowo. Nie trzeba czekać na polskie wydanie.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: DarkSide »

Przepraszam że tak przy Świętach, ale gra mi właśnie zepsuła humor. :evil:
W kategorii "Najbardziej irytująca instrukcja gry planszowej" właśnie wysunęła się na czoło w 2017 roku. Mam już trochę ciężkich euro rozgryzionych samodzielnie, więc niedzielnym graczem bym się nie nazwał, ale ta instrukcja jest napisana bardzo nieintuicyjnie. :| Tak prosta w założeniu gra zmusza czytelnika do skakania po instrukcji wte-i-nazad. Dużo czasu mija zanim się człek połapie co mu wolno w grze, czy tak może czy nie. W dodatku nie wiem czy to moje jakieś dziwne nastawienie do tej instrukcji (ja naprawde chce nauczyć się w to grać) ale czytając ją miałem wspomnienia z lat studenckich, gdy jeden z prowadzących ćwiczenia na każde studenckie pytanie zaczynał swą odpowiedz od irytującego "no przecież to jest proste" Grrr...

Mam wrażenie że tłumacz jakość tak tłumaczył sucho i bezrefleksyjnie, bez zastanowienia o czym to jest i czy to o czym pisze brzmi zrozumiale. W języku polskim zdania wielokrotnie złożone stają się w instrukcjach gier niezrozumiałe. Kwiecistość jest dobra w beletrystyce, ale nie w instrukcjach! Mała uwaga do instrukcji: Rozdział "Uwagi od autora", drugi akapit, ostatnie zdanie: Trzeba powyrzucać wszystkie zaprzeczenia aby zdanie nabrało sensu. :?

O samej grze się jeszcze nie wypowiem, dopóki w nią nie zagram na 100% poprawnie przynajmniej kilka razy.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: maciejo »

Rozegrałem kilkadziesiąt partii, jakby co to pytaj.
Grę kupiłem na targach w Essen w roku jej wydania i bazuje na oryginalnej instrukcji.Czytalem też tą polską i jest trochę inna od oryginału, nie wiem może po drodze były jakieś zmiany.
Po przeczytaniu oryginału miałem tylko jedną wątpliwość i do dziś jej nie rozwiązałem :? Mam nadzieje że o to nie spytasz :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: DarkSide »

maciejo pisze:Rozegrałem kilkadziesiąt partii, jakby co to pytaj.
Grę kupiłem na targach w Essen w roku jej wydania i bazuje na oryginalnej instrukcji.Czytalem też tą polską i jest trochę inna od oryginału, nie wiem może po drodze były jakieś zmiany.
Po przeczytaniu oryginału miałem tylko jedną wątpliwość i do dziś jej nie rozwiązałem :? Mam nadzieje że o to nie spytasz :D
Dzięi :D

W tym temacie umieściłem kilka pytań i wątpliwości ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: Quba40 »

Wczoraj rozegrałem swoje pierwsze partie w duecie ze swoją dziewczyną. Zakupiłem nową grę za 61,17 zł, jakość wykonania jest bardzo wysoka, solidne planszetki samurajów i plansza wioski, grube żetony, niezłej jakości karty, dobra wypraska - za taką cenę normalnie szok :)
Jeśli chodzi o tryb solo czy na 2 graczy to jest on dość drętwy, zaletą jest bardzo krótki czas trwania rozgrywki, niestety to koniec jego zalet. Gra rozwija skrzydła dopiero na przynajmniej 4 samurajów, wtedy w końcu można docenić zdolności poszczególnych samurajów i zacząć główkować. Całe szczęście nic nie stoi na przeszkodzie aby nawet w rozgrywce solo sterować siedmioma samurajami :)
Pomimo prostej mechaniki o dziwo kombinowania jest całkiem sporo, szczególnie jak się skombuje zdolności sąsiednich samurajów. Element losu oczywiście występuje w ułożeniu talii, natomiast poprzez mądrą optymalizację można go nieco okiełznać, poza tym gra jest na tyle szybka, że przegrana przez pecha w doborze kart nie sprawia wielkiego zawodu, po prostu mówi się trudno i gra jeszcze raz :)
Podsumowując 7 Samurajów to sprytny mechanicznie tytuł, który jest czymś pomiędzy fillerem a większą grą.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Samurai Spirit

Post autor: maciejo »

Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1280
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Samurai Spirit (Antoine Bauza)

Post autor: ShapooBah »

Wziąłem i zabrałem.

Póki co grałem Solo. Nie wygrałem ani razu, ale nie czułem sie oszukany przez grę. Od po prostu przeliczyłem się w dokładaniu kart. Mimo to bawiłem się superowo i chciałem rozpocząć grę jeszcze raz.

W trybie Solo polecam jak najbardziej.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3355
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Samurai Spirit (Antoine Bauza)

Post autor: seki »

Zagrałem w 7 samurajów. Grałem wyłącznie solo bo w sumie z takim przeznaczeniem kupiłem i już wiem, że na więcej osób nie zagram. Zacznę od wykonania: bardzo mi się podoba, solidne komponenty tekturowe, niezłe jakościowo karty i bardzo ładne rysunki. Ale to co jest najważniejsze to przyjemność z rozgrywki więc... Jest OK ale tylko tyle. Decyzyjność jest niewielka, sukces zależy w dużej mierze od szczęścia. Co ciekawe w grze solo i dwuosobowej tej decyzyjności mamy nieco więcej niż na więcej graczy bo mamy do dyspozycji żetony talentów od niegrających samurajów (jednorazowego użytku). Nie widzę sensu by grać w tą grę w więcej osób. To taka mocno losowa łamigłówka - jeśli los nam będzie sprzyjać to przy optymalnej grze możemy wygrać. Kupiłem grę jeśli dobrze pamiętam za kilkanaście złotych na ostatnich wyprzedażach - za tą cenę warto spróbować. Zagram kilka razy testując różnych samurajów i pewnie wyląduje na półce wiecznego zapomnienia. Są lepsze gry solo, chociażby zakupione również na wyprzedazy Pandemia lekarstwo, która również jest krótką (do 30 min) kooperacją. To co jest na minus to na pierwszy rzut oka dość trudne w zapamiętaniu oznaczenia talentów, kar od najeźdźców i zasady gry. Jak na to co gra oferuje zasad jest stosunkowo dużo do zapamiętania.
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Samurai Spirit (Antoine Bauza)

Post autor: Ascalogan »

W 7 samurajów mam za sobą jakieś 30 rozgrywek i naprawdę mogę polecić tę grę dla... 3+ graczy. Solo i na dwie osoby kompletnie do mnie nie przemawia, jest nudne i polega tylko na ciągnięciu kart. Nic nie dzieje się nad stołem, nie ma z kim dyskutować i kogo prosić, aby jednak nas wsparł narażając samego siebie. Jako dość szybka gra kooperacyjna, nie wymagająca wiele kombinowania, ale dająca sporo frajdy przy większej ilości osób - zdecydowanie polecam!
ODPOWIEDZ