Kingsport Festival (Andrea Chiarvesio, Gianluca Santopietro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingsport Festival

Post autor: pan_satyros »

https://www.youtube.com/watch?v=mewzlsi-fGs

A podobno to ja krytykowałem :D
Spoiler:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Kingsport Festival

Post autor: janekbossko »

ja juz dawno jego recenzjami przestalem sie kierowac.
Ja gralem juz kilka razy i dla mnie to 6-7/10
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kingsport Festival

Post autor: pan_satyros »

janekbossko pisze:ja juz dawno jego recenzjami przestalem sie kierowac.
Ja gralem juz kilka razy i dla mnie to 6-7/10
Nom u nas podobnie 6+. Wrzuciłem w formie ciekawostki ;)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Kingsport Festival

Post autor: Rune »

pan_satyros pisze:
janekbossko pisze:ja juz dawno jego recenzjami przestalem sie kierowac.
Ja gralem juz kilka razy i dla mnie to 6-7/10
Nom u nas podobnie 6+. Wrzuciłem w formie ciekawostki ;)
No niestety od jakiegoś czasu recenzje Wookiego funkcjonować mogą wyłącznie jako ciekawostki :mrgreen:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Kingsport Festival

Post autor: 100rk »

Argument o niechęci do gry z powodu konfliktu tematu z wiarą recenzenta bezcenny :)
O ile jednak pamiętam taki konflikt nie nastąpił w konfrontacji tej samej (jak przypuszczam) wiary z Chaosem w Starym Świecie. :twisted:
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Kingsport Festival

Post autor: powermilk »

Jeżeli dobrze pamiętam, gdzieś wspomniał, że do Chaosu niezbyt chętnie siada właśnie z tego powodu. Powoływał się na Vassela, który jest pastorem i podobnie się wypowiedział o Chaosie.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Kingsport Festival

Post autor: 100rk »

A to przepraszam, jednak musiał mi ten fragment z poprzedniej recenzji umknąć :) (dla mnie jednak nic to nie zmienia, argument nadal wprost z...)
Wątek o lubianych/nielubianych recenzentach i ich rzetelności zresztą już istnieje, więc nie kontynuuję offtopu w temacie tej jakże zacnej i ciekawej gry.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
tui&prezesso
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2017, 15:03

Re: Kingsport Festival

Post autor: tui&prezesso »

Witam, nie wiem czy to dobry temat, ale tematu pomocy do KF nie znalazłem, więc pozwolę sobie zapytać w tym temacie.
Mam pewną zagwozdkę odnośnie jednej z kart scenariusza - "Coś na progu", otóż wspomniany scenariusz mówi o budynku Sanatorium, niestety na planszy owej budowli nie ma, więc czy to jest jakiś błąd w druku ? Czy tę kartę należy zagrywać inaczej ?
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Kingsport Festival

Post autor: profes79 »

Złota łopatka.
Miałem okazję wczoraj zagrać. W zasadzie trudno jakoś jednoznacznie ocenić grę, ze względu na fatalnie napisaną instrukcję, przez co graliśmy zupełnie wbrew zasadom (np. kompletnie nie jest opisana tak podstawowa zdawałoby się czynność jak przyzywanie przedwiecznych) - nakombinowaliśmy się jak konie pod górkę a i tak graliśmy źle; dopiero mniej więcej w połowie olśniło mnie, jak to powinno wyglądać a późniejsza lektura tego wątku przekonała mnie, że miałem rację (przetestowaliśmy dwa rozwiązania - najpierw przydzielaliśmy kostki do przedwiecznych i usiłowaliśmy rzucać odpowiednie wyniki - ale szybko doszliśmy do wniosku, że to bzdura; potem po prostu przydzielaliśmy kości do przedwiecznych ustawiając odpowiednie wyniki; dopiero później po lekturze kilku kart czarów i opisów budynków doszliśmy do wniosku, że gramy źle i należy wykorzystywać wyniki rzutów na kolejność - co od razu spowodowało że pewne czary i budynki nabrały sensu). Uzbrojeni w tę wiedzę chętnie spróbujemy ponownie bo w tym momencie widać, że gra ma jakiś potencjał, w przeciwieństwie do gry granej na naszych własnych zasadach :)

edit: gra aż się prosi o losowy rozkład budynków poszczególnych poziomów...
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Kingsport Festival

Post autor: Miszon »

Tak, to prawda, niezmiennosc rozgrywki sprawia że gra jest powtarzalna a przez to nudna. W dodatku po kilku rozgrywkach znalazłem swoją ulubioną kolejność "stawiania" budynków i nie widziałem sensu grania inaczej bo ten dawał mi najlepsze wyniki, co sprawiało że gra przestała mieć sens.
Natomiast instrukcja jest całkiem OK, choć przegadana.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ