Tajemnice Opactwa w Warszawie?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Tajemnice Opactwa w Warszawie?

Post autor: Legun »

Mam pytanie - czy w Warszawie można gdzieś kupić "Tajemnicę Opactwa" DoW? W krakowskim "Bardzie" nie ma a ja bardzo chciałbym ją jutro kupić - akurat mam tyle czasu, żeby wyskoczyć do jakiegoś sklepu przed powrotem do domu.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Planszomania.pl. 124 PLN. Można odbierać osobiście: ul. Morcinka 22/6. Telefony: 606 780 836, (22) 213 88 31
http://www.planszomania.pl/index.php
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

A ja myślałem, że to jest oop :) Patrzyłem na dojczesklepach, a a tu gra jest w Warszawce :D

Dobre to? Zastanawiałem się nad tym, Fury od Dracula i Shadows over Camelot - wybrałem FoD.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Nie miałem tego w ręku, ale wygląda cudnie! :D
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Post autor: Legun »

NIestety, w planszomanii też już nie mają :(. A czy gdzieś w warszawskim "realu" da się kupić "Carcassone-the Castle"?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Mystery of Abbey jest bardzo ladnie wykonane, ale sama gra troche mnie zawiodla. Jest po prostu ... nudna dosc :(
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Tajemnice są całkiem dobre, ale z gier dedukcyjnych lepsze jest timbuktu:) Gra się poniekąd przeciw graczom, więc nudzi się wolniej niż SoC, z tej trójki FoD faktycznie wydaje się najlepszym wyborem (jeżeli rozpatrujemy gry z klimatem i współdziałaniem/współknuciem:))

A swoją drogą to topic wielki mi zawód sprawił, bo myślałem że ma być edycja PL... Za poniżej 100 bym chętnie kupił, a tak to mi szkoda pieniądza, choć swego czasu figurowała jako must have
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Legun pisze:NIestety, w planszomanii też już nie mają :(.
Szkoda, że Ci narobiłem smaku. :(
A czy gdzieś w warszawskim "realu" da się kupić "Carcassone-the Castle"?
Zadzwoń do GRYFA (22)549 91 95. Są czynni jeszcze przez 20 minut.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Zdaje się, że sporo gier DoW jest w tej chwili oop. Na wiosne (w marcu?) obok Coloseum mają wyjść wznowienia, pewnie MotA też się załapie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

AvantaR pisze:Mystery of Abbey jest bardzo ladnie wykonane, ale sama gra troche mnie zawiodla. Jest po prostu ... nudna dosc :(
A mozesz napsiac cos wiecej? Pamietam, ze kiedys z 10 lat temu lubilem Cluedo, a to wydaje sie jego lepsza wersja. Tylko wlasnie problem, ze ja w tamta gre sie bawilem z 10 lat temu, wiec nie wiem, czy teraz mi sie spodoba. Napisz co Ci sie nie podobalo i dlaczego.

A w Wawie ma ktos te gre, zeby ja zademonstrowac na Smolnej?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Don Simon pisze:
AvantaR pisze:Mystery of Abbey jest bardzo ladnie wykonane, ale sama gra troche mnie zawiodla. Jest po prostu ... nudna dosc :(
A mozesz napsiac cos wiecej?
Chodzisz, pytasz o jakiegos mnicha, dostajesz odpowiedz, zaznaczasz, koniec ruchu. Jest kilka kart modyfikujacych gre, ale chyba sie spodziewalem czegos wiecej. Ciezko mi powiedziec dlaczego ta gra mnie nudzi, moze brak mi w niej jakiegos napiecia?

Pzdr
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pat_Garret
Posty: 205
Rejestracja: 20 kwie 2006, 21:01
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Pat_Garret »

AvantaR pisze:
Don Simon pisze:
AvantaR pisze:Mystery of Abbey jest bardzo ladnie wykonane, ale sama gra troche mnie zawiodla. Jest po prostu ... nudna dosc :(
A mozesz napsiac cos wiecej?
Chodzisz, pytasz o jakiegos mnicha, dostajesz odpowiedz, zaznaczasz, koniec ruchu. Jest kilka kart modyfikujacych gre, ale chyba sie spodziewalem czegos wiecej. Ciezko mi powiedziec dlaczego ta gra mnie nudzi, moze brak mi w niej jakiegos napiecia?

Pzdr
A mnie MotA osobiście przypadła do gustu, może nie jest moją ulubioną ale zawsze chętnie w nią zagram. Może nie spodobała Ci się dlatego bo jednak jest to gra w której trzeba stworzyć odpowiedni klimat, a nam to się w Avanti nie udało. Jak byłem na mazurach, to przez sześć dni pod żąd, graliśmy w kajucie w MotA i było super :wink:.
"Over the hills and far away..."
ODPOWIEDZ