Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
cCAMILOOo
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2016, 14:12
Has thanked: 8 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: cCAMILOOo »

Witam. Czy dalby rade mi ktos przeslac polska instrukcje i tlumaczenie kart aliena na maila albo jakos inaczej?? Nie moge sie zarejestrowac na bgg...wyskakuje mi : Uwaga: użytkownicy w wieku poniżej 13 lat nie mogą korzystać z tej witryny. Uprzedzam, ze date urodzenia mam wpisana dobrze. Dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: raiden25 »

Tłumaczenia instrukcji do dodatku nadal nie ma jak rozumiem? :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

raiden25 pisze: 07 lip 2018, 18:04 Tłumaczenia instrukcji do dodatku nadal nie ma jak rozumiem? :)
Jest już od dawna,jak nie możesz znaleźć podaj maila to podeślę :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ja_ak
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2011, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: ja_ak »

Pomóżcie proszę :D . Czy scenariusze "hard" z dodatku są rzeczywiście na tyle trudne, że można grać solo jednym avatarem? Czy nadal wskazana gra na "kilka rąk" ? :wink:
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

ja_ak pisze: 27 lip 2018, 08:27 Pomóżcie proszę :D . Czy scenariusze "hard" z dodatku są rzeczywiście na tyle trudne, że można grać solo jednym avatarem? Czy nadal wskazana gra na "kilka rąk" ? :wink:
Generalnie w grach z serii LE im więcej rąk/graczy, tym trudniejsza gra :P Ja w scenariusze Hard i z Soldiers dodanymi do talii Hive gram tylko solo jednym avatarem. Poziom trudności jest wtedy tak wyśrubowany, że gra na więcej rąk mija się z celem. Niemniej jednak zawsze możesz spróbować zagrać na dwie ręce i zobaczyć, jak Ci idzie. Jeśli po 4-5 próbach będziesz w stanie dojść do obj.3, to próbuj dalej - w końcu się uda :)
ja_ak
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2011, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: ja_ak »

Dzięki za odpowiedź. Czyli jednak dodatek to must have dla mnie. Trafia na szczyt listy zakupowej. A miałam już nic nie kupować w najbliższym czasie ...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2018, 09:07 przez ja_ak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Jiloo »

W LE grałem solo tylko raz, więc cieżko mi się wypowiadać w tym konkretnie przypadku. Po pierwszej grze solo powiedziałem sobie że kolejną zagram tylko na hard i żołnierzami. Bo właśnie nawiązując do tego co wspomniał Breżniew – w dodatku poza wersjami hard scenariuszy są karty Soldier. Wrzucasz je do deku obcych zamiast Dronów. O tyle o ile drony potrafiły mieć jakieś pozytywne efekty, typu dobieranie kart itp, tak żołnierze to złe karty. Muszę kiedyś spróbować :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6454
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 585 times
Been thanked: 942 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Odi »

Przeszedłem 5 z 6 misji na najwyższym poziomie trudności (wszystko hard i soldiers) pojedynczą talią Ripley.
Bardzo polecam, bo poziom trudności wydaje się być wtedy optymalny do gry solo.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Odi pisze: 27 lip 2018, 09:19 Przeszedłem 5 z 6 misji na najwyższym poziomie trudności (wszystko hard i soldiers) pojedynczą talią Ripley.
Bardzo polecam, bo poziom trudności wydaje się być wtedy optymalny do gry solo.
Raz zagrałem talią złożoną z 4 talii Ripley ale na poziomie standardowym. Było tak łatwo, że aż w ogóle mi się nie grało przyjemnie. Na Hard nie było za łatwo?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6454
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 585 times
Been thanked: 942 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Odi »

Karty Ripley faktycznie świetnie się kombują, ale generalnie miałem poczucie, że jest trudno. Chyba najgorzej z drugim scenariuszem, który próbowałem przejść kilkanaście razy bez powodzenia, zaliczając go ostatecznie dzięki kilku fartownym układom kart.
Mocno bolą też hazardy i efekty "Ten i następny gracz", które biją podwójnie.

Natomiast miałem przyjemne poczucie, że walczę z grą, a nie ze swoją talią. No i to mono-Ripley, czyli fajny klimat :)

Wiesz, jak będziesz miał za łatwo, to możesz sobie dorzucić kolejny zestaw soldiersów
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

Ma ktoś pakiet spolszczający karty do tej zacnej gry? To co jest na BGG jest fajne graficznie ale posiada jednak sporo błędów.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

Tymczasem zagraliśmy z żoną bez żadnych dronów w pierwszy scenariusz i gra nas ośmieszyła, co mnie bardzo satysfakcjonuje. Lubię jak jest ciężko, wręcz musi tak być w grze kooperacyjnej żeby chciało się w nią grać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Pastorkris »

RUNner pisze: 27 sie 2018, 12:45 Tymczasem zagraliśmy z żoną bez żadnych dronów w pierwszy scenariusz i gra nas ośmieszyła, co mnie bardzo satysfakcjonuje. Lubię jak jest ciężko, wręcz musi tak być w grze kooperacyjnej żeby chciało się w nią grać.
Wersja z oryginalnych zasad Aliena jest przestarzała. Lepiej stosować te z Predatora - mniejsza liczba kart dronów jest dobrym krokiem w stronę trudnej i satysfakcjonującej rozgrywki. Całkowite ich wyeliminowanie wydaje się strzałem w stopę ;) ale jak ktoś lubi jak jest trudno to chyba też to jakaś opcja, choć to tylko 3 karty więcej w grze na dwie osoby, także bez szaleństw.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

Ale cyrk nam się przytrafił... Lokalizacja Nostromo, trwa desperacka walka z bossem, kupuję kartę, uzupełniam koszary i kto się pojawia? Oczywiście Jones! Kocur mi się wmieszał do talii koszar po poprzedniej partii! Przyznać trzeba że wyszło bardzo klimatycznie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

RUNner pisze: 03 wrz 2018, 22:53 Ale cyrk nam się przytrafił... Lokalizacja Nostromo, trwa desperacka walka z bossem, kupuję kartę, uzupełniam koszary i kto się pojawia? Oczywiście Jones! Kocur mi się wmieszał do talii koszar po poprzedniej partii! Przyznać trzeba że wyszło bardzo klimatycznie.
I co pomógł :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Super
Posty: 401
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 217 times
Been thanked: 120 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Super »

Pastorkris pisze: 03 wrz 2018, 15:50(...) mniejsza liczba kart dronów jest dobrym krokiem w stronę trudnej i satysfakcjonującej rozgrywki. Całkowite ich wyeliminowanie wydaje się strzałem w stopę ;)
Jeśli ktoś się nie zgadza z powyższym twierdzeniem i bez dronów wciąż jest łatwo - w rozgrywce dwuosobowej warto rozpoczynać z kartami już w kompleksie, na dwóch, trzech pierwszych miejscach. Wtedy faktycznie robi się gorąco, bo czas na przygotowanie silniejszej talii, czy "wyskanowanie" potworów w kompleksie się skraca ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

Fajne jest to, że w prosty sposób można manipulować poziomem trudności. Ja bez dronów to raczej nie zagram w 2 osoby, bo jestem za cienki. Coop musi być wyzwaniem, ale nie można popadać w skrajności.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Strud »

Wersja z oryginalnych zasad Aliena jest przestarzała. Lepiej stosować te z Predatora
Nie znam tych z predatora, ale w dodatku do Aliena jest nowa zmieniona tabelka z dronami.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1834 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gambit »

Strud pisze: 05 wrz 2018, 13:55
Wersja z oryginalnych zasad Aliena jest przestarzała. Lepiej stosować te z Predatora
Nie znam tych z predatora, ale w dodatku do Aliena jest nowa zmieniona tabelka z dronami.
To ta sama :)
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Strud »

I wszystko jasne :)
Dla tych co nie mają dodatku lub Predatora, link z neta.
Super
Posty: 401
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 217 times
Been thanked: 120 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Super »

Chodziło raczej o tę tabelkę: link
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Moja wczorajsza rozgrywka to był hit. Grałem solo jedną postacią (Mercenary) w Alien 3 Hard Mode i po jednym Soldiers w każdym mini-decku. Pierwszy objective przeszedłem bez jednego draśnięcia. Pierwszy raz zrobiło się gorąco, gdy zeskanowałem Hazard 2 (dwóch losowych dead enemies do CZ i losowy dead enemy zakryty w każdym pustym obszarze). Dostałem 2 kosy, ale w następnej turze ogarnąłem problem i udało mi się nawet wyleczyć do zera. Całkiem niezłą talię sobie zbudowałem, chociaż z każdymi zakupami wiązał się dreszczyk emocji, bo po Hazard 1 w Barakach pojawiło się 5 Facehuggers. Eventy z obj.2 (odrzucenie losowej karty z ręki o wartości 1 lub więcej i odrzucenie 3 pierwszych kart o wartości 1 lub więcej z talii) bardzo mi utrudniały, ale mimo to dawałem radę. Wreszcie udało mi się znaleźć głowę Bishopa, zamontować ją i przeskanować z jej pomocą obszar. Dwie tury później pojawiła się Bestia, a wraz z nią zaczęli do CZ wpadać trudniejsi wrogowie. Talię miałem już taką, że udawało się czasem uciągnąć z 13-14 ataku na turę. Bestii został już tylko 1 event. Jeszcze 1-2 tury i wygram.... tak mi się wydawało. Zostały mi 4 luźne punkty ataku, więc uznałem, że warto skanować, bo będzie zawsze opcja wcześniejszego ubicia jakiegoś robala. No to zeskanowałem: 2 x event.... :( Bestia miała znowu 3 eventy. Masakra. Ubiłem 2 kolejne eventy i zaczęło się robić bardzo źle, bo do CZ wpadali wrogowie po 7 ataku. W ręce zazwyczaj było tyle, że musiałem wybierać: albo ubijać na bieżąco wpadających wrogów i ograniczać ilość otrzymywanych ran, albo ubijać Bestię i narażać się na 2 albo 3 rany w turze i liczyć na łut szczęścia. Wybrałem to drugie, ale szczęścia nie miałem. Bestia była już goła i wystarczyło już tylko w kolejnej rundzie uzbierać 6 ataku (co było prawie pewne, bo dzięki Internal Exam zlikwidowałem z talii ok 6-7 startowych kart). Ale trzeba było jeszcze przeżyć 3 rany. Miałem już 5 pkt obrażeń. No to lecą strikes: 1, 1 (jest świetnie... wygram to :) ....5: GAME OVER.
Ależ to była rozgrywka! :)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2018, 14:58 przez Breżniew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: RUNner »

To ja miałem też epicki zgon, tyle że mnie ubił obcy z cechą obniżającą życie gracza o -1, po odkryciu tej karty. Z ciekawości rozegrałem kolejną turę i okazało się, że zabiłbym bossa ;] Bądźmy szczerzy, gdyby Jones siedział w Ulu, a nie w koszarach, to byśmy wygrali, bo tej jednej tury zabrakło! :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Hej, czy są jakieś pogłoski o polskiej edycji? Czy lepiej rozważyć zakup wersji angielskiej (wraz z dodatkiem zapewne ;) )
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Curiosity »

MrAtrion pisze: 27 wrz 2018, 15:32 Hej, czy są jakieś pogłoski o polskiej edycji? Czy lepiej rozważyć zakup wersji angielskiej (wraz z dodatkiem zapewne ;) )
Nie jestem do końca pewny, ale chyba żadna gra od Upper Deck nie została spolszczona. Jakiś musi być tego powód, bo nie wierzę, że żaden polski wydawca nie robił podchodów. Może mają za duże wymagania?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ