Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Gromb »

Okaleczyć? Cytuję kladyka: "you know nothing John Snow." :twisted:
Zerknij na karty Legendary: Firefly i zweryfikuj opinię.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Jiloo »

manicminer pisze: 02 paź 2019, 20:06 Oczywiście że kwestia gustu, jednak mam Nemesis, który jest w tym samym klimacie, a graficznie miażdży Encounters. I porównując te dwie gry to Alien niestety wygląda jakby rysował go totalny amator, ewentualnie żona wydawcy. W karciane grafiki powinny budować klimat a tutaj jest bieda. Cena niestety nie odzwierciedla niskiego poziomu wykonania.
Nemesis mnie osobiście odrzuca właśnie tym, że jest grą o Obcym, k†óra udaje, że nie jest grą o Obcym. Trochę na zasadzie – zróbmy grę w klimacie Aliena, tylko tak, żeby nie płacić za licencję. Naprawdę jestem w szoku, że ktoś kto ma prawa do Obcego nie pozwał AR do sądu.

A LE: Alien? Obcy od dawna ukazywał się jako seria komiksów, zresztą pierwszy dodatek jest oparty właśnie o serię komiksową. Dla mnie nawet dużo lepiej że zdecydowali się na grafiki, a nie kadry z filmów. I myślę, że to nie koniecznie musi być kwestia praw autorskich, a decyzji. Ma to swój klimat i mnie się podoba, ale rozumiem, że komuś może się nie podobać. Ale przecież jest tyle innych gier. X-Files są robione na kadrach z serialu, Buffy i 007 też – ale to nie Encouters.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Polzcount »

Jiloo pisze: 03 paź 2019, 08:56
manicminer pisze: 02 paź 2019, 20:06 Oczywiście że kwestia gustu, jednak mam Nemesis, który jest w tym samym klimacie, a graficznie miażdży Encounters. I porównując te dwie gry to Alien niestety wygląda jakby rysował go totalny amator, ewentualnie żona wydawcy. W karciane grafiki powinny budować klimat a tutaj jest bieda. Cena niestety nie odzwierciedla niskiego poziomu wykonania.
Nemesis mnie osobiście odrzuca właśnie tym, że jest grą o Obcym, k†óra udaje, że nie jest grą o Obcym. Trochę na zasadzie – zróbmy grę w klimacie Aliena, tylko tak, żeby nie płacić za licencję. Naprawdę jestem w szoku, że ktoś kto ma prawa do Obcego nie pozwał AR do sądu.

A LE: Alien? Obcy od dawna ukazywał się jako seria komiksów, zresztą pierwszy dodatek jest oparty właśnie o serię komiksową. Dla mnie nawet dużo lepiej że zdecydowali się na grafiki, a nie kadry z filmów. I myślę, że to nie koniecznie musi być kwestia praw autorskich, a decyzji. Ma to swój klimat i mnie się podoba, ale rozumiem, że komuś może się nie podobać. Ale przecież jest tyle innych gier. X-Files są robione na kadrach z serialu, Buffy i 007 też – ale to nie Encouters.
Dobrze to ująłeś z Nemesis'em. Myślę .że gra miałaby dużo większe "wzięcie " PR''owskie i rozgłos gdyby jednak była Alienem. Za te powiedzmy 5-7 lat szybciej będzie odkopać marke gier Aliena niż Nemesisa, to takie moje przemyślenia może sie mylę.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Odi »

Myślę .że gra miałaby dużo większe "wzięcie " PR''owskie i rozgłos gdyby jednak była Alienem.
Co do Nemesisa - gra zebrała 2 mln funtów i okazała się jednym z największych sukcesów planszówkowego KS (albo największym - niech mnie ktoś poprawi). Więc czego Ty więcej chcesz, to ja nie wiem :)

Fotosy z filmu nie zawsze są dobrym wyborem. Przykładowo, gdy oglądam LE: Bonda, fotosy na kartach bardzo mi się podobają. Są kolorowe, dynamiczne, zróżnicowane - bo też mnóstwo się w tych filmach działo, i to w różnych lokalizacjach.
W X-Files mam wrażenie, że wyszło już nieco gorzej. Duszna, gabinetowa atmosfera filmu, operowanie cieniami, półmrokiem etc., na zdjęciach nie wychodzi zbyt dobrze. Stąd - żeby cokolwiek było na tych kartach widać - mamy cały szereg głów postaci, które zaludniają nam karty, ale mi osobiście niespecjalnie się to podoba.

Alieny, które generalnie były filmami bardzo mrocznymi, realizowanymi w ciasnych, ciemnych pomieszczeniach, w kolorach stalowo-brudnych, na fotkach wyszłyby jeszcze gorzej. Nie mówiąc już o tym, że samych postaci alienów jest tam relatywnie niewiele albo wyglądają słabo (przypomnijcie sobie aktora w kostiumie z Nostromo).

Grafika komiksowa w tej grze sprawdza się idealnie. Można pokazać krew, udramatyzować poszczególne sceny, jednocześnie nawiązując do oryginalnych kadrów (czego jest w grze sporo).
Inna sprawa, że poziom niektórych grafik (4 scenariusz, rysowany w klimacie LE:Firefly) jest słaby. Ale w zdecydowanej większości albo są świetne, albo dobre, albo - w ostateczności -"można się przyzwyczaić". Takich, które do dzisiaj mnie irytują, jest zaledwie kilka.
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Polzcount »

Masz racje , zgadza się .żeby było jasne nie podważam sukcesu Nemesis'a. Sam ostrzę ząbki na ten tytuł. Bardziej chodziło o target klientów którzy nie specjalnie interesują się grami , nie znają się dobrze lub wcale, dla których magnesem byłoby słowo klucz Alien ,a którym Nemesis nic nie mówi.
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Forcemaster »

Jiloo pisze: 03 paź 2019, 08:56 Nemesis mnie osobiście odrzuca właśnie tym, że jest grą o Obcym, k†óra udaje, że nie jest grą o Obcym. Trochę na zasadzie – zróbmy grę w klimacie Aliena, tylko tak, żeby nie płacić za licencję. Naprawdę jestem w szoku, że ktoś kto ma prawa do Obcego nie pozwał AR do sądu.
Mam tak samo. Generalnie dla mnie to funkcjonuje na granicy podróby;)
Awatar użytkownika
Szamano
Posty: 126
Rejestracja: 07 lis 2011, 16:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Szamano »

Może ktoś rozpisać jak należy ułożyć dwa scenariusze z 1 dodatku (według "filmu") - nie mogę tego znaleźć.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

Szamano pisze: 04 paź 2019, 08:12 Może ktoś rozpisać jak należy ułożyć dwa scenariusze z 1 dodatku (według "filmu") - nie mogę tego znaleźć.
Alien Incursion: The Aviary
1. Strange Behaviour
2. New Residents
3. Ruler of the Roost

Alien Evolved: Space Station Echidna
1. Incubators
2. Release the Hounds
3. The Final Creation
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 158
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Lopek43 »

Archiwista pisze: 01 paź 2019, 12:23
Breżniew pisze: 30 wrz 2019, 10:04 Jakby ktoś był chętny, to Alien Covenant expansion jest już w przedsprzedaży w Planszostrefie:
https://planszostrefa.pl/pl/p/Legendary ... sion/10653
W 3trollach również już można zamawiać
https://3trolle.pl/15305-legendary-enco ... nsion.html


Karty są już u mnie . Jest delikatna (może nie bardzo- ale jest różnica w odcieniu kart z tyłu) zdjęcie raczej tego nie odda.. wydaje mi się że w warunkach w jakich gram (wieczór przygaszone światło i lampka) raczej nie zrobi mi to różnicy..
P.s myślałem że będzie większe pudełko;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 paź 2019, 16:33 przez Lopek43, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 158
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Lopek43 »

Karta na wierzchu pochodzi z Covenant a box jest niewielki w porównaniu z poprzednim dodatkiem :


Obrazek
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Odi »

Mocno się wahałem, czy zamówić ten dodatek.

Raz, że te tyły kart są jednak różne i to stosunkowo mocno, co widać na filmach i zdjęciach. Owszem, można zakoszulkować karty scenariusza (a potem w trakcie gry karty strike, jesli ktoś - jak ja - nie koszulkuje ich na stałe), ale to jednak trochę - mówiąc delikatnie - popelina ze strony wydawnictwa.

Dwa - cena. Płacimy za jeden scenariusz plus wariant do modułu królowej.
Za dwa razy tyle możemy mieć całego Bonda, gdzie scenariusze są cztery (nie mówiąc już o innych grach).

No ale czego się nie robi dla swojej ukochanej gry......................... :(

Zamówiłem, lecz ode mnie Upper Deck dostaje tym dodatkiemżółtą kartkę.
[Blady strach padł na pracowników centrali firmy. W trybie nagłym zwołano nadzwyczajne zebranie, na którym dyskutowano, w jaki sposób usatysfakcjonować niezadowolonego klienta w dalekiej Polsce]
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Polzcount »

Też dziś odebrałem , dobrze że jest jeszcze miejsce w głównym pudełku na karty :). W sumie dziś się zastanawiałem czy nie lepiej byłoby żeby zamiast tego małego dodatku wydać Alien Covenant z wpleciona akcja z prometeusza.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

Też mnie boli, że ten dodatek taki drogi. Połowa ceny podstawki i niewiele tańszy niż poprzedni dodatek, a ma o połowę mniej kart. Większość takich samych pudełek (200-kartowych) do Legendary kosztuje 85-90 zł.

Ale oczywiście, że jestem fanem i nie zagłosuję portfelem tylko sercem. Zamówiłem w planoszstrefie przy okazji innego zamówienia.
Polzcount pisze: 04 paź 2019, 15:34 (...) W sumie dziś się zastanawiałem czy nie lepiej byłoby żeby zamiast tego małego dodatku wydać Alien Covenant z wpleciona akcja z prometeusza.
Dla nas lepiej, ale czy dla Upper Deck? ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

Jiloo pisze: 04 paź 2019, 15:47 Też mnie boli, że ten dodatek taki drogi. Połowa ceny podstawki i niewiele tańszy niż poprzedni dodatek, a ma o połowę mniej kart. Większość takich samych pudełek (200-kartowych) do Legendary kosztuje 85-90 zł.
Pudełka są takiej samej wielkości ale te tańsze dodatki do Marvela mają po 100 kart. 200-kartowe pudełko do tej pory wyszło jedno i jest w podobnej cenie co Covenant.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: krecilapka »

Odi pisze: 03 paź 2019, 09:38
Co do Nemesisa - gra zebrała 2 mln funtów i okazała się jednym z największych sukcesów planszówkowego KS (albo największym - niech mnie ktoś poprawi).
12 milionów zebrał Kingdom Death monster. To jest jednak chyba rekord jeśli chodzi o planszówki. 2 mln w tym porównaniu to bieda ;)
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: zaki850 »

krecilapka pisze: 04 paź 2019, 18:12
Odi pisze: 03 paź 2019, 09:38
Co do Nemesisa - gra zebrała 2 mln funtów i okazała się jednym z największych sukcesów planszówkowego KS (albo największym - niech mnie ktoś poprawi).
12 milionów zebrał Kingdom Death monster. To jest jednak chyba rekord jeśli chodzi o planszówki. 2 mln w tym porównaniu to bieda ;)
Nie bieda, Nemesis jest nr 9 na liscie planszówek, które zebrały najwięcej funduszy na kickstarterze w historii. I zebrał 3 miliony funtów, nie 2. To więcej niż np. Rising Sun, Zombicide: Black Plague i Gloomhaven... :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

c08mk pisze: 04 paź 2019, 15:54 Pudełka są takiej samej wielkości ale te tańsze dodatki do Marvela mają po 100 kart.
Masz racje. Myślałem, że te małe pudełka tez mają 200.
Czyli Upper Deck znalazl lepszy sposób na zarobienie na dystrybucji.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: raiden25 »

Lopek43 pisze: 04 paź 2019, 14:28 Karta na wierzchu pochodzi z Covenant a box jest niewielki w porównaniu z poprzednim dodatkiem :


Obrazek
Dodatek już jest?? Ciekawe kiedy 3trolle będą miały :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: raiden25 »

Jeszcze dopytam skoro mowa on Buffy i Bondzie. Czym się różnią te serie bez nazwy „Encounters” w nazwie?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

raiden25 pisze: 09 paź 2019, 08:08 Jeszcze dopytam skoro mowa on Buffy i Bondzie. Czym się różnią te serie bez nazwy „Encounters” w nazwie?
Główna różnica polega na tym, że Encounters są grami typowo kooperacyjnymi. Zwykłe Legendary jest niby kooperacją, ale ostatecznie wygrywa jedna osoba – ta która zdobyła najwiecej punktów.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

raiden25 pisze: 09 paź 2019, 08:08 Jeszcze dopytam skoro mowa on Buffy i Bondzie. Czym się różnią te serie bez nazwy „Encounters” w nazwie?
"Encounters" ma predefiniowaną talię przeciwko której się gra (Objetive 1, Objective 2, Objective 3). W zwykłej serii Legendary to jest trochę tak jakby się te 3 talie wymieszało razem. Gra się też przeciwko jednemu Mastermindowi tzn. nie trzeba czekać do Objective 3 aż pojawi się Final Enemy, jak się uzbiera odpowiednią ilość ataku można atakować Masterminda (a trzeba pokonać jego 4 taktyki). Grając w Legendary i Encounters tutaj najbardziej odczuwałem różnice.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: raiden25 »

Czyli Buffy i Bond to będzie taki Marvel? Bo z planszy bardziej mi Encounter przypomina a Marvel mnie nie zachwycił bez tych misji właśnie :(
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: c08mk »

raiden25 pisze: 09 paź 2019, 10:01 Czyli Buffy i Bond to będzie taki Marvel? Bo z planszy bardziej mi Encounter przypomina a Marvel mnie nie zachwycił bez tych misji właśnie :(
Nie zagłębiałem się za wiele w te tytuły ale raczej tak. Bond ma już stopniowaną budowę talii, taką podróbkę trzech talii z Aliena (moim zdaniem), bo nie jest to dokładnie to samo (ale nie jest to też to samo co wytasowanie wszystkich kart w Marvelu).
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Phate »

Szybkie pytanie.
Jest sens kupowania tego nowego dodatku nie mając dużego expansiona ?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

Phate pisze: 12 paź 2019, 17:41 Szybkie pytanie.
Jest sens kupowania tego nowego dodatku nie mając dużego expansiona ?
Nie ma, bo nie wykorzystasz wówczas całej zawartości nowego dodatku m.in Nowa talia do talii Królowej będzie bezużyteczna.
ODPOWIEDZ