Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Jiloo »

stary gracz pisze: 04 lis 2019, 13:17 Tomek, lepiej powiedz kto tak mówił i o kim.
Pytaj maciejo
viewtopic.php?p=1193077#p1193077
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Munchhausen »

Myślę, że akurat ryzyko dla polskiego wydawcy jest małe. Nawet po liczbie stron w tym wątku widać, że gra mimo upływu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Może być jak z "Zamkami Burgundii" - tytuł niby od dawna dostępny na rynku, ale wydanie od Rebela okazało się sporym hitem, bo wiele osób zwyczajnie czekało na polską edycję. Sam "Aliena" dorwałem dopiero w ostatnim MatHandlu, ale chętnie bym przygarnął polskie pudło, bo język zawsze stanowi pewną barierę i wolałbym mieć wersję, w którą mogę zagrać z każdym. Inna sprawa, że segregowanie i koszulkowanie kart wyjęło mi z życia jeden wieczór, więc słabo mi na myśl, że miałbym to robić jeszcze raz :)
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Morgon »

Jestem za polską wersją. Kupię jeśli wyjdzie. Co do tłumaczenia to słaby przykład, bo szpony mają ptaki, tutaj ewidentnie będą pazury, zresztą Nemesis przetarł ścieżkę w temacie pazurów ;) Najwyżej dać do tłumaczenia temu panu co gloomhaven tłumaczył, powinno być ok.
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Polzcount »

No chyba jaja sobie ktoś robi :D czekałem tyle czasu po czym dwa miesiące temu kupiłem podstawkę, dodatek i ten najnowszy ,a teraz ktoś wyjeżdża z krajową wersją :). Zakładam ,że zanim cokolwiek się ruszy , przetłumaczy wydrukuje to mini co najmniej rok-dwa?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: olsszak »

Polzcount pisze: 04 lis 2019, 18:50 No chyba jaja sobie ktoś robi :D czekałem tyle czasu po czym dwa miesiące temu kupiłem podstawkę, dodatek i ten najnowszy ,a teraz ktoś wyjeżdża z krajową wersją :). Zakładam ,że zanim cokolwiek się ruszy , przetłumaczy wydrukuje to mini co najmniej rok-dwa?
Ty przejmujesz się mając 3 pudełka na krzyż, a jak ktoś ma wszystko co się ukazało ?;) Dla mnie easy pass. Córka juz coraz lepiej po angielsku mowi, więc juz nie ma potrzeby skoro w towarzystwie kazdy po angielsku kojarzy :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: longmen76 »

No to chyba o mnie mowa - ja mam wszystko co wyszło :). Plus mata zamówiona w playmaty.pl.
Dla mnie ta gra jest to prawie niezależna językowo :). Tekst na kartach jest prosty jak drut. Nie znam angielskiego i sobie radzę bez problemu.
Instrukcja po polsku jest do Legendary Alien. Jak ktoś zna Aliena to spokojnie będzie grał w Marvela wcześniej poznając różnice z pomocą kogoś kto ogarnia angielski. Moim zdaniem można to spokojnie samemu sobie ogarnąć.

Jedyna sprawa mnie ciekawi. Jak to będzie wydawane jeżeli chodzi o dodatki które są już niedostępne w wersji angielskiej - np. Dark City. Kupiłem używkę rzutem na taśmę.

Co do zapotrzebowania to bedzię. W końcu to Marvel. Patrząc jak się sprzdają tytuły już kiedyś wydane - Mage Knight, Kemet to nie obawiam się o sprzedaż. Aczkolwiek skompletowanie całości i zakoszulkowanie to wydatek bardzo duży. W związku z tym nie liczyłbym na dużą ilość dodatków, bo linia siądzie sprzedażowo, jak to w przypadku LCG i dodatków nie będzie wszystkich....
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Phate »

Po czasie zapytam się wyjadaczy jak tam opinie najnowszego dodatku, warto ?
Mam podstawkę i ostatnio dotarł do mnie pierwszy dodatek. Nie wiem czy za ciosem nie zamówić od razu drugiego dodatku.

Po dodaniu do całości exp nr 1 gra (solo - bo tak gram głównie) zyskała bardzo dużo i jestem zadowolony z zakupu.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Odi »

No ja uważam, że jednak... nie warto.

Pomimo całej miłości do LE:Alien, dodatek za ~120 zł wrzuca po prostu za mało contentu do gry.
Ok, 6 nowych postaci i jeden scenariusz. Ale już mozliwość grania Davidem ma dla mnie wartość iluzoryczną, bo ani razu nie zagrałem jeszcze nawet Królową z pierwszego dodatku.
Nowe karty strike i avatary sa spoko, ale w kontekście ceny całość niezbyt się broni.

Ja następnego małego dodatku nie kupuję.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: woytas »

Faktycznie, porównując cenę do zawartości to Covenant wydaje się średnio-dobrym zakupem, zwłaszcza jeśli gra się tyko solo (a ja tak właśnie gram), ale po zagraniu nowego scenariusza z nowymi postaciami nie żałuję wydanych pieniędzy. Jest dobrze, a po za tym to zawsze więcej dobrego w pudełku na kolejne rozgrywki. Ja od siebie polecam, ale nie namawiam :wink:
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: manicminer »

Kupiłem LE:Alien.
Czy warto dokupić Predators? Ktoś grał w Aliena predatorami? Ma to sens czy tylko jako ciekawostka?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: maciejo »

manicminer pisze: 09 sty 2020, 19:42 Kupiłem LE:Alien.
Czy warto dokupić Predators? Ktoś grał w Aliena predatorami? Ma to sens czy tylko jako ciekawostka?
Ani Obcego ani Predatora nigdy za dużo !
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Probe9 »

manicminer pisze: 09 sty 2020, 19:42 Kupiłem LE:Alien.
Czy warto dokupić Predators? Ktoś grał w Aliena predatorami? Ma to sens czy tylko jako ciekawostka?
LE: Predator sam w sobie jest przyjemną gierką. Możliwość łączenia go z Alienem to tylko dodatkowy atut :) Jeżeli spodoba Ci się Allien to z czystym sumieniem mogę Ci polecić Predatora.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: wirusman »

Ja niestety po rozegraniu kilkunastu partii w aliena i predatora. Predatora sprzedalem. Z pewnością jest to powód że gram solo lub w dwie osoby. Natomiast predator lepiej wypada w większym gronie.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: HUBertPL »

Predator nie spodobał mi się, zero wczucia...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Ardel12 »

wirusman pisze: 09 sty 2020, 20:18 Ja niestety po rozegraniu kilkunastu partii w aliena i predatora. Predatora sprzedalem. Z pewnością jest to powód że gram solo lub w dwie osoby. Natomiast predator lepiej wypada w większym gronie.
U mnie to samo. Gram głównie w 2 osoby i Alien wypada znacząco lepiej od Predatora. Nie spodobał się u nas tryb, w którym gramy jako Predator. Wielka sieczka i częste zgony zanim się zrobiło coś sensownego.
Obecnie ogrywam jeszcze X-files, ale na razie nie przebija Aliena.
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: manicminer »

Zagrałem Aliena, muszę powiedzieć że gra się fajnie, jest klimat filmów, jest zagrożenie, kombinowanie. Niektóre grafiki mogłyby być ładniejsze, ale reszta to rekompensuje z nawiązką.
Jeśli ktoś ma wątpliwości a lubi to lore, to polecam.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: maciejo »

wirusman pisze: 09 sty 2020, 20:18 Ja niestety po rozegraniu kilkunastu partii w aliena i predatora. Predatora sprzedalem. Z pewnością jest to powód że gram solo lub w dwie osoby. Natomiast predator lepiej wypada w większym gronie.
Solo grając jednym bohaterem nie na szans wygrać.
Po ponad 50 partiach odpuściłem.
Na dwie ręce już spoko, ciężko jest ale daje rade :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

maciejo pisze: 27 sty 2020, 15:07 Solo grając jednym bohaterem nie na szans wygrać.
Po ponad 50 partiach odpuściłem.
Na dwie ręce już spoko, ciężko jest ale daje rade :wink:
Ja właściwie z tego samego powodu puściłem Predatora w świat. Firefly też długo miejsca nie zagrzał na mojej półce. Obie te gry zastąpiłem LE: X-Files i L:James Bond. Zobaczymy jak długo one zostaną u mnie. Póki co Całe moje Legendary solo chowa się przy Scythe i Projekt Gaja 8)
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: MrAtrion »

maciejo pisze: 27 sty 2020, 15:07
wirusman pisze: 09 sty 2020, 20:18 Ja niestety po rozegraniu kilkunastu partii w aliena i predatora. Predatora sprzedalem. Z pewnością jest to powód że gram solo lub w dwie osoby. Natomiast predator lepiej wypada w większym gronie.
Solo grając jednym bohaterem nie na szans wygrać.
Po ponad 50 partiach odpuściłem.
Na dwie ręce już spoko, ciężko jest ale daje rade :wink:
Mnie się udało raz wygrać solo i nie było nawet trudno. Ale musiałem mieć sporo szczęścia bo nigdy więcej nie udało mi się to powtórzyć xD A na 2 avatary fajnie się gra i można używać tych kart Coordinate porządnie :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: maciejo »

Breżniew pisze: 27 sty 2020, 15:12 Póki co Całe moje Legendary solo chowa się przy Scythe i Projekt Gaja 8)
Że jak :shock:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: manicminer »

maciejo pisze: 27 sty 2020, 18:01
Breżniew pisze: 27 sty 2020, 15:12 Póki co Całe moje Legendary solo chowa się przy Scythe i Projekt Gaja 8)
Że jak :shock:
To one są jakoś powiązane z Alienem i karciankami?
A swoją drogą to fajnie by było zagrać w Projekt Weyland-Yutani, tworzymy lepsze swiaty :lol:
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Breżniew »

maciejo pisze: 27 sty 2020, 18:01
Breżniew pisze: 27 sty 2020, 15:12 Póki co Całe moje Legendary solo chowa się przy Scythe i Projekt Gaja 8)
Że jak :shock:
No tak - po prostu ostatnio nawet nie chce mi się rozkładać Aliena, bo wolę zagrać w Projekt Gaja.
Nie znaczy to, że uważam Aliena za złą grę :) Po prostu obecnie leży i się na niego kurzy. Po 3 latach dość intensywnego łupania we wszystkie 6 scenariuszy (a obecnie już 7) należy mu sie krótsza bądź dłuższa chwila odpoczynku.
Może kiedyś ją sprzedam za ogromne pieniądze - w końcu to unikatowy egzemplarz w który "Breżniew grał tyle razy, że każdy inny na jego miejscu porzygałby się w połowie tej ilości" :lol:
manicminer pisze: 27 sty 2020, 18:07 To one są jakoś powiązane z Alienem i karciankami?
Nie, Alien nie ma z podanymi przeze mnie grami nic a nic wspólnego. Co najwyżej łączy Aliena z PG fakt, że obie rozgrywają się w kosmosie :P
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: manicminer »

Sprawdzał ktoś fanowskie dodatki z bgg? Jest coś warte wydrukowania?
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: wesolykowal »

Może się jakaś dobra dusza podzielić spolszczoną instrukcją i tłumaczeniem kart? Niestety link BGG w temacie spolszczeń prowadzą do nikąd...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: vinnichi »

Ktoś tam porządnie to zrobił tutaj moja wersja z błędami :-) może ktoś tam się odezwie
https://drive.google.com/file/d/1K6-RwF ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1vifEL6 ... sp=sharing
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
ODPOWIEDZ