Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Mam pytanie: w instrukcji na stronie 17 w zasadach do karty Grown in a Lab w nawiasie wspominają o karcie Acid Blood, jednak nie znalazłem karty o takiej nazwie. Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest to błąd i nie chodzi tu o kartę Ripley no.8 "New And Imroved?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

Tak, jak na BGG już ktoś odpowiedział - chodzi o kartę New and Improved. Błąd w instrukcji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Sekator »

Właśnie odebrałem grę, posortowanie, sprawdzenie czy wszystko jest (uff, zero braków), podpisanie przekładek zajęło mi dwie godziny :D

Pierwsza gra dopiero dziś po 24, ale tyle co zobaczyłem podczas rozdzielania kart nastraja mnie bardzo pozytywnie. Szczególnie różnorodność scenariuszy.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Jednak się myliłem co do regrywalności tej gry. Na początku może wydawać się łatwa, ale rzeczywiście wystarczy nie dodawać kart z talii Drone i/lub wyłożyć na starcie te dwie, trzy karty do kompleksu i robi się naprawdę interesująco i gra potrafi zafundować ciekawe i klimatyczne akcje i twisty, podtrzymując napięcie przy skanowaniu kolejnych kart w kompleksie czy losowaniu kart z Strike Decku. Ten klimat naprawdę czuć, i często dochodzi do iście filmowych akcji (np. gdy uda się Newborn'em zabić Clone Queen). Fajne jest też to że każda każda "załoga" (poza Nostromo) wprowadza jakieś słowo kluczowe "charakterystyczne" dla jej członków. Więc się myliłem, ta gra ma jak najbardziej dużą regrywalność, i mówię tu tylko o rozgrywce solo, w filmowym i tematycznym układzie (wiem że można mieszać Cele i postacie, ale mi akurat to nie bardzo podchodzi i wole rozgrywki w "oryginalnym" układzie), a tu przecież dochodzi jeszcze możliwość na kilku graczy (w której pewnie dopiero gra pokazuje swoje pełne możliwości), plus tryb z Hidden Agenda.

Więc grę jak najbardziej polecam czy to do trybu solo czy na większą liczbę graczy.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Sekator »

Pierwsze koty za płoty. I pierwsza przegrana. Wszystko szło gładko, aż myślałem że gram niezgodnie z zasadami, aż do 3 celu z pierwszego filmu. Najpierw Ash, potem Perfect Organism pojawił mi się akurat w combat zone i tłukł mnie jak oszalały, a jakby tego było mało, kombinacja strike'ów zmusiła mnie do zdiscradowania całej ręki :D Do tego doszło samozniszczenie Nostromo, i pełnego życia w dwie tury byłem martwy :D. Tego się nie spodziewałem. W piątek gramy w 2 osoby, zobaczymy jak to pójdzie.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

Czym więcej avatarów w rozgrywce tym trudniej :) Choć nam udało się w 5 wygrać, scenraiusz Aliens.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Assaultmarine »

Scenariusz Aliens dziwnym trafem wygrywamy zawsze niezależnie od ilości graczy (2 do 5 testowane) ale trzeba przyznać, że za każdym razem kiedy gramy z motywem zdrajcy w scenariusz Aliens zdrajcy nie ma (3 próby, w innych scenariuszach był zawsze) - co znacznie grę ułatwiało (mocne karty "roli" + karty Weyland Yutani odkrywające przynależność w zasadzie tylko pomagają). Bez motywu zdrajcy nieco trudniej szło ale w najgorszym przypadku na żyletce ten scenariusz kończył się sukcesem.

Może jest po prostu łatwiejszy od innych?

W każdym razie Aliens gramy jeśli jest ktoś nowy, w gronie które zna grę gramy dowolny inny.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Sekator »

Tak jako formalność, mogę w swoim ruchu i rekrutować i atakować, jak pozwalają mi na to dobrane karty?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1306 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: rastula »

Sekator pisze:Tak jako formalność, mogę w swoim ruchu i rekrutować i atakować, jak pozwalają mi na to dobrane karty?
Tak. Możesz wykonać dowolne akcje z dobranych kart.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Pierwszy raz udało mi się zdobyć kartę Ripley No. 8 The Monster's Mother...WOW :D ta karta po prostu wymiata :D! Fakt jest droga, ale jeśli uda się ja zdobyć to można prowadzić swój własny rój Obcych. Najlepiej jak się pojawi jak najwcześniej, i dobrze mieć w talii kilka kopii karty Johner'a I Mostly Just Hurt People do usuwania reszty kart z talii, tak żeby szybciej nam dochodziła ta karta oraz karty Obcych.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: 13thcaesar »

Rozegrałem sobie pierwszy scenariusz solo przy ustawieniach na 3 graczy (3 talie) - same porażki. Wiem ze gra solo z trzema deckami a gra na 3 z żywymi graczami, robi róźnicę (solo jest łatwiej bo ma się wglad w 3 decki i można łatwiej koordynować działania). Gra naprawdę jest taka ciężka na 3 graczy (nie to żebym narzekał, bo akurat uznaje to za plus)?
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Dexterus »

Pierwszy scenariusz na trzy osoby? Całym sobą mówię TAK! Jest k...osmicznie trudny :> To czyni go zresztą cudownym. Ja lubię sobie zrobić czasem wersję hardcore i zagrać go bez kart z Drone Decku, co nie zaburza "flow" klimatycznych kart. W takich chwilach naprawdę czujesz się jak załoga Nostromo, nie mając zbyt wielkiej szansy na przeżycie, a stawiając się ot tak, by chociaż odejść z godnością :twisted:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2387
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1291 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Czy ktoś próbował takiego rozwiązania el taniocha ?
http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Ultra- ... -szt./1524
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

nie znam się to się wypowiem ;)
kupiłem takie (poziom cenowy podobny):
Mayday Standard CCG Ultra-Fit
I jeżeli tamte są choć trochę podobne do tych "moich" to nie kupuj, niepotrzebny wydatek przy tylu kartach które non stop trzeba tasować, zagrywać.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2387
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1291 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

W dodatku Twoje są dobrze rozmiarowo dopasowane, więc powinny być lepsze :-) nie wiem z jakiego materiału są te podlinkowane przeze mnie ale są odrobinę większe od kart i zastanawiam się czy nie będą się źle tasowały.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Maxxx76 »

Ja zakupiłem ultra pro fit i jestem z nich zadowolony :-)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

Czy jest gdzieś wątek dot. gry w "zasadach.." ?
Mam pytanie dotyczące "jeńców" i czujności a nie chciałbym zaśmiecać (wyszukiwarka mi nie znajduje).
Zadam tu a najwyżej przekleję:
W 2 scenariuszu jeniec może/musi być wykupiony, czasem Xenomorph go więzi:
Po uwolnieniu ta karta idzie do odrzuconych wykupującego?
(może się zdarzyć że wykupię karty mojego współgracza(y))
vigilant: Czy ta karta sumuje się z ręką przy czyszczeniu ?
tzn mając 3 te karty pozostawione dociągam 6 na rękę czy 3?
dzięki!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

orzeh pisze:Czy jest gdzieś wątek dot. gry w "zasadach.." ?
Mam pytanie dotyczące "jeńców" i czujności a nie chciałbym zaśmiecać (wyszukiwarka mi nie znajduje).
Zadam tu a najwyżej przekleję:
W 2 scenariuszu jeniec może/musi być wykupiony, czasem Xenomorph go więzi:
Po uwolnieniu ta karta idzie do odrzuconych wykupującego?
(może się zdarzyć że wykupię karty mojego współgracza(y))
vigilant: Czy ta karta sumuje się z ręką przy czyszczeniu ?
tzn mając 3 te karty pozostawione dociągam 6 na rękę czy 3?
dzięki!
Tak. Jeńców wykupujesz jakbyś kupował kartę z baraków. Możesz tak podkupić kartę współgracza.

Vigilanty nie liczą się do ilości kart na ręce. Niezależnie ilu ich masz na stole, odrzucasz wszystko z ręki i ciągniesz 6 kart na koniec swojej tury. Str 13 instrukcji. Karty Vigilant są "zagrane" na stół więc nie zajmują ręki.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

dziekuję!
Przegapiłem to w instrukcji, tak jak to że jak się kończy talia gniazda to trzeba przetasować zabitych wrogów.
Gra jest niesamowicie klimatyczna :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: misioooo »

orzeh pisze:dziekuję!
Przegapiłem to w instrukcji, tak jak to że jak się kończy talia gniazda to trzeba przetasować zabitych wrogów.
Gra jest niesamowicie klimatyczna :)
Ano jest :) My przy 3cim podejściu (na 5 graczy!) w końcu ubiliśmy Organizm Doskonały (scenariusz 1). Scenariusz 2 na 4 graczy poszedł jak na filmie... Sielanka, potem napięcie rośnie, potem "mamy prze****ne" i na końcu piękne zwycięstwo - królowa ubita!
Scenariusz 3... Sielanka, sielanka... Bum - game over w 3 tury :) Emocje czasami na stojąco przy stole. Dodam, że w mojej ekipie do grania jestem ja, małżonka i dwoje znajomych. Moja luba nie lubi filmów o obcym wogóle. Znajomi nie trawią klimatów scifi. Jednak Legendary Encounters wszystkim bardzo się podoba, a moja żonka wręcz stwierdziła, że to jej ulubiona gra (przypominam - ona nie lubi Obcego!). Coś czuję, że zrobię na najbliższym graniu niespodziankę i dorzucę agendy z potencjalnym zdrajcą ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

No to mamy podobnie, to jest druga gra którą moja żona po pierwszym rozegraniu we dwójkę (scenariusz 1 przegrana oczywiście) powiedziała ... JESZCZE RAZ :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6124
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 636 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: pan_satyros »

Jakieś nowe przemyślenia o grze w 2 osoby? Im bliżej predatorów tym bardziej myślę o zakupie obu ww. a grać będę niemal wyłącznie w duecie.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2387
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1291 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Też zamieniam się w "czytosłuch" Jak działa na 2 osoby?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: orzeh »

My gramy głównie we 2 osoby, nie mieliśmy jeszcze okazji w więcej.
Gra jest niezwykle klimatyczna, umiarkowanie trudna - nam się gra świetnie, po weekendzie będę mógł prawdopodobnie porównać rozgrywkę z 3-4 osobami to napiszę.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: KubaP »

vinnichi pisze:Też zamieniam się w "czytosłuch" Jak działa na 2 osoby?
Wybornie. Serio. To jest po prostu rewelacyjna gra, która świetnie się skaluje.
ODPOWIEDZ