Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Breżniew »

Phate pisze: 14 sie 2019, 13:42 Właśnie dziś odebrałem swoją kopie podstawki Aliena :) Wieczorem segregacja i może pierwsza testowa gra.
Wracając do tematu.

A jakie to ma znaczenie (odcienie kart) ? Karty i tak są w talii hive zakryte - nawet jeśli będziemy wiedzieli, że kolejna jest z dodatku to nie da nam to więcej informacji odnośnie tego co ona w rzeczywistości przedstawia.
Jeśli do Hive wtasujesz Drony albo Soldiers, to już będzie miało znaczenie, bo będzie od razu widać które to karty. Taka informacja uchroni Cię wtedy przed skanowaniem zanim zbudujesz silniejszą talię (lub skłoni w przypadku Dronów). Ponadto niektóre karty z talii Hive mogą trafić do Twojej talii i ogólnie w innych taliach też mogą trafić się karty, które trafiają w trakcie gry do różnych teoretycznie nieodpowiadających im talii.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Phate »

No to rzeczywiście może to mieć znaczenie. Póki co w podstawce nie będę miał tego problemu ale jak zdecyduje się zakupić dodatek to pewnie trzeba będzie na wszelki wypadek zaopatrzyć się w koszulki (ale tych kart będzie pewnie z 1000 :/)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Jiloo »

Phate pisze: 14 sie 2019, 13:51 (...) (ale tych kart będzie pewnie z 1000 :/)
Dokładnie 1000 kart jest w podstawce i pierwszym dodatku (600+400).
Nowy dodatek będzie miał zdaje się kolejne 200 kart.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Phate »

Jestem po pierwszej partii. Wrażenia bardzo na plus. Za mało grałem aby móc powiedzieć coś więcej (muszę bardziej poznać grę).
To co mogę powiedzieć po pierwszej partii to:
1) plecy kart z różnych talii nawet w podstawce mają różne odcienie - jakby się ktoś uparł to pewnie idzie zapamiętać jakie karty z mini-hive maja jakie odcienie.
2) Grafiki (karty dla filmu Obcy 1) są super, bardzo klimatyczne :)
3) Poziom trudności pierwszego filmu - trudno powiedzieć bo w różnych częściach gry było różnie. Na początku dostałem 10 ran (na 11 życia, grałem Gunnerem), później zaczęły wchodzić karty z leczeniem więc szło gładko bo praktycznie wszystko leczyłem na bieżąco i aż do final bossa szło gładko. Później nie dałem rady wywalić go przez śluzę i raz dostałem kilka strike 'ów pod rząd (przez Asha). Także podsumowując: początek był ciężki, środek to luzik i na koniec zabrakło szczęścia w kartach. Drone dodałem 0/1/1.
Dziś spróbuje jeszcze raz bez drone i z losowym Role.

A teraz kilka pytań.
Jakie koszulki kupujecie (z nieprzeźroczystymi plecami) ?
Który scenariusz z podsatwki wam się najbardziej podoba i który z nich jest najtrudniejszy wg was ?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Breżniew »

Phate pisze: 16 sie 2019, 22:38 A teraz kilka pytań.
Jakie koszulki kupujecie (z nieprzeźroczystymi plecami) ?
Który scenariusz z podsatwki wam się najbardziej podoba i który z nich jest najtrudniejszy wg was ?
Miałem koszulki FFG z zielonymi rewersami i nie polecam ich - drogie i trafiły mi się dwie paczki które były jakieś wybrakowane (podczas tasowania rwały się na łączeniu).
Najbardziej lubię scenariusz z Nostromo: to pierwszy scenariusz jaki się rozgrywa i z nim mam związane wspomnienia z pierwszym kontaktem z serią Legendary Encounters i efekt WOW. Ponadto ten scenariusz jest wg mnie najbardziej klimatyczny ze wszystkich (podobnie jak film).

Nie umiem wskazać najtrudniejszego wg mnie scenariusza z podstawki, bo każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy i wymagający. Z tego jednak co pamiętam, to scenariusz Alien 3 jako jedyny przeszedłem za pierwszym razem. Jestem jednak daleki od wskazywania go jako łatwego. W określonych okolicznościach każdy z 4 scenariuszy z podstawki może być bardzo trudny, ale zdarza się też tak, że przejście scenariusza nie będzie stanowiło dużego problemu - czasem karty bywają bezlitosne lub bardzo łaskawe :)

Żeby jednak nie kończyć wymijającą odpowiedzią, to spontanicznie powiem, że scenariusz Alien Resurrection potrafi dać popalić. :) Tak - jeśli już mam wybierać, to stawiam na AR.
MrAtrion
Posty: 647
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: MrAtrion »

Ja mam w koszulkach Arcane Tinmen przeźroczystych.

Najbardziej 2 pierwsze filmy lubię ogrywać. Najtrudniej miałem z trzecim, ale w sumie 3 i 4 chyba mają szczegółową mechanikę zwycięstwa i troszkę trudniejsze niż pierwsze 2 by wychodziły.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: c08mk »

Ja odniosłem wrażenie, że scenariusze są trudniejsze za kolejnością filmową o ile się używa postaci przypisanych do danego scenariusza.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Phate »

Druga gra i zwycięstwo. Nostromo za mna, teraz czas na film nr 2.
Grałem losowym avatarem - technik. Dałem tylko jednego drobne do objective nr 3. Partia była bardzo ciekawa i czuję satysfakcję po jej wygraniu ale nie sprawiła większych problemów - cały czas miałem kontrolę nad complexem i nie docuagnalem ani jednej karty strike przez całą grę.
Przy następnej grze chyba nie dodam ani jednego drona do talii i może zacznę z już zakrytymi np dwoma kartami w complex aby rozgrywka była bardziej wymagająca. Jakie proponujecie jeszcze na ten moment utrudnienia home rules zanim zdecyduje się na dodatek ?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Breżniew »

Phate pisze: 17 sie 2019, 01:21 Jakie proponujecie jeszcze na ten moment utrudnienia home rules zanim zdecyduje się na dodatek ?
Wyszukaj z talii Drone dwa eventy i Facehuggera i dodaj je do talii Hive. To powinno podkręcić atmosferę podczas gry :)
MrAtrion
Posty: 647
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: MrAtrion »

Każdy kolejny film jest trudniejszy. Nie martw się, że jest łatwo :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Ardel12 »

MrAtrion pisze: 17 sie 2019, 07:03 Każdy kolejny film jest trudniejszy. Nie martw się, że jest łatwo :D
A ja mógłbym powiedzieć coś całkiem przeciwnego. Grając po kolei z przypisanymi drużynami, to właśnie pierwszy łoił mnie aż miło(gram w 2os) a kolejne to już raczej na luzie zaliczałem. Podstawą jest granie z drone deckiem wyliczanym z tabelki z Predatora. W alienie za bardzo obniżyli poziom trudności nim. Dodatkowo można utrudnić sobie wykładając dodatkowe karty z Hive na początku gry(co znajduje się bodaj w instrukcji) i powinno wystarczająco podbić poziom trudności :)

Obecnie napaliłem się na kolejny dodatek. Poprzedni wprowadził kilka świetnych mechanik dla Alienów, więc mam nadzieję, że utrzymają formę.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Phate »

Dobrze czyli plan jest taki:
Kolejna rozgrywka z 2x event i 1x facehugger z drobne deck na start zakryte karty w complex.
Zacząć do dwóch kart czy jednej ? Co proponujecie ?

Aha i jeszcze jedno. Wczoraj mierzyłem ze stoperem czas składania całości po rozgrywce. Mam pudelko z przekładkami z bgg. Całkowity czas wyniósł dokładnie 5 minut i 55 sekund. To nie tak dużo :] Po recenzjach myślałem że będzie to bliżej 15 minut.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: maciejo »

Phate pisze: 17 sie 2019, 14:41 Dobrze czyli plan jest taki:
Kolejna rozgrywka z 2x event i 1x facehugger z drobne deck na start zakryte karty w complex.
Zacząć do dwóch kart czy jednej ? Co proponujecie ?

Aha i jeszcze jedno. Wczoraj mierzyłem ze stoperem czas składania całości po rozgrywce. Mam pudelko z przekładkami z bgg. Całkowity czas wyniósł dokładnie 5 minut i 55 sekund. To nie tak dużo :] Po recenzjach myślałem że będzie to bliżej 15 minut.
A może zamiast tego wszystkiego zagraj na dwie ręce,wykorzystasz koordynaty i Asha będziesz mógł ubić :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Phate »

Zdaje sobie sprawę, że to by pewnie załatwiło sprawę poziomu trudności gry i można by w pełni wykorzystać coordinate. Jakoś jednak średnio mi się to podoba. Gra solo to gra solo - jeden kontra tysiące Alienów.
Sprobuje najpierw dopasować sobie poziom trudności do jednej postaci a jak to nie pomoże to w ostateczności spróbuję z dwoma postaciami.
Btw. Dodatek rozwiązuje też sprawę poziomu trudności w grze solo ? Tam są trudne karty alien soldier i inne karty location i objective ? W ten sposób zwiększa się trudność ?
Możecie podać przykład co jest innego na karcie objective dla pierwszego filmu na poziome hard ?
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: c08mk »

Phate pisze: 18 sie 2019, 11:46 Możecie podać przykład co jest innego na karcie objective dla pierwszego filmu na poziome hard ?
Zajrzyj na koniec instrukcji Predatora. Są tam cross-rules z Ailenem. Wczoraj jak grałem to sobie porównałem karty z pierwszego scenariusza i w zasadzie poziom Hard z dodatku jest prawie taki sam jak te aktualizacje z Predatora.
Tak jak Alien mi za bardzo nie siadł to już granie alienowych scenariuszy Predatorem mi się podobało. Jest też duża różnica, która mi się podoba w Predatorze - tu się gra konkretną postacią, a nie grupą bohaterów. Gracz tak samo dostaje avatar ale do decku nie dodaje dodatkowych postaci tylko sprzęt i taktyki (speargun, termovision, medkit, itp) co pozostawia wrażenie graniem samotnym łowcą.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: woytas »

Moje remedium na zbyt łatwe granie (dodatek jest niezbędny):
- lokacje i cele zawsze biorę Hard
- do każdej talii Hive dodaje jednego Drona i jednego Żołnierza
- Baraki zawsze są losowe, więc istnieje szansa, że za każdym razem będzie inny skład
- zawsze losowy Avatar
Czasami uda się wygrać, ale nie za często. Najczęściej nie jest łatwo i są partie w których przegrywam już przy pierwszym Objective, ale zdarzają się też takie, które przechodzę niemal sprintem. Taki setup bardzo mi odpowiada, gra jest bardziej trudna niż łatwa i wygrana jest wyzwaniem.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Phate »

Kolejna partia tym razem we dwie osoby. Powiem szczerze, że dopiero teraz gra pokazała pazura. Ilość dronów jak w tabeli z dodatku czyli 0/1/2.
Przy pierwszy Objective tak mało kart walki na ręku, że jeden z graczy dostał przez event trzy Facehuggery i nie mogliśmy zabić ani jednego. Co spowodowało za dwie tury jego śmierć (niestety była to moja żona a nie ja ;) ).Później grałem do końca znów sam i poziom odczuwalnie spadł do lekkiego spacerku. Pod koniec gry solo postać jest tak rozwinięta, że w jeden rundzie można zadać ok 20 punktów obrażeń.
Chyba zacznę grać na dwie ręce :]
Aha zapomniał bym: gra w film nr 1 ze standardowymi barakami.

P.S. Jak robicie przekładki ? Naklejacie kartki na dołączone oficjalnie z Alienem przekładki czy drukujecie sami. Jeśli drukujecie to na jakim papierze/kartonie ?
Awatar użytkownika
MaxiLager
Posty: 29
Rejestracja: 30 gru 2016, 21:30
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: MaxiLager »

Właśnie przeczytałem tutaj o nowym dodatku Legendary Encounters: Alien Covenant. Jest bardzo pozytywnie zaskoczony, że gra dostanie kolejne rozszerzenie. Grafiki prezentują się wspaniale. Dobrze, że podstawowe pudełko jest takie duże i bez problemu zmieszczą się tam dodatkowe karty. Czy ktoś wie, gdzie można dokupić Legendary Encounters conversion kit, aby połączyć Aliena z Predatorem?
Maxi
Hunting Season Opens Again
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: maciejo »

MaxiLager pisze: 26 sie 2019, 18:53 Właśnie przeczytałem tutaj o nowym dodatku Legendary Encounters: Alien Covenant. Jest bardzo pozytywnie zaskoczony, że gra dostanie kolejne rozszerzenie. Grafiki prezentują się wspaniale. Dobrze, że podstawowe pudełko jest takie duże i bez problemu zmieszczą się tam dodatkowe karty. Czy ktoś wie, gdzie można dokupić Legendary Encounters conversion kit, aby połączyć Aliena z Predatorem?
Maxi
Dokupić będzie bardzo ciężko,chyba nigdzie nie ma.
Pogadaj z nieocenionym w takich sytuacjach kol. Breżniewem, pewnie pomoże :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Polzcount »

Od producenta mam informację że miał się pojawić w połowie sierpnia z obsówami pewnie będzie wrzesień, polowa września. Zawsze można zamówić z upperdeck store jak się pojawi.

W piątek pojawiły sie na BGG zasady - https://boardgamegeek.com/file/download ... ressed.pdf

Na amazonie sa juz preordery https://www.amazon.com/gp/offer-listing ... dition=new

Nie organizuje ktoś grupowego zamówienia?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Jiloo »

MaxiLager pisze: 26 sie 2019, 18:53 (...) Czy ktoś wie, gdzie można dokupić Legendary Encounters conversion kit, aby połączyć Aliena z Predatorem?
Maxi
Tak jak wspomniał maciejo – kupić ciężko, a jak już znajdziesz to pewnie za chore pieniądze. A tak naprawdę te 16 kart jest zupełnie zbędnych. Tektsy, które są na tych kartach to nieco zmienione Objectivy i Lokacje z Legendary Alien, a pełna ich treść jest w instrukcji do Predatora.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: maciejo »

https://boardgamegeek.com/filepage/1608 ... -soloco-op
Czy ktoś z Was testował ten wariant solo z Królową z dodatku ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Breżniew »

Jakby ktoś był chętny, to Alien Covenant expansion jest już w przedsprzedaży w Planszostrefie:
https://planszostrefa.pl/pl/p/Legendary ... sion/10653
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Polzcount »

Breżniew pisze: 30 wrz 2019, 10:04 Jakby ktoś był chętny, to Alien Covenant expansion jest już w przedsprzedaży w Planszostrefie:
https://planszostrefa.pl/pl/p/Legendary ... sion/10653
Dzięki za informacje! Miałem dziś z Upperdeck store zamawiać ,a tu taka niespodzianka :) zdecydowanie taniej wyjdzie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Jiloo »

A i tak jest dość drogo. Ale rozumiem, że cena wynika z tej ustalonej przez wydawcę. Jeden scenariusz za połowę ceny podstawki. Co ciekawe, podobne dodatki ze zwykłego Legendary są dużo tańsze (85-95 zł).
Ja chyba poczekam i kupię jak się uspokoi szał Essen.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ