Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Gromb »

Patrząc po cenach w amerykańskich sklepach, wychodzi średnio 23$, a z kosztami przesyłki, bardziej opłaca się zamówić w planszostrefie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Polzcount »

Gromb pisze: 30 wrz 2019, 13:49 Patrząc po cenach w amerykańskich sklepach, wychodzi średnio 23$, a z kosztami przesyłki, bardziej opłaca się zamówić w planszostrefie.
Dokładnie + zakładając optymistyczny koszt wysyłki +10$ i co daje 32$ i już jest ryzyko że doliczą VAT na granicy.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Phate »

Widzieliście już jakieś konkretne recenzję tego nowego dodatku ?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: maciejo »

Będę na targach w Essen,nie wiem czy dodatek będzie tam do kupienia ale jeśli tak to mogę pomóc zakupie :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Archiwista »

Breżniew pisze: 30 wrz 2019, 10:04 Jakby ktoś był chętny, to Alien Covenant expansion jest już w przedsprzedaży w Planszostrefie:
https://planszostrefa.pl/pl/p/Legendary ... sion/10653
W 3trollach również już można zamawiać
https://3trolle.pl/15305-legendary-enco ... nsion.html
A poniżej link, gdyby ktoś chciał się wstępnie zapoznać z zawartością pudełka:
https://youtu.be/-uMFpi3iF58
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: maciejo »

Wygląda zajefajnie,tak po cichu czekałem na jakiś oficjalny wariant użycia Królowej w grze solo no ale chyba jeszcze nie ten czas.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Forcemaster »

Alien Covenant ma ponoć problem z odcieniami kolorów z tyłu kart i da się odróżnić od podstawki.
Coś często UpperDeckowi się fakapy przydarzają.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: maciejo »

Forcemaster pisze: 01 paź 2019, 20:51 Alien Covenant ma ponoć problem z odcieniami kolorów z tyłu kart i da się odróżnić od podstawki.
Coś często UpperDeckowi się fakapy przydarzają.
Niestety tak jest i pewnie w tym przypadku będzie podobnie.
Jeśli chcesz mieszać decki niefajnie to wygląda choć powiem szczerze na rozgrywkę wpływu nie ma.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: mmag »

W tym wypadku niestety ma wpływ i to spory - misja wymaga wymieszania kart w Complex z kartami Strike - różnica w odcieniach rewersów sprawia, że i tak doskonale widoczne jest, która karta pochodzi z którego decku:/
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Polzcount »

Jedynym rozwiązaniem tym wypadku zostają koszulki w kolorze....
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: MrAtrion »

Ja spasuję raczej. Jeszcze pierwszego nie mam, a ten mało klimatyczny mi się wydaje z kanonem.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Breżniew »

mmag pisze: 02 paź 2019, 06:41 W tym wypadku niestety ma wpływ i to spory - misja wymaga wymieszania kart w Complex z kartami Strike - różnica w odcieniach rewersów sprawia, że i tak doskonale widoczne jest, która karta pochodzi z którego decku:/
Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że już pierwszy dodatek miał rewersy w innym odcieniu niż podstawka. Ja w każdym razie widziałem tą różnice jak na dłoni i zaraz po zakupie Alien Expansion i zauważeniu różnicy poczułem się bardzo źle :) Moja ulubiona gra ever, a zepsuta przez taką głupotę. Ale z czasem... nie wiem jak to się stało... nauczyłem się nie zwracać na rewersy uwagi. Gra mi się nadal wyśmienicie.
Alien i różnice w odcieniach rewersów podstawki/dodatku to i tak niewiele w porównaniu z X-Files, gdzie różnice w odcieniach występują nawet w obrębie jednej talii :P
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Golfang »

Breżniew pisze: 02 paź 2019, 07:44
mmag pisze: 02 paź 2019, 06:41 W tym wypadku niestety ma wpływ i to spory - misja wymaga wymieszania kart w Complex z kartami Strike - różnica w odcieniach rewersów sprawia, że i tak doskonale widoczne jest, która karta pochodzi z którego decku:/
Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że już pierwszy dodatek miał rewersy w innym odcieniu niż podstawka. Ja w każdym razie widziałem tą różnice jak na dłoni i zaraz po zakupie Alien Expansion i zauważeniu różnicy poczułem się bardzo źle :) Moja ulubiona gra ever, a zepsuta przez taką głupotę. Ale z czasem... nie wiem jak to się stało... nauczyłem się nie zwracać na rewersy uwagi. Gra mi się nadal wyśmienicie.
Alien i różnice w odcieniach rewersów podstawki/dodatku to i tak niewiele w porównaniu z X-Files, gdzie różnice w odcieniach występują nawet w obrębie jednej talii :P
Ja mam podobnie w przypadku Pathfindera - Rise of The Runelords. Podstawka ma inne rewersy niż dodatek. Wiem jak ten problem rozwiązać... ale mi się nie chce - praca związana byłaby z przełożeniem wszystkich protectorów przezroczystych do takich co mają plecki w danym kolorze. Pop pierwsze czasochłonne, po drugie można pozaginać karty a tego bym nie chciał, po trzecie to pochłonęłoby sporo pieniędzy - tam tez kart jest bardo dużo.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: stary gracz »

Ja założyłem czarne koszulki, które pogłębiają mroczny klimat.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Breżniew »

stary gracz pisze: 02 paź 2019, 08:42 Ja założyłem czarne koszulki, które pogłębiają mroczny klimat.
Ja używałem zielonych FFG i też całkiem nieźle to wyglądało, ale faktura koszulek z barwnym rewersem doprowadzała mnie do szału. Zmieniłem na transparentne Rebel premium i żadnych innych już nie chcę :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Munchhausen »

Rewersy w innych odcieniach bolą, ale nie możecie po prostu dociągać kart ze spodu talii? :)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: mmag »

Nie, ponieważ mieszasz karty z różnych talii bezpośrednio w obszarze gry, gdzie karty są kładzione pojedynczo rewersami do góry, patrz Hazard 2:
Spoiler:
Swoją drogą, jeśli ktoś jeszcze nie widział, rozbudowane opisy nowego dodatku:
https://www.upperdeckblog.com/2019/09/l ... -the-team/
https://www.upperdeckblog.com/2019/09/l ... das-oh-my/

Wygląda na to, że dodatek będzie zdecydowanie lepszy od filmu, na którym się opiera :D Swoją drogą, ciekawe czy zobaczymy jeszcze kiedyś dodatek bazujący na Prometeuszu? Chyba, że licencja ogranicza ich do tworów ze słowem "Alien" w tytule...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: maciejo »

mmag pisze: 02 paź 2019, 06:41 W tym wypadku niestety ma wpływ i to spory - misja wymaga wymieszania kart w Complex z kartami Strike - różnica w odcieniach rewersów sprawia, że i tak doskonale widoczne jest, która karta pochodzi z którego decku:/
No tak jeśli trzeba mieszać karty Strike z tymi z Complex to rzeczywiście ma ogromne znaczenie,
jeszcze niefajniej zaczyna to wyglądać.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: manicminer »

Powinni zmienić rysownika. Te karty są brzydkie. Lubię Aliena i zastanawiałem się nad kupnem tej karcianki ale jak zobaczyłem grafiki na kartach...
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: mmag »

jak zobaczyłem grafiki na kartach...
...To ucieszyłem się, że są takie dobre i nie robił ich człowiek odpowiedzialny za Firefly :D
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Breżniew »

manicminer pisze: 02 paź 2019, 16:39 Powinni zmienić rysownika. Te karty są brzydkie. Lubię Aliena i zastanawiałem się nad kupnem tej karcianki ale jak zobaczyłem grafiki na kartach...
Totalnie kwestia gustu. Ja grafiki z Aliena bardzo lubię. Zgadzam się że są nierówne, ale to wszystko co mam im do zarzucenia. Może dosłownie kilka kart jest zepsutych, ale to wciąż margines z całości. Wspomniany wyżej przez mmag Firefly to jest faktycznie abominacja. Z resztą podobnie myślę o kartach z drugiego scenariusza ludzi z Predatora - taka komiksowa krecha zupełnie mi nie leży.
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 158
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: Lopek43 »

maciejo pisze: 30 wrz 2019, 20:33 Będę na targach w Essen,nie wiem czy dodatek będzie tam do kupienia ale jeśli tak to mogę pomóc zakupie :idea:
Właśnie zamówiłem w planszomania.pl -> widnieje jako 24h . Zapłaciłem jakieś 136zł z małym rabatem który posiadałem .
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: manicminer »

Breżniew pisze: 02 paź 2019, 18:14
Totalnie kwestia gustu. Ja grafiki z Aliena bardzo lubię. Zgadzam się że są nierówne, ale to wszystko co mam im do zarzucenia. Może dosłownie kilka kart jest zepsutych, ale to wciąż margines z całości. Wspomniany wyżej przez mmag Firefly to jest faktycznie abominacja. Z resztą podobnie myślę o kartach z drugiego scenariusza ludzi z Predatora - taka komiksowa krecha zupełnie mi nie leży.
Oczywiście że kwestia gustu, jednak mam Nemesis, który jest w tym samym klimacie, a graficznie miażdży Encounters. I porównując te dwie gry to Alien niestety wygląda jakby rysował go totalny amator, ewentualnie żona wydawcy. W karciane grafiki powinny budować klimat a tutaj jest bieda. Cena niestety nie odzwierciedla niskiego poziomu wykonania.
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D.Mandel)

Post autor: manicminer »

Breżniew pisze: 02 paź 2019, 18:14
Totalnie kwestia gustu. Ja grafiki z Aliena bardzo lubię. Zgadzam się że są nierówne, ale to wszystko co mam im do zarzucenia. Może dosłownie kilka kart jest zepsutych, ale to wciąż margines z całości. Wspomniany wyżej przez mmag Firefly to jest faktycznie abominacja. Z resztą podobnie myślę o kartach z drugiego scenariusza ludzi z Predatora - taka komiksowa krecha zupełnie mi nie leży.
Oczywiście że kwestia gustu, jednak mam Nemesis, który jest w tym samym klimacie, a graficznie miażdży Encounters. I porównując te dwie gry to Alien niestety wygląda jakby rysował go totalny amator, ewentualnie żona wydawcy. W karciane grafiki powinny budować klimat a tutaj jest bieda. Cena niestety nie odzwierciedla niskiego poziomu wykonania.
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Post autor: Polzcount »

Szczerze powiedziawszy , gdy pierwszy raz usłyszałem o całej serii Legendary Encounters myślałem WOW genialna! Potem obejrzałem kilka recenzji , w których wytknęli jakość ilustracji. Przejrzałem wirtualnie część kart i początkowo miałem te same przemyślenia. Jak ktoś mógł tak fajną grę okaleczyć wizualnie. Myślę ,że wynikało to z tego iż nie przywykłem do komiksowych grafik. Po odbiorze gry i dokładnym przejrzeniu kart stwierdziłem ,że nie wyobrażam sobie tej serii na przykład ze zdjęciami. Zapewne jakość doboru grafik miała charakter czysto ekonomiczny choć to trochę się gryzie z innymi produktami karcianymi Upperdeck'a. A co do Nemesis'a cóż to byłaby za gra gdyby miała prawa do wykorzystania materiałów z filmów aliena.
ODPOWIEDZ