Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

MrAtrion pisze: 06 paź 2018, 19:46 Może już w poniedziałek dorwę swoją kopię :D

Jakieś rady odnośnie układania kart w stosy w pudełku? Podobno jest to ból zadka na długie... godziny? Tak z 1-2 może nawet wyjść czasami wg internetów.

A może koszulki z kolorowym tyłem?
Pierwsze segregowanie kart faktycznie może chwilę zająć, ale taki już czar serii Legendary. Na bgg na pewno znajdziesz zdjęcia kart ułożonych w pudle. Zobacz jak inni gracze poukładali. Kolorowe koszulki odradzam. Karty trafiające do talii gracza występują w wielu innych taliach, np. Facehuggery. Wg.mnie kolorowe koszulki to niepotrzebna komplikacja. Zagrasz kilka, kilkanaście razy i nie będziesz już miał żadnego problemu z szybkim składaniem i porządkowaniem talii :-)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Super. Wiem, że czasami może się zdarzyć, że jakiejś karty nie będzie - co wtedy? Zgłosić w sklepie i czekać?

I czy są jakieś karty wydrukowane z błędem w opisie?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Deem »

MrAtrion pisze: 06 paź 2018, 21:54 Super. Wiem, że czasami może się zdarzyć, że jakiejś karty nie będzie - co wtedy? Zgłosić w sklepie i czekać?

I czy są jakieś karty wydrukowane z błędem w opisie?
Ja zgłaszałem bezpośrednio do wydawcy i bez problemu przesłali mi brakującą kartę (oraz trzy, których mi nie brakowało :) )
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Deem pisze: 06 paź 2018, 22:24
MrAtrion pisze: 06 paź 2018, 21:54 Super. Wiem, że czasami może się zdarzyć, że jakiejś karty nie będzie - co wtedy? Zgłosić w sklepie i czekać?

I czy są jakieś karty wydrukowane z błędem w opisie?
Ja zgłaszałem bezpośrednio do wydawcy i bez problemu przesłali mi brakującą kartę (oraz trzy, których mi nie brakowało :) )
U mnie to samo,szybko i sprawnie.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

MrAtrion pisze: 06 paź 2018, 21:54 Super. Wiem, że czasami może się zdarzyć, że jakiejś karty nie będzie - co wtedy? Zgłosić w sklepie i czekać?

I czy są jakieś karty wydrukowane z błędem w opisie?
Najlepiej wejdź sobie na stronę UD i poczytaj dział poświęcony reklamacjom. Tam jest naprawdę wszystko opisane jak należy postąpić w przypadku braków.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: inzkulozik »

https://pasteboard.co/HHkLbW5.jpg
- tak wygląda u mnie pudełko, ale jeszcze bez dodatku, czyli generalnie oryginalne przegródki z doklejonymi u góry opisami z BGG, koszulki Rebela Premium

Na BGG można też znaleźć rozpiskę kart pod kątem kolorowych koszulek
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: motti »

Moim zdaniem nie ma co się przejmować brakującymi kartami na zapas - mam Aliens z dodatkiem, Predatora, miałem Marvela z dodatkami - i nic nie brakowało. Ale po zakupie przeliczyć karty oczywiście należy.
Co do kolorowych koszulek to tak jak pisał Breżniew - nie ma sensu kupować różnych kolorów, chyba że tylko do objectiwów (3 na scenariusz), lokacji (1 na scenariusz) i awatarów (10+4 obcych).
Na upartego można by w inny kolor zapakować strike'i (40 kart) i chyba alien player deck (40 kart - nigdy tym nie grałem, bo gram solo) - ale jest tam po 1 facehuggerze, którego po zabiciu należałoby zastąpić odpowiednią kartą z hatchery.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gromb »

Zgłaszałem kilka razy brakujące karty przez stronę UD. Czas reakcji z dostarczeniem do domu od 2 tygodni do 4 w ciężkim sezonie. Jak pisano wyżej, na stronie wszystko ładnie opisane.
Przeliczenie pudła to obowiązek. Zdarzają się różne rzeczy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Strud »

Potwierdzam, że sprawdzać trzeba koniecznie - u mnie w podstawce wszystko było ok, ale w dodatku 100 (!) kart miałem podwójnie, a 100 innych brakowało. Z reklamacją u wydawcy nie było problemu, dosłali bez gadania, ale trwało to ponad 6 tygodni.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Olgierdd »

Czytam i widzę bardzo dużo zachwytów nad tą grą, na BGG w pierwszej setce, a ja rozegrałem kilka partii solo, dwu- i trzyosobowych i mam poczucie, że ilość decyzji jest bardzo niewielka. Wszystkie gry z wyjątkiem jednej były:
a) banalnie proste
b) przegrane w trakcie pierwszego lub drugiego objective

Karty kupuje się prawie automatycznie (najlepiej by skombić ikonki), decyzji przy zabijaniu obcych nie ma w ogóle (jest to zabijasz). Jedyny faktycznie ciekawy motyw decyzyjny to skanowanie. Bardzo lubię deck buildery, lubię uniwersum Aliena, ale póki co gra wypada blado. Z kolekcji nie chcę się pozbywać, bo wciąż chcę odkryć tkwiący w tej grze geniusz, który inni dostrzegają, a mnie chyba omija :)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: inzkulozik »

Strud pisze: 08 paź 2018, 10:39 Potwierdzam, że sprawdzać trzeba koniecznie - u mnie w podstawce wszystko było ok, ale w dodatku 100 (!) kart miałem podwójnie, a 100 innych brakowało. Z reklamacją u wydawcy nie było problemu, dosłali bez gadania, ale trwało to ponad 6 tygodni.
Czy wyglądało to tak, że 2 paczki kart był te same?
Wydało mi się to podejrzane, ale weryfikowałem z listą kart, może zbyt pobieżnie, i wyszło mi, że raczej jest ok
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6454
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 585 times
Been thanked: 942 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Odi »

Olgierdd -> może innej gry po prostu szukasz... Alien jest, jaki jest - mocno zależy od kolejności wychodzenia kart, tak z baraków, jak i z hive. Oprócz skanowania, decydujemy też jednak o kształcie talii, bo czasem lepiej nie kupić karty, niż kupić taką, która nie pasuje do reszty. Zwłaszcza, że trudno cokolwiek z talii usunąć.
Jako całość u mnie po prostu A:LE chwycił, własnie w takiej lekkiej, trochę losowej formie, z sytuacją mogącą zmienić się w okamgnieniu. Może spróbuj wariantu ze "zdrajcą", najlepiej w wersji zmodyfikowanej, bo on dodaje rozgrywce jeszcze jedną warstwę (obserwowanie poczynań innych graczy, szukanie zdrajcy). Nie mogę teraz znaleźć mojego preferowanego wariantu na BGG, więc w skrócie tu podam:

- gracze dostają karty agend jak w zasadach normalnych
- tylko jedna karta Secrets revealed będzie użyta - należy wtasować ją do 4 ostatnich kart talii 2 objective'a
- jeśli karta Secrets revealed zostaje odkryta, wszyscy gracze ujawniają swoje agendy i kładą te karty na swój discard - dalej gra toczy się normalnie
- jeśli zdrajca zdecyduje się ujawnić wcześniej, zanim karta Secrets revealed zostanie znaleziona, wówczas postali gracze kładą swoje good agendas na discardzie, natomiast zdrajca bierze swoją evil agenda od razu do ręki, i od razu może ją zagrać.

Ten wariant powoduje, że zdrajca musi wybrać dobry moment na ujawnienie się, a jednocześnie od razu może popsuc graczom szyki, trochę jak w BSG :)
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Strud »

inzkulozik pisze: 08 paź 2018, 11:28 Czy wyglądało to tak, że 2 paczki kart był te same?
Dokładnie tak, zduplikowane 2 całe paczki kart zamiast 4 różnych.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Olgierdd »

Odi pisze: 08 paź 2018, 11:54 Olgierdd -> może innej gry po prostu szukasz... Alien jest, jaki jest - mocno zależy od kolejności wychodzenia kart, tak z baraków, jak i z hive. Oprócz skanowania, decydujemy też jednak o kształcie talii, bo czasem lepiej nie kupić karty, niż kupić taką, która nie pasuje do reszty. Zwłaszcza, że trudno cokolwiek z talii usunąć.
Mam świadomość, że nie powinno kupować się z HQ bezmyślnie, ale nadal wybory kart są dość oczywiste przez mechanikę ikonek. Gry jeszcze nie odpuszczam, klimat jest bardzo fajny (nieco umowny, ale jest), scenariusze ciekawie zaprojektowane, no i szybki setup oraz wariant solo sprawiają, że nawet rozczarowująca partyjka nie zabiera tyle czasu.

Na zasady związane ze zdrajcą i kierowaniem obcym nie patrzyłem, grywam w to głównie dwuosobowo. Może jak zbierze mi się większa chętna ekipa do tej gry, to wypróbuję.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Dostałem, zagrałem, umarłem. 10/10 :D
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

MrAtrion pisze: 08 paź 2018, 16:38 Dostałem, zagrałem, umarłem. 10/10 :D
Jestem wzruszony xD Naprawdę, to najpiękniejsza rzecz jaką kiedykolwiek przeczytałem o LE: Alien. Piękniej się nie da xD
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Na jednej karcie mam coś odciśnięte i tył karty jest oznaczony przez to. Chyba napiszę do UD o reklamację tej karty. Jeszcze zerknę pozostałe. Segregowanie zajęło prawie 2 godziny. Ale karty z Koszar jednak chyba pomieszam "filmowo" bo na długi czas nie będę robił mixów i tak.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Udało się wygrać :D Unikałem ataków Asha i leczyłem co się dało. Karty przypasowały i dałem radę :D
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: as.nielo »

poziom trudności w LE da się łatwo kontrolować, dobierając odpowiednio drony i karty strike. z tym drugim lepiej uważać, bo może wyjść za bardzo „z górki”.

za emocje towarzyszące dobieraniu tych stike’ów LE:A zasługuje na nagrodę w kategorii trzymania w napięciu :P
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Ta gra jest wredna :D

Miałem 3x I Will never leave you (każda +2 do ataku przy discardzie) a królowa była na Sentry Gunie i potrzebowałem tylko 4 aby wygrać, ale oczywiście alien musiał wrzucić z koszar do operations jako więźnia postać Hudsona kosztującą 8... Rozgrywka skończyła się tym, że 2 raz mi się talia Hive wyczerpała (auto loss) ;__;
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Breżniew pisze: 08 paź 2018, 18:06
MrAtrion pisze: 08 paź 2018, 16:38 Dostałem, zagrałem, umarłem. 10/10 :D
Jestem wzruszony xD Naprawdę, to najpiękniejsza rzecz jaką kiedykolwiek przeczytałem o LE: Alien. Piękniej się nie da xD
Pewnie dlatego umarłeś, że nie posortowałeś :lol:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Nah, nie ogarniałem możliwości ;)

wczoraj ukończyłem 3 film :)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

MrAtrion pisze: 11 paź 2018, 09:50 Nah, nie ogarniałem możliwości ;)

wczoraj ukończyłem 3 film :)
Idziesz jak burza. Ile kart dronów dodajesz do każdej mini talii Hive?
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: mmag »

Ciekawa różnica podejść - ja tam dalej ogrywam raz za razem pierwszy film i do kolejnych jeszcze nawet nie zaglądałem;)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

No 3 udało się za pierwszym razem. Tak mi fajnie doszły karty :D
3 dronki dodaję w sumie. Czyli domyślnie wg instrukcji :)
ODPOWIEDZ