Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

MrAtrion pisze: 11 paź 2018, 21:47 No 3 udało się za pierwszym razem. Tak mi fajnie doszły karty :D
3 dronki dodaję w sumie. Czyli domyślnie wg instrukcji :)
W moim osobistym zestawieniu Fiorina w wersji core jest najłatwiejszym scenariuszem do wygrania. Można tutaj wykręcać naprawdę piękne kombosy. Mamy tutaj dość sporo kart czyszczących talię z podstawowych kart. Zdarzało mi się, że kończyłem obj.3 posiadając w decku nie więcej jak 3-4 karty startowe. Tym śmieszniejsze jest to, że w wersji HM Fiorina rozsmarowuje graczy po ścianach niczym oma szmalec na pszennym pieczywku.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

A są jakieś karty zabijające w scenariuszu 2?
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: xxtomek93xx »

Wiecie może czy jest gdzieś przetłumaczona instrukcja?
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 930
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: louiscyphre »

Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: xxtomek93xx »

No właśnie jest tutaj problem bo: "Error: File not found."
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: vinnichi »

Tutaj link do plików ale są błędy (zdjąłem pliki z BGG bo nie mam możliwości poprawiania), musiałbyś popytać co jest źle dokładnie np. Maciejo:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Jakub Kubaturus
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2018, 09:19

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Jakub Kubaturus »

A jest gdzieś tłumaczenie instrukcji kart z nakładkami do dodatku z Królową?
Jakub Kubaturus
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2018, 09:19

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Jakub Kubaturus »

Na stronie https://boardgamegeek.com/boardgame/146 ... lding-game
jest napisane, że gra zawiera 600 kart, a na pudełku w np. http://sklep.gamelord.pl/pl/p/Legendary ... -Game/3076
że 500+.

To ile jest tych kart?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Jakub Kubaturus pisze: 30 paź 2018, 17:45 Na stronie https://boardgamegeek.com/boardgame/146 ... lding-game
jest napisane, że gra zawiera 600 kart, a na pudełku w np. http://sklep.gamelord.pl/pl/p/Legendary ... -Game/3076
że 500+.

To ile jest tych kart?
Jest równe 600 kart do gry i z 50 albo i więcej pustych kart właściwie nie wiadomo, po co :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Gromb »

Te 50 to legendarne separatorki. Najlepiej od razu ściągnąć te z BGG, a o tych zapomnieć
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: stary gracz »

Puste karty można wtasować do mini talii ula, będą robiły za fałszywe sygnały na wzór Space Hulka.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Gromb pisze: 30 paź 2018, 18:47 Te 50 to legendarne separatorki. Najlepiej od razu ściągnąć te z BGG, a o tych zapomnieć
Separatorki to jedno, a ja mówiłem o kartach blank. Mam takich solidną talię i wszystkie były w moim pudełku LE: Alien :)
stary gracz pisze: 30 paź 2018, 19:17 Puste karty można wtasować do mini talii ula, będą robiły za fałszywe sygnały na wzór Space Hulka.
Gdzieś na bgg jest opis wariantu używającego tych kart jako karty przerażenia czy coś w ten deseń. W określonych momentach dodaje się je do discardu. Jak trafią na rękę, to ją po prostu zapychają ograniczając możliwości gracza w turze. W końcu tak działa strach - paraliżuje :)
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: stary gracz »

Breżniew pisze: 30 paź 2018, 19:42 Gdzieś na bgg jest opis wariantu używającego tych kart jako karty przerażenia czy coś w ten deseń. W określonych momentach dodaje się je do discardu. Jak trafią na rękę, to ją po prostu zapychają ograniczając możliwości gracza w turze. W końcu tak działa strach - paraliżuje :)
Też ciekawe rozwiązanie.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Ja chyba nie mam pustych kart... Tylko separatory.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: zbajszek »

Generalnie jakby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda rozgrywka w LE: Alien i chyba generalnie w system Legendary (bo z tego co wiem są bardzo podobne) to nakręciłem serię o grze w grudniu i zapomniałem tutaj napisać :D.

Link do pierwszego odcinka: Legendary: Aliens #0 - Setup

I link do Playlisty
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Kurde, do tej pory nie mogę przejść 4 scenariusza (4 film). To jest takie upierdliwe i niesprawiedliwe xD Najgorzej jak mam wrzuconą kartę HAZARD do decku. Wtedy albo iść w karty leczące i nie mieć czym atakować mocnych alienów (plus bossowie) albo w siłę ataku i nie mieć nic na leczenie (biorąc obie drogi nie wyciągnę mocnych kart na raz, by uzbierać te ponad 10 ataku... Jakaś podpowiedź? 1 i 2 najbardziej mi się podobały chyba
Cyel
Posty: 2573
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Cyel »

A my z dziewczyną z kolei bardzo się jaraliśmy, gdy sprawiliśmy sobie grę na gwiazdkę...i rozczarowała nas tym jak jest łatwa (niewybaczalne w co-opie) Wszystkie filmy przeszliśmy za pierwszym razem, dwa w zespole dwuosobowym, dwa w cztero-. Tylko w 3 filmie straciliśmy dwójkę graczy i to dość wcześnie, ale pozostała dwójka przeszła scenariusz do końca. W pozostałych bez strat i wszystko raczej na luzie :(

Nie tego się spodziewaliśmy, niestety.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: gogovsky »

Cyel pisze: 26 sty 2019, 09:49 A my z dziewczyną z kolei bardzo się jaraliśmy, gdy sprawiliśmy sobie grę na gwiazdkę...i rozczarowała nas tym jak jest łatwa (niewybaczalne w co-opie) Wszystkie filmy przeszliśmy za pierwszym razem, dwa w zespole dwuosobowym, dwa w cztero-. Tylko w 3 filmie straciliśmy dwójkę graczy i to dość wcześnie, ale pozostała dwójka przeszła scenariusz do końca. W pozostałych bez strat i wszystko raczej na luzie :(

Nie tego się spodziewaliśmy, niestety.
Jak się gracie na easy to nie dziwota ;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Jiloo »

Może coś źle robiliście? Gra potrafi dać popalić szczególnie na większą liczbę graczy. Oczywiście wiele zależy od tego jak się karty ułożą. Zarówno do zakupu jak i obcych.
Jest też sposób na utrudnienie sobie rozgrywki, trzeba dać mniej dronów. W dodatku wszystkie scenariusze dostały tryb hard i można drony zastąpić żołnierzami którzy nie mają żadnych pozytywnych działań - same złe.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: maciejo »

Cyel pisze: 26 sty 2019, 09:49 A my z dziewczyną z kolei bardzo się jaraliśmy, gdy sprawiliśmy sobie grę na gwiazdkę...i rozczarowała nas tym jak jest łatwa (niewybaczalne w co-opie) Wszystkie filmy przeszliśmy za pierwszym razem, dwa w zespole dwuosobowym, dwa w cztero-. Tylko w 3 filmie straciliśmy dwójkę graczy i to dość wcześnie, ale pozostała dwójka przeszła scenariusz do końca. W pozostałych bez strat i wszystko raczej na luzie :(

Nie tego się spodziewaliśmy, niestety.
Proponuję Ghost Stories,tu się nie zawiedziecie :wink:
A tak na serio zagrajcie z mniejszą liczbą dronów.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: longmen76 »

Cyel pisze: 26 sty 2019, 09:49 A my z dziewczyną z kolei bardzo się jaraliśmy, gdy sprawiliśmy sobie grę na gwiazdkę...i rozczarowała nas tym jak jest łatwa.
Są dwa wyjścia: albo jesteście bardzo dobrzy w graniu w deckbuildery, albo coś graliście nie za dobrze. Jeżeli to pierwsze to jak wcześniej pisali koledzy można utrudnić rozgrywkę. Jest dodatek który chyba utrudnia rozgrywkę i chyba jeden z graczy może grac królową.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Cyel pisze: 26 sty 2019, 09:49 A my z dziewczyną z kolei bardzo się jaraliśmy, gdy sprawiliśmy sobie grę na gwiazdkę...i rozczarowała nas tym jak jest łatwa (niewybaczalne w co-opie) Wszystkie filmy przeszliśmy za pierwszym razem, dwa w zespole dwuosobowym, dwa w cztero-. Tylko w 3 filmie straciliśmy dwójkę graczy i to dość wcześnie, ale pozostała dwójka przeszła scenariusz do końca. W pozostałych bez strat i wszystko raczej na luzie :(

Nie tego się spodziewaliśmy, niestety.
Alien ma wspaniałą możliwość regulowania sobie poziomu trudności. Za łatwo? No to można:
- dodać mniej dronów do talii Hive niż sugeruje to ustawienie domyślne (1 dron na gracza/minideck)
- zawsze dodawać z talii dronów 2 eventy i Facehuggera,
- zacząć grę z 1-2 kartami w Complex,

A jeśli posiadacie również Alien Expansion, to można:
- użyć scenariuszy w wersji Hard,
- oprócz dronów, użyć Alien Soldiers.

Nie ma szans, żeby przy prawidłowej interpretacji zasad i po zastosowaniu któregoś z tych zabiegów gra nadal nie stanowiła dla was wyzwania.
Cyel
Posty: 2573
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Cyel »

Tych rozwiązań nie próbowaliśmy, jak wspominałem dopiero po raz pierwszy przechodziliśmy po kolei scenariusze filmowe. Na pewno będziemy kombinować jak utrudnić scenariusze. A może te miksowane niefilmowe są też trudniejsze? No i wariant z agendami/zdrajcą też jeszcze na nas czekają.

Graliśmy raczej poprawnie - po pierwsze to dość nieskomplikowana gra, po drugie te rozgrywki 4-osobowe graliśmy z osobami, które dobrze już Aliena poznały wcześniej. Co ciekawe też były zdania, że jest trudny, a potem okazało się, że nie bardzo. Może po prostu nam dobrze podchodziły karty...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: Najemnik »

MrAtrion pisze: 26 sty 2019, 07:26 Jakaś podpowiedź? 1 i 2 najbardziej mi się podobały chyba
Pan Johner ze swoją kartą I Mostly Just Hurt People służy pomocą. Skuteczniejsze, niż gdyby ciągle leczyć skutki Hazardu. :wink:

Co do skoku poziomu trudności podczas grania na losowe miksowanie postaci w HQ, to zależy. Mogą się dobrze skombować, choć jest spora szansa na podbicie poziomu trudności. (Np. talia bez koordynacji/leczenia)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game

Post autor: MrAtrion »

Najemnik pisze: 26 sty 2019, 23:53
MrAtrion pisze: 26 sty 2019, 07:26 Jakaś podpowiedź? 1 i 2 najbardziej mi się podobały chyba
Pan Johner ze swoją kartą I Mostly Just Hurt People służy pomocą. Skuteczniejsze, niż gdyby ciągle leczyć skutki Hazardu. :wink:

Co do skoku poziomu trudności podczas grania na losowe miksowanie postaci w HQ, to zależy. Mogą się dobrze skombować, choć jest spora szansa na podbicie poziomu trudności. (Np. talia bez koordynacji/leczenia)
Żeby Johner tak często się pojawiał jak bym sobie tego życzył :P
ODPOWIEDZ