Asmodee kupiło Days of Wonder

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: yosz »

http://www.icv2.com/articles/news/29511.html - nie wiem do końca co to może oznaczać na dłuższą metę, ale news bardzo ciekawy
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: KubaP »

Asmodee od dawna ma takie monopolistyczne zaciagi :) Pewnie kryzys idzie skoro tak sie klastruja. Konkurencja rozmywa rynek, sklepy internetowe na globalna skale tez robią swoje. Trzeba to przegadać wRozmowachZnadPlanszy :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: MichalStajszczak »

yosz pisze:nie wiem do końca co to może oznaczać na dłuższą metę
Dla polskiego rynku to nic nie oznacza. Czy może bardziej precyzyjnie - nic nie zmienia. Dystrybutorem gier Days of Wonder jest i tak Rebel, więc nie będzie takiej zmiany, jak w przypadku przejęcia przez Asmodee dystrybucji Dixita.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Rafal_Kruczek »

MichalStajszczak pisze:
yosz pisze:nie wiem do końca co to może oznaczać na dłuższą metę
Dla polskiego rynku to nic nie oznacza. Czy może bardziej precyzyjnie - nic nie zmienia. Dystrybutorem gier Days of Wonder jest i tak Rebel, więc nie będzie takiej zmiany, jak w przypadku przejęcia przez Asmodee dystrybucji Dixita.
Z dystrybutorem racja. Ale jeśli będą globalne zmiany w cenach, jakości, komponentach i dostepności to na polskim rynku będa odczuwalne.
Do tej pory Days of Wonder oznaczało się przede wszystkim wypuszczaniem małej liczby gier maksymalnie dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach. Mieli system rozgrywek online w TTR. Czasami po takich przejęciach pewne rzeczy uznawane przez poprzednie kierownictwo za pewniki , pod nowym zarzadem czasami uznawane są za zbędny balast.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: galthran »

KubaP pisze:Asmodee od dawna ma takie monopolistyczne zaciagi :) Pewnie kryzys idzie skoro tak sie klastruja. Konkurencja rozmywa rynek, sklepy internetowe na globalna skale tez robią swoje. Trzeba to przegadać wRozmowachZnadPlanszy :)
Z artykułu wynika, i ma to sens, że chcą mocno wejść na rynek amerykański. Nie wiązałbym tego z kryzysem, tylko z rozwojem i ekspansją firmy. Takie zjawiska można zauważyć w każdej branży.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 751
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 69 times
Been thanked: 106 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: pingus »

Pierwsza myśl, że słabo bo mniejsza konkurencja. Ale tak naprawdę to tych gier już teraz wychodzi taka masa, że o konkurencję nie ma co się martwić. :)
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Alman »

Widzieliście już info z dziś, że Asmodee przejęło FFG? Czyli Rebel zacznie wydawać LCG? :o
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: TTR_1983 »

co Galakta zrobi? :)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 130 times
Been thanked: 57 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: poooq »

Po co piać, gdy można grać?
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Marvin »

Tu napisano, że sytuacja 'lokalizatorów' takich jak Galakta póki co się nie zmieni :


http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5212


Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Odi »

Spokojnie.
Za chwilę wszystkich przejmie Korea Board Games 8)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Trolliszcze »

Odi pisze:Spokojnie.
Za chwilę wszystkich przejmie Korea Board Games 8)
A ich wszystkich na końcu przejmie Kraft Foods.
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: rhcorvin »

a ciekawe ile ludzi pracę straciło lub straci:(.
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Munchhausen »

Już przy przejęciu Day of Wonders było w szoku, ale teraz to dosłownie mózg mi eksplodował. Zawsze uważałem FFG za molocha, który będzie raczej nabywał inne firmy, a tutaj takie coś. Asmodee jest naprawdę aż tak prężne? O.o
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: schizofretka »

Rodacy, nic się nie stało! Kiedy to FFG wyprodukowała ostatni raz prawdziwie oryginalną, dobrą grę? W 2009? Descenta, LCGi i SW będą cały czas schodzić z taśmy...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Markus »

Chaos w starym świecie to chyba ich ostatnia bardzo dobra gra. Potem tylko core sety+rozszerzenia robili :-(
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Rafal_Kruczek »

schizofretka pisze:Rodacy, nic się nie stało! Kiedy to FFG wyprodukowała ostatni raz prawdziwie oryginalną, dobrą grę? W 2009? Descenta, LCGi i SW będą cały czas schodzić z taśmy...
No po BSG i CitOW moim zdaniem nie zrobili nic lepszego...
Co do jakosci to sprawa subiektywna. co do oryginalności to po 2009 oryginalne (nie reedycje lub przedruki lub gry zdewelopowane poza FGG) gry to:
- Space hulk Anioł Śmierci
- Mansions of , Madness i Elder signr signs, i eldrich horror - spinn-offy AH
- X-com
- Infiltration - chyba słaba
- Lotr, Conquest, Star wars - karcianki LCG
- X-wing jest na granicy - trzon mechniki gry to zapozyczenie
- Sid Meier's Civilisation - nie wiem na ile oryginalna jest gra bedaca adaptacja gry komputerowej bedacej adaptacja gry planszowej.

Maja za to dużo dobrych "nieoryginalnych" gier bedacymi przedrukami klasyków:
- Cosmic Encouter - piaty dodatek jest dobry i swiezy - ponieważ zaprojektoway przez fanów, czwarty zrobiony in-house był słaby
- Android Netrunner - najwyzej z gier FGG w rankingu BGG - przedruk z lekkim przystosowaniem gry do formatu LCG, rebalansem i drobnymi poprawkami w zasadach
i inne

Poza tym The Witcher zdewelopowany i wydany przez FGG - nie wiem jeszcze czy bedzie dobry ale był zdesignowany na zewnatrz i przyniesiony do FGG zeby skorzystac z ich doświadzczenia w developmnecie przygodówek i sieci dystrybucyjnej.
I na developmnecie cudzych pomysłów w FGG znają się najlepiej. Ale jak widać ostatnio coraz wiecej tam "kręcenia korbką"( w maszynce do produkowania pieniedzy) niż prawdziwej innowacji. Kilku dobrych designerów odeszło. A w FGG coraz mniej projektów będących podjęciem jakiegokolwiek ryzyka - coraz więcej wykalkulowanych licencjonowanych projektów.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: sqb1978 »

Munchhausen pisze:Już przy przejęciu Day of Wonders było w szoku, ale teraz to dosłownie mózg mi eksplodował. Zawsze uważałem FFG za molocha, który będzie raczej nabywał inne firmy, a tutaj takie coś. Asmodee jest naprawdę aż tak prężne? O.o
Asmodee jest własnością korporacji Eurazeo, która nabyła ją za 143 mln euro. Przychód Asmodee w 2013 był niewiele mniejszy.
Natomiast FFG miało przychód lekko ponad 30 mln $.
Można powiedzieć, że szykują się ostro na rynek USA.

W pewnym sensie to dobry news: dystrybucja do Europy powinna być sprawniejsza.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Olgierdd »

Na połączeniu pewnie najbardziej zyskają gracze turniejowi LCG i X-Winga, bo zapowiada się oficjalne wsparcie turniejowe na Starym Kontynencie.
Zamiast tylko World Championships w Stanach spodziewałbym się podziału na Europe Championships i NA Championships.

Trzymam kciuki za taki rozwój wydarzeń.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Filippos »

Proponuję zmienić tytuł wątku na: "Kogo w tym tygodniu kupiło Asmodee" :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Dellas »

Myślę że na naszych oczach powstaje pierwsza międzykontynentalna korporacja w przemyśle planszówkowym. Głównym celem połączenia jest poszerzenie rynków zbytu. Asmodee wykupując DoW jak i łącząc się z FFG będzie miało dostęp do ogromnego rynku amerykańskiego. Z drugiej strony FFG będzie miało silniejszą ekspozycję w Europie i w np. Chinach. Co z tego wyniknie czas pokaże.
Maja za to dużo dobrych "nieoryginalnych" gier bedacymi przedrukami klasyków:
Doliczyłbym:
- Battle of Westeros - tuning systemu Battlelore
- Middle-Earth Quest - bardzo udana przygodówka
- Rex - Final Days of Empire - jest to w sumie Duna w świecie Twilight Imperium.

FFG ostatnimi czasy podejmuje decyzje które mnie niepokoją, np. wygaszenie tytułu Middle-Earth Quest (już nie mam co liczyć na ewentualne dodatki), czy odsprzedanie praw do Tide Of Iron dla '1A Games'.
Nie mniej jednak baza miodnych gier jaką dysponuje to wydawnictwo jest imponująca. To że zmieniają się trendy wydawanych gier przez FFG - więcej jest gier typu customizable i nastawienie na dodatki (LCG, x-wing, Descent, Diskwars, itd) może być też znakiem czasu (Słuchałem ostatnio wykładu Michała Oracza, w którym stwierdził że wydawca liczy się z tym, że jego gra będzie grana średnio do 3 razy przez jej użytkownika. Jeśli to prawda i jeśli w ten sposób ewoluuje rynek sprzedaży gier planszowych - to decyzje FFG stają się bardziej uzasadnione).

W każdym razie osobiście zrobię sobie przegląd gier FFG (tych bardziej epickich) i zacznę je powoli dokładać do swojej kolekcji, bo trudno powiedzieć co się stanie z pozycjami (tak już zrobiłem z MEQ i serią Tide of Iron).

Z drugiej strony wczytując się informację o połączeniu FFG z Asmodee jest co najmniej jedna pozytywna informacja - FFG przejmie wydawanie Claustrophobii - wreszcie może nie będzie problemów z nabyciem tej gry jak i wydaniem kolejnych dodatków.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Filippos »

Pierwsza światowa megakorporacja w branży na pewno to nie jest. Słyszałeś o takiej firmie jak Hasbro? :)
Pewno faktycznie pierwsza w segmencie gier dla dorosłych graczy.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Dellas »

Pierwsza światowa megakorporacja w branży na pewno to nie jest. Słyszałeś o takiej firmie jak Hasbro?
Taa... ale mam na myśli korporację plansżówkową, która nie ma w swoim katalogu dodatkowo zabawek czy puzzli. Ale co do zasady to masz racje :P
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: MichalStajszczak »

Filippos pisze:Pierwsza światowa megakorporacja w branży na pewno to nie jest. Słyszałeś o takiej firmie jak Hasbro?
Dwie duże transakcje "miedzykontynentalne" na rynku gier miały miejsce w roku 1994, gdy Hasbro kupiło firmę Waddingtons, a Mattel firmę J.W.Spear & Sons. Na polskim rynku dało też się zauważyć przejęcie francuskiej firmy Sekkoia (producenta Blokusa) przez firme Mattel.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Asmodee kupiło Days of Wonder

Post autor: Dabi »

Sid Meier's Civilisation - to akurat moim skromnym zdaniem bardzo dobry tytuł i bardziej go cenię niż Chaos w Starym Świecie który też grą dobrą jest.

A informacja o połączeniu dość ciekawa. Ciekawe czy wpłynie to pozytywnie na dostępność i ceny. Oby pozytywnie.
ODPOWIEDZ