Sheriff of Nottingham / Szeryf z Nottingham (Sérgio Halaban, André Zatz)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Sheriff of Nottingham / Szeryf z Nottingham (Sérgio Halaban, André Zatz)

Post autor: Harth »

Co myślicie o tej grze? Warto czy omijać szerokim łukiem? Opinie będą pewnie oparte na cudzych recenzjach ale starzy wyjadacze na pewno poznają się na grze nawet nie mając jej w ręku :)
Linki:
BGG
Sam (The Dice Tower)
Watch It Played
Drive Thru Review
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: kwiatosz »

Na początku mnie kusiła, ale po zorientowaniu tematu wygląda na niewiele więcej od Niebezpiecznej przeprawy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Harth »

Filmik Toma Vasela o grze. Ciekawe czy wydadzą polską wersję.
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Epyon »

Ja się po tej recenzji nakręciłem - ale głównie dlatego że bardzo lubię ten typ gier. Jak będzie w Polsce w rozsądnej cenie, to na pewno kupię.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Munchhausen »

Wiadomo cokolwiek o polskim wydaniu?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1798 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Gambit »

Jeśli ktoś jest ciekaw, podrzucam moją wideorecenzję Sheriff of Nottingham:
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
boski
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2014, 11:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: boski »

Czy posiada ktoś informacje o tym czy i kiedy gra będzie dostępna do kupienia w Polsce?
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: reguuu »

Też czekam az sie pojawi. Pytałam parę dni temu w Planszostrefie i dowiedziałam się, że mają zamówione kopie ale niestety nie są w stanie powiedzieć kiedy dystrybutor zrealizuje zamówienie.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2014, 11:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: boski »

Dziękuję za szybką odpowiedź :) Fajnie słyszeć, że coś jest na rzeczy.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Grzdyll »

Po kilku partiach naszła mnie wątpliwość czy opłaca się w ogóle przemycać kontrabandę - stosunek potencjalnych zysków do strat wydaje mi się dość kiepski szczególnie biorąc pod uwagę wysokie bonusy za najwięcej poszczególnych "legali". Ma ktoś podobne bądź przeciwne przemyślenia?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1798 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Gambit »

Grzdyll pisze:Po kilku partiach naszła mnie wątpliwość czy opłaca się w ogóle przemycać kontrabandę - stosunek potencjalnych zysków do strat wydaje mi się dość kiepski szczególnie biorąc pod uwagę wysokie bonusy za najwięcej poszczególnych "legali". Ma ktoś podobne bądź przeciwne przemyślenia?
Trzy kontrabandy załatwiają Ci bonus za drugie miejsce, a niekiedy chyba nawet za pierwsze (punktowo). Faktycznie można wygrać jadąc w całości po legalu, ale nie jest to pewna strategia.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Grzdyll »

Gambit pisze:
Grzdyll pisze:Po kilku partiach naszła mnie wątpliwość czy opłaca się w ogóle przemycać kontrabandę - stosunek potencjalnych zysków do strat wydaje mi się dość kiepski szczególnie biorąc pod uwagę wysokie bonusy za najwięcej poszczególnych "legali". Ma ktoś podobne bądź przeciwne przemyślenia?
Trzy kontrabandy załatwiają Ci bonus za drugie miejsce, a niekiedy chyba nawet za pierwsze (punktowo). Faktycznie można wygrać jadąc w całości po legalu, ale nie jest to pewna strategia.
Niby tak, ale przemycenie trzech kontraband (przy czym nie zawsze masz pod ręką kusze i jedwab) jest mocno ryzykowne a nawet jak się uda to w tym samym czasie nie dorzucasz nowych legali. All in all mam wrażenie że trochę przydałby się większy bonus za kontrabandy żeby zrównoważyć ryzyko.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1798 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Gambit »

Grzdyll pisze:
Gambit pisze:
Grzdyll pisze:Po kilku partiach naszła mnie wątpliwość czy opłaca się w ogóle przemycać kontrabandę - stosunek potencjalnych zysków do strat wydaje mi się dość kiepski szczególnie biorąc pod uwagę wysokie bonusy za najwięcej poszczególnych "legali". Ma ktoś podobne bądź przeciwne przemyślenia?
Trzy kontrabandy załatwiają Ci bonus za drugie miejsce, a niekiedy chyba nawet za pierwsze (punktowo). Faktycznie można wygrać jadąc w całości po legalu, ale nie jest to pewna strategia.
Niby tak, ale przemycenie trzech kontraband (przy czym nie zawsze masz pod ręką kusze i jedwab) jest mocno ryzykowne a nawet jak się uda to w tym samym czasie nie dorzucasz nowych legali. All in all mam wrażenie że trochę przydałby się większy bonus za kontrabandy żeby zrównoważyć ryzyko.
Moim zdaniem jest całkiem dobrze. Punkty za kontrę są na tyle duże, żeby się opłacała i na tyle małe, żeby się czasem zastanowić, czy warto ryzykować. Pójście w duże punkty mogłoby sprawić, że granie legalnymi stanie się bez sensu.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Grzdyll »

Trochę jeszcze pogram to może zmienię zdanie. Przy okazji czy u Was też średnio działają te dwa stosy kart odrzuconych? U nas są pełne kontrabandy (głównie tańszej której szczególnie się nie opłaca próbować przemycać), od święta się pojawia jakiś legal więc praktycznie cały czas dociągamy w ciemno z talii zakrytej. Może coś zasady pomyliłem? Na mój nos ciekawiej by było gdyby chociaż na ten stos dokładać po karcie z zakrytego przed dociągiem kart no ale wolałbym nie robić home rules już na początku poznawania gry...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1798 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Gambit »

Z tym jest różnie. Raz jest czerwono jak w barszczu, a raz pojawia się całkiem sporo legali. Słowem zależy to od graczy i od ich pomysłu na biznes. A także od tego co wskoczyło im na rękę.
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: reguuu »

boski pisze:Czy posiada ktoś informacje o tym czy i kiedy gra będzie dostępna do kupienia w Polsce?
Sheriff już w ofercie Planszostrefy. Spodziewana dostawa do 10 dni :)
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Marek.F »

Ktoś się orientuje jakie koszulki pasują ?
Awatar użytkownika
reguuu
Posty: 142
Rejestracja: 11 gru 2014, 18:10
Lokalizacja: Chorzów

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: reguuu »

Marek.F pisze:Ktoś się orientuje jakie koszulki pasują ?
Standard CCG 63,5x88mm
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: charlie brown »

Właśnie się dowiedziałem, że w Hobbitach ma być prawdopodobnie jutro.
http://www.hobbity.pl/sheriff-of-nottingham.html
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: rattkin »

Tabletop effect :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Munchhausen »

Choć trzeba przyznać, że akurat ten odcinek był raczej średni i nie oddał pełnego potencjału tej gry. Gameplay od Boared with Life bardziej przypadł mi do gustu :)
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: powermilk »

A tymczasem REBEL.pl zapowiedział wydanie Sheriff of Nottingham.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: Vandal »

Zagraliśmy raz na 5 osób - miła party game, było by jeszcze lepiej gdyby każdy był po 1-2 drinkach. Na pewno nie można podchodzić do tego jak do gamers game, gdzie siedzisz i kombinujesz jak zmaksymalizować wszystko bo wyssie się tak cały fun. Zabawa jest w tym żeby albo przemycić za darmo worek pełen kontrabandy bez łapówki, albo wkręcić kogoś w otwarcie worka z 5 legalnymi dobrami żeby musiał wypłacić karę. Śmiechowe, lekkie i na godzinę, czyli wszystko to czego się spodziewałem.

Można ustalić na początku czy otwiera się woreczki pojedyńczo czy wszystko na koniec (wpływa na zachowanie szeryfa, opinie różne co było by lepsze) i kiedy jest ubity deal (sugeruje położyć worki przed szeryfem i deal jest gdy właściciel dostanie woreczek swój do ręki z powrotem).
Zastanawialiśmy się czy jakiegoś homerula nie wprowadzić że Szeryf może zatrzymać jedno czerwone dobro z worka jeżeli je znajdzie, na pewno zwiększyło by jego dociekliwość i wysokość łapówek.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: mckil »

powermilk pisze:A tymczasem REBEL.pl zapowiedział wydanie Sheriff of Nottingham.
A już miałem się przełamać i zakupić wersję angielską :)
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Sheriff of Nottingham

Post autor: kapitanzbik »

czytam te komentarze odnosnie kontrabandy i czy warto czy nie? To chcecie powiedziec, ze celem tej gry jest zwyciestwo? :) nawet jesli, to sa gracze ktorzy niczego nie przemycaja? licza czy im sie oplaca czy nie? to nie moze byc prawda :/ ja bym z takimi ludzimi wogole w sheriffa nie gral bo szkoda gry i czasu.

Moim prywatnym celem w grze jest jak najwiecej sie smiac i tego smiechu dostarczyc innym. A jesli chcem miec satysfakcje z wygranej to wyciagam cos innego. Przeciez tu jest tyle opcji,zeby sobie leciec z innymi graczami w kulki. Nawet jak gram z dzieciakami

Caly czas przy tej grze rechoczemy

Podczas deklaracji towarow:

Dobra co tam macie?

mlodszy syn:

4 chlebki

podczas sprawdzania:

- co tam deklarowales?
- 4 chlebki
- a nie mowiles 4 kurczaki?
- 4 chlebki
- mi sie wydawalo,ze to byly 4 kurczaki
- nie to byly 4 chlebki
- zreszta niewazne mi to chlebkami nie pachnie, to mi pachnie kontrabanda
10 i nie sprawdzam
...

Gra po prostu miazdzy. Dawno sie tak nie nasmialem, ubaw po pachy. Przez pol gry gralem tylko legalnie ale zauwazylem,ze jest po prostu nudno. Moze i wygrasz, ale tak duzo tracisz z zabawy. Dreszczyk emocji , blefujesz, czasami wkladasz legalne, ale zeby tak caly czas? Te klikniecie woreczka i potem jak kogos nakryjesz jak wszyscy rechocza. Bezcenne. Goraco polecam
ODPOWIEDZ