Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Straszyk
Posty: 1305
Rejestracja: 02 lut 2011, 17:07
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Straszyk »

Mam niemiecką wersję, słowa w tym języku nie rozumiem, czytałem angielską instrukcję i gram bez najmniejszego problemu. Wszystko jest na ikonach
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: ArnhemHorror »

Michito pisze: 22 kwie 2020, 19:46 Bardzo dziękuję za rzeczową opinię. Cóż, pozostaje mi dalej polować na polską wersję. Notabene, ta holenderska wersja, którą mam na oku nawet z przesyłką z Holandii wychodzi poniżej 200 zł, co dla rodzimej wersji jest niewyobrażalne :lol:
No cóż. Jak to mówią, dla chcącego nic trudnego :) Mnie by się osobiście nie chciało dodatkowo męczyć, ale skoro Tobie tak bardzo zależy, a cena jest kusząca, to mogę podesłać zdjęcie planszy z napisami po niderlandzku. Wtedy sam ocenisz, czy to jest do ogarnięcia posiłkując się polską lub angielską instrukcją. Podaj tylko mejla na priv.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: elayeth »

Ktoś wie czy będzie dodruk? Aktualnie trudno znaleźć tę grę w normalnej cenie. Nawet używki po +100 zł (i więcej) w stosunku do ceny detalicznej wydawcy...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: seki »

elayeth pisze: 08 maja 2020, 19:28 Ktoś wie czy będzie dodruk? Aktualnie trudno znaleźć tę grę w normalnej cenie. Nawet używki po +100 zł (i więcej) w stosunku do ceny detalicznej wydawcy...
Raczej nie będzie. Dotychczasowy wydawca upadł robiąc przy tym dużo rumoru.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Rigidigi »

elayeth pisze: 08 maja 2020, 19:28 Ktoś wie czy będzie dodruk? Aktualnie trudno znaleźć tę grę w normalnej cenie. Nawet używki po +100 zł (i więcej) w stosunku do ceny detalicznej wydawcy...
Szanse na dodruk są w z przedziału nikłe do niemożliwe.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Muad'Dib »

Parę osób się posiłkowało egzemplarzami zza granicy bo wychodziły taniej niż u nas. Nazwy miast i instrukcję masz w innym języku, to wszystko :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: eveni »

Nie do końca tylko nazwy miast i instrukcja. Na planszy głównej i na kafelkach są również napisy.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: rdbeni0 »

ma ktoś jakiekolwiek informacje, że będzie reedycja u nas? czy też został tylko rynek wtórny lub ebay?

a sory, niewazne, nie zauwazylem ze u gory napisano juz o tym.... no to lipa :(
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Elemenek »

rdbeni0 pisze: 28 paź 2020, 00:01 ma ktoś jakiekolwiek informacje, że będzie reedycja u nas? czy też został tylko rynek wtórny lub ebay?

a sory, niewazne, nie zauwazylem ze u gory napisano juz o tym.... no to lipa :(
Wydawnictwo które miało prawa do tego tytułu upadło z hukiem.

Gra jest w miarę niezależna językowo więc wystarczy instrukcja PL i karta pomocy. Na planszy jest minimalna ilość tekstu która sprowadza się do nazw. Polecam poszukać wydania niemieckiego czy jakiegoś innego bo gra naprawdę jest super. Jak nie znajdziesz instrukcji w języku polskim to najwyżej ja Ci wyślę skany.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: rdbeni0 »

Elemenek pisze: 02 lis 2020, 22:26 (...) Wydawnictwo które miało prawa do tego tytułu upadło z hukiem. Gra jest w miarę niezależna językowo więc wystarczy instrukcja PL i karta pomocy. (...)
No ja mam wielką ochotę na tę grę, ale 300 zł to jednak za dużo. Wiesz jak kupić wersję po niemiecku, która byłaby tańsza? Ostatnio (ostatni miesiąc) zaczynamy bardzo doceniać Uwe Rosenberga i mechaniki worker placement - po prostu przyjemnie nam się w to gra, a ludzie się świetnie bawią. No ale ceny tych gier to trochę zaporowe są: jedynie Agricola jest w sensownej cenie (jeszcze!), ale Kawerna lub Pola Arle to już zaczyna być dużo.
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Fingus »

Niedawno brałem z niemieckiego Amazonu (szukaj Arler Erde :wink: ).
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: rdbeni0 »

Fingus pisze: 02 lis 2020, 23:31 Niedawno brałem z niemieckiego Amazonu (szukaj Arler Erde :wink: ).
Narazie chcę na Great Western Trail zapolować w grudniu (Lacerta zapowiedziała dodruk), bo będzie normalna cena. A następnie rzeczywiście chyba zamówię z amazon.de Arler Erde.
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Babik »

Ja idąc za przykładem Fingusa również przytulilem wersję niemiecką z Amazon.de. Akurat promocja się trafiła i łącznie z przesyłką zapłacilem ok. 240 zł. Tekstu na komponentach niewiele, instrukcja po polsku wydrukowana, karta pomocy również, wersja co prawda bez woreczków ale z naklejkami -jestem zadowolony.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: mistrz_yon »

A ja dzisiaj odpalam pierwszy raz na 3 osoby. Póki co rozłożyłem... i musiałem odpalić stół do układu „impreza rodzinna”. Z jednego końca stołu nie widać prawie planszy głównej. Na dwie osoby było już grubo, ale z dodatkiem i trzecim graczem...
Szok i niedowierzanie.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: yrq »

Hej,
kupiłem kiedyś wybrakowany egzemplarz Pól Arle - nie ma żadnych drewnianych komponentów (łatwo uzupełnić), jednej karczmy (do przeżycia) oraz planszy głównej.
Mam za to parę nadmiarowych komponentów, m. in. plansze graczy i instrukcję (mogę oddać).

Chętnie przygarnę skan głównej planszy w wysokiej rozdzielczości celem samodzielnego druku lub zlecenia druku maty.
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: pioter123 »

mistrz_yon pisze: 14 lut 2021, 13:26 A ja dzisiaj odpalam pierwszy raz na 3 osoby. Póki co rozłożyłem... i musiałem odpalić stół do układu „impreza rodzinna”. Z jednego końca stołu nie widać prawie planszy głównej. Na dwie osoby było już grubo, ale z dodatkiem i trzecim graczem...
Szok i niedowierzanie.
A jak wrazenia z samej rozgrywki? Warto siadac w trojke czy to gra typowo dwuosobowa?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Bruno »

Gra w trójkę jest fajniejsza, bo zwiększa się rywalizacja o pola akcji (choć z drugiej strony, bodajże dwie osoby mogą teraz skorzystać z akcji drugiego sezonu), a przede wszystkim - o budynki!
Oczywiście czas rozgrywki jest dłuższy, ale siadając do tej gry i tak trzeba się liczyć z tym, że to 'danie główne'.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Abizaas »

Będziemy grać tylko w dwie osoby, czy warto wówczas dokupić dodatek?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: brazylianwisnia »

Abizaas pisze: 24 lip 2021, 09:29 Będziemy grać tylko w dwie osoby, czy warto wówczas dokupić dodatek?
Tak, warto. 3ci gracz jest najmniej istotna częścią tego dodatku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: jakmis83 »

Abizaas pisze: 24 lip 2021, 09:29 Będziemy grać tylko w dwie osoby, czy warto wówczas dokupić dodatek?
Warto, bez względu czy będzie grać 3 osoba czy nie, dodatek wprowadza kilka nowości, możliwości i sporo nowych budynków.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: dave8 »

Warto szczególnie że do kupienia za pół darmo
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: kastration »

Czy grając z dodatkiem (ale na 2 osoby a nie na 3) trzeba koniecznie grać skrócone 7 rund czy można stare 9 rund (mając na uwadze chęć implementacji herbaty, nowych budynków i nowych mechanik, pól akcji z dodatku, itp.)? Pytam potencjalnie pod kątem rozważenia zakupu dodatku po prostu.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Leliw »

kastration pisze: 30 paź 2021, 00:22 Czy grając z dodatkiem (ale na 2 osoby a nie na 3) trzeba koniecznie grać skrócone 7 rund czy można stare 9 rund (mając na uwadze chęć implementacji herbaty, nowych budynków i nowych mechanik, pól akcji z dodatku, itp.)? Pytam potencjalnie pod kątem rozważenia zakupu dodatku po prostu.
Rozgrywka dwuosobowa z dodatkiem trwa 9 rund. Grając w 3 osoby zmniejsza się liczba rund (dla trzech graczy jest ta dodatkowa nakładka z nowymi akcjami i skróceniem liczby rund).
Noidea
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 107 times
Been thanked: 18 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Noidea »

Feuerlans Spiele podało na swojej stronie datę dodruku Pól Arle oraz dodatku Handel i Herbata na 23 listopada. Kto wie, może jakiś polski wydawca zaskoczy i tytuł wróci na rynek :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Fields of Arle / Pola Arle (Uwe Rosenberg)

Post autor: Coen »

Noidea pisze: 01 lip 2023, 17:20 Feuerlans Spiele podało na swojej stronie datę dodruku Pól Arle oraz dodatku Handel i Herbata na 23 listopada. Kto wie, może jakiś polski wydawca zaskoczy i tytuł wróci na rynek :)
Fajnie by było, gdyby ten tytuł wrócił. Kiedyś miałem i sprzedałem, teraz żałuję :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ