Gra karciana Wiedźmin

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Gra karciana Wiedźmin

Post autor: Gobla »

Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

cool 8) kiedy premiera?
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Ta sama ciekawostka prosto ze źródła: http://www.kuzniagier.pl/index.php?sbl=541921

Swoją drogą, bardzo jestem ciekaw pierwszych fotek, a także samej instrukcji. Cóż tym razem KG wymyśli .. :wink:
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Wszystko ładnie pięknie, ale jak na ich stronie czytam:
"Na sygnale - najbardziej oczekiwana gra roku 2006"
to mnie dosłownie skręca. Sorry, musiałem to w końcu z siebie wyrzucić a nie miałem gdzie (tutaj najlepiej pasowało :) ).

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

pewnie ktos jej najbardziej oczekiwal, co sie czepiasz... chocby ja - jest juz 2007, a ja ciagle 'oczekuje' na _gre_ na sygnale... jakas pognieciona kartke pancho kiedys pokazywal, fajnie, prototyp jakis czy streszczenie regul czy co, ale kiedy pokaza cos co nazwac by sie dalo grą?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

bazik pisze:pewnie ktos jej najbardziej oczekiwal, co sie czepiasz... chocby ja - jest juz 2007, a ja ciagle 'oczekuje' na _gre_ na sygnale... jakas pognieciona kartke pancho kiedys pokazywal, fajnie, prototyp jakis czy streszczenie regul czy co, ale kiedy pokaza cos co nazwac by sie dalo grą?
I kto to mowi? "dzis mialem okazje zagrac i musze powiedziec ze zupelnie nie rozumiem nagonki na te gre" :-)

No, zgodnie z tym co pisales "wogole nie rozumiem narzekan ze nikt nie chce dokonczyc gry -- jesli ktos oczekuje eurogry dla doroslych, to po co do tego siada? wiochmen byl dla wczesnych gimnazjalistow, to tez jest dla wczesnych gimnazjalistow. "

Chyba nie oczewiales czegos innego? :-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

To ma być karcianka na podstawie gry komputerowej czy na podstawie książki?
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Wallenstein pisze:To ma być karcianka na podstawie gry komputerowej czy na podstawie książki?
Hm, chyba bardziej gry, a jak bardzo gra trzyma się książki, tego jeszcze nie wiadomo.
Awatar użytkownika
Puszon
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2004, 11:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Puszon »

Wallenstein pisze:To ma być karcianka na podstawie gry komputerowej czy na podstawie książki?
Gra (a w zasadzie gry) powstaje w oparciu o grę komputerową.
Michał 'Puszon' Stachyra

Niezwykły Dżentelmen :: Smok Fandomu :: buc#2 :: Książe Zastępów Muki :: Wielki Anihilator PANzM :: Kowal Gier
http://www.kuzniagier.pl | http://www.wolsung.pl | http://www.veto2ed.pl | http://www.puszon.pl
Awatar użytkownika
lokhgard
Posty: 80
Rejestracja: 27 sty 2006, 22:34
Been thanked: 1 time

Post autor: lokhgard »

[quote="Don Simon]wiochmen byl dla wczesnych gimnazjalistow, to tez jest dla wczesnych gimnazjalistow. "
[/quote]

ja tam gimnazjalista nie jestem (tym bardziej wczesnym) a wiochmena mam i gram dosc czesto, na sygnale rysuje sie na horyzoncie i tez pewnie grac bede. To, ze gra ma proste zasady i specyficzny humor, nie oznacza jeszcze ze jest przeznaczona dla ludzi, ktorych co drogie slowo to : czaaaad, Łłłałłłłł, ale jadza, zupełnie jak Tokio Hotel:P

a co do wiedzmina, to karty beda raczej zwiazane z fabula gry, ktora to zaczyna sie po zakonczeniu fabuly sagi.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

lokhgard pisze: ja tam gimnazjalista nie jestem (tym bardziej wczesnym) a wiochmena mam i gram dosc czesto, na sygnale rysuje sie na horyzoncie i tez pewnie grac bede. To, ze gra ma proste zasady i specyficzny humor, nie oznacza jeszcze ze jest przeznaczona dla ludzi, ktorych co drogie slowo to : czaaaad, Łłłałłłłł,
Chyba nie poczułeś humoru Bazika (ja się uśmiałem :D) . Na Sygnale już jest dawno wydane, tylko wygląda jak prototyp. Co do specyficznego humoru - fajnie, może być, tylko przy tak cienkiej mechanice niewiele to pomaga.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
lokhgard
Posty: 80
Rejestracja: 27 sty 2006, 22:34
Been thanked: 1 time

Post autor: lokhgard »

Geko pisze:Chyba nie poczułeś humoru Bazika (ja się uśmiałem :D) . Na Sygnale już jest dawno wydane, tylko wygląda jak prototyp. Co do specyficznego humoru - fajnie, może być, tylko przy tak cienkiej mechanice niewiele to pomaga.
no przeca jak pisze ze mam i gram to humor musi mi pasowac:) a ze NS jest dostepne od jakiegos czasu to nie tajemnica, wspomniany horyzont dotyczyl raczej mojej kolekcji.

ale ten watek dotyczyl poczatkowo wiedzminow, wiec moze nie wpadajmy w sidla offtopicu:D
Awatar użytkownika
charlie brown
Posty: 220
Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:59
Been thanked: 1 time

Post autor: charlie brown »

a co do wiedzmina, to karty beda raczej zwiazane z fabula gry, ktora to zaczyna sie po zakonczeniu fabuly sagi.
Myślałem, że Wiedźmina w wersji książkowej zacukali w ostatniej części. Czyżby zmartwychwstał?
Ghost
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2006, 17:50

Post autor: Ghost »

charlie brown pisze:
a co do wiedzmina, to karty beda raczej zwiazane z fabula gry, ktora to zaczyna sie po zakonczeniu fabuly sagi.
Myślałem, że Wiedźmina w wersji książkowej zacukali w ostatniej części. Czyżby zmartwychwstał?
Gdzie go zaciukali? Jeśli dobrze pamiętam, to on, Yennyfer i Ciri mieli się dobrze. (ale mogę źle pamiętać)
vojtala
Posty: 43
Rejestracja: 02 paź 2006, 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vojtala »

A to nie było jakoś tak, że dostał widłami w plecy, a potem Ciri gdzieś go magicznie przeniosła?
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

Ha! Rozkoszny off :D Jako że w miarę do tematu, bo o Wiedźminie, to się dołączę.

Geralt dostał widłami, Yennefer się zaleczyła go na śmierć, tylko Ciri została w całości. Przeniosła ich do jakiejś rajskiej krainy z delikatną sugestią Avalonu (ach te jabłka, ach te łodzie i bohaterowie). Troszkę ciężko byłoby ich w grze ożywić i przywrócić do naszego świata. Z drugiej strony ciężko byłoby grać macho-Geraltem. Raczej sugerowałbym, że będziem grać początkującym wiedźminkiem.
basxx
Posty: 55
Rejestracja: 17 wrz 2004, 20:59

Post autor: basxx »

Ahoj!
Moze ktos juz zagral i chce sie podzielic wrazeniami??:)
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Z tego co mi wiadomo, to gra będzie dołączona jako bonus do gry komputerowej, której premiera odbędzie się w październiku (wstępnie założono rok 2019 i wypuszczenie Wiedźmina od razu w Extra Klasyce), więc ciężko, żeby ktoś już zagrał, może za wyjątkiem betatesterów (no i autorów).
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Niestety, gra karciana będzie dodawano tylko do edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina (jesli nic się nie zmieni, to premiera 23 października). Jakie są wrażenia z gry napiszę, jak tylko zagram ;]
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Cos sie ruszyło w temacie:
http://www.gram.pl/news_9QvkHO1_Wiedzmi ... ciana.html
I musze przeprosic, za wprowadzenie w blad we wczesniejszym poscie. Gre b edzie mozna kupic osobno (a nie tylko z edycja kolekcjonerska)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Magma pisze:Swoją drogą, bardzo jestem ciekaw pierwszych fotek, a także samej instrukcji. Cóż tym razem KG wymyśli .. :wink:
Wiem, jak wygląda gra promocyjna, która będzie dodawana do pudełek z grą w wersji kolekcjonerskiej: http://boardgamegeek.com/game/31235
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Gobla pisze:I musze przeprosic, za wprowadzenie w blad we wczesniejszym poscie. Gre b edzie mozna kupic osobno (a nie tylko z edycja kolekcjonerska)
Nie, to nie tak -- są dwie gry. Jedna promocyjna, którą studio rozdawało na różnych imprezach i ktora będzie w pudełkach z grą komputerową w wersi "kolekszyn" oraz druga -- ta sprzedawana w Empikach.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Bogoria »

Mam wersję promocyjną gry (wydana tak jak np. Spadamy), od strony graficznej prezentuje się całkiem fajnie (zdaje się, że grafiki pochodzą z gry komputerowej), niestety instrukcja jest mało zrozumiale napisana. Słyszałem, że ma być poprawiana. Zobaczymy jak będzie.
MarioSan
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2007, 13:19
Lokalizacja: Luboń k.Poznania

Post autor: MarioSan »

Przewidywane są jakoweś dodatki w przyszłości, czy to będzie taki zamknięty tytuł??
ODPOWIEDZ