Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mauserem »

Rozczarowany jestem postawą Toma Vasela w ostatniej TOP 100 wszechczasów - w której z dość odległej pozycji wywindował Project Elite. Grę skądinąd dobrą - ale bez cudownych właściwości wina, czy dojrzewającego sera - bo nie stała się z czasem lepsza.

Trochę grubymi nićmi szyta ta jedynka u Toma, akurat kiedy PM wznowienia otwarty jest do końca grudnia - przypadek? Nie sądzę :mrgreen:
Co się zmieniło takiego na świecie, że Project Elite podskoczył Tomowi tak mocno? Czyżby świat zaczął się zapełniać takim szitem, że leżący od kilku lat na tej kupie PE nagle zaczął świecić własnym blaskiem jak brylant?

Po prostu, to jest sygnał, że nie ma już miejsc wolnych od marketingu dużych korporacji.
Tom powinien jednak mieć jaja i oznaczyć materiał jako "lokowanie produktu" :mrgreen:
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

Też się łudziłem, że są na tym świecie ludzie, którzy robią coś bezinteresownie, ale po ostatnim patronite Gambita przestałem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warlock »

https://www.youtube.com/watch?v=lvSDSuUJzKA

Project: ELITE był jego grą nr 1 z 2016 roku, tak trudno uwierzyć, że mogła wbić się na pierwsze miejsce podium? To nie jest gra znikąd.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mauserem »

warlock pisze: 28 lis 2018, 09:13 https://www.youtube.com/watch?v=lvSDSuUJzKA

Project: ELITE był jego grą nr 1 z 2016 roku, tak trudno uwierzyć, że mogła wbić się na pierwsze miejsce podium? To nie jest gra znikąd.
mieszasz topki - mówimy o top 100 "wszechczasów" (jak bardzo absurdalnie to nie brzmi)
Powyższa topka, pokazuje tylko że gra ta była w opinii Toma najlepszą z pośród wydanych w 2016.

w 2017 Project Elite w zestawienia All Time Toma nie trafiła nawet do pierwszej dziesiątki (była na 12 miejscu)
we wspomnianym 2016 roku Tom umieścił tę grę w zestawienia "All Time" na 21 pozycji (ciekawostka - Cry Havoc był na 19)

Więc ja zadaję tylko naiwne pytanie - co się zmieniło? plamy na słońcu? Gloomhaven okazał się być na 27 levelu jakimś babolem? Przegniły drewienka w Kawernie? Le Havre już nie jest trendy? A może w Summoner Wars grają już tylko matoły?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2018, 09:58 przez mauserem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BartP »

mauserem: chyba najprostszym rozwiązaniem jest to, że CMON go przekupił, prawda? No przecież to oczywiste.
Mniej prawdopodobne wydaje się, że przez rok trochę więcej grał w tę grę, miał pełno frajdy, łatwiej znaleźć mu do tego współgraczy niż do Gloomhaven lub Cosmic Encounter. Na pewno nie jest szczery, oceniam po sobie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: warlock »

w 2017 Project Elite w zestawienia All Time Toma nie trafiła nawet do pierwszej dziesiątki (była na 12 miejscu)
No niestworzona to rzecz jest wręcz, i co, gra z 12 miejsca nie może stać się nr 1... z jakiego dokładnie powodu? Bo nie może? Bo gdzieś jest jakiś kodeks praw mówiący, że gra która nie była w top 10 nie może być nr 1? Najpierw musi przeżyć "czyściec dziesiątki" zanim pójdzie do nieba?

Przestańcie robić z czyichś zestawień gier planszowych jakąś nienaruszalną listę, którą rządzą święte prawa matematyki, cyferek i bóg wie czego jeszcze. Wiesz co się mogło zmienić? Tom mógł zagrać w ciągu ostatnich miesięcy kilka partii w Project: ELITE w nowej ekipie, genialnie spędził przy tej grze czas, rozgrywki wbiły mu się w pamięć i stwierdził "cholera, żadna gra nie daje mi w ostatnim czasie tyle radochy co Projekt: ELITE, Cosmica zgrałem już na śmierć i w ostatnim roku było kilka słabszych partii".
Więc ja zadaję tylko naiwne pytanie - co się zmieniło? plamy na słońcu? Gloomhaven opkazał się być na 27 levelu jakimś babolem? Przegniły drewienka w Kawernie? Le Havre już nie jest trendy? A może w Summoner Wars grają już tylko matoły?
Przez całe TOP 100 Zee śmieje się właśnie z takich komentarzy: "JAK TO, GLOOMHAVEN JUŻ TYLKO 3 A NIE 1?????????? TAKI SPADEK????? NA STOS!".
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

A Sam Healy to śpi z plastikiem.


Fandom to jest jednak straszny potwór... ale parafrazując Gogola "Do kogo macie pretensję? do siebie macie pretensję?" bezkrytycznie wierzycie recenzentom? nie potraficie sami przeczytać instrukcji? obejrzeć gamepaly? serio łykacie, że ktoś kto wypuszcza kilka /naście recenzji gier tygodniowo ogrywa te gry po kilkadziesiąt razy a ponadto ma łeb Knizii i przelicza balans i winning strategy...?


No sorry ... :lol:

Żyjecie w świecie gdzie 3/4 internetu to jest infomercial ( połączenie informacji z reklamą)...i albo wykazujecie się skrajną naiwnością, albo ślepotą. Nie nie zarzucam ( bo i nikogo za rękę nie złapałem), że to wszystko ustawka i za pieniądze... sieć powiązań jest dużo bardziej finezyjna. Wybierajcie sobie "recenzentów" których humor i styl a daj boże gust wam odpowiada, sami wyciągajcie wnioski... pretensje do świata, że niesprawiedliwy ? get real bitch :)...
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

rastula pisze: 28 lis 2018, 09:54 A Sam Healy to śpi z plastikiem.


Fandom to jest jednak straszny potwór... ale parafrazując Gogola "Do kogo macie pretensję? do siebie macie pretensję?" bezkrytycznie wierzycie recenzentom? nie potraficie sami przeczytać instrukcji? obejrzeć gamepaly? serio łykacie, że ktoś kto wypuszcza kilka /naście recenzji gier tygodniowo ogrywa te gry po kilkadziesiąt razy a ponadto ma łeb Knizii i przelicza balans i winning strategy...?


No sorry ... :lol:

Żyjecie w świecie gdzie 3/4 internetu to jest infomercial ( połączenie informacji z reklamą)...i albo wykazujecie się skrajną naiwnością, albo ślepotą. Nie nie zarzucam ( bo i nikogo za rękę nie złapałem), że to wszystko ustawka i za pieniądze... sieć powiązań jest dużo bardziej finezyjna. Wybierajcie sobie "recenzentów" których humor i styl a daj boże gust wam odpowiada, sami wyciągajcie wnioski... pretensje do świata, że niesprawiedliwy ? get real bitch :)...
+1
Święte słowa
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: RUNner »

rastula pisze: 28 lis 2018, 09:54 A Sam Healy to śpi z plastikiem.


Fandom to jest jednak straszny potwór... ale parafrazując Gogola "Do kogo macie pretensję? do siebie macie pretensję?" bezkrytycznie wierzycie recenzentom? nie potraficie sami przeczytać instrukcji? obejrzeć gamepaly? serio łykacie, że ktoś kto wypuszcza kilka /naście recenzji gier tygodniowo ogrywa te gry po kilkadziesiąt razy a ponadto ma łeb Knizii i przelicza balans i winning strategy...?


No sorry ... :lol:

Żyjecie w świecie gdzie 3/4 internetu to jest infomercial ( połączenie informacji z reklamą)...i albo wykazujecie się skrajną naiwnością, albo ślepotą. Nie nie zarzucam ( bo i nikogo za rękę nie złapałem), że to wszystko ustawka i za pieniądze... sieć powiązań jest dużo bardziej finezyjna. Wybierajcie sobie "recenzentów" których humor i styl a daj boże gust wam odpowiada, sami wyciągajcie wnioski... pretensje do świata, że niesprawiedliwy ? get real bitch :)...
Mocno i celnie! Warto sobie to wydrukować i powiesić na ścianie, albo chociaż zapamiętać.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mauserem »

Myślę, że stanowimy jednak grono świadome pewnych zjawisk. :mrgreen:
Mój wstępik z intencją wywołania polemiki nie pozostawia chyba złudzeń.
...Po prostu, to jest sygnał, że nie ma już miejsc wolnych od marketingu dużych korporacji.
Tom powinien jednak mieć jaja i oznaczyć materiał jako "lokowanie produktu" :mrgreen:
Ale młodym, ku przestrodze, warto może jednak wydrukować i powiesić :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Curiosity »

rastula pisze: 28 lis 2018, 09:54 A Sam Healy to śpi z plastikiem.
Wiesz co, nieładnie tak jechać po jego żonie...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: janusznosacz »

wuher44 pisze: 28 lis 2018, 09:10 Też się łudziłem, że są na tym świecie ludzie, którzy robią coś bezinteresownie, ale po ostatnim patronite Gambita przestałem.
A czemu ma być bezinteresownie?
Każdy chce zarobić.
I niestety muszę zgodzić się z nastula, czy jak go tam zwą
Trzeba czytać instrukcje i oglądać gameplay, a nie słuchać opinii i oglądać topki
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

A czemu ktoś ma nie oglądać topek?? Kto gdzieś napisał, że pod wpływem owej topki pobiegł do sklepu??
Polemika miała się wywiązać na temat domniemanej "korupcji" Tom-a, a nie czy należy czytać instrukcje.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: janusznosacz »

detrytusek pisze: 28 lis 2018, 10:49 A czemu ktoś ma nie oglądać topek?? Kto gdzieś napisał, że pod wpływem owej topki pobiegł do sklepu??
Polemika miała się wywiązać na temat domniemanej "korupcji" Tom-a, a nie czy należy czytać instrukcje.
Bo są przekłamane, sponsorowane, i publikowane przez skorumpowanych recenzentów.
I to co dobre dla x nie musi być dobre dla y
I tak ludzie oglądają topki i lecą pod wpływem 1 miejsca żeby zakupić sponsorowany produkt, nie zawsze najlepszy...
A ten Tom to kto, Jezus Planszówkus?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 11:07
detrytusek pisze: 28 lis 2018, 10:49 A czemu ktoś ma nie oglądać topek?? Kto gdzieś napisał, że pod wpływem owej topki pobiegł do sklepu??
Polemika miała się wywiązać na temat domniemanej "korupcji" Tom-a, a nie czy należy czytać instrukcje.
Bo są przekłamane, sponsorowane, i publikowane przez skorumpowanych recenzentów.
I to co dobre dla x nie musi być dobre dla y
I tak ludzie oglądają topki i lecą pod wpływem 1 miejsca żeby zakupić sponsorowany produkt, nie zawsze najlepszy...
A ten Tom to kto, Jezus Planszówkus?
To załóż topic o tym, że Cię to uwiera albo rozpocznij tutaj nową dyskusję na ten temat, a nie pisz o śliwkach jak rozmawiamy o mostach.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 132 times
Been thanked: 60 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: wuher44 »

janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 10:25
wuher44 pisze: 28 lis 2018, 09:10 Też się łudziłem, że są na tym świecie ludzie, którzy robią coś bezinteresownie, ale po ostatnim patronite Gambita przestałem.
A czemu ma być bezinteresownie?
Każdy chce zarobić.
Owszem każdy. Ale można w życiu robić też rzeczy bezinteresownie.
Tylko jak ktoś zaczyna świadczyć usługi za pieniądze lub inne dobra to kończy się jego domniemanie obiektywizmu.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kaimada »

Brak słów na to co tu wypisujecie :roll:
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Golfang »

wuher44 pisze: 28 lis 2018, 11:44
janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 10:25
wuher44 pisze: 28 lis 2018, 09:10 Też się łudziłem, że są na tym świecie ludzie, którzy robią coś bezinteresownie, ale po ostatnim patronite Gambita przestałem.
A czemu ma być bezinteresownie?
Każdy chce zarobić.
Owszem każdy. Ale można w życiu robić też rzeczy bezinteresownie.
Tylko jak ktoś zaczyna świadczyć usługi za pieniądze lub inne dobra to kończy się jego domniemanie obiektywizmu.
+1 UP... w momencie, gdy recenzent otrzymuje pieniądze za pracę ma do wyboru albo dawać dobre oceny (w najgorszym przypadku neutralne) albo nie dostać więcej zleceń od danego dostawcy. Więc gdzie tu obiektywizm?

Ja wiem, że nagrywanie programu jest czasochłonne i zajmuje dużo czasu. Jednak zamiast produkować powiedzmy 50 recenzji rocznie może lepiej zrobić tylko 25 w 100% zgodne z własnym sumieniem, tworząc tylko w godzinach prywatnych po pracy. Wtedy recenzowane gry kupować na własność i nie mieć BATA na sobą? Nie wiem nie jestem recenzentem. Nie prowadzę bloga. Ale jak oglądam niektóre recenzje miewam wiele mieszanych uczyć odnośnie obiektywizmu prowadzącego.
----------------
10% flamberg.com.pl
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: janusznosacz »

detrytusek pisze: 28 lis 2018, 11:37
janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 11:07
detrytusek pisze: 28 lis 2018, 10:49 A czemu ktoś ma nie oglądać topek?? Kto gdzieś napisał, że pod wpływem owej topki pobiegł do sklepu??
Polemika miała się wywiązać na temat domniemanej "korupcji" Tom-a, a nie czy należy czytać instrukcje.
Bo są przekłamane, sponsorowane, i publikowane przez skorumpowanych recenzentów.
I to co dobre dla x nie musi być dobre dla y
I tak ludzie oglądają topki i lecą pod wpływem 1 miejsca żeby zakupić sponsorowany produkt, nie zawsze najlepszy...
A ten Tom to kto, Jezus Planszówkus?
To załóż topic o tym, że Cię to uwiera albo rozpocznij tutaj nową dyskusję na ten temat, a nie pisz o śliwkach jak rozmawiamy o mostach.
Hmmm, no nie wiem, domniemana korupcja św Toma i w związku z tym bezsensowności oglądania topek, chyba jednak się ze sobą łączy.
Co do czytania instrukcji zamiast oglądania topek to chyba nie zrozumiałeś, bądź przeczytałeś po swojemu.
Wróć wyrzej i przeczytaj jeszcze raz
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Mnie interesuje ta nowa gra o footbalu amerykańskim na liście Sama, nic o niej nie wiem.

Obrazek
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 11:57 Hmmm, no nie wiem
I tu się zgodzę.
janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 11:57 Wróć wyrzej ...
Oczy mi pękły...
EOT
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: konrad.rymczak »

wuher44 pisze: 28 lis 2018, 11:44
janusznosacz pisze: 28 lis 2018, 10:25
wuher44 pisze: 28 lis 2018, 09:10 Też się łudziłem, że są na tym świecie ludzie, którzy robią coś bezinteresownie, ale po ostatnim patronite Gambita przestałem.
A czemu ma być bezinteresownie?
Każdy chce zarobić.
Owszem każdy. Ale można w życiu robić też rzeczy bezinteresownie.
Tylko jak ktoś zaczyna świadczyć usługi za pieniądze lub inne dobra to kończy się jego domniemanie obiektywizmu.
Ale Gambita sponsorują widzowie ;) W jaki sposób wpływa to na obiektywizm?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kdsz »

Golfang pisze: 28 lis 2018, 11:51
Nie wiem nie jestem recenzentem
ale się wypowiem.
Krótko mówiąc, drodzy Recenzenci, rada jest taka: trzeba recenzować gry kupione za swoją kasę, materiały tworzyć wyłącznie po pracy (bo w pracy się pracuje!), a ich liczbę należy zredukować o 50%. Stosując się do ww. zaleceń sprawicie, że Wasze sumienie pozostanie czyste niczym biała flaga.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1281
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ShapooBah »

konrad.rymczak pisze: 28 lis 2018, 12:06 Ale Gambita sponsorują widzowie W jaki sposób wpływa to na obiektywizm?
Zarabiać pieniądze na swojej pracy? I co jeszcze może niech mu to przyjemność sprawia!? TFU. Roszczeniowi milenialsi, za moich czasów to się jeszcze płaciło, żeby móc pracować. A jak niedaj zboże mogło mi się to co robię spodobać to bat po plecach stanowczo studził takie bezeceństwa.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rastula »

rattkin pisze: 28 lis 2018, 11:59 Mnie interesuje ta nowa gra o footbalu amerykańskim na liście Sama, nic o niej nie wiem.

Obrazek
A Warhammer UNDERWEARES ;) ? stalowe gacie 2 :D...
ODPOWIEDZ