Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Boss Monster

Post autor: Bludgeon »

atom90 pisze: 22 cze 2018, 14:34 Witam.
Zamierzam zakupić Boss Monster
Super!
atom90 pisze: 22 cze 2018, 14:34 1. Teraz pytanie czy kupować pierwszą część i np 2 aby móc wymieszać. Czy np moge kupić Boss Monster 2 plus dokupić 3 dodatki bo rozumiem, że one pasują również do tej części?
Lepiej kup drugą i pograj trochę zanim pomieszasz karty. Jeśli chodzi o komnaty to nie powinieneś po prostu dodawać wszystkiego z 1 i drugiej edycji do siebie, choć nie pamiętam już teraz dlaczego dokładnie. Bohaterów też nie mieszaj choć jak trochę pograsz to możesz lekko zmodyfikować swoją talię. Czary i bossów możesz wymieszać całkowicie. Wszystkie dodatki pasują i do 1 i do 2 edycji.
atom90 pisze: 22 cze 2018, 14:34 2. Czy karty z dodatków i pierwszej i drugiej wersji czymś się różnią mają jakieś oznaczenia ze są z danej wersji na awersie i czy rewersy mają takie same?
Wszystko ma takie same rewersy, na awersie na dole masz info skąd jest dana karta.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
atom90
Posty: 18
Rejestracja: 22 cze 2018, 14:29
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Boss Monster

Post autor: atom90 »

Super dziękuje za odpowiedz.

Jeszcze jedno pytanie. Bo w takim razie chyba najrozsądniej i najciekawiej kupić Drugą część i 3 dodatki?
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Boss Monster

Post autor: Bludgeon »

atom90 pisze: 22 cze 2018, 15:11 Super dziękuje za odpowiedz.

Jeszcze jedno pytanie. Bo w takim razie chyba najrozsądniej i najciekawiej kupić Drugą część i 3 dodatki?
Możesz kupić 1 i 2 część i zmieszać czary i bossów, a mieszanie w komnatach i bohaterach zostawić sobie na później. Ale jeśli wybierasz czy 1 czy 2 część to 2 imo trochę lepsza jest.
Twarde Lądowanie przyda Ci się tylko jeśli zamierzasz grać w 5-6 osób.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Boss Monster

Post autor: Tringa »

Trochę pozwolę sobie odkopać temat. Już w czerwcu będzie można dostać drugi "duży" dodatek.

Link na bgg: https://boardgamegeek.com/boardgame/246 ... minibosses

Zapowiada się ciekawie. Co sądzicie?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Boss Monster

Post autor: Bludgeon »

Tringa pisze: 11 kwie 2019, 14:16 Trochę pozwolę sobie odkopać temat. Już w czerwcu będzie można dostać drugi "duży" dodatek.

Link na bgg: https://boardgamegeek.com/boardgame/246 ... minibosses

Zapowiada się ciekawie. Co sądzicie?
Sądzę że jak mam 1 i 2 edycję, to 3 mi tak naprawdę nic nie da.
Szkoda, bo myślałem że kupię w ciemno ale potem sobie to na chłodno przemyślałem i jednak raczej bez sensu zakup. Już przy łączeniu 1 z 2 musiałem część kart usunąć. (już nie wspominając o tym że dodanie do takiego "potworka" twardego lądowania też jest podobno problemem)
Jakoś tego nie widzę.

Ale gdybym dopiero odkrył tę grę, to pewnie bym kupił 3 edycję, albo ewentualnie 2 i 3.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Boss Monster

Post autor: Tringa »

Ale to nie jest 3-cia edycja, ani samodzielna gra. Dochodzą nowe elementy.

Wiesz co, mam do tej pory wszystkie dodatki, razem z 1 i 2 edycją i mam je po prostu ładnie posegregowane. Jak chcę grać to wyciągam tylko to, co będzie używane. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Boss Monster

Post autor: Bludgeon »

Tringa pisze: 11 kwie 2019, 15:13 Ale to nie jest 3-cia edycja, ani samodzielna gra.
To jest samodzielna gra, to nie jest dodatek.

Aczkolwiek w instrukcji jest napisane jak to połączyć z poprzednimi boss monsterami.
O ile nie jest to wprost napisane, spokojnie można to nazwać różnymi edycjami tej samej gry.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Boss Monster

Post autor: Bludgeon »

Tringa pisze: 11 kwie 2019, 15:13 Wiesz co, mam do tej pory wszystkie dodatki, razem z 1 i 2 edycją i mam je po prostu ładnie posegregowane. Jak chcę grać to wyciągam tylko to, co będzie używane. :)
A widzisz, ja nie potrzebuję w ogóle 2 prawie identycznych gier - 1 i 2 edycję kupiłem tylko z myślą o połączeniu ich.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Boss Monster

Post autor: Tringa »

Jak to samodzielna gra? Kolejna? :( To muszę poważnie przemyśleć zakup.

Ja też chciałam na początku połączyć obie wersje, ale nie za dużo kart się zrobiło, i gram w jedną z nich + dodatki.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Boss Monster

Post autor: Bludgeon »

Tringa pisze: 11 kwie 2019, 15:29 Jak to samodzielna gra? Kolejna? :( To muszę poważnie przemyśleć zakup.

Ja też chciałam na początku połączyć obie wersje, ale nie za dużo kart się zrobiło, i gram w jedną z nich + dodatki.
No tak.
Boss Monster,
Boss Monster: Next Level,
Boss Monster: Rise of the Minibosses,
to 3 oddzielne gry które można połączyć, ale nie trzeba.
O ile połącznie 2 jeszcze całkiem sprawnie działa (jak się trochę kreatywnie podejdzie do talii komnat i bohaterów), to wszystkie 3 wydają mi się trochę bez sensu.

Jedyne rozwiązanie jakie tu widzę dla siebie (o ile nie będzie mi szkoda kasy), to kupić 3kę i zrobić 2 gry - np 1 z 3 to jedna gra dla 2-4 osób, a 2 z twardym lądowaniem i przedmiotami to druga gra dla 5-6 osób.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Boss Monster

Post autor: Tringa »

W jakim sensie kreatywnie? Bo może czegoś nie wiem, a jest fajny patent :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Boss Monster

Post autor: Bludgeon »

Tringa pisze: 11 kwie 2019, 15:48 W jakim sensie kreatywnie? Bo może czegoś nie wiem, a jest fajny patent :)
Nie musisz wszystkiego razem wymieszać, a w przypadku bohaterów nawet nie możesz. Ale możesz sobie np. najsłabszych bohaterów wywalić (4ki) i zamienić ich 8kami żeby pierwsza połowa gry nie była zbyt łatwa.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: alpha »

Widziałem tę 3 część (w wersji PL) dzisiaj w Empiku. Szukałem w innych sklepach ale jeszcze nie mają (lub źle szukam). Czy Empik ma to na wyłączność na start?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Tringa »

Była informacja, że od kwietnia jest u wybranych dystrybutorów, a od czerwca u wszystkich.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

Z ciekawości zrobiłem śledztwo dot. "35 nowych, niedostępnych w sprzedaży nigdy wcześniej" kart z Wypaśnego pudła.
Znalazło tu swoje miejsce:
14 kart z dodatku Paper & Pixels,
11 kart z Collector Box
10 kart z Hidden Secrets

Fajnie by było jeszcze zobaczyć po polsku The Lost Levels i Kingkiller Hero Pack.
Ale i tak już prawie wszystko (poza pojedynczymi promoskami i KS exclusive) jest po polsku.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: walkingdead »

Nie wiem czy wcześniej były dostępne te plansze dla graczy, ale te z wypaśnego pudła są bardzo fajne i praktyczne.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Tringa »

Z okazji BF poszalałam i zamówilam maty dla graczy z playmat. Wypaśnego pudła i tak nie kupię, bo mam wszystkie gry z serii i mi się nie opyla dla 35 kart i 4 plansz. Zobaczymy w praktyce jakie przyjdą i jak się będą sprawdzać. Jestem ciekawa czy na tych matach będą się ślizgały karty w koszulkach. Ma je ktoś może przetestowane?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

W trwającej kampanii Overlord https://www.kickstarter.com/projects/br ... -adventure jako add on można kupić nowy mały dodatek w wersji angielskiej: Vault of Villains https://www.brotherwisegames.com/vault-of-villains. Mowa jest o premierze na jesień. Czy były jakieś przecieki dotyczące polskiego wydania?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Tringa »

Z tego co pisałam z Muduko to mają w planach wydanie. Na razie nie podali mi konkretów.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 38
Rejestracja: 19 mar 2020, 20:11
Lokalizacja: Łódź-BOAT CITY
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: VonBarnaky »

Dobry wieczór ->

Pytanie do posiadaczy "WypaśnegoPudła" - jaka jest jakość wykonania Tych plansz?

:roll: :wink: (bo sam nie wiem co o tym myśleć, a mało jest w internecie zdjęć/recenzji).
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

Jakość dosyć wypaśna ;)
Dosyć gruba tektura, duże (a właściwie szerokie), całkiem starannie wycięte. Warto!
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4402
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1326 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Hardkor »

No i stało się. Omijał tę grę jako "aaa jakaś mała gierka na 4 osoby z 8-bitową grafika by przyciągnać ludzi". Zagrałem 2x na TTS i stwierdziłem, że muszę zagrać. Rzuciłem okiem na forum, i-szopa i niestety podstawka to około 50 zł +kw , zaś wypaśne pudło można dorwać w dość spoko cenach i tu kwestia paru pytań

1. Czy wypaśne pudło to all-in co wyszło w wersji PL? Najbardziej mi zależy na dodatku z itemami, ale z tego co widzę są (zdjęcie na muve to sugeruje)
2. Czy w instrukcjach są informacje o łączeniu gier ze sobą czy są to homerules? Czy jakieś dodatki się wykluczają? Wyżej było wspomniane by np czary mieszac od razu, ale komnaty pozniej

Jakieś rady na co zwrócić jeszcze uwagę? Przeczytałem cały wątek na forum i patrze jeszcze na neta, ale chcę wiedzieć co zawiera gra, czy wezmę z wypaśnym pudłem wszystko, czy też może lepiej osobno kupić (choć w cenie 100-130 zł to wydaje się super deal 2 gry+dodatki+planszetki)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Grzess0 »

1. Nie zawiera wszystkiego - 2 podstawki i 2 dodayki (bez powstania minibosów i narzędzi zagłady)

Jeśli chcesz mieć komplet to wypaśne pudło jest dobrym pomysłem (lub te dwa co wymieniłem na początek; chyba że wolisz wszystko odrazu)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4402
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1326 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: Hardkor »

Skąd pochodzą karty z indexem "GNK"? Rozpisałem sobie w Wypaśnym pudle skąd pochodzą jakie karty, a tego nigdzie znaleźć w internecie nie mogę
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1888
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 144 times
Been thanked: 170 times

Re: Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Post autor: tomuch »

Hardkor pisze: 25 sie 2020, 13:57 Skąd pochodzą karty z indexem "GNK"? Rozpisałem sobie w Wypaśnym pudle skąd pochodzą jakie karty, a tego nigdzie znaleźć w internecie nie mogę
Parę postów wyżej:
tomuch pisze: 27 lis 2019, 00:58 Z ciekawości zrobiłem śledztwo dot. "35 nowych, niedostępnych w sprzedaży nigdy wcześniej" kart z Wypaśnego pudła.
Znalazło tu swoje miejsce:
14 kart z dodatku Paper & Pixels,
11 kart z Collector Box
10 kart z Hidden Secrets

Fajnie by było jeszcze zobaczyć po polsku The Lost Levels i Kingkiller Hero Pack.
Ale i tak już prawie wszystko (poza pojedynczymi promoskami i KS exclusive) jest po polsku.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ