Boss Monster (J. O'Neal, C. O'Neal, C. O'Neal)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Boss Monster

Post autor: maciejo »

Gambit pisze:Boss Monster zawitał na moim kanale. Zapraszam do zapoznania się z moją opinią o grze:
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Właśnie obejrzałem,fajniste vidjo jeszcze bardziej sie podjarałem :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Boss Monster

Post autor: Blacksad »

No mnie też się bardzo podoba ta karcianka, fajny klimat, szybka rozgrywka, sporo zabawy dla pamiętających stare gierki, tak mi się skojarzyło Boss Monster z Rick Dangerous :) Czekam na wydanie Trefla, a nawiasem mówiąc to BM aż prosi się o dodatki.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: Gambit »

Blacksad pisze:Czekam na wydanie Trefla, a nawiasem mówiąc to BM aż prosi się o dodatki.
Na razie jest tylko Tools of Heroes Trade i karty promo...może doczekamy się pakietów nowych monstrów, herosów i innych takich.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Boss Monster

Post autor: maciejo »

Blacksad pisze:No mnie też się bardzo podoba ta karcianka, fajny klimat, szybka rozgrywka, sporo zabawy dla pamiętających stare gierki, tak mi się skojarzyło Boss Monster z Rick Dangerous :) Czekam na wydanie Trefla, a nawiasem mówiąc to BM aż prosi się o dodatki.
Jeden dodatek już jest i z tego co opowiadał kol.Gambit jest świetny :D
Myśle,że polski wydawca powinien wydać gre od razu z dodatkiem,byłoby super :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Boss Monster

Post autor: tomuch »

A chociaż wiadomo, w którym kwartale wyjdzie?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Boss Monster

Post autor: Blacksad »

maciejo pisze:
Jeden dodatek już jest i z tego co opowiadał kol.Gambit jest świetny :D
Myśle,że polski wydawca powinien wydać gre od razu z dodatkiem,byłoby super :!:
Obejrzałem kilka filmików i z tego co zdążyłem się zorientować to w dodatku są przedmioty, które w pierwszej kolejności trafiają do bohaterów, a dopiero po ich pokonaniu, trafiają w łapy naszych potworów???
tomuch pisze:A chociaż wiadomo, w którym kwartale wyjdzie?
Szukałem jakiejś wzmianki, ale poza wspomnianym zdjęciem z FB Trefla na razie cisza w eterze.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: uday »

Wydane po polsku będzie, tylko pytanie czy prędzej czy później. Gra jest miodna, więc chętnie by się widziało jak najwcześniej.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Boss Monster

Post autor: maciejo »

uday pisze:Wydane po polsku będzie, tylko pytanie czy prędzej czy później. Gra jest miodna, więc chętnie by się widziało jak najwcześniej.
Na sronie Trefla nie ma żadnej informacji a data wydania jest nieznana niestety,W tym roku chyba nie ma co liczyć na wersje PL :cry:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Boss Monster

Post autor: Kolejarz »

Przecież wpis na Facebooku wyraźnie mówi o planach na 2015 rok. To mała gra i premiera nie powinna się bardzo opóźnić.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: Gambit »

Blacksad pisze:Obejrzałem kilka filmików i z tego co zdążyłem się zorientować to w dodatku są przedmioty, które w pierwszej kolejności trafiają do bohaterów, a dopiero po ich pokonaniu, trafiają w łapy naszych potworów???
Dokładnie. Przecież boss nie wyjdzie z lochu na zakupy. Bierze to, co wypadnie z ciał bohaterów. To tak jak bohaterowie zwykle grabią ciała tych biednych monstrów...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Boss Monster

Post autor: maciejo »

Kolejarz pisze:Przecież wpis na Facebooku wyraźnie mówi o planach na 2015 rok. To mała gra i premiera nie powinna się bardzo opóźnić.
Jakbym rzeczywiście planował wydać coś w bierzącym roku to coś bym chyba na ten temat wiedział ale to nic,bedziem cierpliwie czekać :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Der
Posty: 63
Rejestracja: 11 kwie 2011, 17:46
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Boss Monster

Post autor: Der »

Ogólnie gra jest zrobiona w klimacie, ale *$&@ nie urywa. Nie grałem jeszcze z dodatkiem, ale myślę, że taka rozbudowa gry, jak dodanie zupełnie nowych itemów jest fajna. Ogólnie miałem wrażenie, że grze przydałby się dociąg większej ilości roomów i większa opcja dociągu spell cardów, a w zamian za to hirosi mogliby być na trzech poziomach, (Noob, Hero, Epic Hero) - gra zaś do 15 duszyczek np. Konkretnie brakuje mi tutaj pewnego sensownego levelowania w grze i większej opcji kreacji swych lochów, bo i wyzwanie byłoby trudniejsze. To by mogło dać grze więcej żywotności i satysfakcji z budowania dobrego lochu.
Gain 1VP - strona dla fanów planszówek, którą tworzę... taki nasz "9gag" :P
https://gain1vp.com/
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: Figas »

Zgadza się, jednak wg mnie to ma być prosta karcianka bez jakiejś większej głębi lub planowania. Podeszły ci karty do combosa? To super. Jak nie to niech ginjiie cytując pewnego gościa. Takie mam odczucia po pierwszej partii. Levelowania faktycznie jest mało. Level up u bossa oraz następny poziom lochów trochę marnie wygląda. Z drugiej strony to całkiem fajna baza do dodatków.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: uday »

@Der Jeśli chcesz głębszych rozkmin to zagraj we Władców Podziemi. Boss Monster to gierka na pół godzinki do zagrania przy piwku i do pośmiania.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Boss Monster

Post autor: Kosma »

Grałem ,taki miły fillerek. Do pośmiania się, w klimacie 8 bit, można puścić fajną ścieżkę dźwiękową w tle i jest jeszcze przyjemniej.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: mat_eyo »

Natrafiłem na zapowiedź polskiego wydania i gra bardzo mnie zainteresowała (klimat!), poza tym podoba mi się trend wydawania gier w cenie dwucyfrowej i chciałbym go wspierać, więc po zakupie Alchemików i wsparciu Namiestnika czas chyba na Boss Monstera.
Przed złożeniem zamówienia mam jednak kilka pytań do osób już z grą obeznanych.

1) Jak z regrywalnością i skalowaniem? Kart Bossów i czarów jest dosyć mało, nie przeszkadza to? Jak gra chodzi na 2 osoby?
2) Przedmioty z dodatku dużo wnoszą do gry? Opłaca się go kupić już na start? Jednak to ponad połowa ceny podstawki...
3) Jaki jest rozmiar kart, zielone Mayday będą pasować?
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boss Monster

Post autor: uday »

1. To gra głównie oparta o negatywną (bezpośrednią i niebezpośrednią) negatywną interakcję. Na 4 i 3 chodzi bardzo fajnie, na 2 odpada aspekt "negocjacyjny" ;)

3. Angielska wersja miała rozmiar CCG. Podejrzewam, że z polską będzie tak samo.

Zamierasz kupić angielski dodatek? Bo ja nie słyszałem, żeby polska wersja tegoż miała wyjść w najbliższej przyszłości...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Boss Monster

Post autor: Curiosity »

Jako, że mam pierwszą i drugą część oraz pakiet Tools of Hero Kind to się wypowiem :)

Regrywalność...
kart faktycznie, nie jest jakoś bardzo dużo. Znacznie fajniejsze efekty daje zmieszanie talii z pierwszej i drugiej części i wtedy jest MOC! Ale nawet z samą podstawką można się długo i dobrze bawić, chociaż po kilku grach znasz już większość kart na pamięć. Bossowie jakoś bardzo nie zmieniają rozgrywki, bo ich moc odpala się tylko raz. Mają znaczenie dla kolejności graczy, ale nic poza tym. Chociaż faktycznie są bossowie lepsi i gorsi. Konkludując - nawet podstawka zapewni wiele fajnej rozgrywki.

Przedmioty
To jest klasa sama dla siebie i ZNACZĄCO zmienia rozgrywkę. Zdobyte artefakty od pokonanych bohaterów dodają wiele możliwości i bardzo fajnie urozmaicają grę. Zabawa z przedmiotami jest dwa razy lepsza niż bez nich.

Koszulki
Mam pokoszulkowane wszystko. Rozmiar koszulek to 63,5 x 88mm i preferuję Maydaye (karty od FFG mają 1mm margines od góry).

EDIT: na dwóch/dwoje... chyba bym w to nie grał. Tu sednem zabawy jest dużo negatywnej interakcji (Typowy przykład: brakujący Ci "dwójkowy" bohater właśnie przechodzi przez Twój loch i już wiadomo, że go zabijesz wygrywając grę, gdy wtedy każdy zrzuca się z czarów krzyżujących Twoje plany - bohater ma więcej życia, albo nie działa Ci kluczowe pomieszczenie. W grze 1 vs 1 możliwości szkodzenia będzie po prostu mniej).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: mat_eyo »

Dzięki za odpowiedzi.
Dodatek planuję oczywiście kupić po angielsku, kart jest na tyle mało, że nie będzie mi to przeszkadzać.

Curiosity dziękuję za szczegółowe odpowiedzi. Tak więc postanowione, kupuję z dodatkiem! ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Boss Monster

Post autor: Curiosity »

A potem:

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Boss Monster

Post autor: tomuch »

A jak u Trefla jest z wydawaniem dodatków? Czy w ogóle już była sytuacja zaistnienia dodatku do gry wydanej przez nich?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: powermilk »

Nie przypominam sobie, żeby wydawali jakąkolwiek grę z dodatkiem. A na pewno nie w serii Joker Line.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: mat_eyo »

Na spolszczenie dodatku bym się nie nastawiał, na pewno nie w najbliższej przyszłości. Problem w takim razie jest inny - czy ktoś wie, gdzie obecnie można ten dodatek zamówić? Jeszcze wczoraj można było to zrobić w Planszomanii z 30dniowym terminem realizacji, jednak dzisiaj już zmienili status na "niedostępny" i z tego co rozmawiałem, to nie wiedzą kiedy będą go mieli na stanie :/
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: Gambit »

Ja mam nadzieję, że druga część będzie normalnie w sklepach dostępna.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Boss Monster

Post autor: mat_eyo »

Drugą część mają obecnie na stanie Planszostrefa i Planszomania. Dodatku nie ma nigdzie.
ODPOWIEDZ