Colt Express (Christophe Raimbault)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Colt Express (Christophe Raimbault)

Post autor: mig »

No, skoro to taki hicior Essen 2014 i tyle osób już zostało zhajpowanych, to warto żeby miał swój temat. Łatwiej bedzie potem w jednym miejscu wylewać żale jak hajp opadnie ;)


Obrazek
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Colt Express

Post autor: Maxxx76 »

Czuję się jak w PRL... Gra widnieje tylko w jednym sklepie i do tego niedostępna :-D
siefczyk
Posty: 371
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:36

Re: Colt Express

Post autor: siefczyk »

grałem i świetnie się bawiłem :-) jest klimat, jest wykonanie, jest pomysł a najważniejsze jest ogromna frajda a o to chyba w graniu chodzi :-) wykonanie gry nowatorskie i jak najbardziej uzasadnione dla tematu gry :-) dziś uczę dzieciaki i zobaczymy co one na to :-)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Colt Express

Post autor: Maxxx76 »

W jak liczebnym gronie testowałeś?
eyrmin
Posty: 128
Rejestracja: 22 lis 2010, 23:39
Lokalizacja: Kraków/Portsmouth

Re: Colt Express

Post autor: eyrmin »

Maxxx76 pisze:Czuję się jak w PRL... Gra widnieje tylko w jednym sklepie i do tego niedostępna :-D
Jak to w jednym? Ja kupilem wczoraj i widze ze nadal jest dostepna i w dodatku taniej niz w planszomanii. Nie bede robil reklamy nikomu, wiec nie bede tu podawal linka, ale jak cos to na PW moge podac :)
siefczyk
Posty: 371
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:36

Re: Colt Express

Post autor: siefczyk »

To był rewanż za Narodowy ;-) dwóch Polaków na 3 Niemców i wygraliśmy ten pojedynek :-) bo 1 i 3 miejsca dla nas :-)

w 5 osób grało się bardzo dobrze - dużo dzieje, plany biorą czasem w łeb i sytuacja dynamicznie się zmienia. Pkt zwycięstwa też są po części tajne (woreczki z pieniędzmi bierze się w ciemno), więc zwiększa to dodatkowo emocje :-)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: palladinus »

W 5 grało się doskonale, w 4 i 3 podejrzewam, że nie wiele gorzej, bo zmniejsza się liczba wagonów. I to jest jedyna gra, którą znam, w której są dodatkowe elementy jak tekturowe kaktusy czy głazy, tylko dla ozdoby.

Programowanie naprzemienne ruchów swoich kowbojów zwłaszcza w tunelu, a potem patrzenie co inni wymyślili to naprawdę super zabawa.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Colt Express

Post autor: Maxxx76 »

Ktoś próbował colta w duecie?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Colt Express

Post autor: rastula »

Maxxx76 pisze:Ktoś próbował colta w duecie?



chyba jeszcze chwila zanim ktoś zagra ;)...

w instrukcji są specjalne zasady dla dwóch graczy ( gra się dwoma postaciami)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: Rune »

palladinus pisze:W 5 grało się doskonale, w 4 i 3 podejrzewam, że nie wiele gorzej, bo zmniejsza się liczba wagonów. I to jest jedyna gra, którą znam, w której są dodatkowe elementy jak tekturowe kaktusy czy głazy, tylko dla ozdoby.

Programowanie naprzemienne ruchów swoich kowbojów zwłaszcza w tunelu, a potem patrzenie co inni wymyślili to naprawdę super zabawa.
Trzeba było tak pisać, jak byłeś jeszcze w Essen, a nie teraz się mądrzysz :lol:
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
siefczyk
Posty: 371
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:36

Re: Colt Express

Post autor: siefczyk »

zagrałem dziś 2 razy w 3 osoby (z dzieciakami - 10-letni planszówkowy wyga i 7-letnia adeptka tego hobby). Było bardzo fajnie, dużo śmiechu, ale porównując do partii 5-os. znacznie mniej interakcji, pomimo że 'plansza' mniejsza :-) trudniej się strzela a i piąchę wącha się rzadziej - takie typowe łowienie skarbów odchodzi. Postaram się jutro przetestować na 4 osoby :-)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: Rune »

No i jak na cztery osoby przetestowane?
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Colt Express

Post autor: mig »

Zagrałem na 6 osób - doskonała gra. Swietne wykonanie, szybki czas rozgrywki i duża dynamika. Fajny mechanizm programowania akcji i blefowania. A do tego genialne w prostocie rozwiązanie "zapychania ręki" przez otrzymane obrażenia. Na sześć osób jest lekki chaos i ociera się trochę o grę imprezową czy bardzo lekką familijną, ale grało się super. Podobała się zarówno planszókowym wyjadaczom jak i zupełnie zielonym (doświadczenie: Dobble). Na mniej osób na pewno bedzie bardziej taktycznie, ale spokojnie można kupowac nawet z myślą o pełnym składzie. I ten potencjal na dodatki - już mozna sobie wyobrażac nowe postacie, rodzaje łupu, nowe akcje. To pierwsza gra z Essen, w którą grałem, ale naprawdę rozumiem wszystkie zachwyty nad nią :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Colt Express

Post autor: rastula »

jest trochę składania - ale "plansza" nabiera tu nowego znaczenia ;) - gra pachnie funem na kilometr - zobaczymy na ile pary w tym parowozie starczy ...

Obrazek
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Colt Express

Post autor: mig »

@Rastula - też dostałeś planszę z torami dołożoną do pudełka? To jakiś gadżet z Essen?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: kwiatosz »

Promos dawany w Essen - nie do każdej kopii jak się później okazało, ale generalnie tylko tam to było dostępne z tego co się orientuję.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1533
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 564 times

Re: Colt Express

Post autor: Ayaram »

Ten pociąg wchodzi cały do pudełka, czy trzeba za każdym razem składać/rozkładać?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Colt Express

Post autor: TTR_1983 »

mig pisze:@Rastula - też dostałeś planszę z torami dołożoną do pudełka? To jakiś gadżet z Essen?
dawali w Essen. Muszę przyznać, że choć to tylko kolorowy papier to robi cholerną robotę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Colt Express

Post autor: rastula »

mig pisze:@Rastula - też dostałeś planszę z torami dołożoną do pudełka? To jakiś gadżet z Essen?

taki plakacik ? - dostałem
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Colt Express

Post autor: rastula »

Ayaram pisze:Ten pociąg wchodzi cały do pudełka, czy trzeba za każdym razem składać/rozkładać?

wchodzi cały - jest parowozownia z przegródkami na każdy wagonik ;)
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Colt Express

Post autor: prz22 »

Samo rozpakowywanie i składanie elementów dostarczyło mnóstwo funu!!

Świetna wypraska z przegródkami na wszystkie wagoniki, mata i elementy terenu dodające klimatu, no jestem zachwycony!!;D Super balans blefu, taktyki i frajdy w czystej postaci zapowiada megahit przy naszym stole...;)

P.S. Czy ktoś rozumie o jaki zestaw dodatkowych postaci chodzi na bodaj ostatniej stronie w instrukcji?
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Colt Express

Post autor: rastula »

prz22 pisze:
P.S. Czy ktoś rozumie o jaki zestaw dodatkowych postaci chodzi na bodaj ostatniej stronie w instrukcji?

no właśnie?
Awatar użytkownika
yakos
Posty: 243
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Colt Express

Post autor: yakos »

Chodzi im o te duże plansze postaci (niby oprócz standardowych kart postaci).
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Colt Express

Post autor: prz22 »

yakos pisze:Chodzi im o te duże plansze postaci (niby oprócz standardowych kart postaci).

o widzisz, dzięki, ma to sens;)!
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Colt Express

Post autor: Maxxx76 »

A można Colta w naszym kochanym kraju kupić? :-)
ODPOWIEDZ