AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

@up
1. Co do zasady, kartę "Active" zagrywasz albo na początku tury gracza (nie mylić z początkiem aktywacji jednostki) albo po wykonaniu jakiejkolwiek akcji przez jednostkę (model). Karty "Conditional" zagrywasz tylko wtedy, gdy zostaje spełniony warunek określony na karcie. Co do reguły zagrywania kart to wygląda to w ten sposób, że chcąc zagrać kartę pierw deklarujesz chęć jej zagrania. Następnie każdy z pozostałych graczy określa czy także chce zagrywać kartę w ramach bieżącego okna zagrywania kart. Jeśli nie, to wykładasz kartę i rozpatrujesz jej efekt. Dodatkowo przysługuje Ci prawo zagrania dodatkowej karty i żaden z innych graczy (jeśli nie przystąpił do zagrywania kart wcześniej) nie będzie mógł uczestniczyć w drugim etapie zagrywania karty. Jeśli z kolei którykolwiek z graczy zadeklarował, że także zagrywa kartę w ramach bieżącego okna zagrywania kart to kolejność ich rozpatrywania odbywa się po inicjatywie (gracz z największą inicjatywą zagrywa pierwszy kartę po czym robią to pozostali gracze). Należy pamiętać o limicie 2 kart na rundę. Efekty działania kart z reguły utrzymują się do końca rundy - czyli do momentu określania na nowo inicjatywy.
Jednostka nie może w ramach bieżącej tury wykonać więcej niż jedną akcję danego typu, więc jeśli jakaś karta mówi, że wykonujesz akcję np. ruchu albo ataku to nie możesz tego zrobić jeśli dany model uczynił to wcześniej.
Karta "Suppresive Fire" sprawia, że każdy model, który wchodzi na pole poddane efektowi karty, zakańcza swoją aktywację.
Pancerz w nawiasie nie może zostać zredukowany.
Predator broni się na wartości pancerza równej 12.
2. Kwestia ta została poruszona w tym wątku (kilka postów wcześniej):
Tego czy w ramach Sentry można korzystać ze specjalnych umiejętności jednostki nie byłbym do końca pewny. Zasady stanowią, że można wykonać ruch, akcję strzelecką, atak wręcz lub pass. Problemem przy umiejętnościach specjalnych takich jak rzut dyskiem jest to, że opatrzone są one informacją, że ta akcja liczy się jako akcja strzelecka co wcale nie oznacza, że w świetle zasad nią jest.
3. Według oficjalnych zasad tak - kafelek z Alienem oraz Sentry Gun'em klasyfikuje się jako "Engaged Tile" a więc modyfikator -10 do strzału dla Marine'a strzelającego do Aliena powinien być. Przy Sentry Gun'ie proponowałbym jednak na wprowadzenie house rula obniżając modyfikator do wartości -5 albo rezygnując z niego całkowicie.
4. Wchodzenie na kafle "zapełnione" możliwe jest tylko wtedy kiedy pozostały jeszcze jakieś wolne miejsca ale ich wartość jest niższa niż wartość jaką zajmuje model, który chcesz przemieścić na dany obszar. Wtedy podliczasz wartość jaką zajmują wszystkie jednostki i wypychasz tyle swoich modeli aby ten model, który wchodzi zapełnił 100% slotów. Jeśli po wypchnięciu swoich modeli nie możesz upchnąć tego, który ma się tam znaleźć to następnie inni gracze muszą wybrać swoje jednostki, które opuszczą dane pole.
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: petlik »

Ożywmy trochę temat. Zapowiada się konkretniejsze rozszerzenie do gry - nowe kafle, modele oraz umiejętności.
Kilka grafik w enigmatyczny sposób ukazujących czego możemy się spodziewać:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kafle dżungli - całkiem spoko. Przypuszczalnie boostować będą Predatora.
Modele "jeńców" - czyżby "znacznik" na potrzebę misji? Jakoś nie bardzo mi się kleją te modele z całą resztą ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
Airstrike - mieszane (bardziej negatywne niż pozytywne) odczucia.
Alien Spitter - zdecydowanie negatywne odczucia. Jednostka pochodząca ze słabo przyjętej gry Aliens: Colonial Marines, która będzie kolejną jednostką strzelecką (serio?).

Mam nadzieję, że wraz z rozszerzeniem wypuszczą nowy zestaw kart strategii oraz kart wydarzeń (przy czym te drugie zdają się być bardziej prawdopodobne podczas gdy te pierwsze są zdecydowanie bardziej pożądane).
cycucycu
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2017, 12:29
Been thanked: 5 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: cycucycu »

Cześć wszystkim kwasożercom!
Ja sobie też pozwolę zabrać głos w sprawie nowego rozszerzenia.
1. Fajnie ze nie same figurki tylko kafle misję i nowe umiejki!
2. Ogólnie jestem ortodoksyjnym fanem nazwijmy to AvP uniwersum i jako tako sam dopuszczam np. PREDALIENA, GUARDÓW czy nawet HELLHOUNDY bo są jakimś urozmaiceniem dla Predatorów. Co do reszty udziwnien typu król obcych to mówię mu stanowcze nie.
3.Ale nawiązując do poprzedniego pkt. doceniam że Twórcy nie bazują tylko na filmach ale idą krok dalej i sięgają do szerokiego wachlarza komiksów, gier i za to należą im się brawa. Bo to oznacza że kochają to uniwersum i odrabiaja lekcje że tak się wyrażę. Ja zapewne nigdy nie zakupie pewnych modeli, ale to wcale nie oznacza że moje zdanie jako zatwardzialego fana jest jedynym słusznym. Na pewno są fani xenomorfow, których cieszy taki stan rzeczy. I bardzo dobrze bo dzięki temu gra cały czas żyje i ma się dobrze. O czym świadczy powstawanie nowych modeli, także w wersji dla przedsprzedazowych maniaków. I to też jest fajne bo podsyca chęć polowania na unikaty no i można się pochwalić czymś wyjątkowym.
4. Co do nowych modeli z dodatku to zobaczymy czym nas zaskoczą. Nie jestem fanem ALIENS Colonial Marines ale bardziej że względu na niespelnienie obietnic jakościowych i absurdu fabularnego to klimat jednak był i parę momentów dobrze zapisało się mi w pamięci. Jeśli będą dalej szanować kompatybilność klimatu z zasadami to ja jestem za!
5. Dodatek na pewno sobie zakupie bo bieganie po dżungli może być klimatyczne i mam nadzieję że faktycznie dodadzą nowe karty zarówno do każdej frakcji jak i ogólnych wydarzeń.
6. Piszcie co sądzicie!
PS. Predator z biczem też byłby bajerancki! 😉
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: petlik »

Ogólnie jestem ortodoksyjnym fanem nazwijmy to AvP uniwersum i jako tako sam dopuszczam np. PREDALIENA, GUARDÓW czy nawet HELLHOUNDY bo są jakimś urozmaiceniem dla Predatorów. Co do reszty udziwnien typu król obcych to mówię mu stanowcze nie.
+1

Część pomysłów jakie zostały zaprezentowane przy okazji kolejnych produkcji (czy to filmowych czy growych) jest na prawdę spoko, no ale niektóre kompletnie wypaczają to co zostało dotychczas zaprezentowane (jak np. ostatni film Predator). Predalien jak dla mnie jest przykładem konsekwentnego podejścia do tematu z uwagi, że współgra to z tym co wiemy na temat aliena (dorosła forma uzależniona jest od żywiciela). Praetorian jako pośrednie stadium między dorosłym alienem a królową też ma sens. Hellhoundów bronić by można chyba tylko jako urozmaicenia bo tematycznie to tak średnio pasują do postaci samotnego łowcy (Predatora). Mi nie pasuje jeszcze koncept plującego kwasem aliena (który jeśli się nie mylę zaprezentowany został dopiero w Alien: Resurrection); "krew = kwas więc niech też potrafi pluć kwasem" - seems logical :roll:
doceniam że Twórcy nie bazują tylko na filmach ale idą krok dalej i sięgają do szerokiego wachlarza komiksów, gier i za to należą im się brawa. Bo to oznacza że kochają to uniwersum i odrabiaja lekcje że tak się wyrażę.
Moje odczucia są trochę inne. Wolałbym jakby mieli konkretny punkt odniesienia i się go trzymali. Łączenie wszystkiego w jedną całość niekoniecznie wyjdzie grze na dobre. Plusem na pewno jest to, że można bez żadnych wyrzutów odpuścić sobie konkretne dodatki (jednostki) bo sama gra na tym nic nie traci (jest już na prawdę dużo grywalnych postaci). Minus może pojawić się podczas zbliżającego się rozszerzenia gdy uznasz, że część rzeczy jest ok a część nie dlatego model wydawania poszczególnych jednostek osobno w odniesieniu do tej gry sprawdza się IMO bardzo dobrze.
PS. Predator z biczem też byłby bajerancki!
Mówisz i masz:
Obrazek

Okładka nadchodzącego dodatku, która ujawnia nową jednostkę Predatora (Tracker, który pojawił się w filmie Predators).
cycucycu
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2017, 12:29
Been thanked: 5 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: cycucycu »

Dziękuję!
Okładkę widziałem i dlatego to napisałem.
Co do niej to tak Trucker z biczem to właśnie tak jak HELLHOUNDY dla samego Predatora. Mieszają koncept. Bicz miał Wolf Predator w AvP:R. Sam film był gniotem ale Predator już był kozacki.A trucker pochodzi z kiepsciuchnego Predators i tam Ta trójka Predatorów była pozacastowa czyli nie działali wg honorowego kodeksu samotnego łowcy bardziej jak sfora zapedzajaca zwierzynę w sytuację bez wyjścia i rozkoszowaniem się samym zaszczuciem ofiary. Dlatego i same HELLHOUNDY łatwiej mi było przełknąć jako nowość ale i pasującą do nowego oblicza Predatorów z tego filmu.
Co do samego dodatku to wypowiem się w taki sposob: jak pokazuje rynek sprzedaż dodatków zawierających same kafle terenu w tego typu grach idzie słabo. A co tu dużo mówić figurki robią swoje. Część ludzi wręcz kupuje te grę dla nich samych bo mają ogromną liczbę detali i oczywiście nośne i uwielbiane przez wielu uniwersum, a nie po to żeby grać. Ale ogólnie zgadzam się z tym że sprzedaż pojedynczych modeli wychodzi tej grze na dobro.
Tak czy owak nowe tereny to i nowe scenariusze, a nie ukrywam że to właśnie dzięki wspaniałe zaprojektowanym mapom moim zdaniem zawdzięczamy świetny balans na trzy strony konfliktu, który jest bardzo ciężko osiągnąć. No i grając naprawdę czuje się klimat zaszczucia, bycia miedzy młotem a kowadlem. Plus te wspaniałe umiejętności poszczególnych ras, które świetnie oddają to co widzieliśmy na ekranach a w dodatku nie są przegiete. I tylko od umiejętności graczy w ich zastosowaniu zależy zbudowanie przewagi i przechyleniu szali zwycięstwa.
I oby tak pozostało w przypadku tego rozszerzenia. Jeśli będzie tylko tyle i aż tyle to na wiele pomysłów zapedzania się twórców w rejony watpliwych rozwiniec tego uniwersum jestem wstanie przymknac oko.
Pozdrawiam
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Imio »

Uuuuuuuu
Może będzie dobrze... Miałem wątpliwości, bo obawiałem sie, że nie będzie nowych modeli, a rzucą to co już jest (pewnie częściowo tak właśnie będzie).
Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Ale humor poprawia 😀

Obrazek
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
cycucycu
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2017, 12:29
Been thanked: 5 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: cycucycu »

Obrazek
No i jest! Pełna zapowiedź dodatku, a w poście na Prodos Games do pobrania instrukcja w wersji alfa. A w niej co najwazniejsze statystyki i umiejętności nowych modeli, także tych których nie ma w tym dodatku ale zapewne będą w przyszłości wydawane pewnie pojedynczo. Podoba mi się kierunek rozwoju tej pozycji!Absolutny must have!
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Imio »

39 £ za dodatek i 3 predatorów w wersji z kamuflażem. Brać czy czekać na Veto/Wargamera, oto jest pytanie.
Zazwyczaj jest 20-25% taniej. Paczka predatorów to 100 PLN. Chyba wezmę preorder
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Bardok »

Tylko na cholere te przezroczyste? Zasady nie wprowadzają zasad kamuflazu niestety.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Shin Ryu »

Bardok pisze: 25 gru 2018, 13:37 Tylko na cholere te przezroczyste? Zasady nie wprowadzają zasad kamuflazu niestety.
Te przeźroczyste to zapewne do bitewniaka AVP - Unleshed.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Quba40 »

Bardok pisze: 25 gru 2018, 13:37 Tylko na cholere te przezroczyste? Zasady nie wprowadzają zasad kamuflazu niestety.
Dla mnie bonus pre-orderowy zupełnie nietrafiony, już lepsze były te w black friday, dlatego poczekam na bardziej korzystne finansowo oferty z rodzimych sklepów.

Szczerze powiedziawszy to poza androidem i skazańcami czy też kaflami dżungli to niewiele tu nowości, które by mnie przyciągnęły.
Po cichu liczyłem na ciekawe tryby - np. kooperacja dla marinesów polujących na pojedynczego predatora, albo dla samotnego predatora polującego na marinesów sterowanych przez AI, albo kooperacja skazańców starających przetrwać przed alienami. Mogliby też pójść w wątki fabularne i oskryptowane scenariusze.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Bardok »

Quba40 pisze: 25 gru 2018, 23:06
Bardok pisze: 25 gru 2018, 13:37 Tylko na cholere te przezroczyste? Zasady nie wprowadzają zasad kamuflazu niestety.
Dla mnie bonus pre-orderowy zupełnie nietrafiony, już lepsze były te w black friday, dlatego poczekam na bardziej korzystne finansowo oferty z rodzimych sklepów.

Szczerze powiedziawszy to poza androidem i skazańcami czy też kaflami dżungli to niewiele tu nowości, które by mnie przyciągnęły.
Po cichu liczyłem na ciekawe tryby - np. kooperacja dla marinesów polujących na pojedynczego predatora, albo dla samotnego predatora polującego na marinesów sterowanych przez AI, albo kooperacja skazańców starających przetrwać przed alienami. Mogliby też pójść w wątki fabularne i oskryptowane scenariusze.
Kurde, świetny pomysł z tymi trybami! Będzie trzeba coś samemu wykombinować.

Alieny i Predek też fajni są! Grunt, że nowe kafelki, bo gra potrzebowała odświeżenia. Warto też przeczytać wersję alfa bo jest tam dział o budowie oddziałów i zapowiedzi spooooorej ilości nowych figurek!! Mech i Heavy Support dla Marines, czy Egg clusters dla Alienów! Zapowiada się niezłe trzepanie portfela! I tak, dodatek czekam na veto.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

To co? Zbieramy się Panowie i tworzymy jakieś autorskie zasady aby urozmaicić grę albo totalnie ją odmienić?
Mi brakuje dobrego trybu kooperacji ( oczywiście jest Last Stand, ale dla mnie jest on trochę bleh) albo trybu dla tylko dwóch graczy.
Co Wy na to? Zbieramy jakąś grupkę tutaj (albo na fb) i tworzymy zasady/ nowe tryby i wszystko co sprawi, że gra będzie lepsza?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Quba40 »

lukkk pisze: 26 gru 2018, 19:59 To co? Zbieramy się Panowie i tworzymy jakieś autorskie zasady aby urozmaicić grę albo totalnie ją odmienić?
Mi brakuje dobrego trybu kooperacji ( oczywiście jest Last Stand, ale dla mnie jest on trochę bleh) albo trybu dla tylko dwóch graczy.
Co Wy na to? Zbieramy jakąś grupkę tutaj (albo na fb) i tworzymy zasady/ nowe tryby i wszystko co sprawi, że gra będzie lepsza?
Jestem otwarty na współpracę, tylko trzeba najpierw ustalić co chcemy modyfikować. Myślę, że można przenieść się do działu modyfikacje i warianty zasad.

Do tej pory opracowałem modyfikację trybu Last Stand, poniżej krótki opis:
Gra się w kooperacji wyłącznie stroną ludzi, Predatorzy służą jako element chaosu, który może pomóc ale nie musi, mają podobne AI do Alienów, ale aktywują się po ludziach (dopiero jak wszyscy Predatorzy się aktywują to dopiero aktywujemy pierwszego Aliena) a na planszy może być wyłącznie jeden Predator lub jego Ping (Hellhoundów to nie dotyczy). Jeśli Predator (lub jego Ping a nawet Vocal Mimicry) wejdzie na pole z mniejszym Pingiem Aliena to go automatycznie zabija (zabija do 3 małych naraz ale wtedy też ginie, lub 1 większego na podobnej zasadzie), Hellhoundy po wejściu na mały Ping zabojają go i same giną. Mocne uproszczenie, ale się sprawdza. Dopiero jak w zasięgu wzroku jest inna figurka to następuje normalna walka, gracz decyduje jakiej broni używa Predator aby był najbardziej efektywny. Predatorzy za cel w pierwszej kolejności obierają stronę Alienów a dopiero w kolejnej mniej atrakcyjnych ludzi. Można powiedzieć, że działa to na zasadzie pół-kooperacji z tą frakcją, natomiast w pewnych sytuacjach może być z nimi problem. Miejscem spawnu Predatorów jest standardowy punkt na mapie misji, w której zaczynają Predatorzy, nie można go zamknąć. Co rundę wykonujemy rzut na spawn d20: 1-10 nikt nie wychodzi, 11-15 spawn 2 Hellhoundy (alternatywnie 1 Ping Predatora), 16-20 spawn 1 Ping Predatora (alternatywnie 2 Hellhoundy, jeśli już jest w grze Predator)
Zamiast zamykania punktów spawnu (to też jest dostępne ale nie zapewnia zwycięstwa) otrzymujemy 3 losowe karty misji do wykonania (w zależności od poziomu trudności trzeba wykonać 2 lub 3). Dodałem do 2 pomieszczeń dodatkowe działanie za akację (raz na grę):
- w Hibernation Room można spróbować wybudzić jeszcze jednego żołnierza (musi mieć W1) jeśli posiadamy wolną figurkę (1-10 udało się, 11-15 nie było nikogo zdatnego), jednak jest ryzyko, że mógł zostać wcześniej zainfekowany - co wiąże się ze spawnem Infant Warrior (wynik 16-20)
- w Armoury możemy zastąpić ekwipunek dowolnego marinesa na wolną figurkę z innym sprzętem
Pozostałe pomieszczenia służą raczej do wypełnienia wylosowanych zadań, np. w pierwszej misji którą testowałem musiałem zniszczyć Engine Room (aby statek nie doleciał na Ziemię) oraz skorzystać z Escape Pod aby się ewakuować.
Zredukowałem też ilość spawnujących się Alienów, ich liczba = -1 + ilość wypełnionych zadań (ale zastanawiam się nad redukcją tej liczbę do -2 + liczba wypełnionych zadań).
Zmieniłem też zasadę z limitem 3 drzwi, które mogą stworzyć marinesi do nieskończonej liczby.

Testowałem grę posiadając poniższe jednostki:
- Ludzie: 5 x Marines, Sergant, Captain
- Obcy: Infant Warriors, Warriors, Facehuggers, Stalker, (Predalien - był na wypadek gdyby Predator został pokonany przez Facehuggera)
- Pretatorzy: 3 x podstawowi Predatorzy, 2 x Hellhound

Wypełniłem 2 z 3 zadań, po czym wszyscy moi ludzie polegli :)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

Utworzyłem post o nowych zasadach do AVP: viewtopic.php?f=19&t=59118
Zapraszam tam każdego, kto chce przyczynić się do rozbudowania tej gry.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

A kiedyś tryb Last Stand miał wyglądać tak :) i miał być inną grą...zbliżoną bardziej do Zombicide. Ostatecznie zmieniło się to w 2 edycję.
Obrazek
p_m_z
Posty: 27
Rejestracja: 25 wrz 2017, 18:52
Has thanked: 2 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: p_m_z »

Posiada ktoś może przetłumaczone karty w PDFie na wzór http://prodosgames.com/sites/prodosgame ... nglish.zip. Część graczy niestety nie zna zbyt dobrze angielskiego :/. BTW instrukcja też by się przydala :P.
cycucycu
Posty: 23
Rejestracja: 11 sie 2017, 12:29
Been thanked: 5 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: cycucycu »

Podeślę jutro jak dojadę do domu. Będą to tłumaczenia kart. Instrukcji nie posiadam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: petlik »

Nowości:

Obrazek

+ preorder bonus:

Obrazek
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Gizmoo »

petlik pisze: 15 lut 2019, 13:39 + preorder bonus:
Z czymś mi się ta fryzura kojarzy...
Spoiler:
lukkk pisze: 29 gru 2018, 20:21 A kiedyś tryb Last Stand miał wyglądać tak :) i miał być inną grą...zbliżoną bardziej do Zombicide.
Szkoda, że to nie wyszło. Grałbym! :)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

Szkoda, że to nie wyszło. Grałbym! :)
Jakby co, to mam instrukcję do tej gry. Można coś pomyśleć zawsze o samoróbce :)
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Imio »

No to mamy oficjalne tłumaczenie zasad na hiszpański...
Dla mnie smutna chwila.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Gothik »

Wybrałeś fatalny moment na sprzedaż:

https://prodosgames.com/blog/farewell-t ... ko-noguchi
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: petlik »

pjentaszeq pisze: 02 kwie 2019, 15:12 Sprzedaję AvP, jakby ktoś szukał w dobrej cenie to polecam zajrzeć do podgrupy sprzedażowej.
Poczekaj do końca kwietnia - obecnie Prodos przecenia wszystko co z AVP związane; od maja AVP z uwagi na zaprzestanie oficjalnej dystrybucji powinno pójść w górę.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: kaimada »

Gothik pisze: 02 kwie 2019, 16:13 Wybrałeś fatalny moment na sprzedaż:

https://prodosgames.com/blog/farewell-t ... ko-noguchi
Mam podstawkę, nigdy nie grałem, chętnie bym wreszcie spróbował.
Dobrze kojarzę że do wygodnej gry wystarczy dokupić Alien Warriors?
ODPOWIEDZ