AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: karawanken »

Ciekawe czy utracili licencje z powodu przejęciu FOXa przez Disneya. No szkoda. Na pewno figurki robili fajne do tej gry. Chociaż za dużo dodatkowych nie kupiłem. Może teraz trzeba rozważyć uzupełnienie kolekcji
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: petlik »

kaimada pisze: 02 kwie 2019, 17:04
Gothik pisze: 02 kwie 2019, 16:13 Wybrałeś fatalny moment na sprzedaż:

https://prodosgames.com/blog/farewell-t ... ko-noguchi
Mam podstawkę, nigdy nie grałem, chętnie bym wreszcie spróbował.
Dobrze kojarzę że do wygodnej gry wystarczy dokupić Alien Warriors?
Nie bardzo. W podstawce to Marine ma najmniejsze siły więc w pierwszej kolejności skupiłbym się właśnie na nim. Oczywiście Alien z uwagi na słabe jednostki w podstawce również dobrze by było jakby coś otrzymał (mogą to być Warriory albo Predalien). Marine'owi na początek polecam USCM Officera; następnie (jeśli gra wciągnie wystarczająco) Weyland-Yutani Squad.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: TuReK »

Nie takiego oficera USCM pamiętam z filmu :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Fenrisek83 »

Gothik pisze: 02 kwie 2019, 16:13 Wybrałeś fatalny moment na sprzedaż:

https://prodosgames.com/blog/farewell-t ... ko-noguchi
Najpierw wzr a teraz avp. Dziwna firma nie szła w promocję wzr praktycznie wcale. Zero robienia hypu a plany wydawnicze to były bajki. Z avp widać też im nie wyszło. :(
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Hot Landing warto brać ? Strasznie ciężko jakieś konkretne recenzje / opinie znaleźć...
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Bardok »

Mam dodatek i bardzo sobie chwalę.

+ Alien Spitters to ciekawa jednostka, która może nie jest rewelacyjna, ale raz, że świetne figurki, a dwa ciekawe nowe zdolności.
+ Więźniowie i Syntek to świetna i tania jednostka. Daje ludziom mięso armatnie.
+ Predator Tracker jest genialny! Mocna jednostka, która jednocześnie wzmacnia Pieski na całej planszy.
+ nowa kampania i nowe kafelki terenu plus możliwość używania latacza (nawet jak nie mamy figurki)
+ świetna cena jeżeli popatrzymy na ilość figurek!
- ciągle kiepska jakość kafelków terenu

Naprawdę ciężko mi znaleźć powód, żeby NIE kupić tego dodatku!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Jak idą ostatnie zakupy ? :)

Zastanawiam się nad królową, poza samą figurką jej wpływ na samą rozgrywkę uzasadnia cenę ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Gothik »

Zamowienie poszlo, siedem stówek trochę zapiekło ale co tam - moim zdaniem poza GW figurki do AvP to absolutna czołówka rynkowa, ich malowanie to sama przyjemność ;)

Krolowa to najfajniejszy z duzych Obcych - jak chcesz grac misje w stylu "Obcego: Decydujące Starcie", to zdecydowanie sprawdzi sie lepiej niz King czy Crusher.
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Nie no Kinga to nawet nie brałem pod uwagę :) Ale mnie nieco irytuje to, że przy Alienach mamy szerszy wybór jeżeli chodzi o jednostki HQ - jest Queen, King, Predalien, Praetorian, Evolved Warriors a przy marines właściwie tylko USCM Officer a resztę to już trzeba proxować
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 123
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Ashall »

Kupiłem podstawkę do gry i zastanawiam się czy da radę jakoś sensownie pograć figurkami z tego zestawu czy jest może jakiś must have który trzeba dokupić by jako tako poczuć o co w tym chodzi? Lepiej kupić Hot Landing Zone czy pojedyncze zestawy figurek za podobną kwotę?
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Stosunek ilości do ceny najlepszy będziesz miał kupując dodatek HLZ lub nawet drugą podstawkę. Ale na początek żeby wprowadzić większą różnorodność możesz jakieś standardowe dodatki spróbować. Początkowo najsłabsi są Alieny więc możesz dokupić Allien Warriors I Facehuggery, do tego dla ludzi np. USMC Officer i wtedy przy standardowej grze Predatorem można używać wszystkich 3 figurek. Potem bym wziął dodatek HLZ.

Oczywiście samymi figurkami z podstawki też da się pograć, tyko trzeba mieć na uwadze, że jest delikatny problem z balansem i Alien jest wyraźnie najsłabszy. Więc jeżeli nie chcesz nic dokupować zanim nie ogarniesz, że Ci podeszło możesz np. jedna czy 2 figurki Infantów proxować jako zwykłych Warriorów.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: kaimada »

Probe9 pisze: 21 kwie 2019, 22:38 Stosunek ilości do ceny najlepszy będziesz miał kupując dodatek HLZ lub nawet drugą podstawkę. Ale na początek żeby wprowadzić większą różnorodność możesz jakieś standardowe dodatki spróbować. Początkowo najsłabsi są Alieny więc możesz dokupić Allien Warriors I Facehuggery, do tego dla ludzi np. USMC Officer i wtedy przy standardowej grze Predatorem można używać wszystkich 3 figurek. Potem bym wziął dodatek HLZ.
HLZ widzę w polskiej dystrybucji był za około 130 zł, a teraz wychodzi ponad 200 ze strony producenta. Nadal warto w tej cenie?

Bo ogólnie widzę że rzeczywiście AW + Officer wystarczą do gry za około 180-200 punktów, czyli z trzema predatorami.

Rozumiem, że instrukcyjne wymaganie jednostki HQ jest... pomijalne?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Bardok »

Karty są dostepne na stronie, więc mozna w teorii sproksowac. Drukujesz komandosów wayland yutani a uzywasz marines oddziału. To samo uzbrojenie. Z łatwością zrobic mozna z Infant Warriors normalnych Warriorsów. Predatorzy to samo. Karta eldarów a figurka z podstawki...
... szkoda, że sam siebie nie słuchałem i kupiłem tak dużo :D Ale mozna!
Ma ktoś coś na wymiane? Mam kilka warriorsów jakby co w zapasie.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

kaimada pisze: 22 kwie 2019, 16:35 [
HLZ widzę w polskiej dystrybucji był za około 130 zł, a teraz wychodzi ponad 200 ze strony producenta. Nadal warto w tej cenie?

Bo ogólnie widzę że rzeczywiście AW + Officer wystarczą do gry za około 180-200 punktów, czyli z trzema predatorami.

Rozumiem, że instrukcyjne wymaganie jednostki HQ jest... pomijalne?
Za 130 to nie widziałem, ja kupowałem za 160 tuż po ogłoszeniu końca licencji :) Teraz rzeczywiście widzę już tylko za 200 od producenta, ale jak dla mnie dalej warto :) Masz w tej cenie jednego predatora (osobno pewnie za ok. 40 PLN), 5 Spittersów (osobno za ok. 45-50 PLN) oraz Prisonersi + Synthetic pewnie też za ok. 50 PLN. Do tego dochodzą dodatkowe kafle terenu i tokeny. Wg. mnie 200 PLN to nadal jest ok oferta. Ale już na granicy opłacalności ;p Chociaż przy tej grze dość trudno pisać o tym co opłacalne a co nie :) Tak jak pisałem - poziom minimum to AW + officer. Potem HLZ (dodatkowe kafle zawsze na +). Potem jakiś Support - mogą być Facehuggery, Sentry Guns i Hellhounds (jak się ma Trackera z HLZ to wypada je mieć ;p). Potem ewentualnie Weyland, Predalien/Praetorian. Ostatni etap to Queen/Crusher i coś ekstra dla Predatorów (Elite lub Elder) i zaczyna się dublowanie :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: kaimada »

To już jasne.
W kwestii użyteczności dodatków: Warriorsow do kampanijnej gry się dodaje po prostu dwóch? Czy podmienia infantów? Czy można dodać po prostu wszystkich warriorsów, trzeciego Predatora i oficera i grać takim zestawem?
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Infanty to 10 pkt, Stalkerzy 6 pkt a Warriorsy 24 pkt. Włączenie do gry 3 predatora daje im ok. 200 pkt. Polecam 5 Infantów, 5 Warriorów i 5 Stalkerów.Może wtedy tylko z Marinsami być krucho ale to można dodać też ze 2 Sentry lub proxować któregoś marinsa :) Ale co do zasady zagraj raz i zobaczysz jak w Twojej grupie się wszystko balansuje i możesz modyfikować :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Bardok pisze: 14 wrz 2017, 14:55 JAK GRAĆ KAMPANIE PEŁNĄ ILOŚCIĄ FIGUREK:
Niestety wartości punktowe figurek nie są równe, więc normalnie kampanię zaczyna się bez 1-2 alienów i bez 1 predatora. Tutaj mój plan na zagranie wszystkimi figurkami. Normalnie kupiłbym dodatki i wypełnił te luki, aczkolwiek nie chcę, żeby odbiegały od 2edycji, a Prodos wkrótce ma rzucić nowe figurki w UniCast. Może komuś się przyda moje liczenie :)

MARINES - należy wydrukować dostępne na stronie Prodosa karty Yutani Commandos i podmienić je z Marines. Rodzaje figurek są identyczne - mamy taki sam zestaw, ale są po prostu lepsi i drożsi. Dodatkowo drukujemy* kartę Sentry Gun i dorzucamy im 2 te działka do zestawu.
Wayland-Yutani Commandos Squad - 168 pkt
Sentry Guns x2 - 18 pkt
MARINES RAZEM: 186pkt

PREDATORZY - tutaj po prostu dodajemy figurkę trzeciego Predatora i oba żetony mimikry, zero filozofii.
3 Predatorów - 61+56+63 = 180 pkt
2 żetony mimikry - 4 pkt
PREDATORZY RAZEM: 184pkt

ALIENS - należy wydrukować kartę Alien Warrior i użyć czterech figurek Infant Warrior wybranych jako właśnie te modele. Dobrze by było jakoś oznaczyć to na figurce, obwódką czerwoną dookoła podstawki itp.
Infant Warriors x 6 = 60pkt
Stalkers x 5 = 30pkt
Warriors x4 = 96pkt
ALIENS RAZEM = 186pkt

*drukujemy karty = albo po prostu kupujemy zestaw Sentry Guns, co i tak najtaniej wyjdzie. Aczkolwiek spokojnie możemy użyć tutaj jakiś znaczników/żetonów, bo to nie są jakieś wybitne figurki bez których świat się zawali.

KOSZT: praktycznie zerowy, a satysfakcja większa :)
Mój stary wpis tutaj jak grać bez dodatków w samą podstawkę na więcej punktów i na wszystkie figurki. Ech jeszcze czasy gdy nie było dużo unicastów i trzeba było kombinować, ale przyszłość wyglądała różowo bez Disneya :(
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Ja dzisiaj dostałem informację o nadaniu paczek :) Co ciekawe miałem dwa zamówienia z 4 i 16 kwietnia i dzisiaj oba nadali, a myślałem, że na to z 16 to jeszcze poczekam ze dwa tygodnie :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: dawciu »

Pytanie do tych którzy składali niedawno zamówienie i dostali informację że paczkę nadano - Czy dostaliście tracking number do UPS? Od momentu otrzymania maila z informacją o wysyłce nie dostałem ani sms ani maila z numerem śledzenia paczki a od 25 kwietnia przesyłki ani widać ani słychać
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Mi pod numerem wskazanym w mailu nie odnajdywało żadnej przesyłki (z tego co piszą ludzie na grupie avp na FB często się to zdarza), ale przesyłka doszła na następny dzień :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Imio
Posty: 295
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Imio »

Dostałem maila:
We are at the moment under an influx of orders and processing all of them will take more time than usual. We estimate three to four more weeks to process all orders.

Zobaczymy co z tego wyjdzie 😀
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: dawciu »

Probe9 pisze: 01 maja 2019, 21:52 Mi pod numerem wskazanym w mailu nie odnajdywało żadnej przesyłki (z tego co piszą ludzie na grupie avp na FB często się to zdarza), ale przesyłka doszła na następny dzień :)
To i tak fajnie, że dostaleś nr przesyłki.
Ja w mailu dostałem tylko link do strony głównej ups...
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Od 1 do 30 kwietnia (do 16:00) mieli 2601 zamówień, a pewnie jeszcze masa doszła bliżej północy, więc myślę, ze czas oczekiwania spokojnie do ok 4-5 tygodni się wydłuży. Ja swoje pierwsze zamówienie złożyłem 2 kwietnia i dostałem przesyłkę 19 kwietnia. Kolejne zamówienie złożyłem 30 kwietnia i jak dostanę je w maju to będę zadowolony :)

P.S W mailu nie podają numeru przesyłki, ale znajdziesz go na stronce sklepu w szczegółach zamówienia pod pozycją: "Tracking number".
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: dawciu »

Probe9 pisze: 02 maja 2019, 00:48 Od 1 do 30 kwietnia (do 16:00) mieli 2601 zamówień, a pewnie jeszcze masa doszła bliżej północy, więc myślę, ze czas oczekiwania spokojnie do ok 4-5 tygodni się wydłuży. Ja swoje pierwsze zamówienie złożyłem 2 kwietnia i dostałem przesyłkę 19 kwietnia. Kolejne zamówienie złożyłem 30 kwietnia i jak dostanę je w maju to będę zadowolony :)

P.S W mailu nie podają numeru przesyłki, ale znajdziesz go na stronce sklepu w szczegółach zamówienia pod pozycją: "Tracking number".
Faktycznie, jest tam ten numer. Muszą mieć niezły bajzel ale z tego co słyszałem o Prodos to nic dziwnego. Dzięki!
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Ostatnio się bardzo poprawili i jeżeli chodzi o obsługę klienta to raczej trudno im coś zarzucić. Teraz to oczywiste, że będą komplikacje bo logistycznie nie są przygotowani na taką liczbę zamówień, ale o to trudno mieć do nich pretensje akurat :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ