AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zia
Posty: 47
Rejestracja: 29 lis 2013, 15:15
Lokalizacja: Jaworzno

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: zia »

schizofretka pisze:A ten z Machiko i hodowlą kosmokrów to który?
To po prostu Aliens vs Predator. Wojna to juz jej dalszy zywot na okrecie predów i inne przygody.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Muttah »

Z najnowszych wieści i plotek które gdzieś tam pozbierałem wynika, że:

A: Gra jest pudełkowana w Polsce
B: Wysyłka ma być przed świętami XD

Ile w tym prawdy? Pojęcia nie mam, ale takie wieści się tu i ówdzie przewijają.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Jeśli ktoś wspierał, polecam szybko przeczytać:
http://www.boardgamegeek.com/thread/1275451/ip-dispute

Najlepiej zacząć od sprawdzenia kiedy mija 45 dni (czas na otwarcie sporu w paypalu) od waszej płatności.

TL;DR:

Strona KS zniknęła gdyż otwarto 'ip dispute' na temat projektu. Z luźnych wiadomości, przeczących samym sobie i okłamujących wspieraczy wynika, że Prodos sam ją zamknął obchodząc system ze względu na mnóstwo negatywnych komentarzy. Wygląda na to, że wystarczy poprosić kumpla by zgłosił do KS skargę o naruszenie własności intelektualnej i założyć ręce - KS automatycznie zdejmuje stronę i nie przywraca jej bez akcji ze strony autora. To się naprawdę robi farsa. Generalnie stosunki FOXa z Prodosem nie wydawały się idealne a Fox, jak to korpo, znany jest z braku skrupułów do utapiania projektów i nie dbania specjalnie o PR (a raczej nie rozumienia pełni konsekwencji swoich akcji w fandomie).

Bottom line: cały czas uważam, że gra powstanie i nie jest to jeszcze powód do paniki. Natomiast szacuję, że cena zakupu w detalu będzie niższa niż to co zapłaciłem przemnożone przez prawdopodobieństwo, że jednak nie powstanie lub będzie kiepska i dwóch limitowanych berserkerów tego mi nie wynagrodzi. Biorąc pod uwagę, że wersja plastikowa i tak musi być tańsza niż żywiczna, jestem tego pewien. A nawet jeśli nie, to jakoś odechciało mi się wspierać ich swoim ograniczonym budżetem.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Muttah »

Hmm, no ja jeszcze na razie nie panikuję ;) Chociaż akcja nie jest zbyt ciekawa, tu się zgodzę... Aczkolwiek na chwilę obecną naprawdę mi się nie spieszy, mogę poczekać... Byle się nie okazało że w ogóle pełna bryndza i gry nie będzie :/ Ale wtedy to już wybuchnie taki shitstorm, że hej :lol:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Ja jeszcze nie panikuję, ale dziękuję potworowi, że nie wszedłem od razu na dwa duże pledge. Czekam na odpowiedź na maila i za tydzień się będę zastanawiał, czy reklamować w paypalu, czy nie, bo to ostatni gwizdek.

Poza potrząsaniem widłami na bgg nic z tego shitstormu nie wyniknie, bo co - będziesz się procesował z firmą z UK? A wargamerzy figurkowi nie są specjalnie znani ze swojej tężyzny fizycznej, by składać reklamację 'po polsku'.

Cholera, to kolejna nauczka, że trzeba wchodzić za $1 we wszystko i decydować się w pledge manager czy się pakować dalej. Choć tutaj pm zamknął się w kwietniu chyba i już wtedy bym siedział na ładną kwotę, modląc się i wcinając spaghetti.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Muttah »

Spoko, coś się wymyśli ;) Moja żona jest adwokatem, więc jak nie będzie gry to wyśle im jakieś pismo uprzejme w formie i treści (oddawać kasę wy ch...., or else ;) ). Jacyś znajomi też się na wyspach znajdą w razie czego, różne sposoby są :D

A tak na poważnie to lepiej żeby nie było żadnej siary, bo szkoda potencjalnie dobrej gry i dodatkowo nerwów (o kasie nie wspominając). Trzymam kciuki i czekam... Ale jeśli będą komplikacje to w życiu już nigdy nie wesprę nic na Kickstarterze :evil:
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Shin Ryu »

Została już ostatnia prosta, a Prodos czeka na zatwierdzenie ostatnio wysłanego materiału. Po prostu Fox wali w bambuko - im się nigdy nie śpieszy.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Ale większość osób nie oburza się na opóźnienia, tylko na brak przejrzystości i jawne okłamywanie wspierających. Sytuacja wygląda bardzo zwłowieszczo, niezależnie czy IP dispute jest prawdą, czy prodos z machiawelicznych pobudek uciegł się do sztuczki by zdławić możliwość komunikacji między wspierającymi. Co z tego, że 'została ostatnia prosta', jeśli Fox (względnie kto inny, jeśli powyższe supozycje nie są prawdziwe) zablokuje sprzedaż? Wszelkie problemy z licencjami objawiają się zazwyczaj właśnie na ostatnim etapie, na początku/po wejściu do produkcji, a nie koncepcji projektu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Shin Ryu »

Grupa na facebook'u została oficjalnym kanałem informacyjnym i tam na bieżąco wszystko jest opisywane. Aktualnie ludzi są pytani o to jakie modele chcieliby ujrzeć w najbliższej przyszłości. Jaj sobie na pewno nie robią, więc do wydania gry dużo się nie zostało.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Widziałem grupę na fejsbuku i polemizowałbym, delikatnie mówiąc.

Primo, ostatni post jest z 26.11 oops, niechcący ks skasował stronę, zaraz będzie z powrotem, to domyślna strona KS. Kolejne info tylko poprzez update ks/oryginalnych backerów (ja nie dostałem) to już jawne przyznanie się do zamknięcia samemu i że nie będzie więcej. Zarówno ich forum jak i grupa fejsbookowa są bardzo mocno moderowane. W komentarzach pisali ludziom 'this will be better for both parts' i 'we advise communicating over our forum or facebook group, where we have some control'.

Secundo, nie ma jeszcze wszystkich figurek zatwierdzonych, a reguły do gry są w fazie beta lub alpha. Wieloetapowy proces zatwierdzania przez fox i druk to w wariancie optymistycznym jeszcze 3 miechy do rozpoczęcia wysyłki.

Powiedzenie, że kręcą, to zdecydowanie eufemizm. Nie twierdzę bynajmniej, że projekt to przekręt - jestem przekonany, że zależy im na szybkim wydaniu gry (a więc przy okazji wysyłce dla wspieraczy), bo to dla nich być lub nie być, nikt od nich już nic nie kupi. Nie mają jednak skrupułów by kłamać w żywe oczy.

No i zadałem sobie trud policzenia jakby mnie wyszło wspieranie wcześniejszego warzone na poziomie 200gbp i wyszło mi, że praktycznie tak samo jak kupno w polsce w sklepie.

Czy to kwalifikuje się jako robienie sobie jaj, to już zależy od definicji. Nie mam w każdym razie pojęcia, czy tylko powiedzieli sobie 'fuck them!' gdy znudziło im się czytanie kolejnych pytań o datę premiery, czy rzeczywiście pali im się grunt pod nogami i na ile.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Shin Ryu »

Dziś doszła nowa informacja może zacytuję:
Hi guys,

We are sorry that we have been unable to deliver an update. We know you are waiting for one and we just wanted to make sure you know that it is coming.

At the moment, the update is with Fox and is pending approval.
We've been told by the Fox team in the UK that it is being looked at by the team in the USA and should be with us at some point next week.

We've said it before, but we want to say it again, we appreciate the patience you have had so far and unfortunately just have to ask for a week before this update will hopefully be ready.
Thanks again,
PRODOS Games LTD
Figurki do gry planszowej są zatwierdzone, wszystko czeka na wysyłkę. Wiem bo rozmawiałem z Jarkiem i widziałem to wszystko na własne oczy. Oni też są wkurzeni bo sporo miejsca to wszystko zajmuje i chcieliby już to wysłać ludziom.
Wysyłka pójdzie w przynajmniej dwóch partiach: (1) gra planszowa, (2) dodatki.

Zasady są ostateczne i to właśnie na podręcznik z zasadami czekają tak długo. Inna sprawa że mogli to zrobić o wiele wcześniej, na pewno byłoby mniej stresu i problemów.

Tak czy siak już niedługo wszystko się wyjaśni ;)
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Indar »

I co tam w temacie AvP? Coś się wyjaśniło?
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Dreadnought »

Rzekomo ma być na Salute (24 kwietnia - impreza wargamingowa), ale w sumie niewiadomo co. Czy tylko wersja pokazowa ? Czy wysyłka żywicznych ? Czy preorder plastikowych ?


Uparcie nie chcą podać żadnego terminu. Ogólnie współczuje ludziom, którzy się w to władowali w 2013. Sam na to czekam ale producent zawalił. To trochę podobnie jak ja miałem z gazetą secret service - okazuje się, że sprawy prawno-licencyjne nie były należycie ustalone jak startował kickstarter. W wypadku AvP dochodzi jeszcze ślimacząca się produkcja. Przez takie akcje spada wsparcie na KS.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Tak jak miałem się wstrzymać ostatecznie, tak teraz zastanawiam się, czy nie kupić jak tylko stanie się dostępna by strollować wspieraczy :)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: TuReK »

Ale z Ciebie hipster, kupisz, ale ironicznie :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: schizofretka »

Nie hipster tylko troll ;)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Indar »

No i co z AvP? Pokazali gotowy produkt?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: cohlerc1 »

Salute dopiero dzis-jutro(?) w Londynie więc jeszcze nie wiadomo.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Dreadnought »

Juz wiadomo, niby jakiegoś podpisu nie zdobyli kogoś ważnego i gra nie mogła być wydana na salute.
Sprawa śmierdzi wciąż nie ma terminu wydania.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Indar »

Znaczy istnieje obawa wału? Ale ze strony Prodosa czy innych firm? Jak to wygląda?
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Dreadnought »

Indar pisze:Znaczy istnieje obawa wału? Ale ze strony Prodosa czy innych firm? Jak to wygląda?
Wał już jest bo wspierający kickstarter mieli dostać grę w maju 2014 roku .
Prodos się wykręca, że FOX im nie daje zgody (sprawy własności intelektualnej nie były ustalone...) a tym co chcieli zrezygnować z racji katastrofalnej obsuwy czasowej Prodos odmawiał oddania pieniędzy, że już zostały wydane.

Dramatem tej formy finansowania jest to, że regulamin kickstartera nie określa daty ostatecznego przekazania towaru, równoznacznej ze zwrotem środków.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Indar »

Aż dziwne, nie sądzę żeby to było celowe działanie Prodosa - bo w przypadku WarZone Res jakoś im się udało i coś tam dłubią. Fakt że system jest (IMO oczywiście, ale nie tylko) mocno niegrywalny i raczej opiera się na zagrywaniu losowych kart i zrzucaniu desantu na desanty - i tak kaskadowo, a mniej na jakiejś tam strategii, ale coś tam przy nim robią. Więc dziwię się tymi niedomówieniom z AvP.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Dreadnought »

Indar pisze: bo w przypadku WarZone Res jakoś im się udało i coś tam dłubią. Fakt że system jest (IMO oczywiście, ale nie tylko) mocno niegrywalny
Z tym warzone kickstarterem też mieli obsuwy wielomiesięczne. Ale takich jaj ( z facehuggerami ?:D) jak z AVP nie było, bo tam załatwili sprawy licencji.
Nowy warzone niestety wypada słabo przy swoich poprzednikach, konieczne są poważne zmiany w zasadach. Coś prodos jest mało pro.

Celowe działanie prodosa z AvP raczej to nie było bo przecież jakby wytoczyli im wspierający pozew zbiorowy (a zakładam, że sądy w UK stają po stronie klientów) to pewnie by się skończyło zamknięciem firmy (2.5 miliona złotych uzbierali to za to można w Wielkiej Brytanii porządny dom kupić).
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Dabi »

Nowy warzone niestety wypada słabo przy swoich poprzednikach, konieczne są poważne zmiany w zasadach.
Eee bez przesady nie jest wcale tak z tym źle. Troszkę tutaj chyba nostalgia wypacza obraz nowej gry.
Polecam się zapoznać jak to wyglądało w 1 ed po kilku dodatkach i to jak zbalansowana była druga po wydaniu Mars i Venus. ;)
Fakt że system jest (IMO oczywiście, ale nie tylko) mocno niegrywalny i raczej opiera się na zagrywaniu losowych kart i zrzucaniu desantu na desanty - i tak kaskadowo, a mniej na jakiejś tam strategii, ale coś tam przy nim robią.
Ma swoje problemy ale są gorsze gry na rynku. Poszło trochę ku lepszemu ostattnio a alternatywy w tej skali są dość mizerne.
Karty to są elementy zarządzania zasobami i można je sobie układać przed grą - to element gry. Natomiast desanty - zgodzę się bardzo spłycają rozgrywkę. Ale da się w to grać. A sama gra bardziej do tego zachęca niż sam wiesz co.

I to mówię z perspektywy ex gracza osoby która pozbyła się modeli do Warzona. :)
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Dreadnought »

Dabi pisze:
Nowy warzone niestety wypada słabo przy swoich poprzednikach, konieczne są poważne zmiany w zasadach.
Eee bez przesady nie jest wcale tak z tym źle. Troszkę tutaj chyba nostalgia wypacza obraz nowej gry.
Eee jaka nostalgia w latach 90tych to były bitewniaki nie to co teraz :D Wyciskacz kasy dla malarzy i kolekcjonerów, a już nie gry dla graczy obecnie. Choć wtedy planszowe nie miały takiej pozycji jak obecnie.
ODPOWIEDZ