AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: yNidhogg »

Goldberg pisze: 29 maja 2018, 13:50 Jak cena niższa to po co pytać? ;)
Ale jeszcze jedno - ponoć procka stracił oficjalna licencję od foxa na AvP , a to co teraz wypuszcza to jakieś resztki które i tak obiecał ludziom w KS w....2013 (!!!!!)
I ponoć więcej nie będzie, tam żadnych pudełkowych dodatków itd (mówię tu o jakimś dodatku z dodatkowymi kafelkami terenu itd)
No a wiadomo, w tym roku nowy Predator w kinach więc mogli by zarobić....a tu cisza....
Coś za dużo tych 'ponoć' ; ), ale żeby nie robić OT: zgadzam się "bierz drugą edycję".
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Goldberg »

Tu masz wypowiedzi ludzi przekręconych przez PRODOSa i generalnie to o czym pisalem
https://boardgamegeek.com/thread/195130 ... avp/page/1
Ja tam nie wiem ale AvP aż prosi się o jakiś większy pudełkowy dodatek, a poza tym GF9 wydaje we wrześniu swoją grę Aliens....no I mają licencję od Foxa...
Tak tylko gdybam
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Ile powinno być żetonów przy alien warriors bo ja mam tylko 4 a figurek jest 5
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

karawanken pisze: 29 maja 2018, 17:55 Ile powinno być żetonów przy alien warriors bo ja mam tylko 4 a figurek jest 5
Zdecydowanie 5 (stosowne info znajduje się nawet na stronie produktu : link)
Prodosi dosyć ochoczo wymieniają figurki przy różnorakich wadach dlatego daj znać (jak skontaktujesz się z nimi) jak to będzie wyglądało przy brakującym żetonie.

Przy okazji - jeśli ktoś planuje kupić więcej niż jeden zestaw Elderów w preorderze (np. dla siebie i znajomych) to warto wiedzieć, że bonusowy model przypada nie tyle na jeden zestaw co na jedno zamówienie (potwierdzone przez Prodos).
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

petlik pisze: 29 maja 2018, 18:00
karawanken pisze: 29 maja 2018, 17:55 Ile powinno być żetonów przy alien warriors bo ja mam tylko 4 a figurek jest 5
Zdecydowanie 5 (stosowne info znajduje się nawet na stronie produktu : link)
Prodosi dosyć ochoczo wymieniają figurki przy różnorakich wadach dlatego daj znać (jak skontaktujesz się z nimi) jak to będzie wyglądało przy brakującym żetonie.

Przy okazji - jeśli ktoś planuje kupić więcej niż jeden zestaw Elderów w preorderze (np. dla siebie i znajomych) to warto wiedzieć, że bonusowy model przypada nie tyle na jeden zestaw co na jedno zamówienie (potwierdzone przez Prodos).
Dzięki za odpowiedź. Zaraz pisze do Prodosa. Rozumiem, że można do nich pisać po polsku.
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Ktoś pisał, że tak, aczkolwiek z moich doświadczeń wynika, że lepiej pisać po angielsku (pisząc wiadomość w obu językach otrzymałem odpowiedź w języku brytoli; kwestie poruszone w języku pl w ogóle nie zostały uwzględnione w odpowiedzi).
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Michał M »

Pisałem po polsku, odpisali po angielsku, brakujące figurki przysłali mi dwa razy (w jednej paczce te, które chciałem, w drugiej, która przyszła jakiś dzień później, te, które chciałem, plus jedna czy dwie z podstawki, które miałem).
Imio
Posty: 296
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Imio »

No i co zrobić,... pół Anno Domini 1666 czy 3 Predatory,... taaak,... życie jest pełne trudnych decyzji :-).
Co Wy robicie ?
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Imio pisze: 30 maja 2018, 10:26 No i co zrobić,... pół Anno Domini 1666 czy 3 Predatory,... taaak,... życie jest pełne trudnych decyzji :-).
Co Wy robicie ?
4 Predatory - nie zapominaj o bonusowym egzemplarzu ;)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

Imio pisze: 30 maja 2018, 10:26 No i co zrobić,... pół Anno Domini 1666 czy 3 Predatory,... taaak,... życie jest pełne trudnych decyzji :-).
Co Wy robicie ?
Mam podobny dylemat, z tym że jeszcze mam 3 opcję, czy meble do mieszkania :cry:
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Prodos dodał do swojego sklepu wszystkie promocyjne modele - w tym USCM Sergeanta, walentynkowego Predatora czy też zwłoki Alienów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Loqaun
Posty: 13
Rejestracja: 03 mar 2016, 23:39

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Loqaun »

Ech.. dopiero co Elders Predators zamówieni, mają wyczucie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Właśnie dostałem swój brakujący żeton (w trzech egzemplarzach :D)
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

karawanken pisze: 13 cze 2018, 09:13 Właśnie dostałem swój brakujący żeton (w trzech egzemplarzach :D)
Jak długo czekałeś na wysyłkę? Historia wątku wskazywała by na 2 tygodnie (zakładając, że wysłałeś zgłoszenie jeszcze w maju). Ja czekam na dosłanie figurek Predatora - otrzymałem wiadomość o treści "Your replacements will be processed shortly" i sądziłem, że "shortly" oznacza mniej niż 2 tygodnie :cry:
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

petlik pisze: 13 cze 2018, 12:05
karawanken pisze: 13 cze 2018, 09:13 Właśnie dostałem swój brakujący żeton (w trzech egzemplarzach :D)
Jak długo czekałeś na wysyłkę? Historia wątku wskazywała by na 2 tygodnie (zakładając, że wysłałeś zgłoszenie jeszcze w maju). Ja czekam na dosłanie figurek Predatora - otrzymałem wiadomość o treści "Your replacements will be processed shortly" i sądziłem, że "shortly" oznacza mniej niż 2 tygodnie :cry:
30 maja dostałem informację, że wyślą "shortly" potem się jeszcze przypomniałem (chyba po ok tygodniu) odpisali, że jeszcze nie wysłali. Dostałem dopiero dzisiaj.
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Dziwna sprawa. Wygląda na to, że Prodos usunął ze swojego sklepu bonusowe modele. Ktoś może zapisał sobie odnośnik(i) do któregoś z tych modeli? (ciekaw jestem czy sama strona przedmiotu istnieje lecz nie jest listowana na stronie sklepowej).
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Nowości na horyzoncie :

Obrazek

Wszystko wskazuje, że będzie to albo model stricte kolekcjonerski (ot, Predator z filmu) albo alternatywna wersja jednego osobnika z podstawki (coś jak w przypadku "Savage Edition").
Coś na co wcześniej nie zwróciłem uwagi - wspomniany Savage Edition Pred został wprowadzony do sklepu Prodosa jeszcze zanim wypuścili na krótką chwilę pozostałe exclusivy. Teraz go nie ma dostępnego do kupienia - ktoś orientuje się czy wycofali go wraz z pozostałymi unikalnymi figurkami czy jakoś niedawno (tj. później niż pozostałe)?
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Tajemnica wyjaśniona - nowa figurka to model kolekcjonerski :
Obrazek

Do tego wyszły bundle, co dla osób, które zaczęły już wcześniej kolekcjonować dodatki może być trochę smutną wiadomością :x
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Odpakowałem dzisiaj oficera uscm i cały model pokryty jest błyszcząca substancja, która trochę lepi się do palców. Czy to jest pozostałość po tworzeniu modelu i jak mam to usunąć?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bary »

Jak tam wygląda u Was kwestia czasu gry? Pudełkowe 120 minut, czy są wahania?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Bary pisze: 26 cze 2018, 14:26 Jak tam wygląda u Was kwestia czasu gry? Pudełkowe 120 minut, czy są wahania?
Bardzo dużo zależy od doboru mapy, limitu punktów (RP) oraz oczywiście od graczy. Przy większych mapach i większych progach punktowych raczej ciężko wyrobić się w 120 minut.
Odpakowałem dzisiaj oficera uscm i cały model pokryty jest błyszcząca substancja, która trochę lepi się do palców. Czy to jest pozostałość po tworzeniu modelu i jak mam to usunąć?
Błyszczące modele faktycznie się zdarzają (mam 2 Predalieny - jeden błyszczący zaś drugi matowy; żaden jednak się nie klei). Lekko klejący (i błyszczący) model zdarzył mi się raz (walentynkowy Predator) i z tego co pamiętam to po jakimś czasie kleistość przestała być problemem (czytaj : został na tyle wydotykany, że kleista substancja przeszła na dotykających :wink: )
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

No u mnie w 120minut nie mieścimy się nigdy. Zwykle trzeba liczyć 3+ godziny. Jednak ciągle z klimatem i dreszczykiem, więc nie nudzimy się nigdy :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: lunatykuku »

karawanken pisze: 24 cze 2018, 12:03 Odpakowałem dzisiaj oficera uscm i cały model pokryty jest błyszcząca substancja, która trochę lepi się do palców. Czy to jest pozostałość po tworzeniu modelu i jak mam to usunąć?
Z błyszczącymi właśnie też się spotkałem ostatnio, ale po nałożeniu podkładu farba trzymała się normalnie i nie było problemu z malowaniem. Kleista substancja to może być feler przy odlewaniu. Spróbuj wyczyścić model w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń i poszorować delikatnie starą szczoteczką do zębów. Jeśli po wyschnięciu nadal będzie się kleił, to ja bym reklamował.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Zauważyliście, że zmienili zestaw ALIEN WARRIORS UNICAST?

Takie ja kupiłem:
Spoiler:
A takie widzę w sklepie teraz:
Spoiler:
Wymienili Obcego wychodzącego z rury. Dziwne, dla mnie jedna z ciekawszych figurek :D No to mam unikat ;)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
ODPOWIEDZ