AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Halloween »

dawciu pisze: 02 maja 2019, 01:28

Faktycznie, jest tam ten numer. Muszą mieć niezły bajzel ale z tego co słyszałem o Prodos to nic dziwnego. Dzięki!
Takie opinie sie tez deaktualizuja.
Prodos lezal organizacyjnie i mozliwe, ze tez bylo slabo finansowo w latach 2015-16. Glownie z finalizacja KS byly klopoty. Juz to jest jednak wszystko nieaktualne.

Obecnie smialo i bezpiecznie mozna od nich kupowac.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: maciejo »

Ma ktoś z Was pojęcie czy istnieje szansa (plan) wydania tej gry po polsku ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: TuReK »

Nie ma szans
Z pustego i Saruman nie naleje
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

maciejo pisze: 03 maja 2019, 15:50 Ma ktoś z Was pojęcie czy istnieje szansa (plan) wydania tej gry po polsku ?
Licencja na AvP, którą miał Prodos wygasła i nie została przedłużona, więc szanse oceniłbym na 0,00% :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: dawciu »

uważam że jednym z podstawowych błędów było olanie wydania chociażby INSTRUKCJI w języku polskim, już nie mówię o tutorialach na YT co pozwoliłoby nakręcić hype.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Halloween »

dawciu pisze: 10 maja 2019, 15:01 uważam że jednym z podstawowych błędów było olanie wydania chociażby INSTRUKCJI w języku polskim, już nie mówię o tutorialach na YT co pozwoliłoby nakręcić hype.
To już nieważne.

I edycja spaliła się na KS i zapowiadało się FATALNIE; mechanika, kontakt ze wspierającymi, dostawa, słabe finanse - wszystko było źle. A druga edycja była hitem i to odkręciła, to i tak wielki sukces. Dziesiątki ludzi w Polsce mają kolekcje modeli i sobie chwalą.

Duży szacunek dla Prodosa za progres - to tak jakby z oceny niedostatecznej od razu wskoczyć na dobry+.
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Halloween pisze: 10 maja 2019, 15:24 [...] A druga edycja była hitem i to odkręciła, to i tak wielki sukces. Dziesiątki ludzi w Polsce mają kolekcje modeli i sobie chwalą.
Dużo lepiej niż u nas się ta gra przyjęła w UK i USA, jak śledzę grupę fanowską na fb to tam ludzie porobili ogromne zamówienia w tym ostatnim miesiącu :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Halloween »

Probe9 pisze: 10 maja 2019, 15:33
Halloween pisze: 10 maja 2019, 15:24 [...] A druga edycja była hitem i to odkręciła, to i tak wielki sukces. Dziesiątki ludzi w Polsce mają kolekcje modeli i sobie chwalą.
Dużo lepiej niż u nas się ta gra przyjęła w UK i USA, jak śledzę grupę fanowską na fb to tam ludzie porobili ogromne zamówienia w tym ostatnim miesiącu :)
A w PL to nie? Tez musieli robic po kilka stow zamowienie bo bylo warto kupowac pod koniec kwietnia.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: dawciu »

Tym bardziej smutek że nie zrobili żadnego ukłonu w stronę polskich graczy. O ile przez karty się przebrnie o tyle instrukcja sprawia sporo kłopotów... A wystarczyłaby jedynie wersja pdf do pobrania
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Halloween pisze: 10 maja 2019, 15:37
A w PL to nie? Tez musieli robic po kilka stow zamowienie bo bylo warto kupowac pod koniec kwietnia.
Wiadomo, że w ten miesiąc u nas też poszło do przodu, sam też musiałem nadrobić :) Ale generalnie mam wrażenie, że u nas wciąż mało popularna ta gra (a szkoda !), zresztą wystarczy spojrzeć na aktywność w tym wątku :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
szarik
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:33
Has thanked: 2 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: szarik »

Finałowa wyprzedaż Prodosów do 5.07 jeśli ktoś jeszcze nie nabył dodatków, to jest 40% przecena plus bonusy.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

Trochę szkoda, bo potencjał był fajny, jednak zabity przez zbyt nieintuicyjne zasady i słabo napisaną instrukcję.
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Jak już się przebrnie przez instrukcję to gra jest bardzo przyjemna, no i te figurki :) A i ta instrukcja chyba nie jest aż tak trudna jak się sądzi, przeczytać trzeba i potem mieć przy sobie przy pierwszych grach, i już :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Halloween »

Zasady sa wzorowane na warzone (pierwszy bitewniak po polsku chyba 95 czy najpozniej 96) wiec to juz jest bardzo dobre.

A gra jest zamknieta wiec zapewne mozna ja tanio dostac. Wiec wciaz warto sie zainteresowac bo figsy sa duzo lepsze jak w planszowkach.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: dziobanes »

Grywam w AVP od dawna, zasady wcale nie są takie złe, nawet na 1.5 dało się spokojnie grać. Problem pojawiał się jedynie w trakcie grania z osobami "czepialskimi" . Na szczeście 2.0 już są na tyle dokładne, że nikt nie ma wątpliwości co do kolejności akcji i zagrywania kart, bo to też jest solą tej gry. Powiem tak : jak znajdziesz dobrą ekipę, która czerpie z tego radość nawet jak przegrywa (ja tak mam), to nie ma problemu. Właśnie zastanawiam się co brać na wyprzedaży , bo Major Dutch ze swoim hydraulic arm wydaje się być must have, a dodają go do zamówień od 55 Funtów, czyli trochę trzeba wziąć, a niektóre ceny naprawdę kuszą :D
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Figurki są tam w dość przyzwoitych cenach teraz, do tego do każdego zamówienia dostaje się dodatkowe karty. Sama podstawka wychodzi dość drogo bo ok 240 PLN, więc lepiej poszukać czegoś u nas, w sklepach ostatnie sztuki, więc lepiej szybciej niż później.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

Zresztą figurki od Prodosa można wykorzystać do choćby gry Nemezis. W Nemezisie figurki postaci są po prostu ohydne (personalna opinia) a figurki Intruderów nie powalają.
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

lukkk pisze: 05 lip 2019, 08:54 Zresztą figurki od Prodosa można wykorzystać do choćby gry Nemezis. W Nemezisie figurki postaci są po prostu ohydne (personalna opinia) a figurki Intruderów nie powalają.
Mi też jakoś nie podeszły (wersja z sundropem)... Allien Warriors mogą być dobrym proxy :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

Probe9 pisze: 05 lip 2019, 08:55
lukkk pisze: 05 lip 2019, 08:54 Zresztą figurki od Prodosa można wykorzystać do choćby gry Nemezis. W Nemezisie figurki postaci są po prostu ohydne (personalna opinia) a figurki Intruderów nie powalają.
Mi też jakoś nie podeszły (wersja z sundropem)...
Mam wersję Print to Plat Nemezisa.
Figurki załogi chcę całkowicie zastąpić figurkami od Prodosa. Prócz naukowca, powinienem mieć już wszystkie.
O figurkach obcych nie ma nawet co wspominać: świetnie zastępują intruderów.
Myślę teraz o zmianie artów na kartach by przenieść wszystko w uniwersum obcego.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Curiosity »

lukkk pisze: 05 lip 2019, 09:01 Figurki załogi chcę całkowicie zastąpić figurkami od Prodosa. Prócz naukowca, powinienem mieć już wszystkie.
O figurkach obcych nie ma nawet co wspominać: świetnie zastępują intruderów.
Myślę teraz o zmianie artów na kartach by przenieść wszystko w uniwersum obcego.
Wszystko fajnie, tylko skala jakby nie ta. Figurki od Prodosa mają zaledwie 32mm. To karzełki przy tym, co daje Awaken Realms. Sam się na takie przetematowienie napaliłem, ale jak zobaczyłem ich rozmiar to odpuszczam. Ewentualnie zastanawiam się nad plastikowymi jajkami i facehuggerami, tylko taki zestaw będzie kosztował 165zł. No nie, jednak niewarta skórka wyprawki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

32 mm to domyślna skala, ale są figurki większe jakby co :) Praetorian (moja ulubiona), Royal Guard, Queen :) A jak chcesz na bogato to polecam Alien Kinga lub Crushera :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Curiosity »

Probe9 pisze: 05 lip 2019, 10:43 32 mm to domyślna skala, ale są figurki większe jakby co :) Praetorian (moja ulubiona), Royal Guard, Queen :) A jak chcesz na bogato to polecam Alien Kinga lub Crushera :)
No, ale to już pewnie nie będzie po 9 funtów za zestaw? ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: Probe9 »

Curiosity pisze: 05 lip 2019, 10:44 No, ale to już pewnie nie będzie po 9 funtów za zestaw? ;)
Można szukać okazji ;p King raptem 42 funty za sztukę, toż to promocja ;)

A tak serio to wiadomo, że na proxy bym raczej nie brał ale jak ktoś i tak gra w AvP to nie jest to najgorsza inwestycja, no może za wyjątkiem tego Kinga ;p Dla mnie ładniejszych figurek nie ma od AvP i czekam na kolejny projekt Prodos.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

Curiosity pisze: 05 lip 2019, 10:38
lukkk pisze: 05 lip 2019, 09:01 Figurki załogi chcę całkowicie zastąpić figurkami od Prodosa. Prócz naukowca, powinienem mieć już wszystkie.
O figurkach obcych nie ma nawet co wspominać: świetnie zastępują intruderów.
Myślę teraz o zmianie artów na kartach by przenieść wszystko w uniwersum obcego.
Wszystko fajnie, tylko skala jakby nie ta. Figurki od Prodosa mają zaledwie 32mm. To karzełki przy tym, co daje Awaken Realms. Sam się na takie przetematowienie napaliłem, ale jak zobaczyłem ich rozmiar to odpuszczam. Ewentualnie zastanawiam się nad plastikowymi jajkami i facehuggerami, tylko taki zestaw będzie kosztował 165zł. No nie, jednak niewarta skórka wyprawki.
Tylko gdy używam wszystkiego od Prodosa to już problem skali traci na znaczeniu :) Chociaż wcześniejsze modele od Prodoska (te do samodzielnego sklejania) miały mniejszą skalę niż obecne (Unicast).
By to miało sens, trzeba używać wszystkiego zamiast wymiana jednego czy 2 modeli. Wiem, że jest to już całkiem kosztowne.Zawsze możesz poszukać gry AvP. Daje ona sporo modeli dla ludzi jak i obcych (dodatkowo 3 predatory, które można używać jako mocniejsze Intrudery). Chodziła przeważnie bardzo tanio (około 150 zł) w stosunku do jakości i ilości elementów. Dokupić do tego facehuggery i już masz wszystko co Tobie potrzeba.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Post autor: lukkk »

Curiosity pisze: 05 lip 2019, 10:44
Probe9 pisze: 05 lip 2019, 10:43 32 mm to domyślna skala, ale są figurki większe jakby co :) Praetorian (moja ulubiona), Royal Guard, Queen :) A jak chcesz na bogato to polecam Alien Kinga lub Crushera :)
No, ale to już pewnie nie będzie po 9 funtów za zestaw? ;)
Alien Pretorian jest teraz po 12 funtów. Model jest naprawdę spory i może śmiało służyć nawet jako Queen ( ogólnie w świecie obcego Pretorian po śmierci królowej zajmuje jej rolę, więc mamy tutaj nawet klimatyczne zastąpienie). Eggsy do kupiania są chyba po 7 funciaków a Predalien za 6. Więc i tak taniej niż zazwyczaj:)
ODPOWIEDZ