AVP / Alien vs Predator: The Hunt Begins (J. Ewertowski, G. Oleksy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
DziuraX
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2018, 01:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: DziuraX »

Witam.
Aby jak najlepiej zrozumieć zasady, posiada ktoś je przetłumaczone na język polski ? byłbym bardzo wdzięczny!
Viluir
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2013, 00:19
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Viluir »

Smh pisze: Mam go, ale dopiero od świąt, więc czeka w kolejce na klejenie. Realnie model jest olbrzymi... ale tak OLBRZYMI! Zywica jak żywica, sporo szlifowania i szpachlowania będzie, jednak odlewy detali są genialne - zwłaszcza kokpit <3
Jednak do rozmiarów Manty wciąż mu brakuje ;-) KILK Czekam na relację z rozgrywki. Jak się sprawdza oraz czy nie robi z frakcji marines sieczkarki do mięcha.

weejet pisze:Hehe dropship latajacy po korytarzach statku kosmicznego to nawet lepsze niz transporter M577 :)
W swoim poście wspomniałam o manewrowaniu między makietami więc wydawało mi się to jasne, że odnoszę go tylko do grania w formacie Unleashed. Odniesienie się do korytarzy jako post sam w sobie nie wnosi zatem nic do dyskusji.

Bardok pisze:Pytanie tylko... po co? :P
Dropship dropshipem, ale sam pojazd już jest przegięciem - jak ktoś mi wytłumaczy jak on ma skręcąć :D

Te dwie figurki bardziej do "Unleashed" trybu pasują, gdzie macie po prostu bitewniaka bez planszy. Dla nas, planszówkowych graczy, są one CAŁKOWICIE zbędne w mojej opini.
Nie widzę podstawy do odgórnego wrzucenia wszystkich obecnych w tym poście do "planszówkowych graczy". Jak wyżej - pisząc o makietach w poście-pytaniu miałam na myśli zastosowanie tego do formatu Unleashed. Owszem, jest przegięty jeśli idzie o cenę, rozmiar, jak i to, co można z nim wyczyniać na warsztacie modelarskim. Pytanie tylko czy to przedmiot do gabloty czy do sensownego użytku.
Smh
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2010, 10:57
Lokalizacja: Gda / Wro

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Smh »

Viluir pisze:
Smh pisze: Mam go, ale dopiero od świąt, więc czeka w kolejce na klejenie. Realnie model jest olbrzymi... ale tak OLBRZYMI! Zywica jak żywica, sporo szlifowania i szpachlowania będzie, jednak odlewy detali są genialne - zwłaszcza kokpit <3
Jednak do rozmiarów Manty wciąż mu brakuje ;-) KILK
Słyszalem kiedyś o planie zrobienia z Manty stołu do grania w KillTeama... <3
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

Oficer must have! Szkoda, że nadal nie ma dostępnego osobno sierżanta :cry:
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

My love for you is like a truck, Berserker!

Obrazek
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Promocja ze strony Prodosa (-10% price + Alien mini) : LINK

Jeśli ktoś zakupi(ł) & ogra(ł) Alien Kinga, to mile widziane sugestie co do jego kosztu (RP) oraz ew. modyfikacji -> dot. włączenia go do standardowego trybu rozgrywki (instrukcja uwzględnia wyłącznie dedykowany tryb dla wskazanego modelu).
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Nie planowałem zakupu tej gry ale hej 165 zł na Pyrkonie żal było nie brać. Figurki na żywo wyglądają wspaniale. Zaczynam przebijać się przez instrukcje. Może uda mi się choć solo zagrać.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, 10:50 przez karawanken, łącznie zmieniany 1 raz.
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: sielus »

Cały czas się łamię nad zakupem AVP (w której ver.), pewnie to ostatni dzwonek na zakup podstawki w ver 1, która osobiście bardziej mi się podoba (figurki i skala), pytanie tylko, czy to nie byłby jakiś totalny strzał w kolano? Jak wygląda kwestia skali w dodatkach? Są w dwóch wariantach, czy tylko do ver 2.?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Tego na dobrą sprawę nie wie nikt oprócz ludzi z Prodosa. Do niedawna wszystkie nowości wychodziły jako Unicast (czyli do V2), ale w zeszłym miesiącu Prodos wypuścił Marines w częściach do samodzielnego montażu z myślą o graczach AvP: Unleashed (klasyczny bitewniak na makiecie) i graczach AvP V1.
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: sielus »

Są jakieś znane problemy z ver 1, lub zdecydowane przewagi ver 2?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

W sieci jest sporo kompletnych zestawień tego typu różnic, ja wspomnę tylko o kilku moim zdaniem najważniejszych:
- Cena :)
- Figurki - te z 2 edycji są odlane w całości wraz z podstawką w technologii Unicast, gracze 1 ed. narzekali na konieczność klejenia i kruchość figurek
- W 2 ed. zrezygnowano z korytarzy tylko cześciowo zainfekowanych przez obcych
- W 2 ed. poprawiono i urozmaicono szatę graficzną elementów planszy
- Jednostkom usunięto jeden nieużywany praktycznie parametr i delikatnie je zbalansowano - w 1 ed. grający Obcymi mieli ponoć mocno pod górkę bez dokupienia Alien Warriorów.
- Pudełko 2 ed. ma wypasioną gąbkową wypraskę na wszystkie modele :D
- W porównaniu do 1 ed. w drugiej mocno zmieniony został tryb rozgrywki dla jednego gracza, ale nie wypowiem się, bo nie grałem w ani jeden, ani drugi :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Wczoraj zagrałem pierwszą rozgrywkę w celu sprawdzenia czy dobrze rozumiem zasady. Rozgrywka solo, dzielni Marines kontra krwiożercy obcy. Dzielni wojacy szybko zostali zjedzeni :D (ku uciesze małżonki obserwującej moje starania). Ogólnie klimatem ta gra miażdży, dawno tak dobrze się nie bawiłem. Na pewno zapominałem o niektórych zasadach (notorycznie np. zapominałem o bonusie do obrony dla marines na zwykłych kafelkach), ale zdecydowanie dobry tytuł, chociaż pewnie rozwinie skrzydła w trzy osobowym składzie (może w piątek uda się zagrać). Rozgrywka solo przypomina mi trochę Gears of War (pod względem radości płynącej z przebijania się przez hordy wrogów, nie pod względem mechaniki). Dzisiaj pewnie zobaczę jak radzą sobie predatorzy i pewnie niedługo dokupię jakiś dodatki.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

karawanken pisze: 22 maja 2018, 12:17 Wczoraj zagrałem pierwszą rozgrywkę w celu sprawdzenia czy dobrze rozumiem zasady. Rozgrywka solo, dzielni Marines kontra krwiożercy obcy. Dzielni wojacy szybko zostali zjedzeni :D (ku uciesze małżonki obserwującej moje starania). Ogólnie klimatem ta gra miażdży, dawno tak dobrze się nie bawiłem. Na pewno zapominałem o niektórych zasadach (notorycznie np. zapominałem o bonusie do obrony dla marines na zwykłych kafelkach), ale zdecydowanie dobry tytuł, chociaż pewnie rozwinie skrzydła w trzy osobowym składzie (może w piątek uda się zagrać). Rozgrywka solo przypomina mi trochę Gears of War (pod względem radości płynącej z przebijania się przez hordy wrogów, nie pod względem mechaniki). Dzisiaj pewnie zobaczę jak radzą sobie predatorzy i pewnie niedługo dokupię jakiś dodatki.
To ostro sobie utrudniłeś :twisted: w trybie The Last Stand po stronie gracza występują wszystkie figurki poza Alienami. Jeśli nie chcesz mieszać frakcji Marinesów z Predatorami to rekomenduję zmniejszenie ilości spawnujących się Aliensów o 1, warto też dorzucić alternatywne cele zwycięstwa poza zniszczeniem punktów spawnu jakimi są karty misji, dodaje to większego klimatu i różnorodności.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Quba40 pisze: 22 maja 2018, 13:57
karawanken pisze: 22 maja 2018, 12:17 Wczoraj zagrałem pierwszą rozgrywkę w celu sprawdzenia czy dobrze rozumiem zasady. Rozgrywka solo, dzielni Marines kontra krwiożercy obcy. Dzielni wojacy szybko zostali zjedzeni :D (ku uciesze małżonki obserwującej moje starania). Ogólnie klimatem ta gra miażdży, dawno tak dobrze się nie bawiłem. Na pewno zapominałem o niektórych zasadach (notorycznie np. zapominałem o bonusie do obrony dla marines na zwykłych kafelkach), ale zdecydowanie dobry tytuł, chociaż pewnie rozwinie skrzydła w trzy osobowym składzie (może w piątek uda się zagrać). Rozgrywka solo przypomina mi trochę Gears of War (pod względem radości płynącej z przebijania się przez hordy wrogów, nie pod względem mechaniki). Dzisiaj pewnie zobaczę jak radzą sobie predatorzy i pewnie niedługo dokupię jakiś dodatki.
To ostro sobie utrudniłeś :twisted: w trybie The Last Stand po stronie gracza występują wszystkie figurki poza Alienami. Jeśli nie chcesz mieszać frakcji Marinesów z Predatorami to rekomenduję zmniejszenie ilości spawnujących się Aliensów o 1, warto też dorzucić alternatywne cele zwycięstwa poza zniszczeniem punktów spawnu jakimi są karty misji, dodaje to większego klimatu i różnorodności.
W takim razie muszę jeszcze raz przeczytać zasady bo nie znalazłem tej informacji. Ale ogólnie chciałem zobaczyć jak działa mechanika a nie wygrać.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

I to się chwali :)
Z pierwszych dodatków polecam Alien Warriors, którzy zwiększają możliwości Alienów, potem Face Huggers i Predalien, dodają sporo urozmaicenia.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: karawanken »

Planuje kupić oficera dla Marines i Warriory dla Obcych. Potem się zobaczy. Mam nadzieję, że Prodos zrobi w unicascie coś dla Predatorów
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

karawanken pisze: 22 maja 2018, 12:17 zdecydowanie dobry tytuł, chociaż pewnie rozwinie skrzydła w trzy osobowym składzie (może w piątek uda się zagrać).
Hahahahahah no jeśli tak spodobał Ci się tryb solo, to na trzech graczy AvP zmiażdży Cię na krwawą papkę :)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Quba40 »

Pojawiły się nowe unicasty Predator Elders i Berserker https://prodosgames.com/blog/predator-elders-are-coming
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Bardok »

Buuuuuu.....
Miałem już nic nie kupować. Mam dostatecznie dużo figurek, żeby złożyć po 250pkt na stronę, gram tylko kampanię.

NIE POTRZEBUJE eldersów... ale one są tak piękne.. no może poza tym skaczącym ;)
Obrazek
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

Tego też nie potrzebujesz? :)

Obrazek
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: petlik »

Zdecydowanie najładniejsze modele wydane dotychczas (zwłaszcza ten bonusowy - "Savage Edition").
Zamawiał ktoś już Alien Kinga? Da się go jakoś zastosować w standardowej rozgrywce?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Goldberg »

Panowie mam majdfucka....chciałbym zamówić tą grę ale w sklepie są dwie wersje: avp 2ed za 170+zł i avp board game za 320+ zł...
Którą wersję wsiąść, do której są te słodkie modele które tu pokazujecie?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Gothik »

AvP 2ed, tę o połowę tańszą. W obu jest prawie dokładnie to samo, no i w drugiej edycji są figurki w technologii Unicast (odlewane w całości razem z podstawkami, takie jak te powyżej). Ale nie pytaj nas, dlaczego cena jest o prawie połowę niższa - nikt tego nie wie poza ludźmi z Prodosa :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: AVP - Alien versus Predator od Prodos Games

Post autor: Goldberg »

Jak cena niższa to po co pytać? ;)
Ale jeszcze jedno - ponoć procka stracił oficjalna licencję od foxa na AvP , a to co teraz wypuszcza to jakieś resztki które i tak obiecał ludziom w KS w....2013 (!!!!!)
I ponoć więcej nie będzie, tam żadnych pudełkowych dodatków itd (mówię tu o jakimś dodatku z dodatkowymi kafelkami terenu itd)
No a wiadomo, w tym roku nowy Predator w kinach więc mogli by zarobić....a tu cisza....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ