Patchistory

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Patchistory

Post autor: miszcz »

Chaaber pisze:Powiecie jak z kołderką w tej grze. Jest trochę miejsca na pomyłki, czy raczej gra karci niemiłosiernie? Super wygląda ten mechanizm zasłania pól na swojej planszetce. No i jak z regrywalnością? Jakaś strategia dominuje czy raczej można kombinować z drogami zwycięstwa?
W grze nie ma się odczucia jak w eurograch, tzw krótkiej kołderki. Więc czegoś takiego jak pomyłki w źle ustawionym robotniku. Jeśli dobrze zrozumiałem twoje pytanie. W Patchistory są płytki terenu, i są dające więcej korzyści i dające mniej. Nie jest błędem twoim że masz płytkę dającą ci mniej. Po prostu tak działa licytacja i to jest urok tej gry. Regrywalność jest duża. Płytek terenu jest bardzo dużo i każda ma dwie strony. Dzięki temu tereny graczy zawsze będą wyglądały inaczej i każda gra będzie miała troch inny przebieg. Niestety strategia wygrywająca jest. Militarna. Podczas gry nie można dopuścić żeby inny graczy bardzo odskoczył od innych w sile militarnej. Taki gracz zdobywa ogromne ilości punktów nie tylko z banku ale także i od sąsiadów. I nie da się go pokonać metodami pokojowymi.
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Patchistory

Post autor: lintu »

Ja jeszcze dodam, że gra wymaga starannego zaplanowania strategii, gdyż błędy koryguje się zbyt długo i często bywają nieodwracalne. Z tym, że strategia militarna jest dominująca muszę się niestety zgodzić, zwłaszcza po rozgrywce, w której jeden współgraczy brał same kafelki z wodą i miał przez to fatalnie zbudowane imperium, a mimo to udało mu się prawie doścignąć lidera, gdy zaczął regularnie podejmować akcje militarne.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Patchistory

Post autor: Don Simon »

A ja dodam, ze gra jest bardzo slaba i mojej ekipie sie nie spodobala.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Patchistory

Post autor: lintu »

A dlaczego uważasz, że jest słaba? :)
ODPOWIEDZ