Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Banan2 »

@Acerak - nic dodać, nic ująć. Też mam chwilami wrażenie, że AR zmierza w kierunku GFP a może nawet piramidy finansowej.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Gothik »

Ej, weźcie nie piszcie źle o AR w necie, bo ich to boli i się obrażają :D
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: czeczot »

Acererak pisze: 24 sie 2018, 02:05 Tak, bo sposób działania widzę podobny, choć skala się różni. Gdyby AR działało wyłącznie na rynku lokalnym

gdyby AR działali na rynku lokalnym. Nie działaj wiec po co się wogole nad tym rozwodzić?

GF ma problem z powodu braku kapitału. Nie wiem czy kasa ze zbiórki pokrywa cały koszt druku gry z transportem, cłem które jest niskie i Vatem.
Tylko oprócz tego wydawnictwo ma inne koszty chociaż biura, magazynu, pracowników itd. I jak dla mnie to oni przejadał kasę ze zbiórek na własne potrzeby a potem kolejną zbiórką na inna grę kupowali wcześniejszą grę. Sądząc z komunikatu liczyli na lepsza koniunkturę czyli pewnie myśleli ze to co maja szybciej się sprzeda.

I wracając do porównania AR do GF. Opóźnienia w tej branży to rzecz normalna i jak najbardziej dopuszczalna oczywiście w rozsądnych granicach. Ja nigdy nie będę miał pretensji do wydawcy ze doskonali produkt tak żebym ja dostał lepszy. I to jest pierwsza różnica między GF i AR. Jedni nie maja kasy i są opóźnienia drudzy dopracowują produkt ale mają na to kasę.
AR na jeden projekt zebrało 230 razy więcej pieniędzy. Ale oni nie maja kosztów większych o 200 razy. Pewnie nie maja większych nawet o 5 razy.
A co do kilku pieniaczy którzy zadeklarowali wystąpienie o zwrot myślisz ze to zrobi różnice firmie skoro na samym KS grę kupiło 30000 osób. A po otwarciu menadżera pewnie jeszcze trochę. Przeceniasz sile sprawczą kilku osób marudów.
I jeszcze jedno AR nie kłamią. W przypadku GF było widać że co komunikat kręcą i sami sobie zaprzeczają.
Jestem w stanie się założyć ze firmę AR czeka dobra przyszłość bo maja pomysł jak zarabiać pieniądze.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2018, 13:49 przez czeczot, łącznie zmieniany 1 raz.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Banan2 »

czeczot pisze: 24 sie 2018, 11:54I jeszcze jedno AR nie kłamią.
Noooo, może nie w żywe oczy, ale ..... patrz sprawa wysyłki polskich egzemplarzy TWoM.
czeczot pisze: 24 sie 2018, 11:54Jestem w stanie się założyć ze firmę AR czeka dobra przyszłość bo maja pomysł jak zarabiać pieniądze.
Nie byłby taki tego pewien, no ale pożyjemy, zobaczymy :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 294
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: swiroff »

AR też ma problemy - TWoM dostałem już absolutnie po wszystkich, ale w sumie byłem w ciągłym kontakcie z jednym z twórców, który obiecał jakąś tam formę rekompesaty. Gra przyszła w formie jaką zamówiłem, ale bez żadnego obiecanego "bonusa". W dodatku bez oryginalnego pudła, tylko w zwykłym kartonie kurierskim.
Ale koniec końców nie porównywałbym ich do GF, przynajmniej jeszcze nie teraz :D
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: opulentus »

W regulaminie zagramw.to jeden z punktów brzmi:
"Finansujący nie może wycofać udzielonego wsparcia finansowego."
Jak ten punkt wygląda w świetle prawa?
Jakikolwiek wydawca może zebrać pieniądze, nie wydać gry i tyle?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mauserem »

opulentus pisze: 24 sie 2018, 21:21 W regulaminie zagramw.to jeden z punktów brzmi:
"Finansujący nie może wycofać udzielonego wsparcia finansowego."
Jak ten punkt wygląda w świetle prawa?
Jakikolwiek wydawca może zebrać pieniądze, nie wydać gry i tyle?
Punkt wygląda na nieuprawniony, ale mam wrażenie, że dotyczy sytuacji kiedy wszystko idzie ok (tylko kiedy już nie jest ok?).
Nie mniej wygląda dziwnie w świetle przysługującego powszechnie prawa do odstąpienia od umowy.

jest to taka sama umowa jak każda inna - tak jak każda inna umowa, może być niedotrzymana
A strona pokrzywdzona ma takie same drogi działania jak w każdym innym przypadku
Jeśli cała transakcja zdradza znamiona oszustwa (działania z ewidentnym zamiarem niedotrzymania) - zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa
Jeśli był to "wypadek przy pracy", brak kompetencji, czynniki zewnętrzne - powództwo cywilne
W przypadku KS - jest tak sobie, jesteś na dzień dobry informowany o ryzykach - ale historia notowała pozwy zbiorowe przeciw kreatorom niewywiązującym się z umów (pierwsze precedensy zostały ustanowione)
W naszym kraju jest chyba prościej - bo jest to transakcja (zakup) i jej niedotrzymanie rodzi z automatu określone skutki prawne.
Masz jeszcze zestaw mechanizmów ochronnych - wystawcy kart płatniczych oferują ubezpieczenia, Paypal ma podobnie (Wydawnictwo Portal - zaliczyło lekkie palpitacje z tego powodu).
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: playerator »

mauserem pisze: 25 sie 2018, 10:23
opulentus pisze: 24 sie 2018, 21:21 W regulaminie zagramw.to jeden z punktów brzmi:
"Finansujący nie może wycofać udzielonego wsparcia finansowego."
Jak ten punkt wygląda w świetle prawa?
Jakikolwiek wydawca może zebrać pieniądze, nie wydać gry i tyle?
Punkt wygląda na nieuprawniony, ale mam wrażenie, że dotyczy sytuacji kiedy wszystko idzie ok (tylko kiedy już nie jest ok?).
Nie mniej wygląda dziwnie w świetle przysługującego powszechnie prawa do odstąpienia od umowy.
Cytowany zapis znajduje w regulaminie portalu crowdfundingowego. A regulamin obowiązuje uczestników jedynie podczas trwania kampanii (gdyby regulaminy obowiązywały po zakończeniu wydarzeń których dotyczą, wszyscy uczestnicy rodzimego Woodstock byliby abstynentami).
Tak więc punkt ten dotyczy sytuacji, kiedy wspierający chciałby się rozmyślić i wycofać środki jeszcze przed przekazaniem ich wydawcy.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
mastermind
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2010, 13:45
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mastermind »

Źle się stało i akysz GF, hańba Wam!
Tak dla jasności piszę bo dalej chcę bardziej cynicznie.
Patrząc na różnie historię na KS można się spokojnie założyć, że wcześniej czy później taka sytuacja musiała mieć w końcu miejsce. Pytanie nie "czy?" ale "kiedy?".
Gdyby nie dociekliwość jednej osoby ta machlojka może też nie ujrzałaby światła dziennego. Może mieli już na stosiku 95% potrzebnej kwoty i za 3+ miesiące gra byłaby u wspierających i poza marudzeniem klientów by im się to "upiekło".
Zatem istnieje szansa, że analogiczna sytuacja już miała miejsce z jednym z wielu Polskich wydawnictw tylko do tej pory nikt się nie zorientował.
I nie wiem czy się nie mylę, ale czy gdzieś jest w regulaminie polskich portali CF przyrzeczenie, że dokładnie ta sama wspierająca złotówka będzie wydana na produkcję gry? Portal przekazuje wydawcy środki pomniejszone o prowizję i za nic więcej nie odpowiadają. Czy wydawca w swoim modelu biznesowym ma zakazane by np. wrzucić środki na giełdę a za wypracowany przez pół roku zysk wydać grę? Jedyne co obiecuje wydawca to że coś kiedyś ktoś dostanie oraz że się będą niesamowicie przeogromnie starać.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Fuser.exe »

oszust mówił, że nie kłamie a jednak kłamał, szok :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: MichalStajszczak »

Mniej więcej trzy lata temu założyłem na forum wątek Crowdfunding - ochrona kupujących. Chodziło mi o dwie sprawy:
- wspierający kampanię kupuje kota w worku, bo właściwie nie wiadomo, jakiej jakości będzie finalny produkt,
- nie wiadomo, kiedy w rzeczywistości klient grę otrzyma.

W dyskusji brał aktywny udział przedstawiciel wspieram.to, pisząc m.in.:
- wszyscy mogą się czuć bezpiecznie wspierając bo jak coś nie zostanie dotrzymanie to my stoimy za nimi murem
- odnośnie opóźnień - w dużym skrócie na to ani my ani KS nie ma gotowego rozwiązania na takie działania - być może są one tak rzadkie, że nie ma powodów się nad nimi pochylać
- biorąc pod uwagę wszystkie projekty na wspieram.to uważam, że opóźnienia powyżej m-c stanowią naprawdę nie duży procent, a duża część dostarczana jest w terminie
mastermind
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2010, 13:45
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mastermind »

Wspieram.to pisze: 13 sie 2015, 22:27 Na szczęście ( i nie ) rynek crowdfundingowy jest jeszcze tak mały, że nie ma miejsca na takie akcje, tym samym (moim zdaniem) wszyscy mogą sie czuć bezpiecznie wspierając bo jak coś nie zostanie dotrzymanie to my stoimy za nimi murem
Chciałbym zatem trzymać wspieram.to za słowo i "stanie murem" za wspierającymi.

Ostatnia zmiana regulaminu by była blokada po dwóch niezrealizowanych projektach jest w takich przypadkach działaniem post-factum. Myślę, że wspierający oczekują starań wyprzedzających by nie dopuścić do nieprawidłowości i takich sytuacji jak z GF.

Czy wspieram.to miałoby chęć odnieść się do poniższych pomysłów?

Czy autor kampanii na wspieram to przedstawia biznes-plan/budżet do akceptacji wspieram.to?
Jeśli nie to powinni zacząć. Jeśli tak to znaczy że wspieram.to jest niekompetentny (np. kiepski w rachunkach, nie dostrzega ryzyk albo je świadomie akceptuje w imię swoich nigdy nie zagrożonych profitów) i powinni zatrudnić księgową/analityka finansowego.

Jeśli autor sztucznie obniża próg ufundowania zakładając, że pozostałe 70% dołoży z własnej kieszeni to wspieram.to nie powinno na to pozwolić o ile autor nie wskaże źródeł finansowania brakującej części (wyciąg z konta, umowa kredytowa). Tak jak bank ocenia zdolność finansową petenta. Autor powinien wskazać ile sztuk gdzie zamierza wydrukować i przedstawić na to otrzymane od swoich partnerów kosztorysy.

Teraz wspieram.to mając historyczne dane o kampaniach i budżetach widzi jakie projekty o ile się spóźniają i gdzie można wpaść na minę. Dzięki temu każdy nadesłany projekt może ocenić i widząc niedoszacowania bądź inne nieprawidłowości zasugerować autorowi by np. wydłużył czas realizacji o pół roku.
Autora można zmobilizować do posłuchania dobrych rad wprowadzając promocję na prowizję dla tych którzy dostaną od was akceptację biznes planu. (można wpierw podnieść prowizję o x% a później zrobić promocje o te x%).

To by może była prawdziwa troska o wspierających wyrażona konkretnymi działaniami. Tak by sprostać swoim własnym sloganom reklamowym.

Ile razy pada słowo "bezpieczne"?

https://wspieram.to/jak_to_dziala

3. To proste i bezpieczne!

najprężniej rozwijająca się platforma
największa zrealizowana kampania w Polsce
najliczniej wspierana kampania w Polsce
bezpieczny system płatności internetowych
bezpieczny system „wszystko albo nic”

"Bezpieczeństwo wspierającym zapewnia unikalny sposób wspierania finansowego "wszystko-albo-nic"."

"Finansowanie społecznościowe kreatywnych pomysłów jeszcze nigdy nie było tak proste, bezpieczne i legalne."

Może jednak można pociągnąć wspieram.to do odpowiedzialności bo jednak ich portal nie jest do końca bezpieczny jak obiecują.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

Pełna zgoda z małym 'ale'. Te rzeczy o których piszesz to Projektotwórca ma przedstawić Wspierającym a nie wspieram.to. Decyzja wspierać czy nie należy do Wspierających. Jeżeli ktoś chce ryzykować to jego wolna wola.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: costi »

Z jakiej racji wspieram.to ma żądać dostępu do danych finansowych klientów i jeszcze prowadzić analizy finansowe?
Żądasz od właściciela placu targowego kontrolowania, czy marchewka na wynajętym stoisku jest świeża.

A przedstawianie kosztorysu o podwykonawcy w momencie, gdy mówimy o crowdfundingu (kiedy często w trakcie kampanii nie jest na 100% ustalone jak będzie wyglądać gra, że o stretch goalach nie wspomnę), to już jest w ogóle lol.

Na Kickstarterze w każdej kampanii jest na dole taka sekcja "risks and challenges", która jest miejscem na rozwianie tego typu wątpliwości w oczach wspierających. Jest takie coś na wspieram.to?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Zaan84 »

A ja bym jeszcze zmienił jedną drobną rzecz. Mianowicie, kampania powinna otrzymać status "Zakończona sukcesem" dopiero po otrzymaniu gier przez wspierających.
mastermind
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2010, 13:45
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: mastermind »

@toblakai
Dobrze by było gdyby wspierający mieli możliwość zobaczenia biznes planu. Jeśli dobrze pamiętam to na samych początkach CF takie rzeczy widziałem u autorów będących amatorami/osobami fizycznymi. Firmy pewnie nie chcą się chwalić ile na tym zarobią no i jeszcze byłoby mniej wspierających gdyby wprost ktoś im powiedział ile na nich zarabia. Portal CF mógłby być instytucją zaufania obydwu stron.

@costi
Może żądać z racji regulaminu. Nie chcą pokazać to nie mają wstępu albo np. płacą większą prowizję.
Dokładnie takie mam oczekiwania od właściciela. Jeśli sprzedają na jego placu syf to idę z nim pogadać by może wynajął miejsce komuś bardziej rzetelnemu. Myślisz, że w galeriach handlowych biorą każdego jak leci czy też patrzą kto i co chce robić by dbać o renomę oraz by inni najemcy nie uciekli.

Wystarczy by kosztorys był odnośnie najniższego progu czyli bazowego produktu. Niech chociaż to się udaje.

risks and challenges - nigdy nie widziałem tam nic ciekawego. Ściema że produkt jest prawie gotowy ale oczywiście nigdy nic nie wiadomo i chociaż są doświadczonym wydawcą bo wydali X tytułów przez Y kampaniach to nigdy nie wiadomo co się zdarzy przy produkcji. Mogą to równie dobrze skrócić do: albo się uda albo się nie uda.

Zgadnij czyja to kampania pisze w sekcji "Ryzyko i wyzwania"
"Kampania X będzie naszą Y-nastą kampanią na Wspieram.to. Wszystkie poprzednie zakończyły się sukcesem, a Z – pobiciem wielu rekordów serwisu Wspieram.to

Jak do tej pory wydaliśmy (albo jesteśmy w trakcie wydawania) niemal YY gier i jedynym, najpoważniejszym ryzykiem jakie ponosicie wspierając nasze akcje są ewentualne przesunięcia w dostawie gry, co niestety potrafi przytrafić się dosyć często. Z góry prosimy: uzbrójcie się w cierpliwość..."

@Zaan84
Dobra propozycja z tym statusem. Teraz status kampanii jest z punktu widzenia portalu CF. Pieniążki wspierających zebrane, dostali swoją prowizję więc dla nich temat jest zamknięty.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Acererak »

Gothik pisze: 24 sie 2018, 10:04 Ej, weźcie nie piszcie źle o AR w necie, bo ich to boli i się obrażają :D
Na brodę Marcina, masz rację :O Trzeba z tym strasznie uważać :D
Banan2 pisze: 24 sie 2018, 12:46
czeczot pisze: 24 sie 2018, 11:54Jestem w stanie się założyć ze firmę AR czeka dobra przyszłość bo maja pomysł jak zarabiać pieniądze.
Nie byłby taki tego pewien, no ale pożyjemy, zobaczymy :)
Też jestem zdania, że nic w tej sprawie nie jest przesądzone. Jak wspomniałem, zobaczymy jak im pójdzie następna kampania bo Siegestorm tak pięknie nie poszedł (nawet pierwszy raz w ich historii jakiś SG nie ufundował się w całości!) :) Jestem pewien, że po Nemesis i LoHu spodziewali się lepszego rezultatu.
swiroff pisze: 24 sie 2018, 13:58 Ale koniec końców nie porównywałbym ich do GF, przynajmniej jeszcze nie teraz :D
Wiadomo, sytuację finansową AR ma znacznie lepszą niż GF. Chodzi mi wyłącznie o działania, które na własne życzenie mogą w pewnym momencie doprowadzić do podobnej (a przez działanie na rynku globalnym tym boleśniejszej, jeśli do tego dojdzie) sytuacji.
czeczot pisze: 24 sie 2018, 11:54
gdyby AR działali na rynku lokalnym. Nie działaj wiec po co się wogole nad tym rozwodzić?

GF ma problem z powodu braku kapitału. Nie wiem czy kasa ze zbiórki pokrywa cały koszt druku gry z transportem, cłem które jest niskie i Vatem.
Jest sens, bo lepiej przeciwdziałać niż potem płakać że ci niedobrzy backerzy jakoś nie chcą wspierać. A jak ludzie przestaną licznie wspierać/będą się coraz chętniej wycofywać to problem z kapitałem u AR też powstanie, bo w końcu kasa z poprzednich projektów się skończy. A jak wspomniałem ponieważ są więksi, to dotkliwiej od GF odczują skutki swoich działań.
Opóźnienia w tej branży to rzecz normalna i jak najbardziej dopuszczalna oczywiście w rozsądnych granicach. Ja nigdy nie będę miał pretensji do wydawcy ze doskonali produkt tak żebym ja dostał lepszy.
Opóźnienia dłuższe niż powiedzmy optymalnie pół roku czy maksymalnie rok nie powinny być normalnością (wiadomo że zawsze siła wyższa może się zdarzyć, ale bez przesady). Jakby ludzie częściej głosowali portfelami w takich przypadkach to twórcy stawaliby na głowie, żeby opóźnień nie było, albo podawaliby przeszacowane terminy, ale w drugą stronę niż to zwykle bywa (co uważam byłoby dużo lepsze). A tak to niektórzy tworzą projekty z góry z zamiarem usprawiedliwiania się tym, że "to przecież jest normalne, i po co się czepiać?". Chęć dopracowania rozumiem - wtedy należy jasno pokazać w czasie kampanii na jakim etapie tworzenia gra jest a nie sprawiać wrażenie, że jest lepiej niż jest. Wiedzą że będą opóźnienia, ale chcą podać szybką datę żeby ładnie wyglądało. A potem zaczyna się korzystanie z naczelnego argumentu "Bo to jest KS" lub cisza.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Retro »

Jak się odniesiecie do ostatnich wieści o Stworze w którym kolejny wydawca złamał obietnice wyborcze kampanijne gdy już osiągnął jakiś tam sukces?

https://wspieram.to/Stworze?pokaz_proje ... acje#a6128
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: garg »

"Aktualizacja widoczna tylko dla Wspierających".
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Banan2 »

Retro pisze: 31 sie 2018, 09:05 Jak się odniesiecie do ostatnich wieści o Stworze w którym kolejny wydawca złamał obietnice wyborcze kampanijne gdy już osiągnął jakiś tam sukces?

https://wspieram.to/Stworze?pokaz_proje ... acje#a6128
Niestety to nie pierwszy i zapewne nie ostatni taki przypadek. Np dodatek do Mare Nostrum też miał być ekskluzywny (czytaj: wydrukowany w małym nakładzie). Crowfunding to chwilami jedna wielka ściema.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: probbi »

A przytoczy ktoś treść tej aktualizacji? Niewspierający nie ma do niej dostępu
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Banan2 »

probbi pisze: 31 sie 2018, 10:07 A przytoczy ktoś treść tej aktualizacji? Niewspierający nie ma do niej dostępu
Proszę bardzo. Figurki miały być "exclusive."
Spoiler:
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: garg »

Kasa musi się zgadzać, więc jeśli chcą nam zapłacić za jakieś gadżety, dlaczego nie mielibyśmy złamać danego wcześniej słowa? :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
kerth
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2015, 18:48

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: kerth »

Wookie tez już zapowiedział, że większość dodatków ekskluzywnych "tylko na zagramw.to" będzie w startowej wersji gry na Kickstarterze. Bo jak jest po angielsku, to są to zupełnie inne dodatki niż po polsku. I po co były te szumne gwarancje?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: ShapooBah »

Czy ja wiem, czy można tutaj mówić o jakimś chamstwie?
Zgadzam się z wydawcą, ze gra musi mieć plastik, żeby się sprzedać za granicą. A skoro mieli już taki plastik wyprodukowany to po prostu dodadzą go do wersji anglojęzycznej.

W Tokaido też podczas zbiórki na KS zostały dodane plastiki, a do sklepów trafiło expanded, nawet w Polsce było wydane (za równoważność ceny gry) do wersji z plastikami, monetkami i innymi KS exclusivami. Więc nie bardzo rozumiem o co chodzi.
ODPOWIEDZ