Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: pavel »

Ardhiel pisze: 25 lip 2018, 21:45 Ktoś coś wie o ewentualnym polskim wydaniu Rise of Fenris? :)
Ja wiem o polskim wydaniu. W zasadzie to angielskie mnie interesuję. Nie chcę mi się czekać na wet 1mc na polskie.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Scythe

Post autor: Rykas »

Czy ktoś z was zauważył różnice rozmiaru kart z dodatków pierwszej edycji a dodrukiem podstawki
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Scythe

Post autor: Deathhammer »

Jest i recenzja od dice tower:

https://www.youtube.com/watch?v=Xzg3NIfbaF8&t=21s - bez spoilerów

https://www.youtube.com/watch?v=P-I3i8GaoXY - spoilery

zapowiada się zdecydowanie największy i najlepszy dodatek :) niestety grę sprzedałem, ale bardzo chętnie bym przetestował
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: Thanes »

Witajcie, planuję zakup Scythe w wersji PL. Wiem, że są 2 duże dodatki i niedługo będzie trzeci, ale gubię się w kartach promo. Czy mógłby ktoś napisać jakie są pakiety promo do wersji PL a jakie do KS do zgarnięcia i ile są warte? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Thanes pisze: 29 lip 2018, 20:24 Witajcie, planuję zakup Scythe w wersji PL. Wiem, że są 2 duże dodatki i niedługo będzie trzeci, ale gubię się w kartach promo. Czy mógłby ktoś napisać jakie są pakiety promo do wersji PL a jakie do KS do zgarnięcia i ile są warte? Pozdrawiam :)
Proszę:
http://sklep.phalanxgames.pl/scythe-zes ... h,3,32,129
http://sklep.phalanxgames.pl/scythe-kar ... n,3,32,137

:)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
sasquach
Posty: 1819
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 932 times
Been thanked: 580 times

Re: Scythe

Post autor: sasquach »

Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Scythe

Post autor: Lolas »

sasquach pisze: 30 lip 2018, 12:16
Ceny jak za karty do Magica :D
można znaleźć taniej:
https://am76.pl/produkt,scythe-karty-pr ... taw-1:3992
https://am76.pl/produkt,scythe-karty-pr ... taw-2:3993
sasquach
Posty: 1819
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 932 times
Been thanked: 580 times

Re: Scythe

Post autor: sasquach »

Nadal 38zł za 6 kart to nadal sporo ;)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: RunMan »

Na szczęście, jako że jest to dodatek promocyjny, nie jest niezbędny do satysfakcjonującej rozgrywki :)
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Scythe

Post autor: kremitto123 »

mauserem pisze: 06 lip 2018, 15:25
kremitto123 pisze: 06 lip 2018, 14:49 W scythe to kazdy sobie rzepke skrobie. Bardzo dobry eurosucharek ale robienie z tego strategii to nieporozumienie. Zgodzic sie moge jedynie z walka o fabryke - tak po prawdzie to jedyne momenty na walke. Czlapanie za kims przez pol planszy to sztuka dla sztuki. Interakcji przy 4 osobach tyle co kot naplakal bo miejsca jest duzo za duzo. Oczywiscie mozesz sobie przeganiac cudzych robotnikow itd ale wtedy zycze powodzenia w okupowaniu ostatniego miejsca ;) Rozgrywek z tymi trzema ostatnimi kilkanascie i za kazdym razem wygladalo to tak samo (a gralem z przeroznymi osobami, w wiekszosci w 4 osoby).

Jak na gre reklamowana mechami to jest to smiech na sali... To nie jest ani strategia ani gra wojenna tylko bardzo ladne euro i nie dam sobie wmowic ze jest inaczej.
tak sobie czytam co tu wypisujesz i mam wrażenie, że dałeś sobie coś wmówić i masz teraz żal jak ktoś kto dał się ograć w "trzy karty" na targu.
Ta gra jest dokładnie tym czym miała być - ewidentnie nie dostrzegasz pewnych aspektów tej gry, ale jak już kolega Yuz napisał - to że ich nie dostrzegasz, nie znaczy , że ich nie ma :mrgreen:
Tak, ta gra jest optymalizacyjnym eurasem, gdzie kontrola zasobów na mapie jest istotnym czynnikiem. Ale absolutnie nie polega ona na bezrefleksyjnej walce z każdym. Walczysz tylko wtedy kiedy masz taka możliwość - to kolejny element, który trzeba uwzględnić w procesie optymalizacji. Jeśli sąsiedztwo na mapie nie sprzyja walce - po prostu zmierzasz do wygranej inną droga - co jest niezłe w tej grze - tych dróg jest całkiem sporo.
Ot, po prostu kolejny rozczarowany plastikiem (którego mogłoby nie być) ale z drugie strony podoba mi się, że eurasy wyglądają coraz lepiej (vide: Anachrony) - klimatu w grach nigdy za wiele :D
To sie zdecyduj czy dalem sobie cos wmowic czy jednak przyznajesz ze ta gra jest eurosucharem. Potwierdzasz dokladnie to o czym pisalem. Typowe euro i tyle.
Do tego zadna gra nie polega na bezrefleksyjnej walce chyba ze sam tak robisz przy innych grach z wieksza iloscia interakcji ale to juz nie moje zmartwienie.
Nie jestem rozczarowany plastikiem - pisalem ze bardzo ladne euro.

ps. Troll czy nie umiesz czytac ze zrozumieniem?
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Scythe

Post autor: Trolliszcze »

Skończyły się już czasy, gdy gry euro były wyłącznie o sadzeniu marchewek - coraz więcej jest tytułów, które mają z pozoru "ekscytujący" temat, a w rzeczywistości okazują się optymalizatorami (co nie musi być złe, niektórych ekscytuje optymalizacja). Niemniej obecnie opieranie decyzji zakupowych na wyglądzie czy temacie gry to wręcz proszenie się o rozczarowanie. Warto raczej przeczytać instrukcję, obejrzeć gameplaye, posłuchać opinii innych graczy. Ja osobiście nie widzę w tym nic złego - dlaczego dla eurasów miałyby być zarezerwowane wyłącznie nudne tematy?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

Moje wrażenia po rozegraniu połowy kampanii Fenris Powstaje (bez spoilerów). Na spoilery przyjdzie pora jak wszystko rozegram i gra będzie dostępna w sklepach

https://www.youtube.com/watch?v=cSGJUbRQ7mU
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: Arek001 »

No właśnie, czy nasz informacje, kiedy ten dodatek będzie w sklepach ?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

Płynie - powinien być w październiku. To co ja miałem to tzw kopia przedprodukcyjna i niestety opuściła już moje regały :( Też czekam bo czuję jakby mi ktoś przerwał ucztę po podaniu przystawek :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Scythe

Post autor: waadimch »

Czy ktorys z modulow bedzie mogl zmienic gre w pseudo bitewniaka?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

waadimch pisze: 12 wrz 2018, 12:05 Czy ktorys z modulow bedzie mogl zmienic gre w pseudo bitewniaka?
z tego co widziałem to jeden z nowych torów zwycięstwa ma więcej punktów za wygrane bitwy
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

rastula pisze: 12 wrz 2018, 14:36
waadimch pisze: 12 wrz 2018, 12:05 Czy ktorys z modulow bedzie mogl zmienic gre w pseudo bitewniaka?
z tego co widziałem to jeden z nowych torów zwycięstwa ma więcej punktów za wygrane bitwy
Co jednak nie sprawi, że będzie pseudo bitewniakiem. Bo wciąż będzie ważna optymalizacja, wciąż będzie trzeba zdobyć zasoby na produkcję mechów. A to tylko 4 potyczki w ciągu całej gry. Bitewniak... nie tędy droga.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: yosz »

hamish pisze: 12 wrz 2018, 15:49 Co jednak nie sprawi, że będzie pseudo bitewniakiem. Bo wciąż będzie ważna optymalizacja, wciąż będzie trzeba zdobyć zasoby na produkcję mechów. A to tylko 4 potyczki w ciągu całej gry. Bitewniak... nie tędy droga.
Bitewniak to nie będzie zdecydowanie. Ale interakcję podnosi znacznie... Osobiście miałem 6 potyczek (3 przegrane i 3 wygrane ;) ) z czego dwa razy to były dwie potyczki w jednej turze. Jasne - to nie jest poziom bitewniaka, ale już na tyle wysoki że można powiedzieć że wystarczy żeby dodać eXtermination do mechaniki gry ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Scythe

Post autor: waadimch »

Dzieki
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Scythe

Post autor: KrzysiekL »

Panowie, prośba o używanie tagu spoiler we wpisach dot. zawartości rozszerzenia.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Scythe

Post autor: waadimch »

Co robicie by skrocic gre? Jakies dodatkowe zasady?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Scythe

Post autor: czeczot »

Ja nie skracam, około 2 godziny w zależności od ilości graczy nie jest za długo.
Czemu chcesz skracać?
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Scythe

Post autor: waadimch »

Czasami czas goni a chcialoby sie zagrac i zastanawialem sie nad jakims rozwiazaniem
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Kupić krótszą grę, nie musisz dziękować.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Scythe

Post autor: waadimch »

Dzeki juz mam.
ODPOWIEDZ