Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: mr_pepeush »

Deal with it! ;)
Wychodzi na to, że BGG rzeczywiście oszalalo na punkcie Scythe ;)
https://boardgamegeek.com/thread/174097 ... nners-2016
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Scythe

Post autor: Deem »

mr_pepeush pisze:Deal with it! ;)
Wychodzi na to, że BGG rzeczywiście oszalalo na punkcie Scythe ;)
https://boardgamegeek.com/thread/174097 ... nners-2016
Miliony much nie mogą się mylić :wink:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Scythe

Post autor: Trolliszcze »

Deem pisze:Miliony much nie mogą się mylić :wink:
Że też nikt nie zapytał o zdanie żadnego special snowflake'a :mrgreen:
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Scythe

Post autor: Deem »

Trolliszcze pisze:
Deem pisze:Miliony much nie mogą się mylić :wink:
Że też nikt nie zapytał o zdanie żadnego special snowflake'a :mrgreen:
Przepraszam, że nie kiwam grzecznie głową pomrukując "Macie rację, uważam, że gra jest słaba, ale skoro jest Was więcej to powinna mi się podobać" :wink:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Scythe

Post autor: Trolliszcze »

Ależ nie musisz mnie za nic przepraszać, każdy ma prawo czuć się wyjątkowy.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Scythe

Post autor: Deem »

Trolliszcze pisze:Ależ nie musisz mnie za nic przepraszać, każdy ma prawo czuć się wyjątkowy.
Oczywiście, podobnie jak każdy ma prawo się o to przypieprzyć, więc cieszę się, że obaj korzystamy z naszych praw :mrgreen:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Scythe

Post autor: Trolliszcze »

Oj tam, oj tam. Skoro Ty przyrównujesz ludzi, którzy zagłosowali na Scythe, do much żrących gówno, to myślę, że mały prztyczek nie jest tutaj nie na miejscu ;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Scythe

Post autor: Deem »

Trolliszcze pisze:Oj tam, oj tam. Skoro Ty przyrównujesz ludzi, którzy zagłosowali na Scythe, do much żrących gówno, to myślę, że mały prztyczek nie jest tutaj nie na miejscu ;)
Ludzi jak ludzi, odnosiłem sie raczej do argumentacji kolegi wyżej w stylu "o ma nagrode, musi być dobra, deal with it". Ale rozumiem Twoją potrzebę wymierzenia sprawiedliwości i nie biorę tego osobiście :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Scythe

Post autor: Trolliszcze »

Jaka tam znów sprawiedliwość, przecież to tylko niewinne żarty dorosłych ludzi wieczorową porą. Zdaje się, że kolega wyżej też z przymrużeniem oka pisał, gagatek jeden!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Scythe

Post autor: Deem »

Cholera wie, może ktoś wziąłby jego prowokację serio. W dzisiejszych czasach lepiej dmuchać na zimne ;)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Scythe

Post autor: Trolliszcze »

Święte słowa :D
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

hehe...
to jak poradzicie sobie z tym?
Najlepsza gra dwuosobowa - Scythe, przed Polami Arle i Grand Austria Hotel (sic!) :mrgreen:
Jaką "malizną" jest nasz lokalny światek plebiscytów skoro uznaje Scythe za najlepszą grę dwuosobową?!

Chociaż skłonny jestem podejrzewać, że to marnie zredagowany formularz ankiety, który po prostu powodował mylne głosowanie w niewłaściwej kategorii :mrgreen:
Z drugiej strony... jakoś potrafię sobie wyobrazić naszych rodzimych "graczy" masturbujących się tą grą w dwójkę - tak wiem, jest automa, którą osobiście uważam za świetne rozwiązanie - ale mam wrażenie, że większość nawet nie rozfoliowała tej talii :mrgreen:
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: AnaMan »

Też nie rozumiem, jak Scythe mogło wygrać w tej kategorii.
Ja ani razu jeszcze nie zagrałem w 2os. Ale nawet gdyby, to przez myśl by mi nie przeszło, że to może być głębszy poziom rozgrywki niż Pola Arle.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

AnaMan pisze:Też nie rozumiem, jak Scythe mogło wygrać w tej kategorii.
Ja ani razu jeszcze nie zagrałem w 2os. Ale nawet gdyby, to przez myśl by mi nie przeszło, że to może być głębszy poziom rozgrywki niż Pola Arle.
To wedlug mnie potwierdza tylko hype i przereklamowanie tej gry :)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2318
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: Scythe

Post autor: Galatolol »

Prawdopodobnie głosujący mieli po prostu styczność jedynie z tą grą ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Scythe

Post autor: tomb »

mauserem pisze:hehe...
to jak poradzicie sobie z tym?
Najlepsza gra dwuosobowa - Scythe, przed Polami Arle i Grand Austria Hotel (sic!) :mrgreen:
Jaką "malizną" jest nasz lokalny światek plebiscytów skoro uznaje Scythe za najlepszą grę dwuosobową?!
To po części wynik kuriozalnych zasad tamtego plebiscytu - wszystkie gry trafiły do kategorii Gra Roku, zaś do innych kategorii, w tym dwuosobówek, tytuły wybierali wydawcy. Jeśli wydawca nie rozpisał swoich gier do dodatkowych kategorii, organizator nie przekierowywał nigdzie żadnych jego gier. Stąd brak w dwuosobówkach całej grupy gier znacznie lepiej działających w parze, niż Scythe.
Co prawda konkurencja była, choćby Pola Arle, ale widocznie popularność Scythe przykryła całą resztę. Co prawda można było nie głosować na nic,ale cóż.
W tym konkursie najlepszym sklepem internetowym wybrano U Wookiego, co daje wskazówkę, że to szeroka widownia kanału naszego recenzenckiego weterana nabiła mnóstwo głosów.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Scythe

Post autor: uyco »

ale Pola Arle to odległa czasowo historia, nagrody są za 2016.
Co do samej Scythe to faktycznie trochę podejrzane są te hurtowo zdobywane nagrody. Ja, mimo, że jestem jej posiadaczem od dłuższego już czasu, to jeszcze nie miałem okazji zagrać ,ale ostrzę sobie zęby jak rzadko. Biorąc pod uwagę poprzednie gry Stonemaier i obejrzane tutoriale, jestem przekonany, że gra w 100% wpisze się w gusta mojej ekipy. Pierwsza rozgrywka 22 marca :mrgreen:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Scythe

Post autor: tomb »

uyco pisze:ale Pola Arle to odległa czasowo historia, nagrody są za 2016.
Co do samej Scythe to faktycznie trochę podejrzane są te hurtowo zdobywane nagrody.
Polskie Pola Arle miały premierę w zeszłym roku. A nagrody dla Scythe nie są podejrzane, to po prostu rezultat wielkiej popularności gry.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mat_eyo »

tomb pisze:W tym konkursie najlepszym sklepem internetowym wybrano U Wookiego, co daje wskazówkę, że to szeroka widownia kanału naszego recenzenckiego weterana nabiła mnóstwo głosów.
To już nieładne, wygrał to wygrał. W tym samym plebiscycie w swoich kategoriach wygrały (według mnie zasłużenie) ZnadPlanszy i Gradnie. Takie postawienie sprawy deprecjonuje wyróżnienie dla nich.
Zwracam uwagę na słowo "plebiscyt". Scythe wygrała, bo jest ładna, bo miała ogromny hype, bo koniec końców sporemu gronu osób się spodobała. Dla mnie postawienie Scythe ponad Terraformacją jest bluźnierstwem, ale rozumiem, dlaczego ludzie mogli tak głosować.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

tomb pisze: W tym konkursie najlepszym sklepem internetowym wybrano U Wookiego, co daje wskazówkę, że to szeroka widownia kanału naszego recenzenckiego weterana nabiła mnóstwo głosów.

nic w tym w sumie dziwnego ...
Łukasz w oryginalny sposób połączył te dwa byty i pokazał że jest miejsce dla konkurowania nie tylko asortymentem i ceną, ale również "serwisem". Może kategoria "najlepszy" jest tu nieco myląca, ale na pewno koncepcja zasługuje na docenienie.
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Archiwista »

Galatolol pisze:Prawdopodobnie głosujący mieli po prostu styczność jedynie z tą grą ;)
...albo są graczami w cudzysłowie (pseudo-Graczami przez wielkie G)...których czerpanie przyjemności z gry w Scythe w trybie dwuosobowym przyrównywane jest do pobudzania własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie pobudzenia seksualnego :twisted:

i biorąc pod uwagę gry, które znalazły się w tym plebiscycie...
Nie, nie uważam Scythe za najlepszą grę dwuosobową
Nie, nie uważam Scythe za grę wybitną ale też nie za grę przereklamowaną...to po prostu dobre euro
Tak, cieszę się jeżeli ktoś zakupi grę (gdy bierze pod uwagę zdobyte nagrody[jako jeden z elementów decydujących]), zaznajomi się z tytułem, pokaże ją znajomym, spopularyzuje gry planszowe jako ciekawą formę spędzania wolnego czasu...itd.itd.
Zwracam uwagę na słowo "plebiscyt". Scythe wygrała, bo jest ładna, bo miała ogromny hype, bo koniec końców sporemu gronu osób się spodobała.
W punkt.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2017, 11:19 przez Archiwista, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Scythe

Post autor: tomb »

mat_eyo pisze:
tomb pisze:W tym konkursie najlepszym sklepem internetowym wybrano U Wookiego, co daje wskazówkę, że to szeroka widownia kanału naszego recenzenckiego weterana nabiła mnóstwo głosów.
To już nieładne, wygrał to wygrał. W tym samym plebiscycie w swoich kategoriach wygrały (według mnie zasłużenie) ZnadPlanszy i Gradnie. Takie postawienie sprawy deprecjonuje wyróżnienie dla nich.
Nie zarzucam nikomu manipulacji, złej woli, czy czegoś nikczemnego. Nie wierzę jednak w wynik w tej kategorii niezależny od popularności kanału. A że Wookie swoje filmy kieruje do grona mocno zróżnicowanego i dość licznego, sądzę że ta grupa miała spory wpływ na wyniki. Taka natura otwartych plebiscytów.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: zakwas »

tomb pisze:
uyco pisze:ale Pola Arle to odległa czasowo historia, nagrody są za 2016.
Co do samej Scythe to faktycznie trochę podejrzane są te hurtowo zdobywane nagrody.
Polskie Pola Arle miały premierę w zeszłym roku. A nagrody dla Scythe nie są podejrzane, to po prostu rezultat wielkiej popularności gry.
Dokładnie tak. Scythe jest teraz na 6 miejscu rankingu BGG. Nic dziwnego, że zebrał tyle nagród. Najśmieszniejsze są jednak jej pierwsze miejsce w kategoriach "thematic" oraz drugi w "innovative". To już, kurde, zabrakło tylko "Party Game" do kompletu. ;)

Podejrzewam, że jakby była kategoria "most overhyped game" to ludzie też by odruchowo głosowali. :mrgreen:

Anyway, co do tytułu gry roku nie mam pretensji, bo Scythe zebrał masę szumu i to nie jest zła gra koniec końców( choć dla mnie takie 7/10); presentation - spoko, solo - nie wiem, bo nie grałem. Za to tych dwóch wspomnianych wcześniej kategorii zupełnie nie rozumiem jak mogła to ta gra dostać to co dostała.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2017, 11:35 przez zakwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mat_eyo »

Manipulacji czy złej woli nie, ale zasugerowałeś, że wyniki tego konkursu to pochodna "lemingowatości" głosujących. Tak może być, ale nie musi. Co więcej, nawet jeśli tak jest, to nie mamy pewności jak to wpłynęło na pozycję Scythe w tych rankingach.

W sumie nie ma co strzępić klawiatury, trzeba poczekać na ogłoszenie Gry Roku, albo zrobić taki plebiscyt tutaj na forum - kilka ankiet i po sprawie ;)
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Scythe

Post autor: Hazegiant »

Tak w ogóle, upadłbym na plecy jakby na forum została zrobiona ankieta na grę roku i też Scythe pozamiatał :D
ODPOWIEDZ