Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 237
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Scythe

Post autor: ravenone »

Ja wczoraj dla testów odpaliłem grę solo vs 2 automy.
Wyszło całkiem nieźle, fajny jest ten system sztucznej inteligencji i mocno ciśnie ekspansję i walkę.
Oczywiście nie ma jak gra z 4 żywych graczy, ale i ta rozgrywka dała mi sporo satysfakcji.
lendalian
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2012, 21:10

Re: Scythe

Post autor: lendalian »

Nie chce reklamować niczego ale popatrzcie na to
Z przesyłką wychodzi około 40 zł... Brać szybko puki naprawia ten błąd ;)
lendalian
Posty: 22
Rejestracja: 08 cze 2012, 21:10

Re: Scythe

Post autor: lendalian »

lendalian pisze: 04 cze 2018, 17:35 Nie chce reklamować niczego ale popatrzcie na to
Z przesyłką wychodzi około 40 zł... Brać szybko puki naprawia ten błąd ;)
No i już jest normalna cena...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Scythe

Post autor: playerator »

ravenone pisze: 04 cze 2018, 17:15 Ja wczoraj dla testów odpaliłem grę solo vs 2 automy. (...)
Trudniej jest ogarnąć 2 automy w tym samym czasie?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: pavel »

playerator pisze: 04 cze 2018, 17:56
ravenone pisze: 04 cze 2018, 17:15 Ja wczoraj dla testów odpaliłem grę solo vs 2 automy. (...)
Trudniej jest ogarnąć 2 automy w tym samym czasie?
Nie jest trudno. Ale trzeba dobrze rozumieć znaczenie symboli dotyczących automy . To zdecydowanie przyśpiesza rozgrywkę i uprzyjemnia granie.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Szpanerski »

Czy są jakieś polskie artykuły do Scythe które dają wskazówki jak grać dobrze w te gre? Jakieś strategie dla danych frakcji? Żeby nie wykonywać ruchów bez celu itd.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

Trochę na temat dodatku Rise of Fenris od Tantrum House. Uwaga! Spoilery!
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Scythe

Post autor: kremitto123 »

Szpanerski pisze: 02 lip 2018, 07:24 Czy są jakieś polskie artykuły do Scythe które dają wskazówki jak grać dobrze w te gre? Jakieś strategie dla danych frakcji? Żeby nie wykonywać ruchów bez celu itd.
Pierwsza podstawowa zasada to odpuscic walke... :roll:

Mimo wielu ostrzezen o braku walki postanowilem raz jeszcze dac tej grze szanse a wlasciwie trzy. Niestety za kazdym razem to samo - kto podejmowal probe walki ten przegrywal (nie walke - cala gre). Jako bardzo ladnie (sliczne ilustracje!) wykonany eurosuchar smialo mozna polecac ale jesli ktos szuka tam interakcji miedzy graczami to zostaje srogi zawod :(
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: YuZ »

kremitto123 pisze: 06 lip 2018, 14:07 Pierwsza podstawowa zasada to odpuscic walke... :roll:
Mimo wielu ostrzezen o braku walki postanowilem raz jeszcze dac tej grze szanse a wlasciwie trzy. Niestety za kazdym razem to samo - kto podejmowal probe walki ten przegrywal (nie walke - cala gre). Jako bardzo ladnie (sliczne ilustracje!) wykonany eurosuchar smialo mozna polecac ale jesli ktos szuka tam interakcji miedzy graczami to zostaje srogi zawod :(
Mocno krzywdząca opinia. Zapytam, ile rozgrywek masz na koncie?
Rozumiem, że pojęciem "interakcja" oznaczasz TYLKO walkę? Bo widzisz, to tak nie działa. Interakcja w Scythe to blokowanie innym dostępu do cennych lokacji, zastawianie pól i "szachowanie" mechami, bohaterem, pułapkami (Togawa) no i walka wywołana w ODPOWIEDNIM MOMENCIE (często kończąca partię).

Mam za sobą partie gdy Saksonia wygrywając grę, miała na koncie cztery zwycięskie walki, jak również często partie, gdy skuteczny atak na Fabrykę dawał w ostatecznym rozliczeniu 17 pkt. co przy wynikach końcowych oscylujących w okolicach 80-100 pkt. robi dużą różnice.

Także proszę o nie oceniaj całej gry pod kątem własnego stylu gry. To, że czegoś nie zauważyłeś nie oznacza, że tego nie ma.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Scythe

Post autor: kremitto123 »

W scythe to kazdy sobie rzepke skrobie. Bardzo dobry eurosucharek ale robienie z tego strategii to nieporozumienie. Zgodzic sie moge jedynie z walka o fabryke - tak po prawdzie to jedyne momenty na walke. Czlapanie za kims przez pol planszy to sztuka dla sztuki. Interakcji przy 4 osobach tyle co kot naplakal bo miejsca jest duzo za duzo. Oczywiscie mozesz sobie przeganiac cudzych robotnikow itd ale wtedy zycze powodzenia w okupowaniu ostatniego miejsca ;) Rozgrywek z tymi trzema ostatnimi kilkanascie i za kazdym razem wygladalo to tak samo (a gralem z przeroznymi osobami, w wiekszosci w 4 osoby).

Jak na gre reklamowana mechami to jest to smiech na sali... To nie jest ani strategia ani gra wojenna tylko bardzo ladne euro i nie dam sobie wmowic ze jest inaczej.
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Scythe

Post autor: Marcosii »

kremitto123, widzisz to nie problem gry a wspolgraczy jak przewaznie to bywa, może tłumaczy ta gre jedna i ta sama osoba i nakierowuuje pozostałych na takie a nie inne granie ? Ja już kilka razy wygrałem, będą na samym dole popularności. . . wiec grac i jeszcze raz grac. . .
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

kremitto123 pisze: 06 lip 2018, 14:49 W scythe to kazdy sobie rzepke skrobie. Bardzo dobry eurosucharek ale robienie z tego strategii to nieporozumienie. Zgodzic sie moge jedynie z walka o fabryke - tak po prawdzie to jedyne momenty na walke. Czlapanie za kims przez pol planszy to sztuka dla sztuki. Interakcji przy 4 osobach tyle co kot naplakal bo miejsca jest duzo za duzo. Oczywiscie mozesz sobie przeganiac cudzych robotnikow itd ale wtedy zycze powodzenia w okupowaniu ostatniego miejsca ;) Rozgrywek z tymi trzema ostatnimi kilkanascie i za kazdym razem wygladalo to tak samo (a gralem z przeroznymi osobami, w wiekszosci w 4 osoby).

Jak na gre reklamowana mechami to jest to smiech na sali... To nie jest ani strategia ani gra wojenna tylko bardzo ladne euro i nie dam sobie wmowic ze jest inaczej.
tak sobie czytam co tu wypisujesz i mam wrażenie, że dałeś sobie coś wmówić i masz teraz żal jak ktoś kto dał się ograć w "trzy karty" na targu.
Ta gra jest dokładnie tym czym miała być - ewidentnie nie dostrzegasz pewnych aspektów tej gry, ale jak już kolega Yuz napisał - to że ich nie dostrzegasz, nie znaczy , że ich nie ma :mrgreen:
Tak, ta gra jest optymalizacyjnym eurasem, gdzie kontrola zasobów na mapie jest istotnym czynnikiem. Ale absolutnie nie polega ona na bezrefleksyjnej walce z każdym. Walczysz tylko wtedy kiedy masz taka możliwość - to kolejny element, który trzeba uwzględnić w procesie optymalizacji. Jeśli sąsiedztwo na mapie nie sprzyja walce - po prostu zmierzasz do wygranej inną droga - co jest niezłe w tej grze - tych dróg jest całkiem sporo.
Ot, po prostu kolejny rozczarowany plastikiem (którego mogłoby nie być) ale z drugie strony podoba mi się, że eurasy wyglądają coraz lepiej (vide: Anachrony) - klimatu w grach nigdy za wiele :D
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: Szpanerski »

Mając Scythe od tygodnia rozegraliśmy już kilka partii. Dla nas gra idealna. Większość przez klimat i figurki zawsze hejtuje że nie ma prawie walki. To założenia chyba miała być gra ekonomiczna z "widmem wojny". Fakt ze sposób walki mogłyby być bardziej emocjonujący.

Dobrze powiedziano wcześniej ze walczysz gdy musisz lub widzisz okazję.

Czy bardziej ograni gracze mają już jakieś wskazówki dla nowych? Pierwsze ruchy znacząco zależą od tego kim.się gra- położenia i dostępne surowce mają znaczenie. I sporo znaczy też płytka z akcjami która wykonujemy.

Tyle Póki co sam zauwazylem;)
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Casiliasplp »

Co myślicie o dodatku ?
Scythe: The Rise of Fenris?
Spoiler:
Hala Madrid
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: pavel »

Czekam z niecierpliwością. Pozycja obowiązkowa.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Scythe

Post autor: Gatherey »

Spoiler:
Ostatnio zmieniony 13 lip 2018, 10:54 przez Gatherey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: pavel »

Spoiler:
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Scythe

Post autor: Gatherey »

Niezły spoiler :D
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: RunMan »

Paaanowie, ale chowajcie to w spoilery :(
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: pavel »

Spoiler:
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: RunMan »

Spoiler:
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: pavel »

Spoiler:
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Scythe

Post autor: KrzysiekL »

Panowie, mogę prosić o wyedytowanie i usunięcie spoilerów?
Ardhiel
Posty: 31
Rejestracja: 24 cze 2017, 21:00
Has thanked: 1 time

Re: Scythe

Post autor: Ardhiel »

Ktoś coś wie o ewentualnym polskim wydaniu Rise of Fenris? :)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Lord Voldemort »

Ardhiel pisze: 25 lip 2018, 21:45 Ktoś coś wie o ewentualnym polskim wydaniu Rise of Fenris? :)
Ja wiem, ja wiem. Będzie jesienią. Będzie się działo.
Już nawet wiem co to Fenris, ale nie będę spoilowal ;)
ODPOWIEDZ