Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: gregos »

waadimch pisze: 23 wrz 2018, 18:40 Co robicie by skrocic gre? Jakies dodatkowe zasady?
Wybrać współgraczy, którzy nie zamulają i jak najszybciej zrealizować cel uzbierania 6 gwiazdek. :wink:
Ewentualnie możecie ustalić, że gracie do zdobycia 5 gwiazdek.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Scythe

Post autor: waadimch »

Jesli to legalne czy ktos moglby mi przeslac skan kart do dodatku igrajac z wiatrem (aggresive passive tiles) Dzieki
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Bartoszeg02 »

Cześć właśnie kupiłem sobie grę Scythe (jej :> !)
Mam kilka wątpliwości odnośnie zasad.
1) Młyn - młyn sprawia że otrzymuję dodatkową akcję produkcji która zawsze aktywuje pole z młynem ? Czy młyn to po prostu taki dodatkowy chłopek który nie może się poruszać - kiedy aktywuję pole z młynem to dodaje mi +1 zasób?
2) Saksonia - niestety nie rozumiem o co chodzi z ich zdolnością specjalną... mogę wygrać więcej niż 2 walki ? zrobić więcej niż 1 misję? Ale niby gdzie i jak to zaznaczam? Czy działa to inaczej :P ?
3) Czy można budować budynki na fabryce ?
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Scythe

Post autor: feniks_ciapek »

Bartoszeg02 pisze: 25 wrz 2018, 23:39 Cześć właśnie kupiłem sobie grę Scythe (jej :> !)
Mam kilka wątpliwości odnośnie zasad.
1) Młyn - młyn sprawia że otrzymuję dodatkową akcję produkcji która zawsze aktywuje pole z młynem ? Czy młyn to po prostu taki dodatkowy chłopek który nie może się poruszać - kiedy aktywuję pole z młynem to dodaje mi +1 zasób?
2) Saksonia - niestety nie rozumiem o co chodzi z ich zdolnością specjalną... mogę wygrać więcej niż 2 walki ? zrobić więcej niż 1 misję? Ale niby gdzie i jak to zaznaczam? Czy działa to inaczej :P ?
3) Czy można budować budynki na fabryce ?
1. Młyn produkuje jedną jednostkę zasobów zawsze jak uruchamiasz akcję produkcji. Nie musisz aktywować tego pola.
2. Możesz zdobyć więcej, niż 1 gwiazdkę za osiągnięcie danego celu. Po prostu dokładasz dodatkową gwiazdkę.
3. Tak.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Scythe

Post autor: hamish »

Bartoszeg02 pisze: 25 wrz 2018, 23:39 Cześć właśnie kupiłem sobie grę Scythe (jej :> !)
Mam kilka wątpliwości odnośnie zasad.
1) Młyn - młyn sprawia że otrzymuję dodatkową akcję produkcji która zawsze aktywuje pole z młynem ? Czy młyn to po prostu taki dodatkowy chłopek który nie może się poruszać - kiedy aktywuję pole z młynem to dodaje mi +1 zasób?
2) Saksonia - niestety nie rozumiem o co chodzi z ich zdolnością specjalną... mogę wygrać więcej niż 2 walki ? zrobić więcej niż 1 misję? Ale niby gdzie i jak to zaznaczam? Czy działa to inaczej :P ?
3) Czy można budować budynki na fabryce ?
Tak na przyszłość ;) Tutaj nie pytamy o zasady.

Scythe - zasady i dywagacje
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzieki za odpowiedź - przepraszam za pomylenie tematu nie wiedziałem że scythe aż tyle ich posiada :)

W takim razie mam do Was inne pytanie. Sytuacja wygląda tak: nie zagrałem w scythe jeszcze nawet 1 razu ALE muszę na szybko wybrać jeden z dodatków (zbliżające się urodzinki :) ) myślałem o Igrając z wiatrem oraz o Fenris powstaje. Fenris kusi bo teraz jest w przedsprzedażach i można go mieć nawet za 170zł (swoją drogą ciekawe o ile zdrożeje po premierze) ale czy to jest dobry pomysł na pierwszy dodatek :/ ? ... co o tym sądzicie? Czy lepiej brać to o wiatrach i iść w miarę po kolei :) ?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: RunMan »

Jakkolwiek w Fenrisa jeszcze nie miałem okazji zagrać, to myślę że do kampanii lepiej usiąść jak jest się już nieco ogranym z tytułem :) I tutaj mając wybrać jeden dodatek szedłbym w Igrając. Niby w Najeźdźcach są dwie nowe rasy, ale Igrając wprowadza nowe mechaniki, wśród których ciekawe są zwłaszcza zmienne warunki zakończenia gry. Statki również potrafią wprowadzić nieco świeżości, gdyż mogą zmienić początkową rutynę ruch - produkcja - ruch - produkcja ;)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 23:19 przez RunMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Bartoszeg02 »

Dzięki - Igrający dodatek zostaje zwycięzcą :)
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: RunMan »

Niemniej mógłbyś również ograć początkowo samą podstawkę, a w cenie dodatku zażyczyć sobie jakąś inną grę ;) "Goła" podstawka jest dobra nawet bez dodatków.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Bartoszeg02 »

Niestety przyszło już do mnie igrając z wiatrem :<
Zauważyłem jedną rzecz która mnie zaniepokoiła. W moim egzemplarzu kosy na w zasadzie wszystkich ekranach graczy i frakcji z tyłu są brzydkie białe przetarcia ... przez co płytki są rozpoznawalne i utrudnia to losowanie... Czy u was też występował ten problem? Może takie coś da się zareklamować :P ?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Panie co tu robisz zdjęcia i pisz do phalanx.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Bartoszeg02 »

Tak zrobię Dzięki !!! :>
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Scythe

Post autor: Bartoszeg02 »

Ok napisałem do phalanxa i przysłali mi bez problemu nowe ekrany !!! Jestem pod mega wrażeniem. Te nowe są idealne :)
Pytanie do was: czy nie uważacie że 2 nowe frakcje z dodatków są silniejsze od tych z podstawki? Tzn. japońce i celtowie? Oglądałem recenzje na ich temat i ich zasady brzmią na bardzo bardzo silne. No kurcze te pułapki japońców jako zdolność frakcji konta np. takie dobranie surowca za kartę walki u Khanatu? Nieporównywalne
Myślałem żeby niedługo nabyć ten dodatek ALE nie chcę rozregulować gry. Już wystarczy mi że rozwieci są trochę przysilni :)
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: StanleyStone »

Jeśli chodzi o balans, to większych zastrzeżeń nie mam. Z drugiej strony, w naszej ekipie Rosja wcale nie jest za silna, wygrała na około 30 partii tylko raz, zazwyczaj jest w środku stawki. Bardzo dużo zależy od stylu graczy. Rosja jest przekokszona, jeśli otaczają Cię rolnicy albo pasywni. Gra zyskuje po wprowadzeniu Albionu i Togawy.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

Prolog do najnowszego dodatku.

https://youtu.be/-M7lxXXIXsM
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

wirusman pisze: 12 paź 2018, 13:39 Prolog do najnowszego dodatku.

https://youtu.be/-M7lxXXIXsM
Rewelacyjna robota - świetne wprowadzenie w temat.
Wygląda, że to Phalanxowa inicjatywa - bo Stonemeier Games nie chwaliło się tym materiałem wcześniej (ani obecnie)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: wirusman »

mauserem pisze: 12 paź 2018, 14:43
wirusman pisze: 12 paź 2018, 13:39 Prolog do najnowszego dodatku.

https://youtu.be/-M7lxXXIXsM
Rewelacyjna robota - świetne wprowadzenie w temat.
Wygląda, że to Phalanxowa inicjatywa - bo Stonemeier Games nie chwaliło się tym materiałem wcześniej (ani obecnie)
W opisie jest informacja, że to bonus dla nas za wysoką sprzedaż :)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Lord Voldemort »

Prolog do najnowszego dodatku.

https://youtu.be/-M7lxXXIXsM
Rewelacyjna robota - świetne wprowadzenie w temat.
Wygląda, że to Phalanxowa inicjatywa - bo Stonemeier Games nie chwaliło się tym materiałem wcześniej (ani obecnie)
Tak, to pomysł który narodził się podczas firmowego grania w Powstanie Fenrisa ;)
Póki co niedostępne w innych wersjach językowych.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Scythe

Post autor: Golin »

a u mnie już Fenris wjechał na bazę ale nawet nie da się zrobić unboxingu z uwagi na spoilery wszędzie :D także czekam na pierwszą rozgrywkę :D
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: StanleyStone »

W grze (z Fenrisem i w składzie 6 albo 7 osób) są braki :( Wydawało się, że gra wydana idealnie...
Spoiler:
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Scythe

Post autor: Gatherey »

Spoiler:
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: ajvven »

Cześć,

czy ktoś z Was grał kampanie Fenris Powstaje w 2 osoby + automa ? Daje radę ? Zastanawiam się czy zagrać tylko z żoną czy jednak poczekać na większą ekipę.

Widzę, że na końcu instrukcji opisany jest jakiś nieoficjalny wieloosobowy wariant automy. Może z tym spróbować ?

Łukasz
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: StanleyStone »

Wiem, że trochę offtop, ale w sumie nie wiem, gdzie miałbym o to spytać. Czy ktoś z Was kontaktował się ostatnio z Phalanx Games? Ile zajęła im odpowiedź?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

StanleyStone pisze: 25 paź 2018, 11:08 Wiem, że trochę offtop, ale w sumie nie wiem, gdzie miałbym o to spytać. Czy ktoś z Was kontaktował się ostatnio z Phalanx Games? Ile zajęła im odpowiedź?
jakkolwiek głupio to nie brzmi - jeśli próbowałeś się kontaktować w ostatnich tygodniach - miej świadomość, że planszówkowy świat jest właśnie na Essen i od miesiąca co najmniej był w stanie podwyższonej gotowości - to może wpływać na jakość komunikacji w niedużych wydawnictwach - spodziewaj się reakcji po 1 listopada. :D
StanleyStone
Posty: 242
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: StanleyStone »

Dzięki wielkie za info. Poczekam :) Kończę offtop!
ODPOWIEDZ