Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Scythe

Post autor: schizofretka »

Myślę, że najlepiej podsumował to Lem. Przed internetem ludzie obracali się w znacznię węższych kręgach, zwykle ludzi z podobnych grup społecznych i mieli w związku z tym mocno zafałszowany obraz społeczeństwa.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Scythe

Post autor: vojtas »

News z 7. września; nie ma tam absolutnie nic, czego byśmy jeszcze nie wiedzieli.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: vinnichi »

Rozgrywka na 2 osoby na bgg
https://boardgamegeek.com/video/78805/s ... mpressions

Czyli jeśli dobrze kojarzę na KS nie będzie wersji PL? Ona zostanie w przyszłym roku wydana przez Phalanx?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

vinnichi pisze:Ona zostanie w przyszłym roku wydana przez Phalanx?
To się wyjaśni na targach Spiel. Niestety Jamey nie chce robić wielojęzycznego KS tak jak zrobiliśmy z Mare Nostrum. Szkoda.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: TTR_1983 »

ozy pisze:
vinnichi pisze:Ona zostanie w przyszłym roku wydana przez Phalanx?
To się wyjaśni na targach Spiel. Niestety Jamey nie chce robić wielojęzycznego KS tak jak zrobiliśmy z Mare Nostrum. Szkoda.
Wg mnie dobrze. Później byłoby jak z Age of Discovery. Niby polskie wydanie, a jednak tylko polskawe, bo po polsku tylko instrukcja.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

czekamy na informacje... jak najszybciej, bo ks startuje 13 X...i trzeba będzie podejmować trudne decyzje...


:)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: mig »

rastula pisze:czekamy na informacje... jak najszybciej, bo ks startuje 13 X...i trzeba będzie podejmować trudne decyzje...
otóż to :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: evrard »

Jeżeli Phalanx nie wyda polskiej wersji to najprawdopodobniej kupię wydanie kolekcjonerskie. Polska wersja byłaby oczywiście lepsza ale jak się nie uda, to trudno. Problem polega na tym, że nigdy wcześniej nie wspierałem niczego na kickstarterze i nie mam bladego pojęcia jak to zrobić. Tzn w innych wątkach migały mi informacje o tym, że trzeba posiadać jaką specjalną kartę czy konto. Wiem, że istnieje coś takiego jak pledge menager ale nie wiem co to jest. I jestem prawie pewny, że gdzieś na forum widziałem coś na kształt poradnika/instrukcji jak wspierać na kickstarterze, tylko nie mogę tego znaleźć. Czy ktoś z was kojarzy coś w stylu instrukcji dla wspierających po raz pierwszy i mógłby podać linka, ewentualnie czy ktoś mógłby napisać co i jak z tym wspieraniem?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Scythe

Post autor: mig »

evrard pisze:Jeżeli Phalanx nie wyda polskiej wersji to najprawdopodobniej kupię wydanie kolekcjonerskie. Polska wersja byłaby oczywiście lepsza ale jak się nie uda, to trudno. Problem polega na tym, że nigdy wcześniej nie wspierałem niczego na kickstarterze i nie mam bladego pojęcia jak to zrobić. Tzn w innych wątkach migały mi informacje o tym, że trzeba posiadać jaką specjalną kartę czy konto. Wiem, że istnieje coś takiego jak pledge menager ale nie wiem co to jest. I jestem prawie pewny, że gdzieś na forum widziałem coś na kształt poradnika/instrukcji jak wspierać na kickstarterze, tylko nie mogę tego znaleźć. Czy ktoś z was kojarzy coś w stylu instrukcji dla wspierających po raz pierwszy i mógłby podać linka, ewentualnie czy ktoś mógłby napisać co i jak z tym wspieraniem?
O tyle jest to fajne, że na KS wsparcie można wycofać. Więc zawsze można wesprzeć na samym początku, żeby na jakieś lepsze oferty się załapać a jeśli zostanie potem w czasie kampanii ogłoszone wydanie Phalanxa, to będzie można się wycofać. Nie wiem jak technicznie to zrobić, ale wiem, że taka możliwość istnieje.

Nie wiem jak z tymi wymogami co do kont i kart jest ale u mnie wystarcza zwykła karta debetowa. Nie musiała być kredytowa ani żadne specjalne konto. A najprościej chyba założyć sobie konto na paypalu, bo duża część akcji na KS chyba umożliwia wspieranie w ten sposób. Ale ja na KS wsparłem bodajże 3 akcje i to bez żadnych kombinacji, dodatków itd, więc doświadczenie mam niewielkie...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

Evrard, odezwij się na priv to Ci wytlumacze co i jak.

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

evrard pisze:Jeżeli Phalanx nie wyda polskiej wersji to najprawdopodobniej kupię wydanie kolekcjonerskie. Polska wersja byłaby oczywiście lepsza ale jak się nie uda, to trudno. Problem polega na tym, że nigdy wcześniej nie wspierałem niczego na kickstarterze i nie mam bladego pojęcia jak to zrobić. Tzn w innych wątkach migały mi informacje o tym, że trzeba posiadać jaką specjalną kartę czy konto. Wiem, że istnieje coś takiego jak pledge menager ale nie wiem co to jest. I jestem prawie pewny, że gdzieś na forum widziałem coś na kształt poradnika/instrukcji jak wspierać na kickstarterze, tylko nie mogę tego znaleźć. Czy ktoś z was kojarzy coś w stylu instrukcji dla wspierających po raz pierwszy i mógłby podać linka, ewentualnie czy ktoś mógłby napisać co i jak z tym wspieraniem?

jeśli będzie korzystna oferta na pakiet to po porstu wyślesz komuś pieniądze na konto - :)
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: evrard »

Mig - dzięki :)
AkitaInu - również dzięki, PW już poszło.
Rastula - na to liczę :) Na zwykła wersję na pewno będzie jakiś ciekawy pakiet, ale z wersją kolekcjonerską różnie może być. Gdyby również była w pakietach to oczywiście wchodzę w to, ale jak nie będzie to wole wiedzieć wcześniej co i jak.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Scythe

Post autor: Iesthir »

mig pisze: O tyle jest to fajne, że na KS wsparcie można wycofać. Więc zawsze można wesprzeć na samym początku, żeby na jakieś lepsze oferty się załapać a jeśli zostanie potem w czasie kampanii ogłoszone wydanie Phalanxa, to będzie można się wycofać. Nie wiem jak technicznie to zrobić, ale wiem, że taka możliwość istnieje.

Nie wiem jak z tymi wymogami co do kont i kart jest ale u mnie wystarcza zwykła karta debetowa. Nie musiała być kredytowa ani żadne specjalne konto. A najprościej chyba założyć sobie konto na paypalu, bo duża część akcji na KS chyba umożliwia wspieranie w ten sposób. Ale ja na KS wsparłem bodajże 3 akcje i to bez żadnych kombinacji, dodatków itd, więc doświadczenie mam niewielkie...
Ja tak zamierzam zrobić. Wspieram od razu, żeby obserwować na bieżąco kampanię, a potem zobaczę co Phalanx wymodzi i najwyżej wsparcie wycofam.

Co do wspierania:
1. Zawsze można się wycofać w trakcie trwania akcji. Po prostu trzeba kliknąć Menage your pledge i tam zmienić albo jest opcja anulowania albo się zmienia na 0$ i wtedy anuluje. Nie pamiętam dokładnie. Ale można to zrobić, bo kilka razy mi się zdarzyło anulować wsparcie. Gorzej oczywiście po zakończeniu akcji :wink:

2. Z tego co wiem (I co mi Pani w banku kiedyś tłumaczyła przy okazji) dowolna karta będzie działała (może być płatnicza, debetowa, kredytowa...). W każdym razie moje Visy działają bez problemu i nie słyszałem, żeby komuś w Polsce karta na KS nie działała. Kont też specjalnych nie trzeba mieć.

3. Wsparcie przez paypal nie jest wsparciem przez KS per se. Kickstarter umożliwia wsparcie tylko kartą płatniczą. Ale bardzo dużo kampanii udostępnia też opcję wpłacenia "na boku" na paypalla. Dzięki temu kto chce paypala, może płacić paypalem, a dodatkowo od części funduszy KS nie pobiera prowizji. To czy będzie płatność paypalem zależy ściśle od organizatora akcji.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Scythe

Post autor: Banan2 »

Iesthir pisze: 2. Z tego co wiem (I co mi Pani w banku kiedyś tłumaczyła przy okazji) dowolna karta będzie działała (może być płatnicza, debetowa, kredytowa...). W każdym razie moje Visy działają bez problemu i nie słyszałem, żeby komuś w Polsce karta na KS nie działała. Kont też specjalnych nie trzeba mieć.
Nie każda. Nie wiem jak to działa, ale nie każda. Na pewno zadziała każda karta kredytowa, ale, uwaga!, większość banków pobiera dodatkową prowizję za przewalutowanie. Czyli zakup waluty (spread) + dodatkowa prowizja i cena za $ czy Euro robi się mało przyjemna.
Karty debetowe. Większość powinna zadziałać. Moja obecna działa, ale poprzednia nie działała (obie Visy). Plusem takich kart jest zazwyczaj brak dodatkowej prowizji za przewalutowanie, czyli tylko spread.
Najlepiej zapytać w banku jak działa karta, której jest się posiadaczem.
Iesthir pisze:3. Wsparcie przez paypal nie jest wsparciem przez KS per se. Kickstarter umożliwia wsparcie tylko kartą płatniczą. Ale bardzo dużo kampanii udostępnia też opcję wpłacenia "na boku" na paypalla. Dzięki temu kto chce paypala, może płacić paypalem, a dodatkowo od części funduszy KS nie pobiera prowizji. To czy będzie płatność paypalem zależy ściśle od organizatora akcji.
De facto warto mieć kartę i Paypala. Kartę, bo na KS zazwyczaj się nią płaci, ale jak ostatnio wypełniałem PM do Zombicide to za przesyłkę musiałem zapłacić Paypalem.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Scythe

Post autor: detrytusek »

ja musiałem swoją kartę debetową dopiero aktywować przez infolinię (za darmo) by działały zakupy przez internet. Domyślnie ustawiona była na nie (Mbank)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Scythe

Post autor: DarkSide »

Przepraszam, że ja też tak offtopowo, ale jak już piszecie o Paypalu, to mam pytanie: czy paypal jest kontem multiwalutowym? To znaczy jak mi ktoś by przelał na to konto dolary to zostaną na nim dolary, a jak euro to zostaje euro? I potem ową walutę mogę używać do płacenia np.: na KS bez kosztów przewalutowywania?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

DarkSide pisze:Przepraszam, że ja też tak offtopowo, ale jak już piszecie o Paypalu, to mam pytanie: czy paypal jest kontem multiwalutowym? To znaczy jak mi ktoś by przelał na to konto dolary to zostaną na nim dolary, a jak euro to zostaje euro? I potem ową walutę mogę używać do płacenia np.: na KS bez kosztów przewalutowywania?


wydaje mi się że tak jest, ale osobiście polecam konta walutowe ...jak chcesz to na pw możemy pogadać o tym...
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Scythe

Post autor: KonradT »

DarkSide pisze:Przepraszam, że ja też tak offtopowo, ale jak już piszecie o Paypalu, to mam pytanie: czy paypal jest kontem multiwalutowym? To znaczy jak mi ktoś by przelał na to konto dolary to zostaną na nim dolary, a jak euro to zostaje euro? I potem ową walutę mogę używać do płacenia np.: na KS bez kosztów przewalutowywania?
Jak zakładasz PayPala domyślnie dostajesz konto w złotówkach. Następnie bez żadnych opłat możesz założyć sobie konta w innych walutach i przesyłać między nimi pieniądze. Z punktu widzenia wysyłającego masz tylko jedno konto, to system PP wykrywa walutę i wpłaca pieniądze na odpowiednie konto. Jeśli dostaniesz pieniądze w walucie, do której nie masz przypisanego konta, to zostaną one przewalutowane na domyślne konto.
Prowizji za przewalutowanie nie pobierają a spread jest atrakcyjniejszy niż w bankach. W każdym razie tak było jakiś czas temu jak ja zakładałem sobie PP.
detrytusek pisze:ja musiałem swoją kartę debetową dopiero aktywować przez infolinię (za darmo) by działały zakupy przez internet. Domyślnie ustawiona była na nie (Mbank)
Jeśli miałeś taką samą sytuację jak ja, to wystarczyło limity zmienić na niezerowe po zalogowaniu się do konta.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

Panie i Panowie:

Pytałem autora - będzie na kicku pledge na 3 kopie, koszt wysyłki wynosi wtedy 21$ czyli 7$ na osobę.

W tym momencie jest to ok 26zł na osobę, czyli jak wychodzi jak drogi kurier polski :)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Scythe

Post autor: mauserem »

AkitaInu pisze:Panie i Panowie:

Pytałem autora - będzie na kicku pledge na 3 kopie, koszt wysyłki wynosi wtedy 21$ czyli 7$ na osobę.

W tym momencie jest to ok 26zł na osobę, czyli jak wychodzi jak drogi kurier polski :)

Ja wchodzę w temat - więc liczcie mnie w grupie :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Scythe

Post autor: AkitaInu »

Ja napewno ale już chyba mam komplet, w końcu 3 osoby to niewiele :)

Ale tak czy siak - opłaca się nawet brać w ten sposób żeby wysyłać potem te gry w polsce paczkomatem - i tak wyjdzie taniej ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Scythe

Post autor: Lothrain »

Ja też będę w to wchodził, czy z zamówieniem indywidualnym, czy grupowym.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Scythe

Post autor: karawanken »

Muszę przestać wchodzić w ten wątek no jeszcze się nie powstrzymam i wesprę. Kiedy startuje kampania, musze się przygotować na zablokowanie strony KS. Chce wytrwać w postanowieniu zakupu polskiej wersji.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

karawanken pisze:Muszę przestać wchodzić w ten wątek no jeszcze się nie powstrzymam i wesprę. Kiedy startuje kampania, musze się przygotować na zablokowanie strony KS. Chce wytrwać w postanowieniu zakupu polskiej wersji.

13X :)
ODPOWIEDZ