Munchkin (Steve Jackson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Michal z Q-workshop
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:17

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Michal z Q-workshop »

Munchkin (oczywiście PL) Pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski

23 listopad 2008 na Poznań Game Arena

Rzesza fanów Munchkina PL rośnie z dnia na dzień, z konwentu na konwent! Nie wszyscy wierzą, że jest to gra turniejowa, a jednak... Już 23 listopada, w ramach Poznań Game Arena odbędą się Pierwsze Oficjalne Mistrzostwa Polski. To niebywała okazja przejścia do historii, ,,zawiśnięcia’’ na Munchkinowej stronie i załapania się na fantastyczne nagrody, które sponsoruje organizator Mistrzostw i wydawca MunchkinPL – Q-workshop.
Jeżeli chcesz się zmierzyć w pojedynku Munchkinów, wykorzystać wszystkie swoje talenty i zdobyte akcesoria (kostki, zakładki…) to jest to najlepsza okazja!!!

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od ul.Bukowskiej),
PGA – stoisko Q-workshop
Start: niedziela 23 listopad 2008, g.12.00
Regulamin: http://forum.q-workshop.com/viewtopic.p ... 0c86996c88

Ponadto na PGA będziemy uczyć i pokazywać: MunchkinPL , Munchkin Quest i Munchkin Booty… Będzie okazja porozmawiać ze sprawcami całego polsko-munchkinowego zamieszania – wydawcami i tłumaczami. Szansa zobaczenia prototypowych kości do Munchkin Cthulhu! Planujemy też munchkinowe konkursy!

Koniecznie do nas zajrzyjcie!

Zapraszamy!
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Munchkin PL:)

Post autor: ghostdog »

ktoś może mi powiedzieć do czego służą kości? Ponadto mam pytanie: załóżmy, że na początku gry wyciągnąłem potwora o sile 14 - sam mam 2 i powiedzmy buty dające bonus +4. oznacza to, że jest 14:6 czyli nie pokonam o ile ktoś z graczy mi nie pomoże?
Poza tym czy mogę zagrać w dowolnej chwili karty z ręki na stół aby zwiększały moje bonusy (oczywiście z zastrzeżeniem, żę używam 1 butów, zbroi, broni)?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Michałku »

Intrukcja jest bardzo łopatologicznie napisana, wystarczy przeczytać :)
Kości służą do uciekania, jeśli nie możesz pokonać potwora, a nikt nie chce ci pomóc (lub pomoc jest niewystarczająca), możesz uciekać przed potworem, na rzucie kostką na 5+, jeśli wyjdzie nic ci się nie stało (chyba, że potworek robi coś uciekającym), ale skarbób nie dostajesz. Jeśli się nie uda, następuje marny koniec opisany na karcie.
W walce dodajesz wszystkie bonusy, poziomy, plus zagrane karty, także w przypadku, który opisujesz rzeczywiście ta jest. Ale zawsze przeczytaj dobrze kartę potwora, często te o wyższym poziomie nie będą goniły gracza ze zbyt niskim poziomem.
W trakcie walki nie możesz zagrywać żadnych przedmiotów, możesz to zrobić tylko jak nie walczysz.
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Gourry19
Posty: 49
Rejestracja: 25 lis 2008, 14:51
Lokalizacja: Konin

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Gourry19 »

A ja mam takie pytanie czy munchkin w 2 osoby by wypalił?? grał ktoś tak?? fajnie sie gra czy nie opłaca się na 2 osoby kupować?? i jeszcze pytanie co do Munchkin Ctuhlu Fajne??
And the song will rise to their graves ...
---------------------------------------
Moja Kolekcja
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Munchkin PL:)

Post autor: EstEst »

Moim skromnym zdaniem w 2 osoby Munchkin jest bez sensu - za mało targów itp., które są duszą gry. Poza tym, jak jedna osoba na początku dociągnie znacznie lepsze karty i ucieknie, to raczej druga jej nie dogoni (trudno bez pomocy wyjść nawet z 1 levelu, gdy nie ma się dużo szczęścia w dociągu).
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Munchkin PL:)

Post autor: JAskier »

Munchkin na kilku graczy to pomysł raczej średni, Munchkin na dwójkę to totalne nieporozumienie.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Munchkin PL:)

Post autor: BloodyBaron »

JAskier pisze:Munchkin na kilku graczy to pomysł raczej średni, Munchkin na dwójkę to totalne nieporozumienie.
Kilku to chyba optymalny układ - 4-5 graczy najlepiej - jeśli jest więcej, to gra bardzo się przedłuża - zawsze jest kilka osób, które mają karty, by uniemożliwić zwycięstwo jednemu z graczy walczącemu o 10 level - chyba, że coś trafi się przypadkiem - np. clericowi divine intervention.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Munchkin PL:)

Post autor: JAskier »

Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że nawet jeśli w optymalnym składzie (kilka osób) gramy to i tak Munchkin szału nie robi, bo to średnio-słaba gra :)
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Munchkin PL:)

Post autor: profes79 »

Ja sie pozwolę nie zgodzic :) Gra jest calkiem sympatyczna i wywolujaca sporo emocji ( i pozytywnych i negatywnych :) ) jej wada jest stosunkowo niewielka liczba kart w podstawce co powoduje ze przy grze powyzej 4 osob talie szybko sie przetasowywuja. Jednak oczekiwany dodatek powinien to troche zmienic na plus :)
Michal z Q-workshop
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:17

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Michal z Q-workshop »

Uwaga, uwaga!
MUNCHKIN 1,5- pierwszy minidodatek do polskiej edycji Munchkina jest już dostępny na stronie Q-workshop oraz w dobrych sklepach hobbystycznych.
Oficjalna premiera już 1 Marca, jednak pierwsze egzemplarze zostały już wysłane do klientów!

Dodatek ten jest szczególny dla polskiej edycji- przeszlismy na standard kolorowych grafik na kartach, teraz Munchkin wyglada po prostu świetnie!
Jakość papieru jest wprost rewelacyjna, przewyższa pod tym względem nawet edycję niemiecką!
A co ważne, od teraz, wszystkie dodatki do polskiej edycji będą tak wyglądać.

Co znajdziecie w Munchkinie 1,5?
jedną, wypasioną, krwawą kostkę Munchkinową
30 wyjątkowych kart, w tym unikatowe, stworzone specjalnie na potrzeby polskiej edycji:
-Lech, Czech, Jarosław,
-Mój Ci On,
-Śnięty Mikołaj
-"Patryjota"
oraz inne- Smocza Lanca, Łojciec Dyrektor, Mimik, Dżin z Tonikiem!
Tych kart nie znajdziecie w angielskiej edycji Munchkina- będą więc rarytasem!!!

dodatkowo dajemy Wam 6 pustych kart Drzwi, aby każdy z Was mógł stworzyć sobie własnego Potwora lub inne ustrojstwo.
Razem dostajecie 36 wyjątkowych kart i czerwoną kostkę!

Prace nad Munchkinem 2, kolejnym dodatkiem trwają- tam także będziecie mogli znaleźć typowo polskie, unikatowe karty z oryginalnymi grafikami Johna Kovalica!
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Paweł Puzio »

Super wiadomosc. Ja czekam na dodatek Cthulhu.
Michal z Q-workshop
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:17

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Michal z Q-workshop »

Munchkin 2 "Wielosieczny Topór" jest już dostępny w przedsprzedaży na stronie http://www.munchkin.pl


natomiast na oficjalnym polskim forum munchkina ruszyły bardzo humorystyczne przedsprzedażowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, np. z prototypową kostką nastrojów od Q-workshop: http://forum.q-workshop.com/viewtopic.php?f=28&t=2006
zapraszamy!



Obrazek
Michal z Q-workshop
Posty: 13
Rejestracja: 06 lip 2008, 19:17

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Michal z Q-workshop »

Munchkinowa niespodzianka nadchodzi...na Pyrkon :D :D :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Dzej »

Nie gram w munchkina ale karta rewelacja!!
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Munchkin PL:)

Post autor: locworks »

I już wiadomo: chodzi o drugie, rozszerzone wydanie podstawki.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Mejk
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2010, 20:45
Lokalizacja: Podgórze Parcele (ok. 30 km od Płocka)

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Mejk »

Munchkin to super gra. Jest to tak naprawdę moja pierwsza karcianka :D. Oczywiście piszę o Edycji Rozszerzonej. Niedługo planuję kupić sobie 1.5 i 2 . :)
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Munchkin PL:)

Post autor: tchazzar »

O, ktos odświeżył ten watek. Swoja droga ciekawe, co sie stalo z wydawca, bo dodatek ruamki do paki mialbyc na poczatku wrzesnia, a tu lipa. Na stronie cisza. :?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Munchkin PL:)

Post autor: pan_satyros »

tchazzar pisze:O, ktos odświeżył ten watek. Swoja droga ciekawe, co sie stalo z wydawca, bo dodatek ruamki do paki mialbyc na poczatku wrzesnia, a tu lipa. Na stronie cisza. :?
też się zastanawiam ;/ miałem cichą nadzieję, ze zobaczę PL edycję Munchkina Cthulhu ...
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Munchkin PL:)

Post autor: tchazzar »

Tak to jest z tymi tlumaczeniami w Polsce. Zwykle konczy sie na podstawce ( warcraft board game wow planszowy i ten epicki i adventure game, gra o tron, BSG), a jak sa dodatki to wydawane bardzo rzadko. Jedynie galakta jako tako daje rade, chociaz i tak sa daleko w tyle, patrz AH.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Munchkin PL:)

Post autor: pan_satyros »

tchazzar pisze: patrz AH.
Nawet mi nie wspominaj ...
Mejk
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2010, 20:45
Lokalizacja: Podgórze Parcele (ok. 30 km od Płocka)

Re: Munchkin PL:)

Post autor: Mejk »

Ja zaglądam co jakiś czas na stronkę Muchkina i nic o "Rumakach" nie piszą :/, ale i tak na razie bym sobie jej nie kupił, bo mam do nadrobienia jeszcze 1.5, 2 i 3 :D.
miguel
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2008, 22:03

Re: Munchkin PL:)

Post autor: miguel »

Mam pytanie do posiadaczy edycji rozszerzonej: 220 kart powinno być razem z kartami reklamującymi munchkina cthulu i piratów czy bez nich? Kupiłem używaną grę przez allegro, jest 220 kart, ale wydaje mi się, że promo nie powinny się liczyć do puli, vide 2 kart brakuje (jest np. tylko 14 z wróżkowego dodatku). Mógłby ktoś to potwierdzić?
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Munchkin PL:)

Post autor: tchazzar »

kart wrozkowego pylku jest, mozna powiedziec, 14+1. 14 tych, ktore sa rozowe + 1 karta z klasycznymi drzwiami znanymi z podstawki. lacznie 15 :)

co do kart reklamujacych, tak wliczaja sie one do tych 220. czyli bez nich masz 218.
miguel
Posty: 18
Rejestracja: 14 wrz 2008, 22:03

Re: Munchkin PL:)

Post autor: miguel »

dzięki tchazzar. ktoś na rebelu napisał w komentarzach, że jest 220+2 i już chciałem robić aferę. gracias!
Awatar użytkownika
tchazzar
Posty: 214
Rejestracja: 30 lip 2010, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Munchkin PL:)

Post autor: tchazzar »

miguel pisze:ktoś na rebelu napisał w komentarzach, że jest 220+2
bzdura.

swoja droga naprawde ciekawi mnie co sie stalo z polskim wydawca, bo chyba upadl. 4 czesc rumaki do paki mialabyc pod koniec sierpnia, mamy listopad a tu cisza. a wydawalo sie, ze sprzedaz mieli niezla ;(
ODPOWIEDZ