Survive: Escape from Atlantis! (Julian Courtland-Smith)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: rastula »

mk9898 pisze:Cześć,

Odkryłem na BGG grę: Survive: Escape from Atlantis! Czy orientujecie się jak chodzi na dwie osoby?

to raczej party game ( choć w tej kategorii jest to gra poważniejsza, z olbrzymią negatywną interakcją) i na dwie osoby traci sporo z funu, jest "dość" oczywiste (czytaj jasne), kogo będziesz wyrzucał z łodzi i tępił... nie chciałbym do tego siadać we dwie osoby
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: mig »

mk9898 pisze:Cześć,

Odkryłem na BGG grę: Survive: Escape from Atlantis! Czy orientujecie się jak chodzi na dwie osoby?
Grałem tak raz. Zabawy było sporo mniej niż w większym gronie, ale w sumie aż tak źle nie było. Tyle, że wtedy ze świetnej gry imprezowej robi się zwykła gra konfrontacyjna z masą losowości, co w grze imprezowej niespecjalnie przeszkadza, ale w rozgrywce dwuosobowej już trochę tak.
Jeśli chcesz kupić tylko dla rozgrywek na 2 osoby, to lepiej nie. Ale jeśli tryb taki miałby być grany tylko czasami, a zasadniczo gralibyście w więcej osób, to spokojnie można spróbować :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
mk9898
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2014, 09:43
Been thanked: 1 time

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: mk9898 »

Myślałem o grze z dzieckiem. Jako rozwodnik oraz wilk samotnik jestem skazany na rozgrywki dwuosobowe. Jak myślicie - 7-latce będzie przeszkadzało to o czym napisaliście powyżej czy jednak będzie swoisty fun (komponenty, atmosfera itd)?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: mig »

mk9898 pisze:Myślałem o grze z dzieckiem. Jako rozwodnik oraz wilk samotnik jestem skazany na rozgrywki dwuosobowe. Jak myślicie - 7-latce będzie przeszkadzało to o czym napisaliście powyżej czy jednak będzie swoisty fun (komponenty, atmosfera itd)?
Trudne pytanie, bo moja niemal sześciolatka w tak konfrontacyjnej grze, to by chyba szału dostała i ryczała z tydzień ;)

Jeśli sama konfrontacyjność i wredota tej gry nie jest przeszkodą, to ja bym był skłonny zaryzykować. Zwłaszcza, że dziecku nie powinna przeszkadzać aż tak bardzo spora losowość i większa przewidywalność, o której pisał rastula.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Marek.F »

Na dwie osoby gra daje radę, ale tylko jeśli każdy z graczy kontroluje po 2 kolory :wink:

Grałem z 5-lakiem i nie było większego problemu z ogarnięciem zasad. Co prawda na początku smęcił jak mu łódkę z jego pionkami zjadł potwór morski, ale jak mu podpowiedziałem ruch, który pozwolił na zjedzenie moich pływaków to się rozweselił :wink:
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Jedna z 2-3 ulubionych gier mojego sześciolatka, jednakże w czasie gry trzeba się czasami wykazać taktem i delikatnością właściwym odpowiedzialnemu ojcu.
mk9898
Posty: 73
Rejestracja: 27 sty 2014, 09:43
Been thanked: 1 time

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: mk9898 »

Edmund Czarna Szyja pisze:Jedna z 2-3 ulubionych gier mojego sześciolatka, jednakże w czasie gry trzeba się czasami wykazać taktem i delikatnością właściwym odpowiedzialnemu ojcu.
A grałeś tylko w dwójkę?
Mija
Posty: 69
Rejestracja: 10 paź 2014, 20:48
Has thanked: 27 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Mija »

Hej! Akurat dzisiaj w to grałam :) ale w 4 osoby, w tym jedna 8 - latka. Ta gra polega na negatywnej interakcji, zwalczaniu i unicestwianiu swoich pionków. W większym gronie rozkłada się to na kilka osób a we dwójkę to wg mnie regularna walka ;) Moja córka niezbyt dobrze znosi taką zabawę, jeśli ona komuś może dowalić to jest ok ;) ale w drugą stronę to już są nerwy i fochy, chociaż w planszówkach jest zaprawiona. Podsumowując : dla 2 osób, w tym 7 - latka, nie polecam.
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

mk9898 pisze:A grałeś tylko w dwójkę?
Przeważnie tak, czasami dodatkowo z żoną. Generalnie największym skarbem rozgrywki są momenty typu: "A teraz wąż morski zjada ci ostatnie cztery ludki. Ha, ha! I co ty na to frajerze?!" No ale gra z dzieckiem jest zupełnie inna, bo trzeba się miarkować, trochę podkładać, robić narrację i w razie potrzeby stosować warianty domowe. U nas np. zawsze gramy do ostatniego kafelka i nie liczymy punktów, tylko uratowanych. Tym niemniej przy odpowiednim podejściu zabawa jest przednia i myślę, że dla dziecka mocno zapadająca w pamięć. W naszej sadybie jest to pozycja typu: jak nie wiadomo w co grać to wyciągamy "Atlantydę".
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: rastula »

no jak z dzieckiem to zupełnie inna kategoria ...już koledzy się wypowiedzieli


ale ja bym mimo wszystko szukał czegoś innego...
vigdis
Posty: 98
Rejestracja: 15 sty 2016, 20:21

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: vigdis »

Hej, czy ktoś ma 30 anniversary edition i byłby tak miły, żeby zrobić mi zdjęcie pudełka z wypraską, a konkretnie wypraski bez włożonych kafelków terenu? :) Próbuję zrobić coś podobnego własnoręcznie...
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: mikeyoski »

A może być jutro? Dziś niestety jestem poza domem.

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Gizmoo »

Proszę bardzo:
Spoiler:
Nie będzie to prosta sprawa. ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: kwiatosz »

Generalnie ta wypraska jakaś bardzo praktyczna nie jest, zwłaszcza z dodatkami. No ale chętnie zobaczę taką wykonaną z pianki albo drewna :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: misioooo »

Czy ktoś może Atlantis porównać do Space Attack?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: ko2a »

oraz czym rozni sie wersja gry 30th anni od zwyklej (nie od tej z 19ktoregosroku);
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: kwiatosz »

A która to wersja z 19któregoś? Bo mam jakąś starą wersję też i tam są plastikowe elementy wyspy, z tego co się orientuję nie ma pod nimi symboli akcji.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: Gizmoo »

misioooo pisze:Czy ktoś może Atlantis porównać do Space Attack?
Moim zdaniem Atlantyda jest dużo ładniejsza od stacji kosmicznej, ale to jest dokładnie ta sama gra.
ko2a pisze:oraz czym rozni sie wersja gry 30th anni od zwyklej (nie od tej z 19ktoregosroku);
Różni się komponentami. W wersji na 30-to lecie, zmniejszyli cenę i "odchudzili" grę, jednocześnie dość mocno poprawiając grafiki i jakość samych komponentów. Pomimo iż koniecznie trzeba dokupić pionki dla piątego i szóstego gracza - reszta dodatków jest nieistotna. Ja polecam wersję na trzydziestolecie. Jest świetnie wykonana.

Porównanie:
Spoiler:
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: grucha »

Gizmoo pisze:
misioooo pisze:Czy ktoś może Atlantis porównać do Space Attack?
Moim zdaniem Atlantyda jest dużo ładniejsza od stacji kosmicznej, ale to jest dokładnie ta sama gra.
W Space Attack można atakować potworki lecąc statkiem lub z działka na stacji kosmicznej, poza tym chyba niczym się nie różnią mechanicznie. Atlantis ma zdecydowanie lepszy klimat.
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: ko2a »

Raczej chodzilo o roznice miedzy 30th wersja a island



https://www.google.pl/search?q=island+b ... J6l-3sM%3A
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: AkitaInu »

grucha pisze:
Gizmoo pisze:
misioooo pisze:Czy ktoś może Atlantis porównać do Space Attack?
Moim zdaniem Atlantyda jest dużo ładniejsza od stacji kosmicznej, ale to jest dokładnie ta sama gra.
W Space Attack można atakować potworki lecąc statkiem lub z działka na stacji kosmicznej, poza tym chyba niczym się nie różnią mechanicznie. Atlantis ma zdecydowanie lepszy klimat.
Po tym jak zestrzelimy potworka można go położyć na planszy na początku swojej kolejki, to daje dużo większe możliwości podkładania świń przeciwnikom :) Dodatkowo są statki które latają dość szybko ale mają tylko jednego załoganta
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: ko2a »

Tsk btw jestesmy z zona bo rozgrywce 2osobowej. Straszna kicha i nudy jak flaki z olejem. Jest moze jakis homerule usprawniajacy wersje 2 osobowa?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: kwiatosz »

O wow, trzeba mieć odwagę żeby to kupić na dwie osoby. Moim zdaniem nie da się tego sensownie usprawnić w takim wariancie, ale może to moja wyobraźnia jest za słaba...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: ko2a »

kwiatosz pisze:O wow, trzeba mieć odwagę żeby to kupić na dwie osoby. Moim zdaniem nie da się tego sensownie usprawnić w takim wariancie, ale może to moja wyobraźnia jest za słaba...
Na szczescie mam pozyczone i oniesmielony bylem ta gra po rozgrywce 4, 3 i 4 osobowej niestety najwiecej gramy w 2 os stad pyt o home bo faktycznie slabo :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Survive: Escape from Atlantis!

Post autor: piton »

graj na dwie ręce - dwoma kolorami albo jeden neutralny dodajcie? ewentualnie płynąć tylko do dwóch wysp, mniej łódek/kafli...
ja nie mam pojęcia jak w to grać na dwie osoby, ale innych opcji nie widzę ;)

(albo zasada, że trzeba się stawiać na początku obok przeciwnika tylko)
ODPOWIEDZ