Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 196
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 88 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Padre »

Nerwowi i uszczypliwi robimy się na święta, ja również. Przyznaję, niepotrzebnie przytrollowałem. Zdanie o planszowym Conanie mam jakie mam, nie uważam się za wyrocznię i jeśli ktoś przy tej grze dobrze się bawi to 1:0 dla niego (bo ja bawiłem się tak sobie). Oczywiście jeśli ktoś jest zainteresowany dyskusją na temat decyzji, głębi czy balansu w Conanie, z przyjemnością pogadam w spokojniejszy sposób.
zizek
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2017, 21:51
Been thanked: 2 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: zizek »

Odświeżę trochę wątek :D
Zacząłem robić tłumaczenie instrukcji bohaterów i overlorda. Niestety mój angielski nie jest za dobry i może znalazł by się ktoś chętny żeby pomóc? Tzn. Heroes rolebook mam już przetłumaczony i chodziło by o przejrzenie i poprawienie tekstu. Byłby ktoś chętny?
thestaszek
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:39
Has thanked: 2 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: thestaszek »

Witam
Czy conan wyszedł kiedykolwiek w polskiej wersji jezykowej?
Czy grę można gdziekolwiek dostać lub czy są jakieś informacje na temat druku?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Bardok »

Nie ma polskiej wersji, ale ona jest niezależna językowo. Tylko misje i instrukcja są po angielsku, więc wystarczy jedna osoba w grupie znająca.
Na gamelord sprawdź.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Lipa »

Modiphius i Monolith wydali właśnie w formie PDF "Conan: The Monolith Sourcebook"' W pdfie nowae kampanie, zasady do gry solo i kooperacyjnej. Dodatkowo zawarte są wytyczne do wykorzystania podręczników RPG wydawanych przez Modiphiusa do tworzenia nowych scenariuszy w planszówce. Koszt jedyne 10 funtów.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Bardok »

Lipa pisze: 04 gru 2018, 20:50 Modiphius i Monolith wydali właśnie w formie PDF "Conan: The Monolith Sourcebook"' W pdfie nowae kampanie, zasady do gry solo i kooperacyjnej. Dodatkowo zawarte są wytyczne do wykorzystania podręczników RPG wydawanych przez Modiphiusa do tworzenia nowych scenariuszy w planszówce. Koszt jedyne 10 funtów.
POLECAM! 120 stron z dwiema kampaniami i całkiem logicznie dzialającym trybem solo/coop! Warto! Szkoda, że wymaga zakupu dodatkowych kafelków, ale są też w PDFie do kupienia.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: jediwolf »

Czy te kafelki są gdzieś do kupienia we wersji fizycznej? Gdzie mogę je znaleźć w wersji pdf?
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Conan: Hyborian Quests

Post autor: Bardok »

W fizycznej na przykład na planszomanii, a na Drivethru w PDFie. Właśnie zbieram ludzi żeby się na nie w PDFie zrzucić jakby co priv :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

Czy mi się zdawało tylko, czy faktycznie gdzieś czytałem, że ma być jakaś kampania na KS od monolith dotycząca conana?
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: sewhoe »

jediwolf pisze: 15 sty 2019, 14:41 Czy mi się zdawało tylko, czy faktycznie gdzieś czytałem, że ma być jakaś kampania na KS od monolith dotycząca conana?
O kampanii mówi się od dawna, ale na tą chwilę Monolith nie ma prawa do marki i w tym roku kampanii raczej na 100 procent nie będzie. Planują drugiego Batmana w podobnej mechanice i kontynuację mythic battles, ale tym razem w świecie wikingów.
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

sewhoe pisze: 15 sty 2019, 15:23 O kampanii mówi się od dawna, ale na tą chwilę Monolith nie ma prawa do marki i w tym roku kampanii raczej na 100 procent nie będzie.
O to nie wiedziałem, że stracili prawa do marki. Szkoda trochę.
topcat4
Posty: 74
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: topcat4 »

Dobrze rozumiem, że do "Conan: The Monolith Sourcebook" wymagany jest Kings Pladge jak i dodatki które wyszły ? Czy jest sens bawić się w to przy samej wersji sklepowej ?
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 266
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 54 times
Been thanked: 42 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Malibu »

Conan na KS ma być w 2020
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Bary »

Malibu pisze: 05 lut 2019, 22:35 Conan na KS ma być w 2020
Mógłbym prosić o źródło tej informacji?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 266
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 54 times
Been thanked: 42 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Malibu »

Gdzies wklejałem link na FB w grupie chyba ale teraz nie mogę tego znaleźć jedynie takie coś https://the-overlord.net/index.php?/top ... ntil-2020/ Teraz nie mają praw ale powrócą w 2020 i prawdopodobnie w tedy będzie następna kampania ( może nie doprecyzowalem odpowiedzi, sorrka). Sam na niego czekam mimo iż wziąłem Batmana z bardzo podobną mechaniką.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Bary »

Malibu pisze: 06 lut 2019, 10:20 Gdzies wklejałem link na FB w grupie chyba ale teraz nie mogę tego znaleźć jedynie takie coś https://the-overlord.net/index.php?/top ... ntil-2020/ Teraz nie mają praw ale powrócą w 2020 i prawdopodobnie w tedy będzie następna kampania ( może nie doprecyzowalem odpowiedzi, sorrka). Sam na niego czekam mimo iż wziąłem Batmana z bardzo podobną mechaniką.
No właśnie pamiętam, że swego czasu było dość głośno o spodziewanej drugiej edycji Conana, a jak zacząłem ostatnio szperać, to nic konkretnego nie znalazłem. Jedynie info o wspomnianej utracie licencji przez wydawnictwo (niby tylko na rok).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: jediwolf »

Monolith wczoraj potwierdził na fb, że odzyskał prawa do Conana. Póki co nie chcą nic więcej powiedzieć, ale na bank w 2020 będzie na KS :D
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Jareks1985 »

jediwolf pisze: 30 lip 2019, 09:51 Monolith wczoraj potwierdził na fb, że odzyskał prawa do Conana. Póki co nie chcą nic więcej powiedzieć, ale na bank w 2020 będzie na KS :D
Mam nadzieje, że ilustracje nie zostaną zmienione ;/, ponieważ Adrian Smith jest pracownikiem CMON na wyłączność.
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Lipa »

6 stycznia rusza nowy KS z Conanem. Wspierający wcześniejsze projekty Monolith mogą liczyć na zniżki.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Jareks1985 »

Lipa pisze: 19 gru 2019, 22:29 6 stycznia rusza nowy KS z Conanem. Wspierający wcześniejsze projekty Monolith mogą liczyć na zniżki.
teraz pytanie, kto ma zniżki i czy założy grupę? :)
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: manicminer »

Czy jest ktoś, kto nie będzie wspierał nowego KS a miał by chęć oddać zniżki? Można się rejestrować przez linka i oddać komuś. Proszę o kontakt na priv.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: awawa »

Trochę skomplikowany ten system zniżek, ale można załapać się na combo :) Ciekawe czy znajdzie się taki weteran, który zorganizuje zbiórkę?
Spoiler:
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: Bardok »

Mi brakuje tylko Claustrophobii do kompletu ale już nad tym pracuje ;) Grupowki robić nie będę, ale na Śląsku jakby ktoś chciał to mogę wziąć dla 1-2 osób.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
topcat4
Posty: 74
Rejestracja: 14 wrz 2018, 13:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Conan (F. Henry, A. Bauza, P. Bernard, B. Cathala, Croc, L. Maublanc, L. Pouchain)

Post autor: topcat4 »

Jest już draft :
https://www.kickstarter.com/projects/80 ... wGifZ2jkGk

Czy ktoś z poprzednich wspierających nie jest zainteresowany tym projektem i zechciałby oddać swój rabat ?
ODPOWIEDZ