Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: zix »

Fiacik pisze: 05 wrz 2018, 19:18
TzeentchMasta pisze: 05 wrz 2018, 18:28
Portal Games pisze: 05 wrz 2018, 10:10

Wszelkie błędy w Blood Rage były poprawione już przy okazji pierwszego dodruku, także trzy dodruki temu.
Hmmm pytałem się supportu jakiegoś sklepu i dostałem info, że dopiero w tym dodruku będą poprawki.
No cóż dziękuje za informacje :lol:
Te z nowym logiem mialy juz poprawne karty. Tylko pierwszy druk mial fakap.
Gra naprawiona - czekamy jeszcze na naprawienie dodatku...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gromb »

Dokładnie, wprowadzono rozszerzenie z błędnymi kartami dla 5-tego gracza. Eh... :roll:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Blood Rage

Post autor: Fiacik »

Serio? Z całym szacunkiem Portal powinien dalej wydawać karcianki, ale tylko z obrazkami, eh...
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: nightrunner »

Ostatnio nabylem dodatek na 5 graczy - moglibyscie podać ktore karty z tego dodatku są z błędem?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Blood Rage

Post autor: RUNner »

Wreszcie zagrałem z żoną. Spostrzeżenia wstępne:
- gra jest niezła, ale raczej na większą liczbę osób, choć grało się nam bardzo fajnie,
- rozgrywka jest dynamiczna, a partię rozegralismy w niecałą godzinę,
- BR wymaga sprytu i wcale nie jest taki lekki jakby mogło się wydawać,
- gra słabo wybacza błędy w trybie dwuosobowym, dlatego trzeba być czujnym,
- klimat słabo wyczuwalny, eurosuchar w najlepsze!
- moja żona nie przekreśliła gry po pierwszej partii, a to dużo znaczy!

Pogramy więcej i zobaczymy co dalej ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Blood Rage

Post autor: RUNner »

Dopiero wczoraj zauważyłem, że jeden Drakkar ma żagiel koloru fioletowego zamiast brązowego. Też tak macie, czy tylko mi się trafił unikat na skalę światową? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Blood Rage

Post autor: StanleyStone »

Unikat ;)
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Blood Rage

Post autor: yarzab »

Kolega ostatnio kupił i jeśli dobrze pamiętam też miał fioletowy żagiel zamiast brązowego, więc jednak nie unikat ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Blood Rage

Post autor: RUNner »

yarzab pisze: 24 wrz 2018, 12:16 Kolega ostatnio kupił i jeśli dobrze pamiętam też miał fioletowy żagiel zamiast brązowego, więc jednak nie unikat ;)
Szkoda... myślałem że wystawię na allegro jako wyjątkowy egzemplarz, oczywiście w odpowiedniej cenie ;)

No nic, trzeba pomalować. Zresztą od soboty siedzę nad figurkami z Blood Rage więc przy okazji ten żagiel ogarnę.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gromb »

Pochwal się jak skończysz w odpowiednim wątku :D
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

Gra naprawiona - czekamy jeszcze na naprawienie dodatku...
Ostatnio nabylem dodatek na 5 graczy - ... z błędem?
Drogi Portalu,
To poprosimy o umieszczenie w portalowym sklepiku poprawionych kart lokiego.
Dodatek jest już naprawiony. Karty Lokiego są dostępne, w celu ich zamówienia proszę kontaktować się z naszym działem obsługi klienta: https://portalgames.pl/pl/reklamacje/

Poprawionych kart do rozszerzenia dla 5 gracza nie będziemy umieszczać publicznie w sklepiku, aby uniknąć sytuacji podobnej do wcześniejszych, kiedy to spływały do nas zamówienia na poprawione karty od osób, które posiadały już prawidłową, poprawioną wersję gry. Prosimy kontaktować się bezpośrednio, będziemy dosyłać karty.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Blood Rage

Post autor: czeczot »

jak poznać czy ma się karty z błędem ?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Portal Games »

czeczot pisze: 25 wrz 2018, 08:45 jak poznać czy ma się karty z błędem ?
Trucizna Lokiego

Błędna karta zawiera zwrot "zabierz kartę". Poprawna karta zawiera zwrot "zabierz karty":

Obrazek
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: grucha »

Ma ktoś ten insert
https://am76.pl/produkt,blood-rage-drewniany-inset:4290 ?

Nie ma za dużo zdjęć pokazujących go w zastosowaniu, a bardzo odpowiada mi fakt że jest już posklejany. Jakieś porównania do warboxa lub geekmoda ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Blood Rage

Post autor: krwlng »

grucha pisze: 29 wrz 2018, 11:22 Ma ktoś ten insert
https://am76.pl/produkt,blood-rage-drewniany-inset:4290 ?

Nie ma za dużo zdjęć pokazujących go w zastosowaniu, a bardzo odpowiada mi fakt że jest już posklejany. Jakieś porównania do warboxa lub geekmoda ?
Wygląda na mocno inspirowany rozwiązaniem od Broken Token ( https://www.thebrokentoken.com/blood-rage-organizer/ ) - najistotniejsza różnica w porównaniu do oryginału to brak blokowania planszy w pudełku. Geekmod ma bardzo podobny projekt - miałem okazję składać dla znajomego, trochę inaczej rozwiązali blokowanie figurek (zatrzask na figurki z plexi zamiast demontowalnej płytki ze sklejki) ale ogólnie daje radę (najwięcej problemu było z łodziami bo wypadają z zatrzasku). Co mi się w tych insertach nie podoba to pustka jaka zostaje w przypadku wersji retail (projekt uwzględnia miejsce na 6 klanów + wszystkie figurki potworów) i brak dedykowanego miejsca na karty bogów oraz to, że karty po założeniu porządnych koszulek mogą się nie mieścić w tackach.
Nie wiem jak jakościowo to wypada, ale jeżeli robi to ta sama firma co insert do Terraformacji Marsa dostępny w am76 (swoją drogą - łudząco podobny do projektu Broken Token, przypadek? :wink: ) to prezentuje się to mniej więcej jak geekmod - trochę sucha sklejka, aczkolwiek spełnia swoje zadanie.
Sam przymierzam się do insertu od Tower Rex z Ukrainy - skrojony na wersję retail + dodatki.
olafwakon
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2018, 01:09

Re: Blood Rage

Post autor: olafwakon »

Jestem po dwóch rozgrywkach w Blood Rage i szukajac informacji znalazłem wzmiankę o moim problemie jednak nie było rozwinięte wystarczająco.

Chodzi o 'combo' które zdaje się być za mocne (widzę zależności i możliwości innego kombowania jednak to jedno wydaje się zbyt mocne i zbyt trudne do blokowania)
Karta dająca 12pkt za zniszczenie Drakkara + najazd z valhalli za 1szalu + zniszczenie 2 figurek by zwiększyć jedną ze statystyk klanu
Jeśli dojdzie do tego Wij morski jako Drakkar to mamy przy 12pkt szalu możliwość zniszczenia +-6razy 2x drakkarów dając 6razy * 2 drakkary * 12pkt za zniszczenie = 144pkt a do tego dochodzą punkty jakieś za powrót z valhalli i inne tego typu nie mówiąc o zwiększaniu statytyk klanu przy okazji tych niszczeń co też odwzoruje się w dodatkowych pkt chwały

komentarz apropo tego comba był taki że jest to mocne combo ale są inne równie mocne co sprawia że gra nie jest taka jednoznaczna ale osobiście nie widzę równie mocnego comba i o ile trzeba mieć troche szczęścia to jednak zrobienie tego comba w ten lub troche słabszy sposób mając 8pkt zamiast 12 za drakkara to i tak wydaje się zbyt mocne.
Inne comba wydają się mocne ale wymagają 'szczęscia' w na mapie i odpowiedniego rozegrania a do tego nie dadzą aż tyle punktów. Wydaje mi się że powyższe combo jest nie do zatrzymania, daje tak dużo że nawet nie mając nic więcej można wygrać grę i sprawia że rozgrywka jest troche popsuta.

Podwajanie wartości z wypraw czy powroty z valhalli nie wydają się aż tak mocne i wymagają dużego wysiłku i rozmieszczenia taktycznego, a dadzą pewnie połowe tego co opisałem powyżej. Jakie są Wasze doświadczenia ? Jakie combo jest 'lepsze' ? Jak przeciwdziałać na powyższą taktykę poza 'podbieraniem' kart do 'comba' ?
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: dżodżo »

Standard. Odkryliście combo, o którym sporo było dyskusji na bgg, a tutaj pewnie też. Nie chcę się nad tym rozwodzić no nie jestem wielkim specem od BR, ale poczytaj na bgg o tzw. „Ship loop”. Ewentualnie ktoś przybliży temat poniżej. Jest to chyba najwydajniejsza maszynka do punktów w grze.
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Blood Rage

Post autor: Arius »

Tak, jest to bardzo wydajny kombo.
Ale trzeba kilka kart zebrać, więc tak hop siup nie wchodzi. I przeciwnicy wtedy po prostu musza jak najszybciej splondrować planszę, by zakończyć jak najszybciej grę.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gromb »

Arius pisze: 28 paź 2018, 06:00 Tak, jest to bardzo wydajny kombo.
Ale trzeba kilka kart zebrać, więc tak hop siup nie wchodzi. I przeciwnicy wtedy po prostu musza jak najszybciej splondrować planszę, by zakończyć jak najszybciej grę.
Potwierdzam. To kombo ostatnio zostało przeze mnie odkryte podczas gry. Niesamowity mechanizm. :twisted:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
olafwakon
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2018, 01:09

Re: Blood Rage

Post autor: olafwakon »

niby potrzeba kilku kart ale one nie są takie mocne bez połączenia. Innymi słowy inni gracze mają silniejsze karty do wzięcia jeśli pierwszy gracz wzią karte do comba i pozostaje jedynie swoim kosztem podebrać kartę by jej nie oddać. A sposób by splondować mapę nie działa w wypadku gdy gracz ma pełne combo bo jest tam karta "Zniszcz 2 figurki, wzamian zwiększ 1 ze statysyk klanu" - bez plondrowania niszczysz figurki i wskrzeszasz potem. Nie widzę opcji kontry. Jedyna opcja to zapełnić wszystkie wioski by nie mógł dołożyć drugiej figurki do poświęcenia i splondowanie wszystkiego obok Drakkarów - choć w wypadku jakby posiadał Wija Morskiego to i to nie zadziała bo fiordy mogą mieć dużo pinów.
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Blood Rage

Post autor: Arius »

Chodziło mi o to, by inni gracze splondrowali planszę, wtedy runda się kończy, bez względu na to, że ten gracz z kombem ma jeszcze szał do wydania.
janjedlikowski
Posty: 50
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: janjedlikowski »

Zrobiłem dziś research drewnianych insertów do blood ragea więc przy okazji postanowiłem, się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Na rynku mamy przynajmniej kilka:

https://am76.pl/produkt,blood-rage-drewniany-inset:4290
(100zł, minus latająca plansza)
https://www.geekmod.pl/pl/p/Drewniany-i ... od-Rage/74
(150zł, minus wypadające łodzie z zatrzasków??)
https://sales.game-drs.de/de/fuer-thema ... 94164.html
(50EUR, minus cena)
https://www.thebrokentoken.com/blood-rage-organizer
(50$)
https://www.etsy.com/listing/541085141/ ... allery-1-1
(133zł+95zł wysyłka, minus cena, +/- mieści tylko ogólno dostępne dodatki, ale już nie te z kickstartera)

Generalnie wszystkie poza ostatnim mieszczą wszystkie dodatki ogólnodostępne + te z kickstartera (jeśli ktoś nie ma 6 klanu i dodatkowych potworów to będzie miejscami pusto). Insert od Tower Rex mieści tylko dodatek bogowie, mistycy, 5 gracz. Z kolei patrząc pod kątem malowania, to chyba najlepszy jest Tower Rex, wszystkie figurki stoją pionowo i podstawki są wkładane w "zagłębienia". W innych insertach część figurek wisi do góry nogami lub leży bokiem, a podstawki są blokowane w zatrzaskach, które częściowo zachodzą na podstawki. Stąd jeśli chcemy dokleić coś do podstawek to słabo. W części wiem, że nie domyka się pokrywka. Pytanie czy mieszczą się wszystkie karty w koszulkach??

Od razu zaznaczę, że to wszystko opinie wyczytane z forów/komentarzy. Chętnie usłyszę opinie użytkowników tych insertów.
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Blood Rage

Post autor: michcic »

Czy tylko u mnie figurka Odyna z dodatku jest rozłączona od tronu? Zastanawiam się czy to zamierzony zabieg czy defekt ;)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Normalna sprawa. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Blood Rage

Post autor: krwlng »

janjedlikowski pisze: 05 lis 2018, 14:03 https://www.etsy.com/listing/541085141/ ... allery-1-1
(133zł+95zł wysyłka, minus cena, +/- mieści tylko ogólno dostępne dodatki, ale już nie te z kickstartera)
Mam ten insert.
Minusy:
- pudełko musi być pionowo, bo inaczej figurki bogów i potworów latają (w sumie jak jest pionowo to też trochę lata...)
- stojak na małe karty nie mieści koszulek premium (jeżeli dobrze pamiętam to wrzuciłem je w koszulki sloyca 70 mikronów, wchodzą na styk, karty mistyków na górze)
- bardzo ciasne spasowanie
- wbrew temu co podaje producent montaż to nie jest 5 minut... przez łączenie bezklejowe większość elementów wchodzi na siłę, ale dość mocno się trzyma
- plansza trochę lata bo jest blokada tylko z jednej strony
- minimalnie podnosi wieko pudełka (planszetki graczy i valhalli)
- brak miejsca na dodatki KS (chociaż patrząc na ceny z rynku wtórnego to może być plus :wink: )
Plusy:
- cena ( https://desktopgames.com.ua/blood-rage-organayzer.html )
- wygląd :D

Generalnie jakbym miał kupić jeszcze raz insert do BR znowu bym wybrał Towerrex, minusy są mocno względne. Myślę nad systemem mocowania figurek potworów i bogów na magnesy żeby mi to w pudełku nie latało, ale i tak polecam ;-)
ODPOWIEDZ