Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Blood Rage

Post autor: DarkSide »

Epyon pisze:Będzie ciężko... Sztuka wojny może?
Tylko że "Sztuka wojny" jest TYLKO na 2 osoby. Ale gra jest rewelacyjna i godna polecenia :D

A wracając do BR to gra jest rewelacyjna. Tydzień temu grałem w wersję na full wypasie ze wszystkim dodatkami i figurkami w 4 osoby. Oczywiście podobnie jak w pierwszej rozgrywce w "Chaos..." dostałem tęgie baty. Osoby czujące klimat i dobrze radzące sobie taktycznie w ChWSŚ błyskawicznie się odnajdą w BR. Trzeba umieć wyczuć gdzie i kiedy opłaca się wygrać bitwę, a kiedy ją przegrać :twisted:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Blood Rage

Post autor: Iesthir »

DarkSide pisze:Trzeba umieć wyczuć gdzie i kiedy opłaca się wygrać bitwę, a kiedy ją przegrać :twisted:
Bezcenne są chwile, kiedy ktoś chciał bitwę przegrać a ją wygrał :lol:
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Rage

Post autor: Dexterus »

Iesthir pisze:Bezcenne są chwile, kiedy ktoś chciał bitwę przegrać a ją wygrał :lol:
"Ale zaraz?! Czemu zagrałeś taką kartę?? Przecież mój statek miał spłonąć za 12 punktów!? Jak mogłeś ze mną przegrać?!?" :mrgreen:

Prawdą jest, że nie każdemu taka filozofia gry podpasowuje, ale na pewno zabawy w tym wywróceniu pewnych "planszowych aksjomatów" jest bez liku.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Blood Rage

Post autor: Zet »

Dużo jest różnic BR a pierwowzorem - Midgard? Wystarczy w telegraficznym skrócie :)
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Cześć,
chciałbym się zwrócić z prośbą/zapytaniem do osób posiadających edycję gry z KS, a dysponującymi skanerem - czy byłaby opcja, aby ktoś wykonał skan dwustronny kart z dodatkowych figurek w sensownej rozdzielczości? :)

Chodzi o karty przy figurkach: Fenrir, Wolfman, Mountain Troll i Mountain Giant.

Figurki można dopasować sobie z jakichś innych gier, ale skany byłyby potrzebne do wydruku kart. Niestety dodatki chodzą w horendalnych kwotach, a tylko tego mi brakuje :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Blood Rage

Post autor: Piehoo »

olsszak pisze:Cześć,
chciałbym się zwrócić z prośbą/zapytaniem do osób posiadających edycję gry z KS, a dysponującymi skanerem - czy byłaby opcja, aby ktoś wykonał skan dwustronny kart z dodatkowych figurek w sensownej rozdzielczości? :)

Chodzi o karty przy figurkach: Fenrir, Wolfman, Mountain Troll i Mountain Giant.

Figurki można dopasować sobie z jakichś innych gier, ale skany byłyby potrzebne do wydruku kart. Niestety dodatki chodzą w horendalnych kwotach, a tylko tego mi brakuje :(
Fenrira nie warto, tylko chaos wprowadza. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Piehoo pisze: Fenrira nie warto, tylko chaos wprowadza. :)
Niemniej jednak chciałbym mieć wszystko - te dodatki fajnie po dobrym poznaniu podstawki i innych dodatków będą siać zamęt :) Wilkołak jest ciekawy :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Blood Rage

Post autor: balif »

Jedna partia mi się trafiła bez Fenrir - była dużo mniej emocjonująca. Oczekiwanie gdzie wskoczy Pies i czy przeżyje ... bezcenne ;).
Piehoo pisze:
olsszak pisze:Cześć,
chciałbym się zwrócić z prośbą/zapytaniem do osób posiadających edycję gry z KS, a dysponującymi skanerem - czy byłaby opcja, aby ktoś wykonał skan dwustronny kart z dodatkowych figurek w sensownej rozdzielczości? :)

Chodzi o karty przy figurkach: Fenrir, Wolfman, Mountain Troll i Mountain Giant.

Figurki można dopasować sobie z jakichś innych gier, ale skany byłyby potrzebne do wydruku kart. Niestety dodatki chodzą w horendalnych kwotach, a tylko tego mi brakuje :(
Fenrira nie warto, tylko chaos wprowadza. :)
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Rage

Post autor: Dexterus »

balif pisze:Jedna partia mi się trafiła bez Fenrir - była dużo mniej emocjonująca. Oczekiwanie gdzie wskoczy Pies i czy przeżyje ... bezcenne ;).
Feniek jeszcze kupę śmiechu wprowadza, ale już taki Górski Gigant przegina pałę, a dobrze zagrany Wolfman potrafi być już całkiem OP. Ostatnio skombiłem wilkołaka z Walkirią i ulepszonym leaderem (dodatkowe zwiększanie statsów) i chodząc taką ekipą po planszy drugą i trzecią rundę zjadłem pozostałych graczy na śniadanie; nawet nie zagrywając już ani jednego questa. Raz mi tylko Fire Giant zagroził, ale Heimdall skutecznie przewidział bieg wydarzeń i dopomógł w ostatniej chwili ;)

Kurczę, naprawdę ta gra może się podobać z racji ilości combo jakie czekają na odkrycie ^^
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

Czy ktoś z polskich recenzentów już się wypowiedział na temat Blood Rage?
Ja dzisiaj po raz pierwszy zagrałem w składzie 4-osobowym (zazwyczaj w trójkę) i było dużo lepiej.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Veridiana »

Posty o koszulkach zostały przeniesiony do nowego wątku ogólnego o koszulkowaniu kart 8) Zostały zebrane w jednym poście zatytułowanym "Blood Rage".
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: Toudi »

Jescze nikomu sie gra nie znudzila i nie chce sie pozbyc? :)
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Toudi pisze:Jescze nikomu sie gra nie znudzila i nie chce sie pozbyc? :)
Kup sobie:P Są dostępne w przedsprzedaży :P
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: Toudi »

olsszak pisze:
Toudi pisze:Jescze nikomu sie gra nie znudzila i nie chce sie pozbyc? :)
Kup sobie[emoji14] Są dostępne w przedsprzedaży [emoji14]
Chcialbym, ale niestety nie lubie niepelnych produktow i poluje na wersje z KS.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: kwiatosz »

Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Cześć,
Ktoś ma ten exclusive do 5ego gracza i powie co to w ogóle jest? Na tyle, na ile zrozumiałem to są to po prostu 3 alternatywne figurki do monsterów z podstawki, 3 karty do nich ( tutaj rozumiem, że też alternatywne do tych z podstawki???) plus 4 plastikowe tokeny dla 5ego klanu?

Ktoś może potwierdzić czy dobrze mi się wydaje? Nie jest to element, który wnosi coś dodatkowego do rozgrywki (jak np. Fenrir) ?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: bubu »

olsszak pisze: Ktoś może potwierdzić czy dobrze mi się wydaje? Nie jest to element, który wnosi coś dodatkowego do rozgrywki (jak np. Fenrir) ?
Dokładnie tak jak piszesz.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Skywarden »

Nie chce mi się pisać drugi raz tego samego
Ale fenrir juz sie pojawił. Był ciekawy ale rozgrywki nie wywrócił.
https://boardgamegeek.com/thread/146567 ... s-add-game
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Skywarden pisze:Nie chce mi się pisać drugi raz tego samego
Ale fenrir juz sie pojawił. Był ciekawy ale rozgrywki nie wywrócił.
https://boardgamegeek.com/thread/146567 ... s-add-game
Dzięki za odpowiedź, wątek przeczytany, ale ja nie pytałem o przydatność 4 dodatkowch figurek do podstawowego pledge, ale KS exclusive do dodatku dla piątego gracza.

Bubu mi odpowiedział, że nie jest to dodatek coś zmieniający/dodający, a tylko element podmieniający te same karty i figurki na alternatywny wygląd...
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blood Rage

Post autor: Dexterus »

olsszak pisze:Bubu mi odpowiedział, że nie jest to dodatek coś zmieniający/dodający, a tylko element podmieniający te same karty i figurki na alternatywny wygląd...
Niedokładnie. Oprócz tego, że są tylko alternatywnym sculptem, dodają też karty do gry (a nie tylko podmieniają), dzięki czemu na pięciu graczy więcej stworów jest do wybrania, a na planszy mogą się pojawić dwa krasnale czy dwa elfy.

(co oczywiście samej gry jakoś radykalnie nie zmienia)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

Dexterus pisze:dodają też karty do gry (a nie tylko podmieniają), dzięki czemu na pięciu graczy więcej stworów jest do wybrania, a na planszy mogą się pojawić dwa krasnale czy dwa elfy.

(co oczywiście samej gry jakoś radykalnie nie zmienia)
doprecyzujmy, że nie dodają nowych kart, tylko dodatkowe kopie tych z podstawki.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Blood Rage

Post autor: 8janek8 »

Nie chce mi się sprawdzać, ale wydaje mi się że te karty mają symbol +5, więc nie są to zwykłe kopie.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

8janek8 pisze:Nie chce mi się sprawdzać, ale wydaje mi się że te karty mają symbol +5, więc nie są to zwykłe kopie.
Czyli dają opcję dodania tego w takcie gry w 5 graczy jako dodatkowych potworów, a w przypadku grania w 4 i mniej można sobie co najwyżej podmienić figruki.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

8janek8 pisze:Nie chce mi się sprawdzać, ale wydaje mi się że te karty mają symbol +5, więc nie są to zwykłe kopie.
Nie wprowadzaja żadnych nowych potworów ani ulepszeń do rozgrywki.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Blood Rage

Post autor: Martin_Valdez »

Już parę osób sobie pograło więc zapytam :) Jaki waszym zdaniem warto zakupić dodatek jeśli w ogóle? :) Oczywiście wersja sklepowa nie KS, więc totalny golas :)
ODPOWIEDZ