Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY I KOSZULKI!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
Tutaj należy pytać o kwestie związane z malowaniem figurek.
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
koczkodan
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times

Re: Blood Rage

Post autor: koczkodan » 12 lip 2017, 14:57

syd3r pisze:
mat_eyo pisze:Czy ktoś może mi szybko napisać, albo podesłać jakiś link, jak wyglądać powinny poprawione karty? Bo właśnie rozpakowałem swój egzemplarz Blood Rage.
http://portalgames.pl/pl/poprawione-kar ... lood-rage/

Nowe wydanie? Jak już sprawdzasz, to sprawdź, czy poprawili literówkę na planszach klanów przy drakkarach ("Może Najeżdżać tyko Fiordy"). I może zerknij też na kartę wyprawy "Chwalebna śmierć!" z trzeciej epoki (czy jest tam teraz zwrot "4 figurki w Walhalli", czy nadal "4 figurki na planszce Walhalli"). Będzie wiadomo czy wymienili tylko kilka kart, czy coś więcej.
pioma10 pisze:Mam jednak w związku z tym pytanie. Czy to wszystkie poprawione karty? Bo z tego co pamiętam zastrzeżenia były do większej ich ilości.
Te karty były ewidentnie błędne. Problemem innych był raczej brak precyzji. Swoją drogą, ciekawe czy jednak przeredagowano treść innych kart.
wlasnie. czy ktos sie orientuje czy tylko te 6 kart poprawiono czy jednak wieksza ilosc? moze warto czekac na kolejna (trzecia??) edycje?

Kitshu
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: Kitshu » 24 lip 2017, 17:02

Mam pytanie pisze w zasadach że można używać kart rozwinięc podczas walki. Czy w tedy ponosimy ich koszt w PTK szału i czy rozwinięcie zostaje na stałe? Czy można podczas walki użyć rozwinięcia potwora?

Awatar użytkownika
ariser
Użytkownik wspierający
Has thanked: 37 times
Been thanked: 28 times

Post autor: ariser » 24 lip 2017, 17:24

1. Nie.
2. Nie.
3. Tak.
Nie ten temat.

P.S. Jest napisane..
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam

koczkodan
Użytkownik wspierający

Post autor: koczkodan » 14 wrz 2017, 13:16

czy ktos orientuje sie jak wyglada kwestia poprawionych kart w dodatku dla 5 gracza?

Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 65 times
Been thanked: 34 times

Post autor: Dr. Nikczemniuk » 19 lis 2017, 19:13

veni vidi vici
Jeśli chodzi o entuzjastów gier figurkowych i ich malowania to gra jest kapitalna.
Natomiast jak nie masz zamiaru malować figurek to lepiej sobie Blood Rage odpuścić.
Osobiście więcej frajdy daje mi granie w takie rasowe euro jak Trajan, Orlean, Terraformacja Marsa, Tzolkin niż w BR.
Nie mam zdolności plastycznych więc figurek nie pomaluję, i nie ma co się oszukiwać, granie nie pomalowanymi figurkami jest po prostu obłe, nie estetyczne, ubogie i generalnie daje -100 do klimatu. W takiej formie to ja zdecydowanie wolę zagrać w szachy.
Jak już miałbym coś kupić w podobnych klimatach, czyli euro plus bitewniak i zależało by mi na wykonaniu i nie malowaniu figurek, to zdecydowanie wygrywa w moim odczuciu Scythe.
Blood Rage to świetne szczegółowe figurki (które TRZEBA POMALOWAĆ!!!) i za to właśnie się płaci + słaba plansza + słabe i nijakie tekturowe żetoniki + słabe plansze gracza a plansza Walhalii... to pozostawiam bez komentarza.
Ale to tylko moje skromne zdanie.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.

Awatar użytkownika
sewhoe
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post autor: sewhoe » 19 lis 2017, 20:26

Dr. Nikczemniuk pisze:Ale to tylko moje skromne zdanie.
Masz rację :D

Awatar użytkownika
costi
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times

Post autor: costi » 19 lis 2017, 23:23

Dr. Nikczemniuk pisze:veni vidi vici
Jeśli chodzi o entuzjastów gier figurkowych i ich malowania to gra jest kapitalna.
Natomiast jak nie masz zamiaru malować figurek to lepiej sobie Blood Rage odpuścić.
Osobiście więcej frajdy daje mi granie w takie rasowe euro jak Trajan, Orlean, Terraformacja Marsa, Tzolkin niż w BR.
Nie mam zdolności plastycznych więc figurek nie pomaluję, i nie ma co się oszukiwać, granie nie pomalowanymi figurkami jest po prostu obłe, nie estetyczne, ubogie i generalnie daje -100 do klimatu. W takiej formie to ja zdecydowanie wolę zagrać w szachy.
Jak już miałbym coś kupić w podobnych klimatach, czyli euro plus bitewniak i zależało by mi na wykonaniu i nie malowaniu figurek, to zdecydowanie wygrywa w moim odczuciu Scythe.
Blood Rage to świetne szczegółowe figurki (które TRZEBA POMALOWAĆ!!!) i za to właśnie się płaci + słaba plansza + słabe i nijakie tekturowe żetoniki + słabe plansze gracza a plansza Walhalii... to pozostawiam bez komentarza.
Od kiedy to BR trzeba malować?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja

IseeWinner
Użytkownik wspierający

Post autor: IseeWinner » 19 lis 2017, 23:27

Też mnie to rozbawiło.

Awatar użytkownika
AkitaInu
Użytkownik wspierający
Been thanked: 12 times

Post autor: AkitaInu » 20 lis 2017, 00:02

Dr. Nikczemniuk pisze:veni vidi vici

Scythe jest słabe :D a tak na poważnie, to .... scythe jest dla ludzi z którymi grałem (głównie doświadczeni gamerzy) dość średnie. BR lepiej wypada.

I czemu uważasz że plansza jest słaba? Co do tekturek na klany i valhalle to się zgodzę, mogły by być grubsze (chociaż nie wiem czemu rozróżniasz plansze graczy i valhalli, są takiej samej grubości ;))

IseeWinner
Użytkownik wspierający

Post autor: IseeWinner » 20 lis 2017, 00:10

Tu zapewne chodzi o bardzo kiepskie grafiki i jakość wydruku.

Awatar użytkownika
AkitaInu
Użytkownik wspierający

Post autor: AkitaInu » 20 lis 2017, 00:16

IseeWinner pisze:Tu zapewne chodzi o bardzo kiepskie grafiki i jakość wydruku.
Możliwe, ale plansza główna nie ma z tym problemu ;)

IseeWinner
Użytkownik wspierający

Post autor: IseeWinner » 20 lis 2017, 00:28

Oczywiście nie chodziło mi o ilustracje Adriana Smitha tylko o projekt graficzny i jakość samego wydruku. Plansza ma wydruk w dosyć dziwnej rozdzielczości.

Awatar użytkownika
AkitaInu
Użytkownik wspierający

Post autor: AkitaInu » 20 lis 2017, 00:46

IseeWinner pisze:Oczywiście nie chodziło mi o ilustracje Adriana Smitha tylko o projekt graficzny i jakość samego wydruku. Plansza ma wydruk w dosyć dziwnej rozdzielczości.
To jeszcze napisz jaka wersja językowa :) mam angielska ale tam jest ok, ale sprawdze dokladnie :)

zix
Użytkownik wspierający

Post autor: zix » 02 gru 2017, 13:35

Jak dla mnie gra to wciąż TOP.
Do wykonania nie mam jakiegokolwiek "ale"... Broni się wszystkim.
Oczywiście - wyższy poziom wykonania byłby wyłącznie na plus ;)

zix
Użytkownik wspierający

Post autor: zix » 23 sty 2018, 12:38

Jestem ciekaw co myślicie o przyszłych dodatkach do gry, o których się coraz więcej mówi...
Jakieś pomysły? Potrzeby?

(sorki za post pod postem - edycja nie podbiłaby tematu i pewnie przez długi czas by tego nikt nie zobaczył ;)

Gatherey
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Gatherey » 23 sty 2018, 12:41

Widziałem, że Lang mówił, że coś ma być - ale to było z rok temu. Gdzie się o tym coraz więcej mówi?

zix
Użytkownik wspierający

Post autor: zix » 23 sty 2018, 13:25

Na jednym z ostatnich filmików Portalu I. Trzewiczek wspominał, że napływają jakieś informacje, o których nie może mówić.
Domyślam się, że część informacji może mieć z pierwszej ręki (w końcu z Langiem robią grę ;), jednak może to świadczy o jakiejś bliskiej zapowiedzi?

Wiadomo - póki co CMON ma co promować i pewnie nie chcą prowadzić marketingu zbyt dużej ilości projektów.

+ po to piszę, ponieważ sam nic nie wiem, a może gdzieś zaczęły pojawiać się jakieś ploty, które na tym forum się jeszcze nie pojawiły

Awatar użytkownika
Arkhon

Post autor: Arkhon » 24 sty 2018, 14:01

A jesteś Waść pewien, że to odnośnie BR Trzewiczek mówił, a nie na temat gry którą razem z E.Langiem tworzą?

zix
Użytkownik wspierający

Post autor: zix » 25 sty 2018, 00:35

Arkhon pisze:A jesteś Waść pewien, że to odnośnie BR Trzewiczek mówił, a nie na temat gry którą razem z E.Langiem tworzą?
Pewien! :)
Link do źródła: <<klikać>>
Czas: 10:10

koczkodan
Użytkownik wspierający

Post autor: koczkodan » 25 sty 2018, 14:54

a poprawionych kart dla 5 graczy jak nie bylo tak nie ma.

osa1908
Użytkownik wspierający

Post autor: osa1908 » 25 sty 2018, 15:48

Wlasnie kupilem dodatek dla 5 graczy jakie konkretnie sa bledy na kartach?czy jest gdzies info ktore karty i jak nalezy traktowac.Z gory dzieki.

kamil018
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kamil018 » 25 sty 2018, 16:34

takie same jak na tych dla 1-4 graczy, po prostu druk dodatku w późniejszym terminie nie wpłynął na likwidacje błędów o których wiedzieli po wydrukowaniu podstawki

slanesh
Użytkownik wspierający

Post autor: slanesh » 26 sty 2018, 09:45

Mam nadzieje, ze dodatki beda na ks i bedzie opcja wziac exclusivy z poprzedniego rzutu.

Awatar użytkownika
bubu
Użytkownik wspierający

Post autor: bubu » 26 sty 2018, 11:36

Na pewno nie będzie takiej opcji.
Może jakieś alternatywne wersje zrobią jak Ultimate ocaleni w Zombicide ale tych samych dodatków na 100% nie będzie.

StanleyStone
Użytkownik wspierający

Post autor: StanleyStone » 26 sty 2018, 21:39

Rozumiem, że dodruk dotychczasowych dodatków też będzie miał miejsce?

ODPOWIEDZ