Orleans (Reiner Stockhausen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

cohlerc1 pisze:Jest szansa na wydanie ala tasty minstrel czy bedzie to wersja dlp? Choc jak czytam ze bedzie fankit to raczej wersja euro ;)
Na chwilę obecną planujemy tak żeby były dwie opcje - w tym jedna z fan kitem.
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

pan_satyros pisze:
baldar pisze:Super:)
Osobiście uważam, że ta gra ma szansę być jednym z dłużej utrzymujących się tytułów na rynku. Jest tego warta.
Świetny tytuł, zdecydowanie wart zaprezentowania szerszej publice. Bije od niego klasyczna elegancja eurogier, którą uzupełnia dość świeża mechanika budowania puli żetonów (lub potocznie budowania worka). Dla fanów gatunku to - obok Troyes - jedna z ważniejszym polskich premier tego roku.
PS. Z przyjemnością coś o niej napiszemy przed kampanią ;)
Dzięki:) no to jesteśmy umówieni:)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Orleans

Post autor: ariser »

Baldar - uwielbiam Was, od dawna czekam na pretekst, żeby w końcu kupić Orleans. :D Dzięki!
Ostatnio zmieniony 04 maja 2016, 09:01 przez ariser, łącznie zmieniany 1 raz.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: Sekator »

Właśnie robiłem zamówienie w sklepie na Orleans z dodatkiem, pomyślałem że w międzyczasie poczytam co tam piszą na forum.

Wychodzi na to że muszę się wstrzymać :D Super, mam nadzieję że dodatek też będzie ;)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: Sekator »

Ta kopia którą miałem wczoraj zamówić po godzinie zniknęła ze sklepu. Baldar, przyznajcie się, eliminujecie konkurencje? :D
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

Nie , to nie my:)))
pan_slaw
Posty: 218
Rejestracja: 04 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: pan_slaw »

Doskonała wiadomość! Na pewno wesprę, już nie mogę się doczekać! :D
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Orleans

Post autor: Zefireq »

Czyli wydanie przez wspieram.to? Superowo!
A propos wspomnianego Troyes - to raczej będzie miało tradycyjną premierę, ktoś się orientuje w tym temacie?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Orleans

Post autor: cohlerc1 »

Zefireq pisze:A propos wspomnianego Troyes - to raczej będzie miało tradycyjną premierę, ktoś się orientuje w tym temacie?
Rebel nie robił jeszcze zbiórki na wspieram.to więc pewnie normalne wydanie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: Veridiana »

Zestawienie obok siebie Orleans i Troyes to lekka pomyłka :wink: nie ta waga, nie ta klasa. tylko grafiki podobne heh.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Orleans

Post autor: ChlastBatem »

Veridiana pisze:Zestawienie obok siebie Orleans i Troyes to lekka pomyłka :wink: nie ta waga, nie ta klasa. tylko grafiki podobne heh.
No właśnie co lepsze? Co cięższe?
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Orleans

Post autor: Ryu »

ChlastBatem pisze:No właśnie co lepsze?
To akurat zależy od gustu. Niemniej ja lubię i cenię obie pozycje :) Wg mnie posiadanie dwóch w swojej kolekcji to nie pomyłka.
ChlastBatem pisze:Co cięższe?
Troyes.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1928 times

Re: Orleans

Post autor: warlock »

Troyes jest cięższe zdecydowanie. Ale znalezienie spójnej, efektywnej strategii w Orleans to też nie lada wyzwanie.

Troyes to dla mnie arcydzieło gier planszowych, pod każdym względem - więc nie będę obiektywny. Dla mnie jest znacznie ciekawszą grą, ale Orleans to bardzo dobre euro, godne polecenia ;).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1995 times

Re: Orleans

Post autor: Ardel12 »

Miałem szansę zagrać w 4 osoby na konwencie w Orleans i grało się całkiem przyjemnie. Niech mi ktoś powie jak jest z regrywalnością? Nie odczułem wielkich możliwości grania inaczej. Wszyscy w grupie poszli we wszystko z większym lub mniejszym nastawieniem w daną profesję. Domków powystawialiśmy po 6-7 każdy. Jedynie ratusz był zaniedbywany, ale i w końcowych rundach wszyscy zwietrzyli możliwość paru pkt i się rzucili.

Po pierwszej partii muszę stwierdzić, że raczej wolę CO2, Badaczy lub Trickeriona. Choć chyba wychodzi ze mnie typowy gracz lubiący kontrolować wszystko od początku do końca.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: Veridiana »

Nasza pierwsza rozgrywka wyglądała tak samo. Ale w następnych Ratusz był już uzupełniany na bieżąco, bo przy zbyt dużej liczbie żetonów w woreczku trudno wylosować akurat te, na których Ci zależy. Więc trzeba mieć plan i pod ten plan czyścić regularnie woreczek.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1995 times

Re: Orleans

Post autor: Ardel12 »

Veridiana pisze:Nasza pierwsza rozgrywka wyglądała tak samo. Ale w następnych Ratusz był już uzupełniany na bieżąco, bo przy zbyt dużej liczbie żetonów w woreczku trudno wylosować akurat te, na których Ci zależy. Więc trzeba mieć plan i pod ten plan czyścić regularnie woreczek.
Takie same odczucia mam z ratuszem (szkoda, że zanim to wymyśliłem to rozgrywka dobiegała ku końcowi ). Jednak ile jest tych ścieżek? I jaka regrywalność :D Niepokoi mnie początkowe stałe ustawienie. Wolę jak są możliwe wariacje, które rzutują na całość partii (choćby niewielkie).
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: Sekator »

Zawsze mozna nie wystawiac wszystkich budynkow, tylko losowac pare, mniej lub wiecej zaleznie od liosci graczy. No i dobra na mapie rozkladamy losowo, co wplywa na uzytecznosc budynkow. A w dodatku masz dodatkowe scenariusze, Prosperity dodaje sekretne cele ktore dobiera sie z talii.
slawas2001
Posty: 67
Rejestracja: 31 gru 2013, 00:03
Lokalizacja: okolice Tychów, B-B
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: slawas2001 »

właśnie zabierałem się za kupno Orleans po czym trafiłem na ten wątek, ehh chyba będę musiał uzbroić się w cierpliwość, czy jest może znany przewidywany termin wydania Orleans? ...lub Trojes? :mrgreen:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: pan_satyros »

slawas2001 pisze:właśnie zabierałem się za kupno Orleans po czym trafiłem na ten wątek, ehh chyba będę musiał uzbroić się w cierpliwość, czy jest może znany przewidywany termin wydania Orleans? ...lub Trojes? :mrgreen:
Orleans startuje pod koniec wakacji + 30 dni akcji + x miesięcy na wydanie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: Veridiana »

Ardel12 pisze:
Veridiana pisze:Nasza pierwsza rozgrywka wyglądała tak samo. Ale w następnych Ratusz był już uzupełniany na bieżąco, bo przy zbyt dużej liczbie żetonów w woreczku trudno wylosować akurat te, na których Ci zależy. Więc trzeba mieć plan i pod ten plan czyścić regularnie woreczek.
Takie same odczucia mam z ratuszem (szkoda, że zanim to wymyśliłem to rozgrywka dobiegała ku końcowi ). Jednak ile jest tych ścieżek? I jaka regrywalność :D Niepokoi mnie początkowe stałe ustawienie. Wolę jak są możliwe wariacje, które rzutują na całość partii (choćby niewielkie).
Faktycznie, tych wariacji raczej nie ma, bo trudno powiedzieć, aby układ towarów na mapie coś specjalnie determinował. Jest to raczej gra z cyklu tych, gdzie podstawową wariacją są zagrania graczy (wynikające jednak z losowania żetonów, więc to jakaś wariacja sama w sobie też jest); gdzie po skończonej partii myślisz sobie "Następnym razem pójdę wpierw w ... i zadbam o ...".
Ale kolega twierdzi, że przypisuję tej grze niepotrzebną głębię, bo dla niego to szybki tytuł, w którym zbytnio się nie myśli. On nie czyści woreczka, nie obmyśla ruchów do przodu i .. wygrywa ;) Więc może coś w tym jest?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: baldar »

pan_satyros pisze: Orleans startuje pod koniec wakacji + 30 dni akcji + x miesięcy na wydanie.
O tym kiedy Orlenas startuje, podejmiemy decyzję na dniach. Jakoś na pocz. czerwca poinformujemy o m-cu, w którym wystartuje kampania.
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Orleans

Post autor: olo6353 »

Z jednej strony żal potencjalnego czekania do końca wakacji, ale biznesowo już wiecie najlepiej kiedy kampanię uruchomić żeby zakończyła się sukcesem. Trzymam kciuki i portfel w pogotowiu :).
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Orleans

Post autor: Elemele »

Czy w ramach SG będzie dodatek pozwalający grać 5 osobom?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Orleans

Post autor: cohlerc1 »

Piąty gracz jest w pudle fankit a ten ma być płatnym dodatkiem do kupienia w trakcie kampanii. Tak przynajmniej ja to zrozumiałem.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Orleans

Post autor: ariser »

Mam nadzieję, że na Boże Narodzenie już będzie na półce . Trzymam kciuki za szybki start i powodzenie kampanii. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ODPOWIEDZ