Mistfall (Błażej Kubacki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Nabuchodonozor »

Mam nadzieję, że poprawki obejmują też błędy w obrazkach. Przyznam, że niewiele czasu poświęciłem do tej pory ogarniciu gry, ale gdy próbowałem sobie przygotować rozgrywkę z kolegą to zaskoczyły nas przesunięcia w obrazku pokazującym elementy umieszczone na kartach (strzałki wskazywały nieodpowiednie miejsca)
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: whiteraven »

Hej nie wiem czy nie za późno ale czy na karcie opisu zadania z tytułem Zadawnione Krzywdy, w sekcji wrogowie specjalni, nie powinno być opisu, którą strona umieścić karnasa zdradliwego? strona 90 plik karty v1.1

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Trolliszcze »

Jest to zbędna informacja, ponieważ kartę Karnasa wprowadza do gry karta Spotkania Specjalnego, a nie karta opisu zadania - a na karcie Spotkania Specjalnego zostało określone, którą stroną wprowadza się Karnasa do gry.
whiteraven
Posty: 50
Rejestracja: 09 maja 2015, 10:04

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: whiteraven »

Ok dzięki za wyjaśnienie :-)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Pan_K »

W końcu znalazłem chwilę i ogarnąłem grę włącznie z przeliczaniem komponentów i z pierwszą rozgrywką. Rozgrywkę przegrałem w głupi sposób już na pierwszej lokacji, bo się skupiłem na zabijaniu wrogów, zamiast atakowaniu spotkania, co było znacznie łatwiejsze. Ale nic to. Instrukcja do łatwych nie należy, choć jest do przejścia. Niepokoi mnie jednak co innego: niektórzy bohaterowie mają inną niż pozostali ilość przypisanych sobie kart: Zwykłych Wyczynów, Zwykłego i Złupionego Ekwipunku. Na przykład Venda ma Zwykłych Wyczynów 13, Hareag 12, a pozostali po 11. Różnice rozkładają się rożnie, tylko ilośc Zaawansowanych Wyczynów u każdego jest taka sama (15). Czy to normalne, czy mam coś pomieszane? Dodam, że przy liczeniu globalnym ilośc kart w poszczególnych kategoriach się raczej zgadza w stosunku do instrukcji, z wyjątkiem Wyczynów Zwykłych (83 w instrukcji vs. 80 realnie) i Złożonych (102 w instrukcji vs. 105 realnie). Choć całość się balansuje. Mam babola, czy tak ma być?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Trolliszcze »

Nie pamiętam teraz dokładnie, ale wydaje mi się, że każdy bohater ma ~15 podstawowych kart, do których należy wliczyć Zwykłe Wyczyny i podstawowy ekwipunek. Venda ma np. tylko 2 karty podstawowego ekwipunku - 2 jednoręczne topory - i stąd aż 13 Zwykłych wyczynów. Z kolei Ardenai ma w podstawowym sprzęcie łuk, kołczan, płaszcz i sztylet - +11 kart Zwykłych Wyczynów, łącznie daje 15. Przytaczam akurat te postaci, bo nimi grałem ostatnią rozgrywkę - musiałbyś przeliczyć karty pozostałych, ale wydaje mi się, że wszystko sumuje się do 15.

102/83 to błąd poprawiony w erracie, prawidłowo jest 105/80, czyli tak jak masz w pudełku.

EDIT: (A sumuje się do 15, bo te podstawowe karty to jednocześnie "przelicznik" zdrowia bohaterów - czyli można przyjąć, że każdy zaczyna ze zdrowiem 15. Gdyby taki Ardenai miał tyle samo Wyczynów co Venda, a jednocześnie więcej sprzętu, byłby zupełnie bez powodu bardziej wytrzymałą postacią).
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Pan_K »

Trolliszcze pisze:Nie pamiętam teraz dokładnie, ale wydaje mi się, że każdy bohater ma ~15 podstawowych kart, do których należy wliczyć Zwykłe Wyczyny i podstawowy ekwipunek. Venda ma np. tylko 2 karty podstawowego ekwipunku - 2 jednoręczne topory - i stąd aż 13 Zwykłych wyczynów. Z kolei Ardenai ma w podstawowym sprzęcie łuk, kołczan, płaszcz i sztylet - +11 kart Zwykłych Wyczynów, łącznie daje 15. Przytaczam akurat te postaci, bo nimi grałem ostatnią rozgrywkę - musiałbyś przeliczyć karty pozostałych, ale wydaje mi się, że wszystko sumuje się do 15.

102/83 to błąd poprawiony w erracie, prawidłowo jest 105/80, czyli tak jak masz w pudełku.

EDIT: (A sumuje się do 15, bo te podstawowe karty to jednocześnie "przelicznik" zdrowia bohaterów - czyli można przyjąć, że każdy zaczyna ze zdrowiem 15. Gdyby taki Ardenai miał tyle samo Wyczynów co Venda, a jednocześnie więcej sprzętu, byłby zupełnie bez powodu bardziej wytrzymałą postacią).
To wiele wyjaśnia i myślę, że będzie się zgadzało. Przy okazji przeliczę wg podanego klucza wszystkich, ale z pewnością w przynajmniej jednym przypadku to się zgadza (kobieta, którą dziś grałem - nie pamietam imienia - miała 11 WZ + 4 sprzętu).
Dzięki za szybką odpowiedź :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Duinhir
Posty: 29
Rejestracja: 25 kwie 2013, 07:48

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Duinhir »

O sposobie dostarczenia do klientów naszych partnerów później. Na pewno zrobimy tak, żebyście nie byli w żaden sposób stratni- zależy nam na tym, żeby każdy miał pełnowartościowy produkt, i będziemy pracować tak, żeby wszyscy otrzymali poprawioną zawartość gry. Tak więc bnie musisz się obawiać- bez problemu otrzymasz "Zestaw naprawczy" :)

Jako, że na stronie "wspieram" podaliście info o tym, że karty są już w druku, mam pytanie. Kupiłem grę w sklepie stacjonarnym, w jaki sposób mam otrzymać poprawione komponenty? Pisać do Was, czy zwracać się do sklepu?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Duinhir pisze:
O sposobie dostarczenia do klientów naszych partnerów później. Na pewno zrobimy tak, żebyście nie byli w żaden sposób stratni- zależy nam na tym, żeby każdy miał pełnowartościowy produkt, i będziemy pracować tak, żeby wszyscy otrzymali poprawioną zawartość gry. Tak więc bnie musisz się obawiać- bez problemu otrzymasz "Zestaw naprawczy" :)

Jako, że na stronie "wspieram" podaliście info o tym, że karty są już w druku, mam pytanie. Kupiłem grę w sklepie stacjonarnym, w jaki sposób mam otrzymać poprawione komponenty? Pisać do Was, czy zwracać się do sklepu?

Sklep będzie się z Tobą kontaktował w tej sprawie.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Pan_K »

Pan_K pisze:
Trolliszcze pisze:Nie pamiętam teraz dokładnie, ale wydaje mi się, że każdy bohater ma ~15 podstawowych kart, do których należy wliczyć Zwykłe Wyczyny i podstawowy ekwipunek. Venda ma np. tylko 2 karty podstawowego ekwipunku - 2 jednoręczne topory - i stąd aż 13 Zwykłych wyczynów. Z kolei Ardenai ma w podstawowym sprzęcie łuk, kołczan, płaszcz i sztylet - +11 kart Zwykłych Wyczynów, łącznie daje 15. Przytaczam akurat te postaci, bo nimi grałem ostatnią rozgrywkę - musiałbyś przeliczyć karty pozostałych, ale wydaje mi się, że wszystko sumuje się do 15.

102/83 to błąd poprawiony w erracie, prawidłowo jest 105/80, czyli tak jak masz w pudełku.

EDIT: (A sumuje się do 15, bo te podstawowe karty to jednocześnie "przelicznik" zdrowia bohaterów - czyli można przyjąć, że każdy zaczyna ze zdrowiem 15. Gdyby taki Ardenai miał tyle samo Wyczynów co Venda, a jednocześnie więcej sprzętu, byłby zupełnie bez powodu bardziej wytrzymałą postacią).
To wiele wyjaśnia i myślę, że będzie się zgadzało. Przy okazji przeliczę wg podanego klucza wszystkich, ale z pewnością w przynajmniej jednym przypadku to się zgadza (kobieta, którą dziś grałem - nie pamietam imienia - miała 11 WZ + 4 sprzętu).
Dzięki za szybką odpowiedź :)
Dla porządku: przeliczyłem i wszystko się zgadza. Zapomniałem tylko napisać.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: ceville »

Nie wiem, może się mylę, ale czy zestaw naprawczy nie miał być dostarczony do wspierających w połowie lipca? Mamy polowe sierpnia a ja nic nie mam, może mnie coś ominęło?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: kamron6 »

Ma być gdzieś we wrześniu :p
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

A dokładniej mówiąc na początku września. Rzuć okiem na temat dotyczący kampanii lub na komentarze na wspieram.to.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: ceville »

kamron6 pisze:Ma być gdzieś we wrześniu :p
To chyba nie jest pierwotny plan? Chyba miało być wcześniej?
Tak czy siak strasznie słabo. Kilka miesięcy mieć zepsuta grę i czekać aż ją naprawia, pierwszy raz takie coś widzę.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: janekbossko »

Ja poerwszy raz widze zeby dodrukowywano nam graczom karty na gratisie, wysyłano a nie mówiono ze sie nie da i udostępniono PDF do własnego wydruku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

Coś w tym jest...
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: ChlastBatem »

Moja jeszcze w folii. Aby nie popsuć sobie pierwszego wrażenia. Mam nadzieję, że warto czekać :)
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: ceville »

janekbossko pisze:Ja poerwszy raz widze zeby dodrukowywano nam graczom karty na gratisie, wysyłano a nie mówiono ze sie nie da i udostępniono PDF do własnego wydruku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Rozumiem, można chwalić postawę wydawcy. jednak moim zdaniem przy takich błędach jakie są w tej grze to było by strasznie wstyd jakby tego nie poprawili i nie wysłali nam.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Rigidigi »

ChlastBatem pisze:Moja jeszcze w folii. Aby nie popsuć sobie pierwszego wrażenia. Mam nadzieję, że warto czekać :)
Mógłbym napisać identycznego posta.
Również czekam na poprawki, a potem wielkie otwarcie pudła i mam nadzieję, że będzie się czym zachwycać.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: karawanken »

Czy w sklepach będzie kiedyś dostępna wersja 2.0 tzn nie wymagająca poprawek? Rozumiem, że ci co zakupią grę w sklepie też dostaną pakiet naprawczy ale ja wolał bym od razu zakupić wersję bez błędów.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

O ile mnie pamięć nie myli, sklepy też mają dostać zestawy naprawcze.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: karawanken »

akahoshi pisze:O ile mnie pamięć nie myli, sklepy też mają dostać zestawy naprawcze.
Wiem o tym bo sam kiedyś o to pytałem. Chodzi mi o to czy będzie drukowana wersja nie potrzebująca pakietu naprawczego.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

Zapewne dopiero przy ewentualnym dodruku.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: karawanken »

Ech to pewnie jeszcze daleka droga :(
W tym pakiecie naprawczym co będzie?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Szaweł »

karawanken pisze:
akahoshi pisze:O ile mnie pamięć nie myli, sklepy też mają dostać zestawy naprawcze.
Wiem o tym bo sam kiedyś o to pytałem. Chodzi mi o to czy będzie drukowana wersja nie potrzebująca pakietu naprawczego.
Ewentualnie mogę Ci kupić Mistfalla z zestawem naprawczym, otworzę pudełko wrzucę karty, zafoliuję pudełko i et voila! ;) A tak poważnie, to też czekam z pierwszą rozgrywką na poprawione karty. Dobrze, że jest w co grać w między czasie :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ