Mistfall (Błażej Kubacki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Rafal75 »

Piettrucha pisze:
Rafal75 pisze:Bardzo dobra wiadomość tylko kiedy ją udostępnicie?
Nie sądzę że będzie to możliwe w trakcie trwania kampanii. Postaram się wyjaśnić dlaczego tak jest...
Ja to rozumiem, ale prosze także o zrozumienie graczy. ja cały czas zastanawiam sie nad kupnem gry w wersji PL czy EN z KS. Wiem że tam instrukcja jest łagodnie mówiąc taka sobie ( czytałem i podzielam opienie Gambita ) i chciałem zobaczyc jak to wygląda w wersji PL... Może to mnie by przekonalo do wersji PL...
olikok
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2014, 00:18
Been thanked: 1 time

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: olikok »

Cholercia, pół kroku mi zabrakło żeby przekroczyć granicę ;)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Szaweł »

olikok pisze:Cholercia, pół kroku mi zabrakło żeby przekroczyć granicę ;)
Co odwlecze... :)

Projekt ufundowany :D Czekamy na stretch goale! :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: ChlastBatem »

Rafal75 pisze:
Piettrucha pisze:
Rafal75 pisze:Bardzo dobra wiadomość tylko kiedy ją udostępnicie?
Nie sądzę że będzie to możliwe w trakcie trwania kampanii. Postaram się wyjaśnić dlaczego tak jest...
Ja to rozumiem, ale prosze także o zrozumienie graczy. ja cały czas zastanawiam sie nad kupnem gry w wersji PL czy EN z KS. Wiem że tam instrukcja jest łagodnie mówiąc taka sobie ( czytałem i podzielam opienie Gambita ) i chciałem zobaczyc jak to wygląda w wersji PL... Może to mnie by przekonalo do wersji PL...
Musisz zaryzykować lub nie (jeśli chodzi o wspieranie) oraz pogodzić się z tym, że instrukcja nie będzie udostępniona i kropka. Instrukcja będzie lepsza niż w wersji EN, będą poprawki z errat itp. - jak wyczytałem z postów. Tak więc skoro ma być lepiej to chyba warto... szczególnie, że cena rekordowo niska.
Badhorse
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 11:36
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 4 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Badhorse »

A ja jeszcze skieruję pytanie do osób, które już z grą styczność miały - jak przedstawia się realnie czas rozgrywki dla 3-4 graczy zakładając, że przynajmniej jedna osoba dobrze zna zasady? Można się zmieścić w 2-3 godziny, czy raczej przygotować się na dłuższe posiedzenie ? Ktoś tu wcześniej wspomniał, że w jego przypadku 3-osobowa rozgrywka trwała ok 6 godzin i trochę się przeraziłem...
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: KubaP »

Badhorse pisze:A ja jeszcze skieruję pytanie do osób, które już z grą styczność miały - jak przedstawia się realnie czas rozgrywki dla 3-4 graczy zakładając, że przynajmniej jedna osoba dobrze zna zasady? Można się zmieścić w 2-3 godziny, czy raczej przygotować się na dłuższe posiedzenie ? Ktoś tu wcześniej wspomniał, że w jego przypadku 3-osobowa rozgrywka trwała ok 6 godzin i trochę się przeraziłem...
Ja grałem ostatnio w układzie 1 dobrze znający, 1 po jednej rozgrywce w okolicach Essen, 1 zielony. Z tłumaczeniem zajęło nam 2,5h, zagraliśmy cały drugi scenariusz do szczęśliwego finału.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: adman »

Niestety wszystkie recenzje są bardzo ogólne i brakuje mi w nich kilku informacji.
Celem gry w skrócie jest przejść z punktu A do punktu B aby tam zabić głównego przeciwnika. To rozumiem.
Mam dwa tematy które mnie męczą:
1) Czy musimy odkryć wszystkie kafle mapy, czy tylko te którymi zamierzamy iść?
I gdy zobaczymy co nas czeka na danym kaflu, czy możemy wybrać inną drogę bez wdawania się w walkę?

2) gdyby ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega walka i budowanie talii.
Każdy bohater ma ileś tam własnych kart, ale z iloma zaczyna i skąd bierze dodatkowe?
Kolejna rzecz. Co to jest akcja regularna, szybka i reflex?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Kal-El83 »

Jeżeli coć troche ogarniasz angielski to na youtube zobacz film u rahdo.
Albo wpisz mistfall board game i wyskoczy kilka filmów z gamepayem ...
Tak są odpowiedzi na zadane pytania.

Edit
1. Nie trzeba odkrywać wszystkich. W zasadzie z tego co słyszałem na tych nagraniach to raczej trzeba iść najkrótszą drogą i za bardzo nie będzie czasu żeby kluczyć po mapie.

Co do drugiego pytania to nie chce opisywać to jak ja to zrozumiałem, poniewaź nie czytałem instrukcji ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gambit »

adman pisze:Niestety wszystkie recenzje są bardzo ogólne i brakuje mi w nich kilku informacji.
Celem gry w skrócie jest przejść z punktu A do punktu B aby tam zabić głównego przeciwnika. To rozumiem.
Mam dwa tematy które mnie męczą:
1) Czy musimy odkryć wszystkie kafle mapy, czy tylko te którymi zamierzamy iść?
I gdy zobaczymy co nas czeka na danym kaflu, czy możemy wybrać inną drogę bez wdawania się w walkę?
Z reguły nie trzeba odwiedzić każdego kafla (wyjątek pierwszy scenariusz), bo i tak nie miałbyś na to czasu. Zupełnie bez walki nie dasz rady.
adman pisze:2) gdyby ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega walka i budowanie talii.
Każdy bohater ma ileś tam własnych kart, ale z iloma zaczyna i skąd bierze dodatkowe?
Kolejna rzecz. Co to jest akcja regularna, szybka i reflex?
O walce i budowaniu talii nieco powiedziałem. W Walce zagrywasz karty i używasz akcji na nich, co pozwala na pokonanie przeciwnika. Akcje zadają obrażenia, albo chronią postać. Ewentualnie robią inne rzeczy, które i tak kończą na zadaniu obrażeń, ochronie gracza, lub leczeniu gracza.
Nie mówiłem ile kart ciągnie się na początku, bo nie myślałem, że to istotne (nie sądzę, że ktoś oglądając reckę stwierdzi "Ciągnie się pięć kart na rękę? Wow...biorę"). Natomiast o rozszerzonych akcjach mówiłem. Kupuje się je z dodatkowej talii (każdy gracz ma swoją) za punkty zdobyte za pokonanie przeciwników.
Co do rodzajów akcji. To po prostu informacja o tym kiedy daną akcję można użyć. Nie zagłębiałem się w to, bo to staje się istotne dopiero jak grasz moim zdaniem.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: adman »

Gambit pisze:(...) "Ciągnie się pięć kart na rękę? Wow...biorę"
I trzeba tak było od razu. Teraz czuję się przekonany :D

Mówiłeś, wspominałeś. Po prostu ciekawi mnie mechanika.
Ale co mi tam.
Wewsprę sobie i sam się przekonam.

I żeby nie tracić czasu. Może ktoś (Gambit) pokusi się o film na temat "Pocket Imperium"?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gambit »

adman pisze:I żeby nie tracić czasu. Może ktoś (Gambit) pokusi się o film na temat "Pocket Imperium"?
Znam przynajmniej dwie osoby, które pewnie się za to wezmą. Jedna z nich właśnie pisze coś na moim laptopie...oh wait... :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Pan_K »

adman pisze: I gdy zobaczymy co nas czeka na danym kaflu, czy możemy wybrać inną drogę bez wdawania się w walkę?
Jeśli chodzi ci o to, czy można nie wejść na kafelek, bo się zobaczyło, co na nim jest, to wg rahdo jest możliwość czegoś w rodzaju zwiadu (co kosztuje). Jeśli jednak bez tego zwiadu wejdziesz na kafel - to nie ma odwrotu. Tak zrozumiałem z jego runthrough.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: ramar »

Gambit pisze:
adman pisze:I żeby nie tracić czasu. Może ktoś (Gambit) pokusi się o film na temat "Pocket Imperium"?
Znam przynajmniej dwie osoby, które pewnie się za to wezmą. Jedna z nich właśnie pisze coś na moim laptopie...oh wait... :)
Po wideorecenzji One Night Ultimate Werewolf, zabrał się za Pocket Imperium? :twisted:
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Szaweł »

Coś wolno idzie ta cała akcja ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Szaweł pisze:Coś wolno idzie ta cała akcja ;)

Potraktuję to jako gratulacje... :D

Wypatrujcie dziś na naszym fejsbuku https://www.facebook.com/gamesfactorypublishing/ Questa dla dzielnej drużyny. :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Dla tych którzy przeoczyli:

Nasza wielka fejsbukowa drużyna jest już w połowie drogi, żeby uwolnić Hareaga, Lodowego Maga. Pomóżcie ! :)
Szczegóły tutaj:
https://www.facebook.com/gamesfactorypu ... tif_t=like

P.S.
W kampanii już 38 tys. Brakuje niespełna 500 zł żeby zrealizować kolejny cel!
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: serafin098 »

Czemu ukrywacie dodatkowe SG przed osobami, które tego forum nie czytają ? :) - mam na myśli facebooka
Ostatnio zmieniony 13 sty 2016, 18:58 przez serafin098, łącznie zmieniany 1 raz.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: ernin »

Wystarczy spojrzeć na tę grafikę http://i.imgur.com/1zNFkWM.jpg i wiadomo co jeszcze będzie. No i miejmy nadzieję, że coś po za tym dostaniemy :)
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Staramy się żebyśmy wszyscy byli zadowoleni. Będziemy informować jak tylko potwierdzimy!
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Parias
Posty: 34
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:26

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Parias »

Mam pytanie. Czy gra ma system kontynuacji (czyli postać zdobywa coś w jednej misji i przechodzi na następną) czy może każda z misji jest osobną przygodą niezależną od poprzednich?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1833 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gambit »

Parias pisze:Mam pytanie. Czy gra ma system kontynuacji (czyli postać zdobywa coś w jednej misji i przechodzi na następną) czy może każda z misji jest osobną przygodą niezależną od poprzednich?
Jeśli grasz bez dodatku Valskyrr, to każdą misję zaczynasz niejako od nowa. Z Valskyrrem masz możliwość przenoszenia niektórych zaawansowanych kart między misjami.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

Szukam poglądowego rozstawienia komponentów na stole w trakcie rozgrywki.
Ktoś coś widział takiego?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Wallenstein »

Jest gdzieś dostępna polska instrukcja do pobrania?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Kal-El83 »

Caly czas czekamy na jej udostępnienie.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ODPOWIEDZ