Mistfall (Błażej Kubacki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: kamron6 »

karawanken pisze:Dla mnie sucha znaczy, że można sobie wszystko obliczyć - w przypadku Mistfalla oznacza to zero losowości w walce. Dla niektórych to pewnie herezja ale ja osobiście lubię losowość w grach planszowych, nawet jeśli powodują, że przegrywam
Zachęciłeś mnie ;) Nic bardziej mnie nie lubi niż kostki i losowość, chyba że w grach wojennych :D
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: karawanken »

kamron6 pisze:
karawanken pisze:Dla mnie sucha znaczy, że można sobie wszystko obliczyć - w przypadku Mistfalla oznacza to zero losowości w walce. Dla niektórych to pewnie herezja ale ja osobiście lubię losowość w grach planszowych, nawet jeśli powodują, że przegrywam
Zachęciłeś mnie ;) Nic bardziej mnie nie lubi niż kostki i losowość, chyba że w grach wojennych :D
To ciekawe bo mnie kości też nie lubią poza bitewniakami. Na szczęście ja zawsze gram dla przyjemności a nie aby wygrać.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Curiosity »

Sucha, czyli jak ją wciśniesz, to poza mechaniką nic nie zostanie.
Zaznaczam, że to nie jest moja opinia o tej grze.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

karawanken, Curiosity dzięki za wyjaśnienia.
Mimo wszystko mam nadzieję, że mi bardziej podejdzie niż Mage Knight.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: ChlastBatem »

karawanken pisze:Dla mnie sucha znaczy, że można sobie wszystko obliczyć - w przypadku Mistfalla oznacza to zero losowości w walce. Dla niektórych to pewnie herezja ale ja osobiście lubię losowość w grach planszowych, nawet jeśli powodują, że przegrywam
No niestety, Talismana czy innej pseudo-gry z kościami tutaj nie uświadczysz :P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: karawanken »

ChlastBatem pisze:
karawanken pisze:Dla mnie sucha znaczy, że można sobie wszystko obliczyć - w przypadku Mistfalla oznacza to zero losowości w walce. Dla niektórych to pewnie herezja ale ja osobiście lubię losowość w grach planszowych, nawet jeśli powodują, że przegrywam
No niestety, Talismana czy innej pseudo-gry z kościami tutaj nie uświadczysz [emoji14]
Może nie o aż taką losowość mi chodziło. Ale nie lubię gier w których wystarczy wziąść kartkę + ołówek, przejrzeć stos z potworami i na tej podstawie obliczyć czy wygraliśmy czy nie [emoji14]
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: KubaP »

karawanken pisze:
ChlastBatem pisze:
karawanken pisze:Dla mnie sucha znaczy, że można sobie wszystko obliczyć - w przypadku Mistfalla oznacza to zero losowości w walce. Dla niektórych to pewnie herezja ale ja osobiście lubię losowość w grach planszowych, nawet jeśli powodują, że przegrywam
No niestety, Talismana czy innej pseudo-gry z kościami tutaj nie uświadczysz [emoji14]
Może nie o aż taką losowość mi chodziło. Ale nie lubię gier w których wystarczy wziąść kartkę + ołówek, przejrzeć stos z potworami i na tej podstawie obliczyć czy wygraliśmy czy nie [emoji14]
Spoko, masz np. talię kart czasu czy bardzo różnorodne karty spotkań, które mogą spoooro namieszać. No i jeśli nie rozwalisz wrogów w jedną turę, zapewne dostaną posiłki. To nie jest tak, że gra pozbawiona jest nieprzewidywalnych wydarzeń, jest po prostu spora część pojedynczych elementów, które są jakoś tam do zoptymalizowania, ale pomiędzy nimi jeszcze unosi się nieprzewidywalna Mgła...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gambit »

KubaP pisze:Spoko, masz np. talię kart czasu czy bardzo różnorodne karty spotkań, które mogą spoooro namieszać. No i jeśli nie rozwalisz wrogów w jedną turę, zapewne dostaną posiłki. To nie jest tak, że gra pozbawiona jest nieprzewidywalnych wydarzeń, jest po prostu spora część pojedynczych elementów, które są jakoś tam do zoptymalizowania, ale pomiędzy nimi jeszcze unosi się nieprzewidywalna Mgła...
Dokładnie tak, jak napisał Kuba.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: karawanken »

Kurcze chyba po raz pierwszy żałuję, że cena gry nie jest większa. Jak by kosztowała ok 200 zł nie miał bym takiego dylematu
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: kamron6 »

Jako że moje pytania są zakopane to:
1. Jak gra wygląda w porównaniu do Władcy Pierścieni? (wiem że są spore różnice mechaniczne, ale w sumie sam koncept nie aż tak różny)
2. Jak ma wyglądać dystrybucja dodatków, autor coś planuje czy to zależy od inwencji?
3. Czy gra samemu dwoma postaciami działa w miarę płynnie?
4. Co odpowiada za regrywalność jednego scenariusza?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: eltadziko »

Mógłby ktoś porównać to do Warhammer Quest: The Adventure Card Game? ;P Obie są chyba dość podobne i nie wiem, czy brać Mistfalla, czy czekać na polską wersję WQ ;) Która jest bardziej regrywalna i ciekawsza?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Pan_K »

karawanken pisze:Kurcze chyba po raz pierwszy żałuję, że cena gry nie jest większa. Jak by kosztowała ok 200 zł nie miał bym takiego dylematu
Ja mam dokładnie odwrotnie: jakby kosztowała 200zł, to bym miał dylemat... ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Rafal75 »

Gambit pisze: Nie zdążę przed kampanią, ale w niedzielę Mistfall będzie u mnie na kanale.
Czekamy Gambit !
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gromb »

Panie Gambit. P A N I E... :c)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gambit »

Na wszystkich bogów...nie dacie się człowiekowi wyspać. Do późnej nocy kręciłem kolejną recenzję, a tu od rana presja :) No dobrze, oto obiecana recenzja Mistfalla. Rozgadałem się jak przekupka, więc będziecie cierpieć.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: pendzik »

eltadziko pisze:Mógłby ktoś porównać to do Warhammer Quest: The Adventure Card Game? ;P Obie są chyba dość podobne i nie wiem, czy brać Mistfalla, czy czekać na polską wersję WQ ;) Która jest bardziej regrywalna i ciekawsza?
Nie ma co porównywać. Łączą je karty. Poza tym to zupełnie inne gry.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Rafal75 »

Ja mam nadzieje ze Mistfall zastąpi mi mage knighta
Awatar użytkownika
Kapelatejesy
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2014, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Kapelatejesy »

pendzik pisze:
eltadziko pisze:Mógłby ktoś porównać to do Warhammer Quest: The Adventure Card Game? ;P Obie są chyba dość podobne i nie wiem, czy brać Mistfalla, czy czekać na polską wersję WQ ;) Która jest bardziej regrywalna i ciekawsza?
Nie ma co porównywać. Łączą je karty. Poza tym to zupełnie inne gry.
Karty, kooperacja, klimat fantasy i to, że mamy do czynienia z przygodówką. Przy ograniczonym budżecie to naturalne, że stanowią dla siebie nawzajem konkurencję.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gambit »

eltadziko pisze:Mógłby ktoś porównać to do Warhammer Quest: The Adventure Card Game? ;P Obie są chyba dość podobne i nie wiem, czy brać Mistfalla, czy czekać na polską wersję WQ ;) Która jest bardziej regrywalna i ciekawsza?
Jedyna wspólna rzecz w tych grach, to karty. Warhammer Quest to cztery zdolności na gracza, plus losowość. Mistfall, to więcej możliwości u każdej postaci, więcej postaci do wyboru, a także optymalizacja. Według mnie Mistfall daje więcej możliwości.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Mamy już odpowiedź na kwestię często padającego pytania o instrukcję.

Tak- wszystkie elementy które dostaliśmy do tłumaczenia, mają już zaimplementowane wszystkie poprawki ze wszystkich errat.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Rafal75 »

Bardzo dobra wiadomość tylko kiedy ją udostępnicie?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Rafal75 pisze:Bardzo dobra wiadomość tylko kiedy ją udostępnicie?
Nie sądzę że będzie to możliwe w trakcie trwania kampanii. Postaram się wyjaśnić dlaczego tak jest.

Cała gra (karty, plansze, questbook, instrukcja, etc) składają się z blisko 300 tys. znaków. ;)

Dla porównania: Roll for the galaxy, które składa się z ok 130 tys. znaków kończymy dopiero teraz, a tłumacz zaczął pracę dokładnie w dniu startu kampanii rolla. Teraz jesteśmy już po korekcie merytorycznej i językowej na wordzie. Dokładnie teraz ( tak, w tej chwili kiedy to piszę ;) ) DTPowiec przenosi zawartość pliku na PDF. Kiedy zakończy się ten etap, instrukcja trafi do kolejnej korekty merytorycznej i językowej. Ta, jeśli wypadnie dobrze, będzie już ostateczną i plik trafi do Rio Grande.
Równocześnie zupełnie inna osoba kończy korygować kafle do gry, które przejdą dokładnie taką samą ścieżkę jak instrukcja.

Piszę to, ponieważ jakość publikowanych gier, jest dla nas najważniejsza, a nie każdy musi orientować się że trwa to aż tyle. Celowo odstępujemy od publikowania instrukcji która potencjalnie mogłaby zawierać błędy.
Wolimy zaoferować dużo więcej czasu naszym współpracownikom, a tym samym zapewnić im większy komfort pracy. Musimy pamiętać, że w Polsce nie ma osób które mogą zawodowo zajmować się tylko i wyłącznie zgodnością tłumaczenia gier planszowych z oryginałem. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami, dla których jest to chleb powszedni(Pozdrawiam Łukasz- myślę że to czytasz :D ), ale korektorów gier na rynku po prostu nie ma. A skoro nie jest to dla kogoś "daily job" a my chcemy zachować najlepszą jakość korekty, cały proces musi potrwać.

Bardzo chcielibyśmy móc zawsze publikować instrukcje przed kampanią, ale w tym przypadku było to zwyczajnie niemożliwe.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Merigold
Posty: 81
Rejestracja: 02 sty 2014, 13:40

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Merigold »

Skąd wniosek, że na rynku nie ma korektorow gier planszowych? Osobiście znam przynajmniej jednego.
Z pozdrowieniami
1% dla psów ratowniczych
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Tworze to wydawnictwo z innymi osobami. Wszyscy razem mamy 12 lat doświadczenia w branży i jeszcze nie trafiliśmy na osobę która zajmowała by się wyłącznie takimi korektami.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

Gambit wielkie dzięki za recke. Spokojnie wytrwałem do końca :wink:
Tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem wspierając wydanie tejże gry.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
ODPOWIEDZ