Mistfall (Błażej Kubacki)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: karawanken »

Kupię obie :D takie rozwiązanie będzie najlepsze :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gambit »

karawanken pisze:Kupię obie :D takie rozwiązanie będzie najlepsze :D
I tak trzymać! :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Pan_K »

Właśnie skończyłem oglądać runthrough u rahdo. Nie znoszę was – znowu kasa się rozpłynie. [emoji35]
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Rafal75 »

A kiedy będzie udostępniona instrukcja?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Jesteśmy w stałym kontakcie z głównym wydawcą. Już poprosiliśmy o instrukcję. Zostanie udostępniona jak tylko uznamy, że jest do tego gotowa (tłumaczenie) :)
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Przypominam, że dziś punktualnie o 17:00 startujemy z akcją.
Już o 14:00 zdejmiemy ze http://www.wspieram.to/mistfall landing page i będziecie mogli obejrzeć naszą akcję w pełni, wraz z opisami, grafikami, etc.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Rafal75 »

Szkoda ze nie będzie od razu udostępniona instrukcja.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Powiedzcie proszę jak w tej grze jest z syndromem lidera? Niestety czas na obejrzenie recenzji będę miał dopiero w sobotę a tak to może bym się na nią zdecydował.
windziarz44
Posty: 827
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 60 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: windziarz44 »

myślę, że jak w każdej kooperacji. Samiec/ samica alfa zagarną rywalizację. Fajne jest to, że każdy gracz sam rozwija swoją postać i w ten sposób mocno wpływa na rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Jak jest z ewentualnym mieszaniem się w rozwój drugiego gracza?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

UWAGA!

Coś się z...epsuło w silniku. Na teraz, data dostawy jaką widzicie w systemie to lipiec.
W rzeczywistości gra trafi do Was w MAJU.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: TTR_1983 »

dodaj sobie do stopki nową kampanię :P
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: tajemniczy_padalec »

Jako że pytanie o gracza/graczkę alfa pojawiało się wcześniej, to pozwolę sobie coś od siebie dorzucić.

Każda postać ma swoją rękę kart (a także swoją talię, swój stos kart odrzuconych itd.), każda gra nieco inaczej, każda ma inne opcje rozwoju. Istnienie gracza-lidera nie jest w tych warunkach wykluczone, ale równocześnie nie jest też łatwe - bo wokół każdej postaci sporo się dzieje i sprawne ogarnięcie własnego ogródka daje graczowi sporo do zrobienia. Jasne, gdy ktoś już będzie znał na pamięć wszystkie postacie - ich talie startowe i karty rozwoju - to zapewne będzie mógł się bardziej efektywnie mieszać do poczynań innych graczy, ale do tego czasu, będzie to raczej utrudnione.

Nie będę twierdził, że problem lidera nie istnieje w Mistfallu, bo nie wierzę, że ten problem w grze kooperacyjnej można zupełnie wyeliminować. Jednakże, ze swojego własnego doświadczenia z moją własną grą (co podkreślam, aby każdy mógł sobie wziąć poprawkę - w dowolną stronę), wynika, że alfa-gracz to problem, który ze względów mechanicznych objawia się dużo mniej. Częściej pojawiają się bowiem pytania w stylu: "czy możesz tego wroga ściągnąć do siebie?" lub "czy możesz mi dodać jeszcze jakieś obrażenia do tego ataku?", niż wypowiedzi w stylu: "zagraj teraz X, a potem Y i kup Z, zanim zakończysz turę".
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Dzięki za obszerne wyjaśnienia. Czyli grając w stałej ekipie powinno być ok. Zakładając że nie będę grał solo :).
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

Fruczak Gołąbek pisze:Dzięki za obszerne wyjaśnienia. Czyli grając w stałej ekipie powinno być ok. Zakładając że nie będę grał solo :).

Solo to też stała ekipa. Chyba że ktoś ma rozdwojenie jaźni, albo coś w ten deseń... :mrgreen:
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Kal-El83 »

Może i ekipa stała ... Ale za to murowany efekt lidera ... :/

Edit: te literówki przy pisaniu na szybko z tel ... :oops:
Ostatnio zmieniony 08 sty 2016, 22:09 przez Kal-El83, łącznie zmieniany 1 raz.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
olikok
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2014, 00:18
Been thanked: 1 time

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: olikok »

Gra prezentuje się bardzo interesująco.
Trochę szkoda, że karty z umiejętnościami danej postaci nie różnią się od siebie wizualnie (poza tekstem).
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Szaweł »

Myślałem o grze na KS, ale nie zdecydowałem się ze względu na olbrzymią zależność językową. Teraz nie mam chyba wyjścia. Zastanawiam się, czy wesprzeć od razu, czy poczekać na kolejne progi. Na KS było tego trochę i ciekawym, czy na WT dojdziemy chociaż do połowy... Ociec, brać?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: GFP »

SG: Te które są widoczne w projekcie, są progami NA TERAZ. Wraz z osiąganiem kolejnych SG, będziemy sukcesywnie dodawać kolejne.

Mam prawo i możliwość użyć wszystkich SG z kickstartera, oraz dodać własne.
Nie wszystkie progi będą uaktywniać się za zgromadzone fundusze. W kolejnym tygodniu, poinformujemy o tym jakie cele będą celami w social mediach. Robiliśmy coś takiego w Namiestniku. Tutaj mamy duuużo większe pole do popisu.


Więc: SG bym się raczej nie martwił- o ile zainteresowanie będzie odpowiednie, zrealizujemy polskiego Mistfalla na poziomie wersji KS.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: kamron6 »

Może bardziej pochwalcie się kampanią, bo już jest od wczoraj, a nie ma jeszcze 200% ;)

Jak gra wygląda w trybie solo? Czy ktoś kto grał może porównać tryb solo z kooperacją?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: Gambit »

kamron6 pisze:Jak gra wygląda w trybie solo? Czy ktoś kto grał może porównać tryb solo z kooperacją?
Jak gracz solo, jedną postacią, to wyraźnie brakuje różnorodności rozwiązań, czyli tego jak radzić sobie z wrogami. Czasem to boli.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: karawanken »

Byłem praktycznie pewny, że będę wspierał ale obejrzałem gameplay i szczerze mówiąc nie myślałem, że gra jest aż tak sucha :( Oczywiście czytałem, że gra jest bardzo "matematyczna" ale chyba dałem się zbyt zhypowac. Pierwsze moje skojarzenie to podobieństwo do Mage Knighta, tam również grą rządzi optymalizacja i o ile MK bardzo lubię i wbrew większości uważam ją za bardzo klimatyczną grę, to jednak Mistfall chyba ze względu na oszczędniejsze grafiki na kartach nie wydaje mi się tak klimatyczny. Ech, poza tym MK nie gości na moim stole tak często jak bym chciał, więc kupno kolejnej matematycznej przygody trochę mija się z celem :(
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: kamron6 »

Może ktoś porównać tą grę do Władcy Pierścieni: LCG oraz powiedzieć jak ma w domyśle wyglądać cykl dystrybucyjny dodatków?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: akahoshi »

karawanken pisze:Byłem praktycznie pewny, że będę wspierał ale obejrzałem gameplay i szczerze mówiąc nie myślałem, że gra jest aż tak sucha :(
O co właściwie chodzi z tą suchością gier? Rozumiem, że żart może być suchy (w sensie nieśmieszny), ale gra planszowa?
Pierwsze moje skojarzenie to podobieństwo do Mage Knighta, tam również grą rządzi optymalizacja i o ile MK bardzo lubię i wbrew większości uważam ją za bardzo klimatyczną grę, to jednak Mistfall chyba ze względu na oszczędniejsze grafiki na kartach nie wydaje mi się tak klimatyczny. Ech, poza tym MK nie gości na moim stole tak często jak bym chciał, więc kupno kolejnej matematycznej przygody trochę mija się z celem :(
Ja wybrałem Mistfalla z myślą, że będzie taką "lepszą" wersją MK. W tej drugiej zawsze mnie wkurza pojawienie się kart w łapie, które np. pozwalają mi tylko walczyć, akurat, gdy żadnego przeciwnika nie ma w zasięgu (nawet zagrywając karty bokiem są poza zasięgiem), a przydały by się kartu ruchu. Ogólnie dla mnie trochę bezsensem jest ruch za pomocą kart. Ale to moja opinia.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Mistfall - nowa gra NSKN Games - Błażeja Kubackiego

Post autor: karawanken »

Dla mnie sucha znaczy, że można sobie wszystko obliczyć - w przypadku Mistfalla oznacza to zero losowości w walce. Dla niektórych to pewnie herezja ale ja osobiście lubię losowość w grach planszowych, nawet jeśli powodują, że przegrywam
ODPOWIEDZ