Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Post autor: Aduanath »

Obrazek

Opis polskiego wydawcy
Spoiler:
FFG właśnie zapowiedziało nową grę w świecie WK40k <3 . https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... den-stars/

BIORĘ! :mrgreen:
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: ghostartur »

Ehh przeczytałem, że "nowa gra w świecie WH40k", napaliłem się jak przysłowiowy szczerbaty na suchary...otwieram link a tutaj rozczarowanie. Meh, jak dla mnie za dużo skala konfliktu :cry:.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sqb1978 »

Może zaspokoi lukę po Starcrafcie... na pierwszy rzut oka wygląda na pomieszanie Chaosu z GoT'em :)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Zet »

Pierwsze skojarzenie - reprint Starcrafta ze zmienioną licencją.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: BartP »

Czekam na relacje, jak działa na dwie osoby, bo tylko taka konfiguracja mnie interesuje w grach konfrontacyjnych.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Aduanath »

A ja zobaczyłam cenę i usiadłam. Ale, że Mąż WH40k kocha, mnie też w ten świat wciągnął, pewnie i tak ta gra pod choinką wyląduje :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Hiu »

wolalbym, zeby to bylo cos blizszego starcraft'owi - bo GoT'a nie cierpie ;)
cena z kosmosu ;) doslownie - a zadko na ten parametr utyskuje. Chyba za ilosc zetonow - bo plastiku w tej grze za grosz...
podstawki takie jak w Onwards to Venus, takze wytrzymale... Na kartach grafiki na 4/5 strony i tylko jedno zdanie :)

Kostki sa - spoko jest - tylko jak to modyfikowac?

ok - ponazekalem - do gameplay'a pewnie trzeba poczekac do wakacji (gencon) ewentualnie zaprezentuja prototyp na GAMA show.

Pudlo wyglada jak to od BL2 niz od IA. Takze spoko. Nie wyglada to na produkcje z zalewem dodatkow...

Ale szczerze mowiac - plastikowo to wyglada dosc ubogo, zeby nie powiedziec miernie. FFG przerzucilo sie z pieknych gier na piekne grafiki? :)

MRSP 100$ to maja gry z wywrotka plastiku... czy naprawde az tak droga jest licencja?
Ostatnio zmieniony 18 mar 2015, 13:29 przez Hiu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Na pierwszy rzut oka mechanika faktycznie przypomina Starcraft, ale biednie z figurkami. Choć pewnie dodatki szybko to zmienią.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Epyon »

To nie jest reprint Starcrafta w żaden sposób (a szkoda), inne nazwiska autorów - a konkretniej brak Peteresena. Czyżby FFG w końcu wydało jakąś grę AAA nie będącą reprintem/wersją 2.0 (ok, jest X-Com, ale to i tak trochę mało)? ;)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: kaimada »

Mogliby wreszcie wydać coś naprawdę porządnego i kompletnego a nie okrojoną z dodatków grę, która nie zawiera miniaturek, które były takim ich znakiem rozpoznawczym... Na pierwszy rzut oka wykastrowany Starcraft choć obym się mylił bo SC mi absolutnie nie podszedł.
Może narzekam, ale niedawno jeszcze wg mnie najlepsze wydawnictwo przestało wydawać porządne amerykańskie gry 8).
No, ale jest rocznica 10 TI3 to jeszcze mają szansę na naprawę błędów :).
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Krionah »

Zet pisze:Pierwsze skojarzenie - reprint Starcrafta ze zmienioną licencją.
Dokładnie takie same odczucie miałem, jak zobaczyłem sposób rozkładania rozkazów :). Ja się jaram!
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

Biorę bez zastanowienia, chyba że te 100 dolarów przeliczą w Polsce po obecnym kursie. Za 300 zł biorę. Pomieszaniu Chaosu w Starym Świecie z Grą o Tron w świecie Warhammera 40k - czego chcieć więcej? W przyszłości pewnie dodatkowe rasy/figurki.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wojtas_512 »

Może jeszcze do wydania coś zmienią - dodadzą troche plastiku :)
Jak gra będzie miała dobrą cene to pewnie kupie. Swoją drogą faktycznie przypomina troche StarCrafta
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Dabi »

Wygląda jak następca Starcrafta z podobnymi mechanizmami ale za to z kostkami. Ja jestem zainteresowany :)

Podobna mechanika kart oraz innych z większą dozą losowości zapewne.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

No i musicie tak hajpować ;) przez was też stwierdziłem, że w sumie można by kupić fajną strategie w świecie warmłotka 40000 :)
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Forbidden Stars

Post autor: Wojtas_512 »

Oglądaliście filmik promujący gre? Tam widać dosyć sporo figurek, więc nie powinno być tak źle w tej kwestii.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: BartP »

aryann pisze:Biorę bez zastanowienia, chyba że te 100 dolarów przeliczą w Polsce po obecnym kursie.
A po jakim kursie mają policzyć, tym sprzed roku? No chyba że liczysz, że kurs spadnie z powrotem do okolic 3. Do ceny dojdzie jeszcze VAT - 23%, więc gra będzie w Polsce kosztowała zapewne bliżej 350 zł ;]. Oczywiście to nie jest prosty rachunek 100 * 4 * 1,23, bo cena hurtowa to nie 100 dolców, ale sami zresztą widzicie, jak się kształtują ceny Star Wars Armada, która ma MSRP $100, w Polsce kosztuje ok. 350 zł. Arcadia Quest podobnie, bo kosztuje 330 zł. Po rabatach da się zejść do 300 zł. Jednakże wydaje mi się, że będzie drożej z FS, bo dolar poszedł od tego czasu w górę.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: karawanken »

No i obejrzałem filmik. Chce już :)
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

BartP pisze: A po jakim kursie mają policzyć, tym sprzed roku?
Liczę, że się dogadają i przedstawią sprawę jasno:
"Słuchajcie, możemy wziąć od was Forbidden Stars, ale nie ma szans żebyśmy sprzedawali ten tytuł w Polsce za cztery stówki. Więc deal jest taki, że jak sprzedacie nam grę -25% to bierzemy i my i wy zarobicie. Jak nie zejdziecie to niestety nie bierzemy bo nikt tego nie kupi, i ani my, ani wy nie zarobicie. Chcemy wersje polską, więc nie ma mowy żebyśmy robili wam konkurencje na innych rynkach."
Świeżutki przykładzik z lutego z polskiego rynku gier komputerowych:
Gra Grey Goo dostępna w dystrybucji elektronicznej na Steam za 46 euro, czyli 190 zł - nowa marka nie do sprzedania za tyle w Polsce na rynku PC. Efekt? Podpisania umowy na wyłączną dystrybucje w Polsce przez Techland i sprzedawana w Polsce za... 75 zł! Czyli 18 euro. Można? Można. Jak Galakta nie wystosuje oferty albo FFG będzie uparte - trudno. Ja chce zagrać, ale nie za wszelką cenę.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: BartP »

Twory cyfrowe to nie to samo co fizyczne towary. Natomiast jeśli Galakta wyda polską wersję, to będzie zapewne trochę tańsza niż jej angielski odpowiednik.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Forbidden Stars

Post autor: aryann »

Tak, to prawda, nie mniej ciekaw jestem ile tak na prawdę kosztuje wyprodukowanie jednego pudełka FS w chińskiej fabryce. Pewnie jest tak jak z iPhonem. Oficjalny koszt produkcji 200 dolarów (pewnie rzeczywisty niższy) a sprzedają po 650-950. W przypadku planszówki podejrzewam, że rozpiętość jest jeszcze większa. Papier i plastik nie należą do najdroższych materiałów produkcyjnych. Na pewno FFG nie straciłoby na podanym przeze mnie wyżej dealu. :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sqb1978 »

Ale wiesz to stwarza precedens negocjacyjny dla innych, a to już godzi w strategię firmy i w słupki. Niemniej liczę na sensowniejszą cenę niż 400 zł.
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: blazej_c »

Imperial Assault wart też 100 $, w Polsce kosztuje 330-340 zł. Z tym, że kurs dolara jest obecnie 10% wyższy, niz w chwili wydania IA
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

aryann pisze:Tak, to prawda, nie mniej ciekaw jestem ile tak na prawdę kosztuje wyprodukowanie jednego pudełka FS w chińskiej fabryce. Pewnie jest tak jak z iPhonem. Oficjalny koszt produkcji 200 dolarów (pewnie rzeczywisty niższy) a sprzedają po 650-950. W przypadku planszówki podejrzewam, że rozpiętość jest jeszcze większa. Papier i plastik nie należą do najdroższych materiałów produkcyjnych. Na pewno FFG nie straciłoby na podanym przeze mnie wyżej dealu. :)
Słaba logika niestety. Taka różnica na kosztach produkcji "w fabryce" jest praktycznie na wszystkim. Ale dodaj pensje osób, które to wymyślały i testowały, koszty transportu, koszty przechowywania, koszty marketingu i pamiętaj jeszcze, że zarówno wydawca jak i lokalny dystrybutor muszą na tym zarobić. Tak, niektórzy narzucają sobie większą marżę, niektórzy mniejszą, ale to nie jest tak, że te ceny są całkowicie z kosmosu i można nimi dowolnie manipulować. Polska wersja będzie trochę tańsza, bo ma mniejszą wartość na rynkach zagranicznych. Ale tylko trochę, bo gdyby opłacało się ją sprowadzać tylko dla figurek, to już karty by sobie ludzie wydrukowali w ramach oszczędności.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Markus »

Na filmiku widać dużą ilość nieźle wyrzeźbionych figurek. Fajnie że dla każdej rasy są inne wzory figsów. Dla latających wzorów zastosowano podstawki(patyczki :-)), oby nie tak delikatne jak w Starcrafcie

Czas zacząć odkładać $ :-)
ODPOWIEDZ